Dobrý večer z Budvar arény. Hala se zvolna plní, ale určitě se hodně zaplní. Kdo by nebyl zvědavý na týmy, které v posledních třech zápasech pokaždé vyhrály.

Domácí mají sérii ještě o dvě utkání delší. Obě mužstva jsou dole, ale věří, že se do play-off určitě dostanou. A chtějí pro to udělat všechno.

V týmu domácích není Toman, který se vrátil do Mladé Boleslavi. Chybí i další dva zranění beci Mikuš a Frühauf. Sparta nemá do obrany Kočího, který je v trestu. Dobře místní halu znají kouč Jandač, Sičák i Gřegořek. Všichni tři v ní bývali doma.

Oba týmy poklepaly své gólmany. Oba na ně hodně spoléhají. Za chvíli se začne, diváci už fandí naplno.

Rozhodčí: Trombík (CZE), Šír (CZE) - Kostka (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 603

1:18

První kontakt s pukem měl z gólmanů Kovář. Ale jen srazil poskakující kotouč spoluhráči.

1:56

Zdravíme Spartu, křičel kotel domácích. Dál se hraje bez střelby.

3:06

Květoň mezi bruslemi zády k brance tečoval střelu Janka. Neuvirth byl pozorný.

3:58

Michálek přejel vlevo modrou a hledal horní růžek nad lapačkou. Minul branku.

4:49

Branku netrefili Ference ani Hanzal. Pokaždé o dva až tři vlásky.

5:17

Michal Broš (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jiří Sekáč. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 0:1
První udeřila Sparta. Střelec gólu dostal puk zpoza branky a pověsil ho z mírného úhlu pod horní tyčku.

7:22

Milan Michálek (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Václav Prospal a Martin Hanzal. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:1
Michálek byl téměřž na stejném místě jako předtím Broš. I akce byla podobná. Rychlá přihrávka a střela z voleje. Byl to příklep, zatímco Broš pálil zápěstím.

10:32

Vyloučen hráč Jiří Sekáč (Sparta), 2 min. za Sekání
Vracel se s Hanzalem a sekl ho ve chvíli, kdy se pokoušel centr domácích zakončit.

10:59

Kotalík byl v kruhu a pálil neobsazený. Nedal.

11:39

Střelu Květoně chytil Neuvirth do lapačky.

12:32

Sekáč může hrát.

12:50

Vyloučen hráč Ivan Rachůnek I. (Sparta), 2 min. za Držení protihráče
Chytil Podlešáka, který se točil kolem branky Sparty.

13:55

Marek Hovorka (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:2
Hovorka vjel do přihrávky Ferenceho na Kotalíka a přesně zakončil sólo v oslabení.

14:50

Sparta je v pěti a ještě vede.

18:24

Další pasáž urputného boje a jízdou ze třetiny do třetiny. azkončil ji Podlešák. Neuvirth puk chytil.

18:55

Tenkrát jel zprava a už byl u Kováře, který povyjel. Sparťan nezakončil, zajel s pukem za branku.

20:00

Zásahy měl Kovář čtyři. Neuvirth 10. Hosté přesto vedou. Byli nekompromisní při obou větších šancích, které měli. Sparta jinak musela bránit, ale šlo jí to. Hodně a svižně bruslí.

21:15

Po chybě obrany Sparty se k puku mezi kruhy dostal Podlešák. Střelou po ledě neuspěl. Vráblíkovu ránu od modré Neuvirth viděl a puk stejně jako u Podlešáka srazil.

23:04

Znovu chybí více střelby. Hráči obou týmů jsou dobře pokrytí a nedostávají se ke koncovce.

24:44

Blesková akce. Prospal zachytil puk na mantinelu a poslal prudkou přihrávku Hanzalovi. Hanzal zblízka zakončil, ale Neuvirth střelu sklepl.

26:13

I Sparta měla před šancí Hanzala chvíli převahu, viděl byl Hlinka. Teď se znovu musela bránit.

26:13

Vyloučen hráč Troy Milam (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

27:21

Martin Hanzal (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Aleš Kotalík a Václav Prospal. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:2
Napřáhl za modrou a trefil se. Chvilku předtím nastřelil Ference od modré tyčku.

27:50

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Tenkrát. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:3
Nekrytý Přibyl se po buly dostal k puku u branky Kováře a poodjel si kousek do strany. Odtud zvedl puk pod horní tyčku a Kováře tím zjevně zaskočil.

29:10

Hanzal se dostal zleva do nájezdu. Zkusil puk zatáhnout, ale podklouzl a zakončení mu nevyšlo.

