Hezký podvečer, vítejte u zápasu posledního kola letošní široké baráže. Tři týmy se na špici tabulky seřadily se stejným počtem bodů, postoupit však mohou pouze dva. Jedno místo v příštím ročníku extraligy najisto získá vítěz souboje mezi Libercem a Mladou Boleslaví.

Vyprodaná liberecká aréna bude hnát své mužstvo za vítězstvím v jednom z nejosudovějších utkáních Bílých Tygrů v historii. Pád do první ligy by pro domácí znamenal velkou ostudu.

0:14

Vyloučen hráč Tomáš Demel (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování
Neuběhlo ani čtvrt minuty a Liberec si zahraje přesilovku. Demel fauloval při napadání ve středním pásmu.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Fraňo (CZE) - Lederer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 7 500

0:58

Boleslav vytlačila hru do středního pásma. Liberečtí si nemohou vypracovat užitečnější tlak.

1:33

Když se Liberci nedařila kombinace, zkusil Kudrna projít individuálně. Hladce se protáhl mezi beky a z mezikruží pálil. Valent si povyjel a ránu zneškodnil.

1:54

Už se to mele. Dravec Duda zápasil na kraji brankoviště a pak spadl na gólmana. Boleslavští se hned do něj pustili. Ve třech.

2:01

David Štich na konci přesilovky zakončoval do prázdné branky. Už se zdálo, že musí padnout gól! Jenže puk se zastavil na brankové čáře, zřejmě o jednoho z libereckých útočníků. Aréna burácí, taková atmosféra tu v sezoně dosud nebyla.

2:45

Demel se po návratu z trestné lavice pustil do útoku. Pronikl po pravé straně a sám střílel. Schwarz zůstal stát u tyče a utěsnil všechny mezery, jimiž mohl puk projít.

3:43

V klíčovém utkání sezony spoléhá trenér Hynek na své nejzkušenější hráče. Na ledě jsou opět Nedvěd s Dudou, teď se snažili dorážet na brankovišti.

4:32

Z utkání se neodehrálo ještě ani pět minut a protihráči už po sobě řvou a strkají do sebe. Emoce duelu chybět rozhodně nebudou a je otázkou, jak si s tím poradí zkušení rozhodčí Fraňo s Jeřábkem.

5:13

Domácí opět soupeře na chvíli sevřeli před Valentem. Boleslavští ještě v podstatě neútočili a s potížemi se dostávají ke kotouči.

7:14

Do Liberce přijelo i moře fanoušků z nedaleké Mladé Boleslavi, jejich barvy zaplavily celý sektor za Valentovou brankou. Zatím ale sledují spíše trápení svého celku.

8:10

Dvě nadějné šance pro domácí hokejisty v řadě. Nejdříve se po pravé straně utrhl obránci Kudrna, jenže mířil příliš vysoko. Pak Valent těžko krotil nahození z rohu a útočníci už sahali po dorážce.

8:42

Vyloučen hráč Lukáš Vantuch (Liberec), 2 min. za Držení protihráče

9:44

Hosté minutu roztáčeli libereckou čtveřici v útočné třetině, jenže pořádně nevystřelili. Perfektní pozice měl Toman a promrhral je. Pak Liberec s úlevou puk vyhodil.

10:23

Liberečtí i podruhé vystřelili puk od vlastní branky.

10:42

Domácí už jsou v plném počtu. Boleslav početní výhodu slušně rozehrála, ale chybělo jí lepší zakončení.

11:55

Boleslav znovu unikla z drtivého lisu. Velké šance skórovat měli nejprve Dušek a pak Vantuch. Puk se stále motal kolem branky, ale šťastný Valent puk za záda nepustil.

13:21

Poslední chvíle zápasu patřily Boleslavi. Držela puk na svých holích, ovšem vážnější šanci si nevypracovala. V závěru pálil Pabiška a Nouza dorážel do Schwarze.

15:12

Po libereckých příležitostech se hra zklidnila. Hokejisté hledají cesty, kudy by pronikli obranou, a čekají na přesnější přihrávky.

17:09

Obě mužstva dobře kryjí střední pásmo, útočníci se těžko prosazují do útočného pásma, natož před branku.

