Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z utkání vedoucí Plzně proti páté Slavii. Domácí hokejisté se pokusí zastavit sérii tří porážek v řadě, soupeř se naopak nachází v úspěšném období.

1:01

Utkání začalo zvolna. Nesmělý plzeňský útok skončil na modré čáře v sešívaném svěráku.

1:32

Furch sklepl nahození a puk přikryl.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Šír (CZE) - Lederer (CZE), Gebauer (CZE)
Počet diváků: 6 959

1:49

Lukáš Krenželok (Slavia) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Lukáš Žejdl. Stav zápasu Plzeň - Slavia 0:1
První výpad Slavie končí gólem. Žejdl se z levého křídla natlačil před branku, puk mu ujel a odrazil se od Svobodova betonu přímo před dojíždějícího Krenželoka, který střílel do nekryté klece.

2:45

Furch chytil St. Pierreovo nahození, načež ho atakoval protihráč. Brankář se svalil na led, ale zraněný není.

3:12

Vlasák si povyjel do středu hřiště a z levé strany střílel. Furch podržel puk v náručí.

4:43

Alinč vrátil puk do druhé vlny Kubošovi, jenž bez přípravy střílel. Svoboda si poradil se dvěma podobnými pokusy v řadě.

5:34

Slavia je zatím bruslivější, u puků je dřív a víc proniká do útočného pásma. Plzeňští jsou v roli komparsu.

6:23

Jelínek přenechal puk Skokanovi, po jehož ráně si Svoboda připsal další zákrok.

7:12

Plzni se nedaří najít cestu skrz střední pásmo. Slavia brání opravdu pečlivě. Není náhoda, že inkasovala nejméně branek v extralize.

8:24

Trest týmu (Slavia), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Teď ale Slavia vlastní chybou poslala soupeře do výhody.

9:12

Strakovi s Vlasákem se nepovedla souhra a Slavia vyhodila. Na Furcha neprojde skoro nic.

9:32

Po křižných přihrávkách se otevřel prostor na levé straně pro Vlasáka. Zkušený útočník najel až před branku a kličkou zkusil zasunout puk za beton brankáře. Furch soupeře vybruslil.

10:24

Slavia je kompletní. Plzeňští první přesilovku nevyužili.

11:24

Žejdl pálil z ostrého úhlu. Svoboda se přimáčkl k tyči, aby ucpal všechny prostory, a vyrazil tak bránu z úchytů.

12:02

Poletín při své střele rozlomil hokejku. Puk se sotva doplazil ke Svobodově betonu. Slavia je v plném počtu opět silnější než soupeř.

13:51

Trenér Růžička si vybral oddechový čas. Potřeboval chvíli, aby si jeho čtvrtá formace po zakázaném uvolnění odpočinula. Hrozily jí vážné potíže, kdyby na led skočili Straka s Vlasákem.

14:43

Slavia neustále vytlačuje soupeře z vlastní třetiny a číhá na brejky. Plzeňští se vůbec nemohou propracovat před Furcha.

15:54

Kratěna si před branku sjel pro pěknou přihrávku od zadního mantinelu. Střílel k tyči, ale Furch se stihl proti němu přesunout.

17:34

Plzeň se do útočné třetiny neprobije a neprobije. Zkouší přihrát, projít individuálně. Všechny pokusy ale soupeř účinně blokuje.

19:14

Gulaš ojediněle pronikl až za branku Slavie, vyjel pak na druhé straně a z otočky střílel. Stejně pak minul.

20:43

Po chybě Vlasáka vyslal zblízka prudkou ránu Kolařík. Svoboda vytěsnil kotouč ramenem mimo tyče.

21:21

Kratěna se trochu náhodou dostal ke střele za oběma kruhy. Furch na útočníka viděl a pro puk se natáhl lapačkou.

21:46

Vyloučen hráč Lukáš Krenželok (Slavia), 2 min. za Držení hole

21:50

Vyloučen hráč Michal Kempný (Slavia), 2 min. za Sekání
Kempný po vhazování přesekl Gulašovi hokejku. Plzeň bude hrát skoro dvě minutu přesilovku pět na tři.

