Vítejte při sledování 51. kola hokejové extraligy z pardubické ČEZ Areby, kde se dnes představí hráči pražské Sparty!

Domácí stále bojují o předkolo play-off a Pražany nutně potřebují porazit. Sparta je však v tabulce čtvrtá a bude to hodně nepříjemný soupeř.

Po problémech s trombózou se do sestavy Pardubic vrací kanonýr Pavel Brendl. Nehrál od loňského listopadu - uvidíme, kolik prostoru od manažera A-týmu Pardubic Miloše Říhy dostane.

Pardubice v minulém kole vyhrály; podařilo se jim dvakrát vymazat ztrátu na brněnskou Kometu a odvezly si tři body za vítězství 3:2.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Šír (CZE) - Jelínek (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 10 065

Sparta doma porazila Vítkovice, čímž Pardubicím v jejich snažení notně pomohla. Právě s ostravským mužstvem a Brnem se totiž perou o předkolo.

0:40

Sparťan Ton střílel ze středního pásma, rána letěla do plexiskla za gólmanem Salfickým a byla tak prudká, že se odrazila před branku kousek vedle tyče. Obránci možné nebezpečí včas zažehnali.

2:21

Ofsajd Sparty, která je zatím o něco aktivnější.

2:37

Domácí Bartek tečoval v mezikruží Kočího přihrávku, puk šel nad.

3:07

Zakázané uvolnění Pardubic.

3:45

Dvojice Hlinka - Ton dělala v obranné třetině Pardubic neplechu, ale ke kloudné střele se nedostali.

4:30

Domácí Radil hledal na druhé tyči spoluhráče přihrávkou na šíř, ten však kotouč netrefil. V hale to jen zahučelo.

6:40

Delší pasáž bez přerušení, až teď icing Pardubic. Sparta se zatím prezentuje sebevědomým výkonem.

7:07

Bartek střílí po přihrávce do mezikruží Somíka mimo.

7:31

A na druhé straně si po akci Sparty stahuje gólman Salfický puk do lapačky.

8:26

Salfický opět raději přerušuje hru, když k němu po buly přijel po ledě puk.

9:20

Zápas má zatím ostré tempo, kotouč je každou chvíli na jiné straně kluziště.

10:44

Martin Bartek (Pardubice) vstřelil branku (21. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:0
Slovenský ostrostřelec si najel od pravého mantinelu a bekhendem se trefuje mezi Pincovy betony.

11:23

Domácí Buchtele se těsně nedostal do zakončení - měl by před sebou už jen prázdnou branku.

13:00

Gól Pardubické nakopl, teď "tvrdí muziku" oni.

13:17

Martin Bartek (Pardubice) vstřelil branku (22. gól v sezóně), asistence Václav Benák. Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:0
Bartek opět uspěl se svým tahem na branku. Vyjel si od zadního mantinelu a pod nohama stínícího Cetkovského a jednoho z beků Sparty překonal Pince.

14:01

Nepřehledná situace, brankář Salfický nakonec našel nahrávaný puk včas pod betony.

15:00

Somík předvedl nechtěný biliár - nahazoval puk, ten se od zadního mantinelu odrazil na konstrukci branky a u tyče překvapil Pince.

16:34

Brendl neuvěřitelně minul prázdnou klec! Kotouč se k němu dostal od mantinelu, kam si pro něj sjížděl Pinc.

17:50

Somík si hezky najel do pásma a vystřelil přes obránce, ten však ránu vytečoval nad.

18:00

Cetkovský se chvíli po buly objevil před Pincem, ale minul.

19:29

Rolinek a Brendl ještě stačili Pince před koncem třetiny zaměstnat, po střele prvního z nich se však ke gólové dorážce neprotlačili.

20:00

Úvod utkání patřil Spartě, ale do vedení šli po gólu Barteka domácí a od té doby byli lepším týmem. Slovenský forvard posléze přidal ještě jednu branku. Zásahy brankářů: Pinc 8, Salfický 7.

20:30

Do druhé třetiny Sparta vstoupila náporem Hlinkovy řady. Kotouč nakonec skončil v hledišti.

21:10

Domácí zadák Píša vysekl puk Brošovi, který se chystal pálit z otočky.

21:17

22:00

Pražané koušou, do druhé třetiny vlétli ve velkém stylu.

22:20

Konečně se osmělily i Pardubice - Brendl napřáhl na pravém křídle, ale Pinc střelu tečoval vyrážečkou mimo.

23:17

Brendl znovu v akci, tentokrát na levém křídle. Touš po jeho střele přepadl Pince na síťku za břevnem.

23:50

Nosek chtěl prohodit obránce před sebou pod nohama, ten však jeho úmysl přečetl.

24:09

24:52

Bartek střílel z první z pravého kruhu, ale hattrick zatím neslaví. Střela mu nesedla.

