Hezký den ze Zlína, kde druhý tým extraligy přivítá druhý celek od konce.

Po sérii šesti domácích zápasů bez výhry potěšil Zlín své fanoušky pěti vítězstvími po sobě. Chomutov přijel bez slovenského obránce New York Islanders Milana Jurčiny, který Piráty opustil před vánočními svátky. Zlínu schází obránci Horák, Urbanec a útočník Ondráček.

1:51

Chomutov začal náporem, první velkou šanci měl ale domácí Veselý, který z levé strany netrefil bránu.

ZlínZlín

Sedláček

Rozhodčí: Husička (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 417

2:28

Martin Matějíček (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Marek Melenovský a Tomáš Fořt. Stav zápasu Zlín - Chomutov 1:0
Matějíček propálil od modré Kostúra bombou těsně nad ledem.

5:24

Vyloučen hráč Aleš Pavlas (Chomutov), 2 min. za Podražení
Melenovského řada si vytvořila tlak, který zastavil podražením Pavlas.

6:24

První polovina přesilovky Zlínu nevyšla.

7:34

Hosté se ubránili a Zálešák hned prověřil Sedláčka, ten byl ale pozorný.

8:24

Aleš Pavlas (Chomutov) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Michael Frolík a David Hruška. Stav zápasu Zlín - Chomutov 1:1
Hruška projel přes zlínské brankoviště a rozhozený Sedláček pustil za svá záda ránu Pavlase od modré.

9:55

Pavel Kubiš (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jaroslav Balaštík a Petr Leška. Stav zápasu Zlín - Chomutov 2:1
Rychlou zlínskou odpověď zařídil Kubiš, který sklepl Balaštíkovu střelu od modré do hostující sítě. Obránci Chomutova ho nechali před Kostúrem trestuhodně volného.

10:58

Miroslav Zálešák (Chomutov) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Michael Frolík. Stav zápasu Zlín - Chomutov 2:2
Sedláčkovu chybu trestá Zálešák střelou do odkryté klece. Zlín musí litovat toho, že chvíli předtím zahodil obrovskou šanci Veselý.

14:13

Teď se hrálo dlouho bez přerušení, ale bez výraznějších šancí.

15:33

Hromas narazil na mantinel Matějíčka, který se těžce sbíral z ledu. Rozhodčí však nevylučují.

17:01

Zámorský se chystal ve výhodné pozici ke střele, hosté mu ale zaklesli hokejku.

17:41

Treille mnohl otočit skóre, jeho střela z bezprostřední blízkosti ale minula levou tyč.

18:55

Vyloučen hráč Jaroslav Mrázek (Chomutov), 2 min. za Podražení

19:48

Zámorský si najel na přihrávku Čajánka, puk ale za záda Kostúra neprotlačil.

20:00

Zásahy brankářů: Sedláček 11 - Kostúr 14

20:00

Zlín dvakrát vedl, Chomutov ale pokaždé zareagoval. Druhou a čtvrtou branku přitom dělily 2 minuty a 34 vteřin.

20:55

Zlín nevyužil ani druhou přesilovku.

23:06

Zlín hraje bez obránce Matějíčka, kterého zranil v první třetině Hromas.

24:53

Vyloučen hráč Nikola Gajovský (Chomutov), 2 min. za Podražení
Balaštík připravil velkou šanci pro Kubiše, jenže ten místo střely objížděl bránu. Z následného tlaku Zlína vzešel faul Gajovského.

25:56

Kostúr si připsal další těžký zákrok při dorážce Čajánka.

25:55

Jaroslav Balaštík (Zlín) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Tomáš Linhart a Martin Hamrlík. Stav zápasu Zlín - Chomutov 3:2
Po dvou promarněných přesilovkách Zlín konečně zužitkoval početní výhodu. Linhartovu ránu od modré tečoval Balaštík.

29:30

Zlín měl tři minuty drtivý tlak i tři možnosti k pojištění náskoku, Kostúr ale odolal.

31:37

Marek Melenovský (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Pavel Kubiš. Stav zápasu Zlín - Chomutov 4:2
Kubiš našel zadovkou Melenovského, který pálil do odkryté klece.

31:37

Chomutov střídá brankáře, Kostúra nahradil Hanuljak.

32:39

Vyloučen hráč Petr Čajánek (Zlín), 2 min. za Podražení

33:56

Vyloučen hráč Yorick Treille Y. (Chomutov), 2 min. za Vysoká hůl

34:49

Zlín bude mít více než minutu výhodu jednoho hráče.

36:19

Na konci přesilovky mohl zvýšit na 5:2 Okál, Hanuljak ale vytasil parádní zákrok.

38:39

Zlín se tlačí před bránu Chomutova, zjevně chce rozhodnout ještě do druhé pauzy.

40:00

Zásahy brankářů: Sedkáček 6 - Kostúr 8, Hanuljak 5

40:00

Ve druhé třetině Zlín hosty jasně přehrál a svoji převahu vyjádřil dvěma góly, o které také vede.

41:24

Vyloučen hráč Zdeněk Okál (Zlín), 2 min. za Držení hole

43:24

Zlín přečkal přesilovku, Chomutov Sedláčka moc nepozlobil.

45:58

Vyloučen hráč Ondřej Veselý (Zlín), 2 min. za Hákování
Chomutov má další šanci na zdramatizování zápasu.

46:40

Frolíkův pokus z levého kruhu chytá Sedláček do lapačky.

47:58

Zlín přečkal i druhé oslabení ve třetí části.

49:11

Gajovský najížděl na Sedláčka, který jeho bekhendový blafák vytěsnil nad horní tyč.

50:00

Sedláček podržel Zlín při další obrovské šanci, tentokrát rozesmutnil Palina.

50:46

Vyloučen hráč Tomáš Linhart (Zlín), 2 min. za Zdržování hry

51:49

V oslabení se zjevil před Hanuljakem obránce Zámorský, jenže na náhradního gólmana hostů nevyzrál.

52:46

Hosté nevyužili třetí přesilovku v řadě.

57:34

Pět minut se teď hrálo bez přerušení. Utkání sleduje 4417 diváků.

59:12

Pavel Kubiš (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Linhart a Petr Leška. Stav zápasu Zlín - Chomutov 5:2
Při avizované výhodě napřáhl od modré Linhart a Kubišova jemná teč skončila v levém horním rohu.