22:12

Vlasák ze vzduchu sklepával puk na branku, ale trefil je Furcha. Z dalšího závaru také vyšel vítězně slávistický gólman.

23:25

Milan Gulaš (Plzeň) vstřelil branku (24. gól v sezóně), asistence Martin Straka. Stav zápasu Plzeň - Slavia 1:1
Plzeňští vylepšenou výhodou nepohrdli. Straka křížem přes pásmo poslal žabičku Milanu Gulašovi, jenž trefil přesný růžek branky.

25:14

Dvořák se v tísni obotočil kolem branky a po volném puku se pak natahoval Balej. Těsně na něj nedosáhl.

25:41

Vyloučen hráč Pavel Klhůfek (Slavia), 2 min. za Podražení
Plzeňští přidali na pohybu a Slavia nestíhá. Musí faulovat.

26:43

Vlasák se Strakou si přes minutu předávali puk, střeleckou pozici si ale nevypracovali. Pak slávisté vypíchli puk a posunuli hru do střední třetiny.

27:41

Slavia se ubránila, Plzeň další přesilovku nevyužila.

27:20

Pletka se ocitl úplně sám před brankou. Střela bez přípravy ale vyletěla jenom do levé tyče.

28:39

Lukáš Krenželok (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jan Alinč. Stav zápasu Plzeň - Slavia 1:2
Slavia využila zmatek v plzeňské třetině. Domácí doufali, že rozhodčí odpískají zakázané uvolnění, jenže hvizd se neozval. Alinč získal za brankou puk, posunul ho Krenželokovi, který překvapil Svobodu ranou k bližší tyči.

29:12

Nádherná souhra Plzně gólem neskončila. Domácí prošli hladce přes modrou čáru a Straka poslal puk do uličky Gulašovi. Sám před Furchem mířil pod horní tyč, ale cestu puku zastavilo brankářovo rameno.

30:30

Vyloučen hráč Nicolas St. Pierre (Plzeň), 2 min. za Hákování

31:31

Slavii se přesilovka vůbec nedaří. Zatím ani nepodržela útočné pásmo.

32:30

Plzeň se ubránila bez potíží. Už hraje v pěti.

34:32

Slavia se vrátila k osvědčené hře. Blokuje střední pásmo a věří, že utkání dovede k těsnému vítězství. Hrát s pukem musí Plzeň.

35:34

Kašpaříkovo nahození prolétlo přes chumel hokejistů až k Furchovi, jenž si ho nechal spadnout do lapačky.

36:32

Skokan se dral do útočného pásma a vybojoval vhazování před Svobodou. To Slavii stačí.

37:19

Kolaříkova rána od modré čáry mířila přesně do místa, kde čekal Adam Svoboda. Plzeňský brankář si zapsal jeden z lehčích zákroků.

38:58

Puk po nenápadném výpadu Slavie klouzal před branku k volnému Žejdlovi. Slávistický útočník na něj ale nedosáhl.

39:36

Vyloučen hráč Lukáš Žejdl (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Žejdl řešil plzeňský nápor faulem. Další přesilovka pro domácí.

41:02

Plzeňští pokračují v přesilové hře z druhé třetiny. Zatím se jim ale nedaří najít střeleckou pozici.

42:02

Hertl vybojoval pěknou šanci pro Krenželoka, jenž ale z mezikruží pálil nad branku.

42:20

Vyloučen hráč Nicolas St. Pierre (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

43:32

Kempný od modré čáry vyslal nepříliš prudký kotouč. Svoboda ho snadno vyrážečkou vyrazil.

44:01

Svoboda potěšil fanoušky pěkným zákrokem proti Alinčovi. Lapačkou chytil střelu ho horního růžku.

44:20

Domácí hokejisté jsou v plném počtu. Svoboda měl ještě starosti s tečovaným pukem, který mu poskakoval kolem branky.

45:54

Tomica prosvištěl po levém křídle, ale obránci uniknout nestačil. Zblokovaná střela tak vyletěla mimo hřiště.

