Pardubice čeká druhý zápas v Kladně a mají co dohánět. Ten první prohráli 1:2, když ztratili náskok. Po většinu zápasu byli navíc proti předpokladům horším týmem. Kouč Říha hovořil o tom, že chce u hráčů vidět větší bojovnost.

Kladno bylo v pátek naopak vzorem bojovnosti. Dnes může hrát v klidu a bez nervů. 10 minut před zápasem se hala pomalu plní, zatím je přes polovinu míst volných.

V pardubické sestavě chybí střelec Pavel Brendl, jenž se na konci základní části vrátil do kádru po vleklých potížích s krevní sraženinou. Dnes je však jen mezi náhradníky, místo něj je na soupisce Radoslav Tybor.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Fraňo (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 616

0:41

Hru zatím kazí nepřenosti, k vidění byl jen ofsajd a pak zakázané uvolnění Kladna.

1:29

Hosté začali aktivněji. Kousal nebezpečně tečoval puk před Cháberou, ale kladenský gólman odolal. V následném tlaku Pardubic raději přikryl puk a nechal svou pětici vystřídat.

2:03

Kladno popprvé zahrozilo. Valský však namířil svůj pokus bez přípravy po pěkné přihrávce vedle.

2:14

V protiútoku si Nosek obhodil beka a tlačil se před branku, kde byl na zlomek vteřiny sám před Cháberou. Bekhendem však přestřelil branku.

2:25

Trest týmu (Kladno), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Pardubice si zahrají první přesilovku.

4:25

První oslabení domácí přežili bez úhony. Chábera zasahoval jen při pokusu Cetkovského a pak po střele od modré ve skrumáži, kdy před brankou clonil Rolinek.

5:44

Jednu z kladenských rychlých akcí zakončil Látal. Ač byl v pstrém úhlu, představil se Salfickému tvrdou střelou do ramene.

6:55

Salfický se vytáhl skvělým zákrokem a zachránil Pardubice od gólu. Jass pálil v ideální pozici sám mezi kruhy, ale pardubický veterán vymrštil lapačku jako by byl od 20 let mladší.

7:14

Vyloučen hráč Petr Mocek (Pardubice), 2 min. za Hákování
První přesilovku si zahraje Kladno.

9:14

Ani Kladno v přesilovce neuspělo. Domácí sice byli usazení v pásmu, ale většinou si jen nahrávali v rohu a nedostali se do dobré střelecké pozice. Salfický ani nemusel zasahovat.

9:31

Dravý Eberle se protlačil mezi dva beky a vystřelil. Salfický odolal a útočníka, který se dral do brankoviště, zpacifikovali hostující beci.

11:00

Kousalův útok zamkl domácí pětku, ale do šance se nedostal.

11:18

Vyloučen hráč Marek Ďaloga (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Melka se od zadního mantinelu dral před Salifického. Ten přikryl volný puk, pak vznikla menší strkanice u pardubického brankoviště. Vyloučení budou vzájemná.

11:18

Vyloučen hráč Antonín Melka (Kladno), 2 min. za Hrubost
Hraje se 4 na 4.

12:49

Lukáč měl možnost dostat se do sólového úniku, ale nechal si utéct vyhozený puk o mantinel a o šanci tak přišel.

13:16

Vyloučen hráč Robert Kousal (Pardubice), 2 min. za Podražení
Doudera padal k ledu hodně ochotně, sudí však vyloučil jen Kousala.

14:10

Hořava promáchl puk v obrovské šanci, když byl sám dva metry před Salfickým.

15:16

Dragoun se natahoval po dobré přihrávce, na níž stačilo nastavit hůl. Tentokrát sudí odpustili zákrok na hraně Pardubicím. A hosté jsou v pěti.

15:37

Vyloučen hráč Milan Doudera (Kladno), 2 min. za Hákování
Přesilovku si po závaru v kladenském pásmu zahrají Pardubice.

16:37

Ani pardubická přesilovka se nepovedla. V závěru dokonce dobře napadající Kladno dělalo problémy hostům už v rozehrávce.

17:59

Kladno vstřelilo gól, ale až poté, co Salfický zalehl puk a jeden z útočníků dostrkal brankáře za čáru. Sudí se odjeli poradit k telefonu.

18:00

Sudí rozpažili, zřejmě proto, že Salfický měl puk pod sebou a Látal dostrkal gólmana za čáru, když sám stal v brankovišti.

18:30

Chábera sbalil puk, který obloučkem letěl z rohu do brankoviště. Na hostech je však znát nervozita, útoky jsou kostrbaté, přihrávky občas končí na bruslích spoluhráčů.