29:51

Ke střele zblízka se dostal Prospal. Neuvirth zakročil včas.

31:22

Neuvirth raději po pokusu Květoně přikryl puk.

32:53

Ofsajd Sparty. Je delší přestávka. Znovu se hráči ke koncovce nedostávají. To je obraz celého zápasu. Pak ale přijdou tresty i šance.

33:25

Kohn vysunul Vydareného. Jeho střelu ze strany Neuvirth chytil.

33:47

Ani Langhammer si na Neuvirtha nepřišel.

35:01

Michálek zakončoval bekhendem. Neuvirthův beton nepřehodil.

37:04

Neuvirth musí být neustále ve střehu. Domácí se kolem něj točí jako při čardáši.

37:59

Vyloučen hráč Václav Prospal (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání
Měl problém s Brošem a dlouho po odpískání si ještě povídali. Fauloval ve své obranné třetině.

39:02

Střelu Pilaře srazil Kotalík. Předtím neuspěl Rachůnek.

39:59

Dvakrát minul Pilař. Hlinkovu střelu Kovář chytil.

40:00

Sparta se většinou musela bránit, ale dál si vede svou. Zásahy brankářů: Kovář 4, Neuvirth 15, celkem 8:25.

40:01

Ještě se čekalo, až za brankou Sparty bude lepší led. Byla tam voda.

40:42

Vyloučen hráč Petr Tenkrát (Sparta), 2 min. za Hákování
Hákoval unikajícího Hanzala.

41:42

Neuvirth správně pokryl teč Michálka a nedovolil Hanzalovi dorážku.

42:42

Tenkrát se vrátil do hry.

43:21

Philipp srazil střelu Podlešáka nad branku.

45:39

Ani ve třetí třetině se nehraje jinak. Domácí se tlačí dopředu a Sparta čeká na šanci.

48:10

Suja zakončil střelou z úhlu do betonu Neuvirtha a odražený puk před Podlešákem sparťané uklidili. Jinak nic. Střelba zase chybí, obrany jsou lepší.

49:45

Tři hráči Sparty na jednoho. Hlinka střílel mezi kruhy forhendem, ale tahem beton Kováře nepřestřelil.

49:55

Vyloučen hráč Milan Michálek (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Byl v souboji s Pilařem a poslal ho na led.

50:48

Kohn skočil do střely od modré a zůstal ležet. Pak se přec e jen zvedl a odjel na střídačku.

51:55

Pět na pět. Sparta začala přesilovku zostra, pak povolila.

52:28

Broš tečoval puk na Kováře, který střelu chytil.

52:59

Vyloučen hráč Ladislav Kohn (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Kohn se vrátil do hry, ale u mantinelu fauloval. Zřejmě zasáhl čiperného Hovorku.

54:00

Střelu Sičáka od modré Kovář chytil.

54:40

Bekhend Sekáče i přiklepnutí Hovorky Kovář zneškodnil. I když ve druhém případě chvíli váhal, kde má puk.

54:59

Kohn může hrát.

55:31

Michálek tečoval nahrávku na střední čáře, ale sudí pískli zakázané uvolnění. Pak se omluvili, vhazovalo se uprostřed.

56:05

Vyloučen hráč Zdeněk Bahenský (Sparta), 2 min. za Podražení
Při závaru u Neuvirtha zapracoval na Hanzalovi.

58:05

Sparta zdárně vyhazovala puk a ubránila se.

58:28

Sudí Trombík chtěl vyloučit hráče Sparty, ale čárový mu ně+co vysvětlil a hlavní arbitr se omluvil. Hraje se v plném počtu.

59:09

Oddechový čas pro Spartu. Power play domácích.

59:29

Hovorka si oddechl. Hanzal zachytil jeho přihrávku ala žáci kolem branky a ohrozil Neuvirtha. Ten Hovorku podržel.

60:00

Kovář měl v poslední části 8 zásahů, Neuvirth 13, celkem 16:38. Sparta vyhrála díky proměňování šancí. Umí dát gól a dobře bránila. Domácí jsou notně zklamaní, soupeř jim dnes tolik nedovolil. Kotel domácích ještě oslavil Josefa Jandače. Pěkný večer.

26. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Sparta 5:3
10. prosince 2023 16:00Sparta-Č. Budějovice 3:2P
27. října 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
15. září 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:2
17. února 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 3:4P
17. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:0
3. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:3
7. října 2022 17:30Č. Budějovice-Sparta 2:3P