Příjemné úterní odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z klíčového utkání českých hokejistů v základní skupině mistrovství světa.

Za čtyřicet minut začne duel proti Norsku, jehož výsledek rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále. Kdo vyhraje, ten narazí na dosud neporažené Švýcarsko.

Češi nemají na Norsko dobré vzpomínky z mistrovství světa 2010, kdy podlehli outsiderovi 2:3 a vážně hrozilo vyřazení ještě před play-off. Tehdy situaci zvládli. A letos?

Týmu kouče Aloise Hadamczika pomůžou i zámořské posily Marek Židický a Tomáš Plekanec. Kapitán loňského týmu naváže na kladenskou spolupráci z úvodu sezony s Jiřím Tlustým. Na pravém křídle budou mít Tomáše Fleischmanna.

Dahlström

Rozhodčí: Johansson (SWE), Rönn (FIN) - Dahmen (SWE), Šeljanin (RUS)
Počet diváků: 2 769

Norové mohli odstřihnout české šance na čtvrtfinále už v neděli večer, ale se Švýcarskem prohráli po matném výkonu 1:3. Češi ve stejný den navzdory zlepšené hře podlehli Kanadě 1:2

Oba týmy už jsou nastoupené na ledě. Zní česká hymna.

A nyní také norská.

0:27

Neuplynulo ani třicet vteřin a Češi měli první šanci. Před brankou zůstal volný Fleischmann, ale puk šel mimo branku.

0:33

První střídání mají za sebou i zámořské posily Židlický s Plekancem.

1:26

Vyloučen hráč Ken Andre Olimb (Norsko), 2 min. za Hákování

1:45

Tomáš Fleischmann (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Tomáš Plekanec. Stav zápasu Česko - Norsko 1:0
Výborný začátek českého týmu. Napoprvé ještě Fleischmann po vyjetí zpoza branky neprotlačil puk do branky, ale česká akce v útočném pásmu pokračovala a důrazem se na brankovišti prosadil právě Fleischmann.

1:45

Oficiálně je gól připsán Fleischmannovi. Také on u branky šťouchal do puku, dokud neskončil v brance.

3:30

Hudler na útočné modré na chvíli vyšťoural puk, ale vzápětí ho Norové odzbrojili.

4:15

Norové rozehrávají za vlastní brankou.

4:37

Plekanec na levém křídle nabral velkou rychlost, u volného kotouče byl jako první, ale přihrávka na pokrytého Fleischmanna před branku neprošla.

5:10

Mathis Olimb nahazoval od modré, ale trefil jen Koukala.

5:21

Norský obránce znovu ve snaze ohrozit Pavelce. Jeho zblokovaná střela skončila v ochranné síti.

6:12

Pro Michálkovo nahození do útočného pásma dojížděl Hudler, ale souboj u mantinelu prohrál.

6:40

Spets ze středního pásma nahodil puk za Pavelcovu branku a odešel střídat.

7:18

Tomáš Fleischmann (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Tomáš Plekanec a Jiří Tlustý. Stav zápasu Česko - Norsko 2:0
Fleischmanna neuhlídal Tollefsen, český útočník vyjel zpoza branky a bekhendem trefil prostor mezi betony Haugena. Teď už se Fleischmann zapsal do střelecké listiny bez jakýchkoliv pochyb.

7:46

Vyloučen hráč Petr Koukal (Česko), 2 min. za Podražení

8:00

Ještě doplňující informace k prvnímu gólu: také úvodní branka je správně přisouzena Fleischmannovi.

8:55

Češi vyhodili k Haugenovi.

9:46

Druhou část přesilovky Norové strávili v útočném pásmu, od modré střílel Tollefsen, ale Pavelec nemusel vážněji zasahovat.

10:58

K Haugenovi rychle dojížděl Voráček, takže si norský gólman netroufnul na rozehrávku.

11:20

Už poněkolikáté Norové nedokázali zachytit český pohyb zpoza branky. Tentokrát si odtamtud vybruslil ke střele Voráček a Haugen zasáhl.

11:27

Jiří Tlustý (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Tomáš Plekanec. Stav zápasu Česko - Norsko 3:0
Plekanec na útočné modré šikovně vyhrál vhazování, obhodil si soupeře na buly a hned pádil do útočného pásma. Rychle přistrčil kotouč k Tlustému a ten se trefil k tyči.

12:06

Vyloučen hráč Jakub Nakládal (Česko), 2 min. za Krosček

12:06

Střídání v norské brance. Haugena nahradi Volden.

13:00

Haugen dostal tři góly z deseti střel a pokazil si statistiky. Současný výsledek napovídá, že šanci na opravu už zřejmě na mistrovství nebude mít.

14:06

Češi jsou kompletní a zase mohou útočit.

14:43

Zakázané uvolnění Norska.

15:01

Voráčkova zadovka mezi kruhy na Hertla neprošla.