19:08

Vyloučen hráč Dušan Salfický (Pardubice), 2 min. za Podražení
Salfický si zkomplikoval situaci, když za brankou nerozehrál puk a musel ho v souboji s napadajícím útočníkem kopnout placírkou spoluhráčům. Pak však soupeře podrazil a Pardubice se budou bránit v oslabení.

20:00

Dnešní zápas mnohem víc připomíná play-off než ten včerejší. Kladno výtečně bruslí a dává do hry spoustu energie.

20:00

Pardubice hrozí občasným tlakem, domácí zase rychlými protiútoky a tahem na branku. Oba týmy mohly dát gól, Kladno k němu mělo o kus blíž a jeden dokonce vstřelilo, ovšem nedovoleným způsobem.

21:08

Skončila kladenská přesilovka bez většího vzruchu.

21:43

Valský dorážel v dobré šanci, ale Salfický se dobře přesunul a puk vyrazil mimo nebezpečí.

22:30

Vyloučen hráč Jiří Cetkovský (Pardubice), 2+2 min. za Napadení

22:30

Vyloučen hráč David Růžička (Kladno), 2 min. za Hrubost
Cetkovský najel do Chábery a poté se strhla strkanice. Kladno hraje přesilovku.

24:30

Kladnu se přesilovka příliš nevydařila. V její první polovině se sice domácí usadili v pásmu, ale špatně stříleli. Ve druhé části už dobývali útočnnou třetinu marně.

26:05

Látal dorážel z úhlu, Salfický si poradil. Na druhé straně se pěkně prosadil proti obránci Tybor, ale pak nedokázal nahrát úplně volnému kolegovi.

26:40

Gawryletz propadl na modré, ale Kladno z toho nic nevytěžilo.

26:45

Miloslav Hořava M. (Kladno) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Pavel Patera a Petr Hořava P.. Stav zápasu Kladno - Pardubice 1:0
V původně poměrně nenápadném útoku se prosadil Hořava povedenou střelou, kterou otřel o tyčku.

26:59

Jan Semorád (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Radoslav Tybor a Jiří Marušák. Stav zápasu Kladno - Pardubice 1:1
Pardubice bleskově vyrovnávají. Po chybě domácích se dostaly do úniku tři na jednoho, Tybor našel na levé straně Semoráda a ten poslal puk bez přípravy do branky.

26:51

Zohorna najel před branku a tečoval bekhendem povedený pas. Puk však příliš zvedl.

29:27

Vyloučen hráč Michal Dragoun (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Vzhledem k předchozímu trochu volnějšímu metru poměrně přísné vyloučení. Dragoun však atakoval hráče bez puku.

31:27

Je po přesilovce. Početní výhody se dnes ani jednomu z týmů nedaří.

32:45

Hosté zatlačili, Nosek se šikovně protáhl od zadního mantinelu, ale jeho pokus se odrazil od obětavě bránících hráčů v modrém.

33:07

Střela od modré se odrazil od tvrzeného skla zpět před Cháberu, který měl s divokým pukem problémy. Pomohli mu však obránci.

34:30

Kladno tlačí, hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění. Puky se však spíš posouvají po mantinelech, než před branku.

35:59

Pardubičtí jeli po delším kladenském náporu ve třech proti dvěma, ale Radil akci pokazil, když na Cháberu vyslal jen slabou střelu.

38:14

Po pasáži, v níž dominovaly obě obrany, se Látal protáhl podél beka a ohrozil Salfického bekhendem. Gólman odolal.

38:44

Piskáček pěkným bodyčekem na modré sestřelil Radila.

40:00

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, Salfický zasahoval desetkrát, Chábera devětkrát. Rychlé vyrovnání bylo pro vývoj utkání velmi důležité, hosté si od té doby víc věří a hrozí kombinacemi v brejcích a častou střelbou na teč. Kladno zase lépe bruslí a občas si vynutí dlouhý tlak.

41:19

Buchtele se tlačil před branku a snažil se o dorážku. Chábera si s pomocí obránců poradil.

42:50

Aktivní Radil pálil tentokrát od modré, ale jeho střelu srazil soupeř nad.

43:31

Salfický vyřešil dvě Hořavovy střely. Ta druhá byla hodně nebezepčná, útočník pálil po pěkné nahrávce z prostoru mezi kruhy. Pardubicý gólman však povyjel a jeho pokus odrazil.

44:22

Dalecký se ocitl s pukem před branku. Jeho střelu však zablokoval Buchtele.