25:03

Vyloučen hráč Karel Pilař (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

26:03

První polovina přesilovky k ničemu zásadnímu nevedla.

26:57

Pinc se vytáhl, když proti němu šněroval kličky domácí kapitán Somík. Vlže chytil jeho pokus do lapačky.

27:03

Sparta v pěti. Domácí po většinu početní výhody váhali se střelbou, zakončovat se nebál jen Bartek a zmíněný Somík.

27:17

Pardubický Semorád střílí po zemi z mezikruží těsně vedle.

27:54

Domácí obránce Marušák si po nahrávce do tandemu počínal podobně.

28:39

Buchtele v polovičním přečíslení volil střelu švihem, Pinc vyráží rukavicí.

30:20

Bartek je při chutí, znovu zkoušel štěstí střelou z úhlu.

30:29

Vyloučen hráč Václav Benák (Pardubice), 2 min. za Hákování
První přesilovka Sparty.

31:58

Vyloučen hráč Petr Gřegořek (Sparta), 2 min. za Podražení
Síly na ledě se vyrovnají po faulu na Cetkovského.

32:32

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Sparta), 2 min. za Hákování
Domácí hrají 5 na 3.

33:15

Václav Kočí (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Bartek a Jiří Cetkovský. Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:0
Pardubičtí nevěděli, co si s kotoučem počít, tak to na sebe znovu vzal Bartek a z oblouku vystřelil. Pro dorážejícího Kočího už bylo velmi snadné skórovat, zívala na něj odkrytá brána.

33:15

Pokračuje výhoda Pardubic 5 na 4.

34:24

Tomáš Rolinek (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Travis Gawryletz a Jan Starý. Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:0
Pardubice využívají tuhle přesilovku stoprocentně. Gawryletz vystřelil a Pinc si proti jeho střele povyjel. Puk se odrazil od zadního mantinelu lobem zpět před branku, kde ho do ní z brankoviště doklepl Rolinek. Ten se mezitím dostal za Pince.

34:56

Buhctele už zvedal ruce nad hlavu na oslavu pátého gólu Pardubic! Jeho střelu však zastavila pravá tyč. Pak skryl tvář v dlaních.

37:18

Stadionem obíhá mexická vlna.

37:47

Broš se hnal za vyhozeným pukem, ale domácí gólman Salfický u něj byl dřív a raději ho schoval pod lapačkou.

38:10

Salfický se štěstím vyrazil do rohu střelu od modré, moc ji neviděl.

38:27

Vyloučen hráč Václav Kočí (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče

39:15

Milam trefil příklepem pouze chrániče Starého přes sebou.

39:37

Marek Hovorka (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Jaroslav Hlinka a Dominik Pacovský. Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:1
Spartě se podařilo vstřelit gól do šatny.

40:00

Zhruba první tři minuty druhé třetiny Sparta Pardubice ždímala, ale gól nedala. Pardubice se následně 2x prosadily v početní výhodě. Na konci prostřední části hry snížil Hovorka. Zásahy brankářů: Pinc 13, Salfický 5.

40:30

Vašíček zkusil překvapit Pince od modré.

0:0
40:37

Jan Buchtele (Pardubice) nájezd neproměnil.

Za faul Hlinky. Buchtele vystřelil na vyrážečku, ale Pinc jeho šanci likviduje.

41:03

Nepříjemná střela Milama od modré prosvištěla kolem Salfického.

41:39

Icing Sparty.

42:16

Zohorna nabídl gólovou šanci Noskovi, tomu však skočil Pinc hokejkou pod nohy a nedovolil mu zasunout puk do prázdné brány.

42:35

Na druhé straně zasahuje Salfický.

42:57

Martin Bartek (Pardubice) vstřelil branku (23. gól v sezóně), asistence Václav Kočí. Stav zápasu Pardubice - Sparta 5:1
Bartek se přece jen hattricku, když dostal nahrávku z pravé strany. Pince prostřelil mezi betony.

44:10

A arénou opět přebíhá meická vlna.

46:00

Sparťané dvakrát nabíjeli Tonovi před modrou, obě rány letěly vedle.

46:44

Milamova táhlá střela končí v Salfického lapačce.

47:48

Domácí už zkoušejí exhibiční parádičky. Ofsajd Sparty.

49:00

Pardubice si hlídají svůj náskok, hraje se bez přerušení.

49:50

Salfický chytá dvě střely Hlinky, který si najel za pardubickou obranu.

52:00

Sparta se po delší době navezla do obranného pásma Pardubic.

52:46

Vyloučen hráč Dominik Pacovský (Sparta), 2 min. za Podražení

54:46

Domácí v přesilovce jen šetřily čas a síly.

55:00

Domácí fandové spustili hymnu.

55:51

Slovenský zadák Ďaloga zkusil další ze svých úprků obranou soupeře, ale bez kýženého výsledku.