0:45

Sparta v úvodu zatlačila soupeře do obrany. Kovář si připsal první ostrý zákrok proti Treilleho ráně, jíž vyrazil betonem k modré čáře.

1:34

Sparťanský nápor pokračuje. Kovář znovu zasahoval, tentokrát střelec stál blízko brankovišti.

2:16

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

Rozhodčí: Minář (CZE), Šindler (CZE) - Pešek (CZE), Rozlílek (CZE)
Počet diváků: 5 141

2:41

Pilařův pas si Budějovičtí málem srazili do vlastní sítě. Kovář musel zakročit.

3:17

Sparťanská přesilovka má sílu! Pilař střílel a puk neskončil v síti snad jen kvůli tomu, že brankovištěm zrovna proskakoval Tenkrát...

3:54

Hodně fnaoušků na stadionu už jásalo. Brzo se ale ukázalo, že to bylo zbytečné. Síťku rozvlnil brankář Kovář, který čelil šanci Tenkráta.

4:16

Domácí přesilovka byla výborná. Hodně pohybu, přesné pasy i pěkné šance Pilaře nebo Tenkráta. Kovář ale předvedl, proč patří mezi nejlepší brankáře extraligy. Budějovice v oslabení podržel.

5:02

První zákrok si po pěti minutách zapsal i ospalý Pinc. Lehké nahození jen tak mimoděk sevřel v lapačce.

6:10

Budějovicím se povedlo trošku otupit sparťanský tlak, hra se vyrovnala. Pincova branka se ale ještě ve vážnějším ohrožení neocitla.

7:45

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Ivan Rachůnek I.. Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 1:0
Tak lépe už to snad trefit nešlo. Bahenský ještě odražený kotouč minul, dojíždějící Daniel Přibyl si už ale s pukem klouzajícím proti hokejce poradil. Puk cinkl o horní tyč a skončil v brance.

8:21

Ránu, která ohlušila celý budějovický kotel, vyslal Ivan Rachůnek. Puk bouchl do horní tyče a skulil se do ochranné sítě.

8:59

Vyloučen hráč Peter Frühauf (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Hosté nestíhají a musejí faulovat.

10:59

Tato přesilovka nebyla tak úspěšná jako předchozí. Sparta se ani pořádně neusadila v útočném pásmu.

12:32

Po minutě, kdy se puk střídal na hokejkách obou mužstev, získal kotouč Krstev. Nabruslil po levém křídle až k brance a střílel. Žabka dopadla Kovářovi do klína.

13:32

Ton se ujal puku a klasicky rozkmital nohy do frekvence, na níž nikdo nestačí. Přebruslil obránce a střílel, Kovář dobře zakročil.

14:54

Sparta většinu času drží puk. Budějovice stěží překročí útočnou modrou a k brance se ani nepřiblíží. Pinc měl sotva tři zákroky.

15:34

Krstev po vhazování nabil do křídla Rachůnkovi, jenž bez přípravy pálil. Kovář se stihl přesunout, zasáhl a přidržel puk.

15:45

Sacha Treille (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Angel Krstev a Daniel Přibyl. Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 2:0
Sparťanská převaha vyústila v druhý gól. Přibyl si rukou odmítl soupeře za brankou a posunul puk před brankoviště, kde Sacha Treille v tísni klepl do kotouče. Kovářovi propadl pokus výstrojí a doklouzal za čáru.

17:12

Hosté dobývají sparťanskou třetinu, ale bez úspěchu. V soubojích jeden na jednoho jasně prohrávají se silnějším soupeřem.

18:45

Sparťané se hnali do útoku, ale nevšimli si, že hrají v ofsajdu. Vhazování bude ve středním pásmu, domácí jsou v pohodě.

19:43

Forman zavezl kotouč do třetiny a založil souhru, která vedla k poslední střele na Kováře. Budějovický brankář bez potíží zasáhl.

20:00

Střely na branku po první třetině: Sparta 13 - České Budějovice 4.

20:22

Aleš Kotalík (Č. Budějovice) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Tomáš Harant. Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 2:1
Budějovice předvedly úderný start. Harant tvrdě vypálil do Pince, puk se odrazil k volnému Kotalíkovi, který brankáře objel a zavezl kotouč do branky.

21:54

Kovář si sáhl pro Rachůnkovu rána. Sparta opět tlačí a kombinuje před budějovickou bránou.

22:43

Do výborné pozice si z druhé vlny sjel Krstev. Puk poslal po horní tyčku, ale Kovář ho stačil vytěsnit lapačkou.

23:43

Hra nabrala zběsilé tempo. Budějovickým se nepovedl protiútok a za záda jim hned utekl Petr Ton. Dlouhou kličkou si roztáhl Kováře, ale nezakončil dobře.

25:49

Pinc skočil po volném puku a zastavil hru. Sparťané oproti první třetině hrají agresivněji a častěji zůstávají v obraně volné prostory.

26:31

Bahenský s Tonen se vystřídali v zakončení před budějovickou brankou. Kovář pokaždé úspěšně zakročil.

26:40

Petr Tenkrát (Sparta) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Jaroslav Hlinka a Karel Pilař. Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 3:1
Sparta z drtivého tlaku vymačkala další gól. Kovář byl příliš krátký na přesnou střelu Petra Tenkráta z levého kruhu.

