Slavnost za začátek. Domácí slaví 85 let klubu a ředitel extraligy Josef Řezníček jim věnoval pozornost. František Vacovský vhazoval čestné buly. Předtím ke stropu vystoupal jeho dres s číslem 7. Je mistrem světa z roku 1949 a mistrem Československa z roku 1951.

2:08

Dvě minuty se nepískalo. Oba týmy okoštovaly útok i obranu. Začalo se zostra, v tempu. Hosté vyšli domácím vstříc a hrají v černých dresech, které mívají doma. Domácí nastoupili v retrodresech, které jsou žluté. To je i litvínovská barva venku.

4:10

Přitopila Mertlova řada se Šimánkem a Sujou. Francouz si poradil.

Rozhodčí: Homola (CZE), Husička (CZE) - Jindra (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 4 012

5:26

Ručínský se dostal ke střele kousek za modrou. Kovář vytasil lapačku.

6:32

Posmyk nahazoval puk ze středního pásma. Trefil Vydareného a kotouč zmizel z ledu. Buly u Kováře.

6:40

K bekhendu zblízka se dostal Smolka. Kovář puk honil, ale dohonil.

8:00

Jiří Šimánek (Č. Budějovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Jakub Suja. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 1:0
Ve středním pásmu přišli hosté o puk a rychlopu akci zakončil Šimánek trefou nad lapačku Francouze. Suja mu přesně nahrál.

8:15

Vyloučen hráč Ladislav Kohn (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

8:23

Vyloučen hráč Jakub Černý (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
První vyloučení v utkání už odpočívají.

9:03

Stříteský vyzkoušel lapačku Kováře. Také mířil do horního růžku, ale Kovář tam byl včas.

10:16

Nastal čas návratu do hry. První je Kohn, za chvíli se vrátí i Černý.

10:22

Když se Černý vracel, po střele od modré zazvonila konstrukce branky Francouze.

12:11

Rozkouskovaný úsek hry, několik buly po celém hřišti.

12:20

Vyloučen hráč Richard Jareš (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Ve středním pásmu nedovoleně bránil Švihálka.

13:53

Dej si sám nahodil puk a Černý ho hákoval. Trestné satřílení sice Dej vykvedlal, ale po ledě Francouze nedostal.

14:20

Jareš může hrát.

16:10

Škoda hraje v týmu domácích po návratu po deseti letech. Vybruslil si zpoza branky a střílel. Puk ještě zachytil Kohn, ale ani on neprostřelil husto před brankou.

19:33

Kováře zkoušeli Ručínský i Střítecký. Poradil si.

19:58

Langhammer vyjel zpoza branky a střílel po ledě těsně vedle tyčky.

20:00

Aktivnější byli domácí. Kovář má sedm zásahů, Francouz 15. Na kostce se objevila i statistika buly v první třetině. Domácí jsou často v téhle disciplíně lepší, ale dnes to neplatí: 10:17

20:58

Domácí chybovali a k puku se dostal sám proti Kovářovi mezi kruhy Hübl. Trefil tyčku.

22:37

Od levého mantinelu střílel Rapáč. Kovář puk chytil.

23:34

Další hrubka domácích. Hübl našel Majdana, který Kováře neprostřelil. Ale je to koleda jak na Štěpána.

26:27

Stále se jezdí ze třetiny do třetiny. Tam ale útočící hráči o puk přijdou. Moc si nezastřílejí.

28:56

Vyloučen hráč Rostislav Martynek (Litvínov), 2 min. za Hákování
Kotalík se ve středním pásmu hrnul dopředu a Martynek ho zastavoval hokejkou.

30:20

Černý se dostal do brejku a střílel mezi kruhy do horního rohu. Prudká rána minula branku Kováře a skončila na plexiskle.

30:56

Martynek se vrátil do hry. Střílel Škoda, ale minul. Po něm neuspěl Kotalík. Litvínov víc bruslí a je to znát.

31:34

Vyloučen hráč Juraj Majdan (Litvínov), 2 min. za Podražení
Mertl přejel útočnou modou a byl na ledě. Viník už pyká.