46:45

Mladí slávisté Poletín s Hertlem zatopili před Svobodou a volný puk málem doputoval až ke Sklenářovi. Útočník na něj těsně nedosáhl.

48:10

Vyloučen hráč Michal Poletín (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění

48:55

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Plzeň), 2 min. za Hákování
Po trestu Kašpaříka se bude hrát ve čtyřech.

49:53

Vyloučen hráč Václav Pletka (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Pletka "ukradl" protihráči hokejku. Slavia má přesilovku čtyři na tři, za pár sekund dokonce pět na tři.

50:43

Kubošova tečovaná rána vyděsila Svobodu, ale narazila mu do betonu.

51:10

Nováček ve slávistické obraně Koma potom střílel od modré čáry vysoko nad branku.

51:34

Kašpařík klekl do Krenželokovy rány a odrazil puk mimo hřiště.

51:53

Plzeň přečkala početní nevýhodu a má ještě osm minut, aby vyrovnala skóre.

52:23

Puk se po Hanzlíkově doteku vychýlil z dráhy a zamířil těsně vedle tyče slávistické branky.

53:35

Vyloučen hráč Michal Dvořák (Plzeň), 2 min. za Sekání
Dvořák o soupeře přelomil hokejku. Další komplikace pro domácí tým.

53:41

Lukáš Krenželok (Slavia) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Alinč a Michal Kempný. Stav zápasu Plzeň - Slavia 1:3
Krenželok dovršil hattrick! Slavia krásně sehrála přesilovku. Krenželok si poodstoupil k levému kruhu, počkal si na přihrávku Alinče a bez přípravy poslal puk ke vzdálenější tyči.

55:34

Jeřábek pádem do branky zachránil Plzeň. Poletín v úniku trefil bekhendem tyč a puk se odrazil k Žejdlovi. Plzeňský bek ale odsunul klec ze správného postavení dřív, než stihl slávista vystřelit.

56:35

Technici se snaží zavrtat do ledu gumové kolíky a uchytit na ně branku. Zákrok probíhá už několik minut, Jeřábkův pád totiž vysekl kus ledu.

57:32

Furch má puk pod betony po sérii plzeňských střel. Domácí se teď tlačí do brankoviště, jak jen jim dovolí pravidla.

57:37

Vyloučen hráč Jan Dresler (Slavia), 2 min. za Hákování

58:32

Plzeň odvolala gólmana, v útočném pásmu teď hraje šest na čtyři.

58:36

Vyloučen hráč Jakub Sklenář (Slavia), 2 min. za Hákování
Další faul hostů. Plzeň bude hrát nejlepší možnou výhodu šest proti třem, jestli zůstane Svoboda na střídačce.

58:45

Slavia vyhodila puk. Plzeňští hrají pouze v pěti, Svoboda zůstal po oddechovém čase v brance.

59:23

Teď už se hraje šest na tři. Plzeň ale musí zavést puk do útočného pásma.

59:49

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Martin Straka a Ondřej Kratěna. Stav zápasu Plzeň - Slavia 2:3
Jedenáct sekund před koncem třetiny Vlasák snížil. Vyjel zpoza branky a místo přihrávky našel místo u bližší tyčky. Pro domácí už ale může být pozdě.

59:57

Dávid Skokan (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a Petr Jelínek. Stav zápasu Plzeň - Slavia 2:4
Skokan prvním extraligovým gólem podepsal slávistické vítězství. Puk zblízka dotlačil do prázdné branky.

30. ledna 2015 17:30Plzeň-Slavia 5:3
9. prosince 2014 18:15Slavia-Plzeň 1:2
31. října 2014 17:30Plzeň-Slavia 1:3
19. září 2014 18:15Slavia-Plzeň 2:1
25. února 2014 17:30Plzeň-Slavia 4:1
3. ledna 2014 18:15Slavia-Plzeň 3:1
19. listopadu 2013 17:30Plzeň-Slavia 4:2
4. října 2013 18:15Slavia-Plzeň 0:2