27:32

A čtvrtá branka nebyla daleko. Puk po Tonově pokusu propadl Kovářovi lapačkou a spadl do brankoviště, tesně pak poskočil kolem tyče a vyklouzl k zadnímu hrazení.

29:13

Slibný brejk zakončil z pravé strany Bahenský. Mířil do růžku, ale minul klec.

30:09

Bahenský se objevil i u další sparťanské příležitosti. Čekal na přihrávku před brankou a puk se pak od něj odrazil jen těsně vedle tyčky.

32:31

Hlinka se prohnal po pravé křídle a bekhendem nahodil puk na Kováře. Ten puk srazil za branku.

34:32

Knotek se vytočil zpoza branky, načež hned střílel. Pinc si ale včas povyjel a vykryl střelecký úhel, ránu mezi betony pak zarazil hokejkou.

37:05

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

38:08

Vyloučen hráč Karel Pilař (Sparta), OT 10 min. za Nesportovní chování
Pilaře srazil protihráč před brankou a sparťanský bek se pak ozval rozhodčímu. Schytal desítku.

39:03

Vyloučen hráč Tomáš Knotek (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání
Sparta bude hrát dvě sekundy proti třem. Přesilovka se jí ale zatím moc nevede.

39:34

Budějovičtí se brání bez vážnějších potíží.

40:13

Vyloučen hráč Angel Krstev (Sparta), 2 min. za Hákování
Budějovičtí měli opět vydařený start do třetiny. Mertla, který se prokličkoval až před Pince, musel zahákovat Krstev. Přes půl minuty se bude hrát ve čtyřech.

40:43

Pinc zneškodnil Vráblíkův poku a nenechal soupeři šanci k dorážce.

41:03

Knotek se vrátil do hry a hostům začala přesilovka.

41:51

Ovšem dva ofsajdy v řadě výrazně zbrzdily budějovické snažení...

42:13

Krstev naskočil na led, Budějovice v početní výhodě nic nevymyslely.

43:05

Domácí hokejisté drží puk i skóre, které jim zaručí vítězství. Zlepší ještě Budějovice svou hru?

43:32

Brošova rána od hrazení přiletěla Kovářovi do lapačky. Opět se bude hrát daleko od sparťanské klece.

44:10

Kotalík pálil z pravé strany. Pinc vyrazil puk na branku, z níž pak spadl zpátky do hry.

45:24

Hosté se těžko tlačí skrz střední pásmo. S vyrovnáním to budou mít dnes složité.

46:22

Pinc se musel natáhnout, aby se vložil do střely Langhammera. Byla prudká i dobře mířená, sparťanský gólman předvedl pěkný zákrok.

48:12

Rozjetý Mertl převzal přihrávku a vpadl do pásma. Přenechal puk Kotalíkovi, jehož obávaný příklep tentokrát skončil pouze na zadním skle.

48:48

Vyloučen hráč Jiří Šimánek (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Rachůnka v nadějné pozice zahákoval Šimánek. Sparta má další přesilovku.

49:34

Hlinka si v mezikruží potáhl puk a rychlým švihem ho poslal k levé tyči. Kovář hbitě vytlačil střelu vyrážečkou.

50:48

Přesilovka je u konce. Budějovicím už zbývá méně než deset minut k nečekanému zvratu jasně probíhajícího zápasu.

51:50

Jánského rána od modré čáry se o Kotalíkovu čepel zvedla do ochranné sítě.

52:43

Sparta na pár výjimek nepouští soupeře do vlastní třetiny. Sama už moc nehrozí, ale bez potíží hlídá dvoubrankové vedení.

54:32

Kovář sklapl lapačku, jak se k němu přiblížilo Sičákovo nahození. Opět se vhazuje v budějovické třetině.

55:40

Hosté se pořádně nemohou vymanit ani z vlastního pásma, natož aby ještě podnikali útoky na Pincovu branku.

56:18

Vyloučen hráč Petr Gřegořek (Sparta), TS min. za Hákování
Jenže teď domácí obrana hrubě chybovala a Gřegořek unikajícího Mertla jasně zahákoval.

56:18

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Tomáš Mertl (Č. Budějovice) proměnil (4. gól v sezóně) . Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 3:2

Závěr utkání bude ještě napínavý. Mertl si najel z pravé strany a svižnou ranou k protější tyčce překonal Pince.

56:58

Budějovičtí se nadechují k náporu. Mertl vyslal z dobré pozice další pokus na branku, Pinc v rozkleku zakročil.

58:02

Vzduch před sparťanskou brankou se začíná ohřívat. Pinc musel opět zasahovat.

59:05

Sparta vytlačuje soupeře do střední třetiny. Tribuny se snaží domácí hokejisty povzbudit skandovaným potleskem.

59:34

Budějovičtí při power-play mohli vyrovnat. Po dorážce do odkryté klece se natahoval Mertl, jenže na puk nedosáhl.

59:56

Sacha Treille (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vladimír Sičák a Daniel Přibyl. Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 4:2
Sacha Treille posunul puk do prázdné branky a potvrdil deváté vítězství Sparty v řadě.

26. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Sparta 5:3
10. prosince 2023 16:00Sparta-Č. Budějovice 3:2P
27. října 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
15. září 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:2
17. února 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 3:4P
17. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:0
3. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:3
7. října 2022 17:30Č. Budějovice-Sparta 2:3P