17:54

Trochu místa získal kousek za modrou Pospíšil. Natáhl hokejkou za sebe a prudkým švihem poslal puk nad branku.

18:45

Další a další šance přibývají pouze na straně Liberce. Tentokrát se před branku protlačil Bulíř, ale dosud bezchybného Valente také nepřekonal.

20:00

Utkání, které provází výborná divácká kulisa, zatím patří domácím hokejistům. Šancí na vstřelení branky měli několik, jenže v zakočení pokaždé selhali. Mladoboleslavští toho zatím v rozhodujícím duelu sezony moc nepředvedli, přesto drží nadějnou nulu na kontě.

20:48

Vyloučen hráč Roman Němeček (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Liberec stejně jako v první části získal hned v úvodu třetiny přesilovku.

21:14

Soupeř jim však už dvakrát puk vyklidil z hokejek.

21:31

Prostor se uvolnil pro libereckého kapitána Nedvěda, jenž však střílel ze záklonu a minul branku.

22:28

Puk se zasekl v boční síťce a rozhodčí tak museli přerušit hru. Valent ještě nemusel zasahovat, spoluhráči na něj žádný puk zatím nepustili.

22:48

Hosté jsou opět v pěti. Liberci se přesilovka nepovedla a i druhá třetina se kvůli tomu rozjíždí velmi pomalu.

23:15

Jen co Boleslav doplnila sestavu na ledě, Liberečtí zase zabrali. Dva útočníci postupovali proti jedinému obránci, vyměnili si puk a Urban střílel proti rozhozenému brankáří. Přesto ho trefil...

24:40

Vyloučen hráč Boris Žabka (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Rozhodčí, který stál až na půlicí čáře, vyloučil Žabku za střet před brankou, po němž se Nedvěd složil na led.

25:45

Jenomže liberecká přesilovka je stejně bídná jako ta předchozí. Domácí neudrželi puk v útočné třetině déle než pár sekund.

26:40

Puk se odrazil od boční konstrukce a Žabka skočil na led. Ačkoliv domácí hokejisté mají dnes znatelnou převahu, šance na výhru jsou stále vyrovnané.

27:47

Vyloučen hráč David Štich (Liberec), 2 min. za Podražení

28:34

Snad první lepší šance Mladé Boleslavi v zápase. Nouza měl čas i místo, aby zeširoka napřáhl a tvrdě z mezikruží vystřelil. Schwarz sice padl na záda, ovšem puk udržel.

29:43

Bulík s Pospíšilem se ve vlastním oslabení hnali do útoku, ale chyběli jim síly. Jejich přečíslení tak Boleslavští zmařili a nenechali je ohrozit branku.

30:32

Víšek si dojel pro odražený puk před brankou, nicméně pak si ho ukopl a k zakončení se vůbec nedostal.

31:43

Boleslav přečkala další chvíle v libereckém sevření. Nakonec přerušil hru Valent, jemuž se podařilo udržet ránu Jánošíka.

33:00

Vyloučen hráč Jaroslav Kasík (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování
Pohyblivější jsou dnes liberečtí hokejisté a soupeř nestíhá, proto fauluje. Další trest padl na Jaroslava Kasíka.

34:32

Liberec v početní výhodě pálí odevšud, odkud může, ale není to nic platné. Střely to jsou uspěchané a nevedou k cíli. Duda se teď za brankou vzteká, na sebe i spoluhráče.

35:00

Nic z další přesilovky nebude. Kasík je na hřišti a Liberečtí musí zase bušit do pětičlenné hradby.

35:56

Nedvěd ujížděl po levé straně a hned, jak to bylo možné, střílel. Trefil Valenta a odjel střídat. Na lavičce si vyměnil hokejku a zkusí to znovu.

37:07

Vyloučen hráč Lukáš Vantuch (Liberec), 2 min. za Vražení na hrazení

37:20

Liberecký gólman Schwarz zůstal po zákroku dezorientovaný, a tak Pabiška dorážel do nekryté branky. Mířil pod hroní tyč, ale přestřelil.

37:38

Vyloučen hráč Tomáš Nouza (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Nouza v rohu zápasil s Dernerem, načež ho sudí poslal na trestnou lavici. Bude se hrát ve čtyřech.

39:10

Liberečtí jsou v plném počtu a mají k dispozici krátkou přesilovku.