32:15

Výtečně hraje Hübl. Teď se dostal do nájezdu s Lukešem, ale akci nezakončili přesně.

34:01

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Za brankou Kováře sundal Majdana. Oslabení 3 na 5 na 83 vteřin.

35:01

Juraj Majdan (Litvínov) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence František Lukeš. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 1:1
Jeden z domácíh hráčů byl před Kovářem, ale nestihl puk vyhodit. Majdan do kotouče strčil a našel místečko u tyčky.

38:05

Dvě šance domácích, ale Francouz se nenechal zaskočit. Pokaždé puk přikryl.

39:22

Vyloučen hráč Michal Kolarz (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče
Při frmolu před Kovářem nebylo vidět, koho fauloval. Nakonec skončil sám na ledě, ale Homolu neobměkčil.

40:00

Po druhé třetině je to právem fifty fifty. Tentokrát byli lepší hosté, ale odměnili se jen jednou. Vyrovnali v tuplované přesilovce. Zásahy brankářů: Kovář 11, Francouz 8, celkem 18:23.

40:42

Majdan nevyužil dobrou přihrávku Lukeše, i když byl v dobré pozici volný. Minul puk.

41:22

Pět na pět.

42:45

Znovu jsou lepší hosté. Domácí se ani nedostali do třetiny soupeře apřišli o puk. Kubát střílel na vyrážečku Kováře.

44:50

Jen obětavostí vyrovnávají domácí převahu soupeře. Pšurný minul.

45:14

Další střelu od mantinelu vyslal Kubinčák. Kovář znovu puk zachytil.

45:22

Posmyk zasáhl Ptáčka před střídačkou domácích. Dostane vyšší trest.

45:22

Vyloučen hráč Marek Posmyk (Litvínov), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

45:22

Vyloučen hráč Marek Posmyk (Litvínov), OT 10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

47:16

František Ptáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Rastislav Dej a René Vydarený. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:1
Ptáček propálil Francouze. Povyjel si na kruh a opřel se golfákem do puku.

49:50

Hned jsou domácí více vidět. Ženou se do útoku.

51:14

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Další tahání záchranné brzdy na vklastní modré.

53:14

Pět na pět. Tohle se divákům líbilo. Trojka Kohn, Šimánek a Kotalík kombinovala a pálila z voleje. Puk létal kolem branky hostů i na Francouze.

44:04

Kovář přišel o hokejku, ale neinkasoval. Vyzkoušel ho Hübl. Pak Ptáček hůl z rohu Kovářovi dovezl. Na druhé straně pálil Suja.

55:27

Kohn tečoval střelu Kolarze. Francouz stačil reagovat a spodní kout své branky ucpal.

57:08

Další kolotoč roztočili hosté. Ručínský a Černý stříleli z několika pozic. Kovář se měl co otáčet a nakonec puk ztlumil na své výstroji.

58:48

Palba ze strany hostů pokračovala. Zaslouží pochvalu, s jakou silou se snaží vyrovnat. Stříleli Pšurný nebo Brejčák. Do střel padá i mazák Kohn. Power play hostů.

59:01

Lukáš Květoň (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jakub Langhammer. Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 3:1
Květoně neubránili Ručínský ani Kubát. Trefil se ze střední třetiny.

59:47

Francouz raději chytil nahozený puk. Ještě jedno vhazování.

60:00

Zásahy brankářů: Kovář 9, Francouz 8, celkem 27:31. Domácí slaví výhru za tři body po sedmi zápasech. Hosté byli výtečným soupeřem. Pěkný večer.

22. února 2024 17:30Č. Budějovice-Litvínov 4:7
12. ledna 2024 17:30Litvínov-Č. Budějovice 4:3P
26. listopadu 2023 17:00Č. Budějovice-Litvínov 1:0
8. října 2023 17:30Litvínov-Č. Budějovice 4:3
29. ledna 2023 15:30Litvínov-Č. Budějovice 1:0N
22. prosince 2022 17:30Č. Budějovice-Litvínov 2:5
1. listopadu 2022 17:30Litvínov-Č. Budějovice 6:4
20. září 2022 17:30Č. Budějovice-Litvínov 6:3