0:21

Vyloučen hráč Milan Kraft (Chomutov), 2 min. za Hákování
První přesilovka na sebe nenechala dlouho čekat.

1:20

V první minutě přislovky měli domácí hned několik šancí. Kostúrovi skákal puk i v brankovišti.

2:21

Hosté jsou v pěti.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Brüggemann (GER) - Pouzar (CZE), Bádal (CZE)
Počet diváků: 4 502

4:37

Vyloučen hráč Aleš Pavlas (Chomutov), 2 min. za Podražení
Piráti nestačí a faulují. Začátek zápasu ovládli domácí.

6:37

Až příliš v poklidu si domácí zahráli další přesilovku. Dostávají se ke střelbě, ale do branky se netlačí a je to znát. Pět na pět.

10:58

Na útočné modré pro domácí přestává být místo, prodírají se tudy jako pralesem. Teď se jim povedlo nahodit a Kostúr puk přikryl.

11:50

Vyloučen hráč Václav Prospal (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání
Sekl soupeři přes hokejku v útočném pásmu.

13:50

Prospal se vrátil do hry. Střílel Hřebejk mezi kruhy a z úhlu to zkusil Hruška. Kantor odolal.

14:55

Hra ze třetiny do třetiny, brankáři měli menší volno.

16:28

Vyloučen hráč Václav Prospal (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Na stejném místě jako předtím zasáhl Ruttu do jeho hokejky a Rutta si srazil Prospalovu hůl k obličeji.

17:12

Nejdříve střílel přes bránícího hráče z křídla Hřebejk. Pak to od modré zkusil Rýgl. Kantor si poradil.

18:00

Dej namazal Jankovi. Jeho střela těsně minula spodní roh branky hostů.

18:28

Prospal může hrát.

20:00

Ještě v poslední minutě první části střílel mezi kruhy Michálek. Kostúra puk zasáhl do výstroje a pak si gólman poradil. Druhou polovinu první části odehráli hosté lépe než první a vyrovnali hru. Zásahy brankářů: Kantor 13, Kostúr 11.

20:25

Připomněl se Chimera. Projel po levé straně a od mantinelu střílel. Kantor puk dobře viděl.

21:48

Vyloučen hráč Aleš Kotalík (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Fauloval Hromase před střídačkami. Domácí už vedou na dvouminutové tresty.

22:46

Yorick Treille Y. (Chomutov) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Radek Duda a Michal Důras. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 0:1
Důras vyválčil puk za brankou a nahrál na druhou stranu Dudovi, který kotouč předložil Treillemu. Francouz střílel pod lapačku.

23:55

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Chomutov), 2 min. za Vražení na hrazení

24:15

Milan Michálek (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Václav Prospal a Andrew Ference. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 1:1
Michálek jen lehce posunul puk na branku. Stál mezi kruhy blíž k brance a využil přihrávku Prospala. Kostúr na střelu moc neviděl.

26:21

Od branky k brance. Hru po delším čase přerušil Kostúr, když chytil nahozený puk do lapačky.

26:54

Kantor chytil puk efektně do lapačky.

28:03

Teď domácí pěkně kombinovali. Akci zakončil Ference střelou od modré. Kostúr také ukázal zákrok lapačkou.

29:10

Hrála se dolovaná za brankou hostů, u mantinelu bylo vyprodáno. Pak si hosté jen tak vyjeli a Treille zakočil výlet střelou po ledě. Kantor byl pozorný.

30:17

Suja přejel modrou a pálil. Kostúr puk přikryl. Najížděl k němu další z hráčů domácích.

31:07

Podlešák vyjel zpoza branky a střílel nad rameno Kostúra, ale ten si poradil. Vzápětí se u Koastúra konala další šťouchaná. Už jich dnes bylo více.

31:16

Sudí Pouzar dostal pukem do helmy. Trochu se kontroloval, ale ujistil kolegy, že je OK. Hraje se dál.

34:24

Teď byli aktivnější hosté, zvlášť Hřebejk. I když to je zvláštní host. Je odchovancem Strakonic a hrával za domácí.

36:00

Střela Kolarze od mantinelu přes dva hráče byla dobře schovaná a Kostúr viděl puk těsně před sebou. Stačil reagovat.