39:45

Domácí fanoušci se chytají za hlavu a nevěří, co jejich hokejisté zase nedali. Puk klouzal kolem brankoviště, chvíli se držel v boční síti, jenže Nedvěd, Duda ani nikdo další ho do branky nenasměrovali.

40:35

Bruslařský klub rozjíždí akci zpoza své branky

41:03

Zakázané uvolnění domácích

41:29

Vrbata nahodil puk na branku domácích. Schwarz kryje. V Olomouci zdá se být rozhodnuto.

42:48

V prvních minutách třetího dějství hsiz zatím aktivnější hosté. Domácí se těžko prosazují přes pozornou obranu Mladé Boleslavy.

42:51

Obránce Derner odjíždí s bolestivou grimasou.

43:15

Tomáš Nouza ve velké šanci po krásné nahrávce od spoluhráče. Jeho povedená střela z před brankového prostoru vychytal Schwarz lapačkou.

44:40

Duda v souboji zasáhl protihráče do obličeje. Rozhodně se však nejednalo o úmysl. Rozhodčí netrestají.

45:42

Přihrávka rukou. Stoupajícím časem je nervozita hodně znát na domácích hráčích.

46:12

Filippi v dobré střelecké pozici zlomil hůl.

46:25

Pitule zůstal, mimo hlavní dění na ledové ploše, ležet na hřišti. Odhodil rukavice a držel se za obličej.

47:26

Liberecká obrana teď nadvakrát zasáhla proti útočné snaze hostí.

47:41

Vantuch za vlastní brankou pomohl faulem.

48:01

Schwarz zachránil domácí od pohromy. Toman vypálil, Pabiška šikovně dorážel, liberecký brankář však byl pozorný.

48:54

Mikulík si najel do pásma a jedovatou střelou chtěl překvapit Schwarze. Jeho pokus naštěstí pro domácí zblokoval obránce Výtisk.

49:17

Vyloučen hráč Martin Koudelka (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Síly na ledě se srovnají.

49:48

Co už víc domácí chtějí? Jánošík nabil Filippimu, ten měl pár kroků před brankou skvělou palebnou pozici. Ale Valent se fantasticky přemístil

50:44

Další obrovská šance Liberce. Kudrna našel před brankou zcela volného Dudu, ten však nedokázal překonat skvěle chytajícího brankáře Boleslavi.

51:17

Hosté hrají v plném počtu.

52:05

Co dnes Liberec spálí je až neuvěřitelný. Brankář Valent drží hosty ve hře.

52:08

Urban ujížděl sám ze strany na Valenta. Výsledek? Brankář hostí opět bezchybný.

52:30

Bulík byl nepříjemně sražen protihráčem. Na souboj nebyl připravený. Útočník nehybně leží na ledě a nevypadá to s ním vůbec dobře.

52:31

Vyloučen hráč Tomáš Nouza (Ml. Boleslav), 5+20 min. za Napadení
Boleslavský srdcař jde do sprch. Velká šance pro domácí rozhodnout utkání.

53:10

Boleslav zatím dobře brání.

53:15

Vyloučen hráč Lukáš Pabiška (Ml. Boleslav), 2 min. za Zdržování hry
exliberecký hráč vyhodil puk mimo hřiště. Liberec má obrovskou šanci rozhodnout o svém setrvání v extralize.

53:43

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (27. gól v sezóně), asistence Martin Čakajík. Stav zápasu Liberec - Ml. Boleslav 1:0
Nedvěd si převzal puk na modré najel si na pravý kruh a střelou švihem překonal Valenta.

54:42

Kapitán a spolumajitel libereckého klubu nasměroval domácí k záchraně. Bruslařskému klubu zbýva šest minut na vyrovnání stavu.

55:51

Tomáš Filippi (Liberec) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Antonín Dušek a Radek Duda. Stav zápasu Liberec - Ml. Boleslav 2:0
Zdá se být rozhodnuto. Filippi tentokrát svoji obrovskou šanci z mezikruží už proměňuje, Valent byl bez šance.

56:22

Liberci stále zbývá více než minuta přesilové hry.

57:41

Rozhodčí teď přehlédli evidentní faul Duška. Pro Boleslav už to bude hodně těžké.