15:30

Další velká šance českého týmu. Po chybné rozehrávce Norů se Vrbata dostal do nájezdu, ale bekhendový blafák už nedokázal zvednout nad beton gólmana Voldena.

16:32

Vyloučen hráč Jiří Tlustý (Česko), 2 min. za Vysoká hůl
Tlustý nešikovně fauloval v útočném pásmu.

17:16

Norové po českém vyhození k brance Voldena nezvládli přechod zpět do útočného pásma. Ofsajd.

17:33

Nahození ze středního pásma sebral ve vzduchu Pavelec.

18:10

Po střele Aska gólman Pavelec ztratil hokejku, vlastní hůl mu podal Plekanec a sám bránil bez ní. Češi zvládli nepříjemnou situaci a přerušili hru zblokováním puku mimo ledovou plochu.

18:32

Vyloučený Tlustý je zpátky na ledě.

19:40

Hertl na levé straně zkusil stahovačku proti Holösovi, ale norský obránce nepustil českého mladíka za svá záda.

20:00

Češi v první třetině udělali velký krok směrem ke čtvrtfinále. Nad Norskem vedou 3:0, pod všechny branky se asistencí podepsal Tomáš Plekanec a jeho formace s Tlustým a Fleischmannem působí výborným dojmem.

20:00

"Cítím se dobře. Jsem rád, že se nám povedlo dát rychlý první gól. To vždycky povzbudí," řekl v přestávkovém rozhovoru Tomáš Plekanec.

20:15

Röymark posílal puk před českou branku, ale Čáslava ho zblokoval.

20:40

Vyloučen hráč Jiří Tlustý (Česko), 2 min. za Podražení
Druhý trest pro Tlustého v tomto utkání.

20:45

Češi hned vyhodili k norské brance.

21:15

Z Novotného práce u mantinelu těžil Šmíd, který znovu vyhodil kotouč z českého obranného pásma.

21:50

Holtet nahodi puk do útočné třetiny, ale překvapivě pro něj nikdo z Norů nedojížděl.

22:40

Vyloučený Tlustý se vrací do hry.

23:11

Elitní české útočné trio si vyměnilo puk v útočné třetině a akce vedla až k velké šanci Fleischmanna, který zblízka neuspěl.

23:58

Hudlerovo nahození z pravé strany na norskou branku neprošlo.

24:30

Voráčkův průnik přes útočnou modrou čáru vedl jen do ofsajdu.

25:00

Vrbata na levé straně vyzval ke střele Kutláka, který od modré opravdu napřáhl. Jenže kotouč skončil v ochranné síti nad brankou.

25:15

Novotný přihrál na hranici kruhů Irglovi, jehož střela však neměla gólové parametry a Volden v klidu vyrazil puk betonem.

26:01

Thoresen na chvíli dostal prostor v útočném pásmu, ale po jeho přihrávce před branku Pavelec nemusel zasahovat.

27:05

Hertl na levém křídle sprintoval za pukem, ale blíže k němu měl norský obránce Trygg.

27:30

Češi mají signalizovanou výhodu.

27:56

Martin Hanzal (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Jakub Voráček a Jiří Hudler. Stav zápasu Česko - Norsko 4:0
Češi ani nepotřebovali přesilovku, prosadili se hned při ponechané výhodě. Voráček střílel od modré, dojel ke gólmanovi a ten nešťastně posunul puk k Hanzalovi, který už zakončoval do poloprázdné branky.

29:08

Od modré nahazoval puk Holös, ale Pavelec dobře viděl a spolehlivě zasáhl.

29:40

Irgl na modré šikovně posunul puk k najíždějícímu Novotnému, který trefil gólmana Voldena do masky. Rozhodčí přerušil hru.

30:13

Kutlákovu střelu od modré vyrazil Volden do ochranné sítě.

30:50

Hertl využil v útočném pásmu zaváhání Bonsaksena, ale přes několik hokejek nedokázal přihrát na Hudlera.

31:33

Vrbata vedl český protiútok, který sám zakončil od modré. Stínující obránce srazil puk do ochranné sítě.

31:52

Šmídova přihrávka mířila na Irgla, ale Ask vystihl dráhu puku a zblokoval ho na střídačku.

32:35

Skröder si v útočném pásmu našel prostor pro střelu, před Pavelcem stálo několik hráčů, ale český gólman dokázal vyrazit puk mimo.

33:40

Zatímco Tollefsen u vlastní branky strkal do Plekance, norský útok táhl Holös a střelou od modré minul Pavelcovu svatyni.

34:42

Thoresen se v útočném pásmu šikovně vyhnul Židlickému, ale další příhrávka už nebyla přesná.

36:10

Ze spolupráce Hubáčka s Irglem mohl těžit Novotný, ale před poloprázdnou brankou byl dobře pokrytý, takže nezakončil jinak povedenou kombinaci.

36:55

Nakládalovo nahození od modré nešlo na branku.

37:30

Plekanec šikovně posunul puk na Fleischmanna, který najížděl z druhé vlny. Jeho střelu vyrazil gólman Volden nad branku.