36:41

Kraft s Chimerou prověřili Kantora. Ten si poradil.

38:29

Vyloučen hráč Lukáš Pulpán (Chomutov), 2 min. za Držení protihráče
Fauloval v rohu po pravici Kostúra.

39:57

Taková rozložená přesilovka domácích. Byli pořád u puku, ale zajeli s ním až ke Kantorovi. Střel bylo málo.

40:00

Urputná obrana hostů zatím platí. Znovu se hrálo častěji v jejich obranné třetině, ale když se dostanou k puku, napálí ho ihned na druhou stranu. Zásahy brankářů ve druhé části: Kantor 7, Kostúr 10, celkem 20:21.

40:29

Pulpánovi trest skončil.

42:30

Vyloučen hráč Roman Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry
Nadhodil si rukou puk v kruhu a zdržel hru.

42:36

Hned po buli střílel Kraft zblízka bekhendem. Kantor obstál, dal do střely beton. Ale měl toho i s přesouváním dost.

44:44

Vráblík se vrátil a hned dostal přihrávku. Střílel nahoru, ale puk se od Kostúra odrazil jako od zdi.

45:47

Parádu předvedl Michálek. Rychlé převzetí puku zády ke třetině hostů, přehození do forhendu u útočné modré a střela po ledě. Kostúr ji zneškodnil.

46:59

Hra má pořád tempo a diváci si často zatleskají. Ke spokojenosti jim chybí jen vedení jejich týmu. Hokeje je k vidění dost.

47:46

Pěkný švih Knotka od mantinelu. Kostúr znovu puk chytil.

48:21

Odpovídali Sikora a po další akci Rutta. I Kantor si dvakrát poradil. Gólmani nechybují.

50:31

Přijel Fofr a Kostúr měl během minuty snad pět zásahů. Srážel puky do stran a poslední od Podlešáka chytil. Byl to kolotoč, nevídané tempo, které domácí stupňovali.

51:16

Nápor pro změnu na Kantora. Důras měl důraz a zasouval puk u tyčky, pak z druhé strany to samé. Nakonec všechno skočnilo přetlačováním s rukama nahoře i po přerušené hře, ale rána nepadla.

51:53

Vyloučen hráč Jaroslav Mrázek (Chomutov), 2 min. za Nedovolené bránění
Fauloval za svou brankou. Přesilovka z NHL. Pátým do party čtyř domácích je Kotalík na beku.

53:05

Přes minutu odehrála silná formace domácích v útočném pásmu. Kotalík dvakrát minul branku.

53:53

Mrázek může hrát. Hned po jeho naskočení natřel puk mezi kruhy Ptáček. Kostúr vyjel a střelu srazil.

55:22

Kolarz zakončil kombinaci střelou od modré. Kostúr vytáhl lapačku a puk chytil.

56:26

Drama pokračuje. Jak to jen jde, i hosté se hrnou dopředu a zaměstnávají domácí defenzivu.

57:06

Po střele Ptáčka od modré se puk odrazil ke Kostúrovi. Ten ho raději přikryl.

58:40

Nájezd Hanzala a Prospala. Jeho střelu Kostúr stačil v pádu srazit betonem.

60:00

Ani hektický závěr domácích hosty neskolil. Chtěli, co mají. V tabulce se udrží před hostiteli, i kdyby prohráli v prodloužení nebo na nájezdy. Zásahy brankářů ve třetí třetině: Kantor 7, Kostúr 25, celkem 27:46. Jde se na prodlužení.

Začalo prodloužení.

61:32

Vyloučen hráč Štěpán Hřebejk (Chomutov), 2 min. za Podražení
Fauloval kousek od trestné lavice, poslal na led Kotalíka. Domácí si vzali time - out.

52:54

Ptáček zakončil kombinaci střelou na lapačku. Kostúr puk chytil.

64:12

Hřebejk ujel a nahrál Lušňákovi. Ten zaškobrtal, jinak měl branku odkrytou dobře. A poslal puk vedle.

Skončilo prodloužení.

65:00

Ke střele se ještě dostal Treille. Kantor puk srazil. Měl v prodloužení dva zásahy, Kostúr čtyři. Celkem 29:50. Budou nájezdy, led už se leští.