45:55

Kladno dělá dobrým pohybem problémy hostující obraně. Látal se však střelou z úhlu neprosadil.

49:00

Oba celky drží modrou a soustředí se hlavně na obranu. Hraje se bez šancí.

49:39

Jass bombou od mantinelu protáhl Salfikcého.

50:13

Vyloučen hráč Tomáš Rolinek (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Pardubický šéf zahrál nedovoleně, Kladno bude mít přesilovku.

52:09

Kladno má za sebou další bídnou přesilovku. Ke střele se dostalo až v jejím závěru, kdy Piskáčkova bomba skončila na výstroji Salfického.

52:13

Pardubice jsou v pěti.

53:00

Látal měl obrovskou šanci. Dostal ke skákavému puku, ale zblízka z otočky ho dokázal vypálit jen do Salfického. Většina ze 4616 diváků jen vzdychla. Včetně zhruba dvou stovek hostujícíh fandů v rohu - ti ovšem úlevou.

53:36

Tomáš Nosek T. (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Jiří Marušák a Petr Mocek. Stav zápasu Kladno - Pardubice 1:2
Pardubice otáčejí vývoj zápasu. Po sérii kladenských příležitostí se prosadil nenápadnou střelou z levého kruhu Nosek.

54:13

Chábera znejistěl. Teď mu vypadla střela ze středního pásma k pravé noze. Hosté se drali za pukem, ale domácí beci tam byli dřív.

54:33

Valský hledal při rychlém brejku Kuchlera, ale na poslední chvíli zasáhla pardubická obrana.

54:46

Vyloučen hráč Robert Kousal (Pardubice), 2 min. za Sekání

54:46

Vyloučen hráč Michal Lukáč (Kladno), 2 min. za Sekání
Lukáč s Kousalem vařili sekanou a rozhodčímu se to nelíbilo.

55:00

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Kladno má velkou šanci vyrovnat - bude hrát přesilovku 4 na 3.

55:58

Patera nádherně zásobuje křížnými pasy Hořavu. Jeho největší šanci však chytil skvěle Salfický.

56:26

Pavel Patera (Kladno) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Miloslav Hořava M. a David Růžička. Stav zápasu Kladno - Pardubice 2:2
Hořava s Paterou si vyměnili role a to už ke gólu vedlo. Kladenský kapitán dostal křížnou přihrávku k pravé tyčce, zaklekl a z úhlu se trefil do mezery mezi tyčkou a pardubickým gólmanem.

57:11

Rozhodčí odpustili Gawryletzovi jasný faul, když pardubický zadák bránil hráče bez puku.

57:36

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Nesportovní chování
Teď však sudí udělili Pardubicím trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování. Závěr třetí třetiny je hodně vypjatý.

58:55

Dalecký měl dvě velké šance. Jeho teč i následná střela mezi kruhy letěly v obou případech těsně vedle.

60:00

Po napínavé třetí třetině následuje pauza dlouhá 18 minut a pak desetiminutové prodloužení. Pokud se nerozhodne ani v něm, uvidíme nájezdy.

60:30

Chábera vyrazil střelu ne úplně ideálně pod sebe, pomohli mu však beci. Domácí testují Salfického z dálky, gólman si dvakrát poradil.

61:27

Pardubická obrana zapomněla na Valského, který se řítil z levé strany sám na Salfického. Ten však jeho střelu vyrazil.

62:16

Salfický chytá další střelu, přestože mu clonil Jass. Kladno je v prodloužení lepší, hosty drží teď hlavně jejich velezkušený gólman.

64:00

Pardubice se osmělily a pustily do útoku. Ovšem do šance je domácí obrana nepouští.

64:23

Jakub Valský (Kladno) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Michal Dragoun a Marek Černošek. Stav zápasu Kladno - Pardubice 3:2
Kladno zúročilo lepší bruslení a prosazuje se v prodloužení. V protiútoku dva na jednoho nahrál Dragoun Valskému a ten se trefil bez příápravy do odkryté poloviny branky.

28. ledna 2024 17:00Pardubice-Kladno 3:1
20. prosince 2023 18:00Pardubice-Kladno 4:3
29. října 2023 16:00Kladno-Pardubice 2:6
17. září 2023 16:00Kladno-Pardubice 1:3
22. ledna 2023 17:00Pardubice-Kladno 4:2
18. ledna 2023 18:00Kladno-Pardubice 1:4
23. října 2022 17:00Pardubice-Kladno 6:2
16. září 2022 18:00Kladno-Pardubice 4:5P