37:55

Zakázané uvolnění českého týmu po příliš rychlé rozehrávce.

39:01

Podruhé v krátkém čase si Češi neporadili s rozehrávkou. Další zakázané uvolnění.

39:28

Čáslavova střela od modré vytvořila zmatky před norskou brankou, Volden nakonec zasáhl.

39:38

Michálkův pokus z hranice pravého kruhu proletěl vedle branky.

39:59

Gól, anebo ne? Michálek se sirénou zakončil do branky, situaci bude konzultovat sudí s kolegou u videa.

40:00

Zbyněk Michálek (Česko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Ladislav Šmíd a Petr Hubáček. Stav zápasu Česko - Norsko 5:0
Michálek to stihl! Jeho lehká střela od modré překvapila Voldena, který už se možná viděl v kabině.

40:00

Třetí třetina už bude jen formalitou, český postup do čtvrtfinále je jistý. Tým Aloise Hadamczika v prostřední dvacetiminutovce ještě navýšil skóre. Vede už 5:0, a pokud Čechům vydrží chuť v útoku, stav může být na konci ještě tučnější.

40:00

"Výsledek mluví za vše. Vedeme 5:0 a čtvrfinále už si nesmíme nechat uniknout," vyhlásil před třetí třetinou útočník Martin Hanzal.

40:40

Norové začali třetí třetinu v útočném pásmu, ale nevystřelili.

40:50

Záhy ohrozil Voldena dnes produktivní Fleischmann, ale netrefil branku

41:30

Také Šmíd nemířil přesně.

42:32

Norové se prakticky nedostávají ke kombinacím v útočném pásmu. Tam nyní proniknul Mathis Olimb, ale všichni jeho spoluhráči byli obsazení.

43:40

Tlustý na levé straně útočného pásma přenechal puk Plekancovi, po jehož následné přihrávce kolem mantinelu získali kotouč Norové.

44:40

Ve třetí třetině se na ledě neobjevuje mladík Hertl, v sestavě ho nahradil třináctý útočník Tenkrát.

45:23

Bastiansen před brankou špatně trefil puk, takže Pavelec nemusel zasahovat.

45:56

Vrbatovu tvrdou střelu Volden dobře viděl a zblokoval puk v náruči.

46:59

Ofsajd Norů při nahození Forsberga.

47:45

Českou kombinaci v útočném pásmu zakončoval od modré Šmíd, ale branku minul.

48:30

Plekanec si na hranici levého kruhu zpracoval přihrávku Fleischmanna a pálil kolem masky gólmana Voldena.

49:17

Voráček zpoza branky přihrál Tenkrátovi, který zblízka zakončoval do Voldena.

50:45

Hanzalova formace rozpoutala v útočném pásmu snad minutový kolotoč, během něhož Norové jen stínovali pohyb českých hráčů. Nakonec zasáhl Volden.

51:44

Irgl poblíž útočné modré přenechal puk Michálkovi, který počkal, až si čeští forvardi sjedou před branku. V tu chvíli nahodil puk, ale Irgl ho nedokázal tečovat.

52:01

Nejtěžší zákrok Pavelce v utkání. Thoresen ho zblízka nepřekonal.

52:40

Tyč! Mathis Olimb se šikovně protáhl před branku, ale po manévru se zakončením hokejkou mezi bruslemi trefil konstrukci.

53:11

Radim Vrbata (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Martin Hanzal. Stav zápasu Česko - Norsko 6:0
Norové si vůbec nevšímali Vrbatova pohybu, útočník původem z Mladé Boleslavi mohl v klidu objet branku, vystřelit a ještě dorazit puk do sítě.

53:32

Zbyněk Irgl (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Jiří Novotný a Petr Hubáček. Stav zápasu Česko - Norsko 7:0
Češi si dnes dopřávají opravdu kanonádu. Irgl dostal přihrávku před poloprázdnou branku, ale ještě si potáhnul puk, a pak s jistotou zakončil.

53:32

Změna v české brance. Pavelec se v závěrečných minutách bude šetřit, nastupuje Francouz.

55:01

Francouz už si připsal první zásah.

56:35

Nakládal chtěl střílet od modré, ale Skröder ho zezadu vyrušil.

57:01

Češi šli do přečíslení 3 na 2, ale Hubáčkova první přihrávka nebyla přesná.

57:28

Dva rychlé zákroky Francouze, náhradník v české brance musel řešit střelu a dorážku Thoresena.

58:23

Vyloučen hráč Tomáš Plekanec (Česko), 2 min. za Držení protihráče

58:50

Češi vyhazují. Jedinou nezodpovězenou otázkou už je jen čisté konto Hadamczikova týmu.

60:00

Český tým zvládl závěr v oslabení ve velkém stylu a platí to o celém zápase. Výsledek 7:0 hovoří za vše, Češi se v útoku bavili.

60:00

Do sestavy výborně zapadli Plekanec se Židlickým, útočník Montrealu asistoval u prvních tří gólů.