Hezké odpoledne u on-line přenosu z utkání mistrovství světa v ledním hokeji, ve skupině B začne za dvacet minut utkání Německa se Slovenskem.

Slováci po úvodním vítězství 6:2 nad Francií podlehli ve druhém střetnutí domácímu Finsku 0:2. Jejich český kouč Vladimír Vůjtek přesto nechystá žádný zásah do sestavy. "Všechno zůstane při starém, nastoupíme ve stejném složení jako v předchozích dvou zápasech," uvedl Vladimír Vůjtek.

Němci ve svém úvodním představení překvapili remízou s Finskem, jemuž podlehli až v prodloužení. Ve druhém utkání podlehli Rusku 1:4.

Vzájemná bilance obou soupeřů z poslední doby slibuje velmi vyrovnané utkání. Pokud započítáme výsledky po prodloužení či po samostatných nájezdech, vyhrály oba týmy z posledních deseti vzájemných zápasů každý po pěti.

Ölvecký

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Reiber (SUI) - Arm (SUI), Deďulja (BLR)
Počet diváků: 5 078

Slováci si stále na soupisce nechávají prostor pro možné posily. "Čekáme na vývoj v NHL a necháváme si určitou rezervu," přiznal kouč Vladimír Vůjtek. Mimo soupisku zůstávají Ivan Švarný, Marcel Haščák a Marko Daňo.

Oba týmy už jsou nastoupené na modrých čarách a poslouchají hymny.

Na adresu německého soupeře trenér Vůjtek říká: "Viděl jsem oba zápasy Němců na šampionátu. Hrají výborně takticky, výtečně brání střední pásmo a jsou velmi disciplinovaní. Bude to těžký soupeř. My se oproti zápasu s Finskem musíme zlepšit především v koncovce."

0:27

Hned na úvod německý ofsajd.

1:02

Slováci jsou poprvé v útočném pásmu, ale dál než do rohu se nedostali.

1:40

Tripp dvakrát ohrozil slovenskou branku, brankář Staňa byl připraven u levé i pravé tyčky.

2:51

Dobrou střelu švihem vypustil na slovenskou branku Rankel, Staňa znovu připraven.

3:19

Sekera rozehrál z pásma vysokým obloučkem, nikdo ze spoluhráčů se však puku neujal.

3:44

Němci zahájili mnohem aktivněji, další ránu poslal na branku z úhlu Ullmann.

4:01

Michael Wolf (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Nikolai Goc a Philip Gogulla. Stav zápasu Německo - Slovensko 1:0
Wolf velmi pohotově tečoval ve vzduchu střelu od modré čáry. Slováci rklamovali vysokou hůl, takže rozhodčí studovali videozáznam. Trvalo jim to poměrně dlouho, ale nakonec branku uznali.

4:42

V další akci před slovenskou brankou velmi houževnatý Tripp.

5:49

Slováci se zatím vůbec nedokáží dostat do útočného pásma, na střely prohrávají 0:6. Němce teď zastavil ofsajd.

6:33

Kopecký atakoval za německou brankou, ale k puku se nedostal.

7:39

Tak je tu konečně první slovenská střela. Vyslal jí obránce Vydarený, ale mířil jen do středu brány a gólman Zepp si bez potíží poradil.

8:08

Miklík zkoušel vypálit rovnou po provedení finty, trefil však jen protihráče.

8:44

První slušná možnost Slováků. Sekera našel dlouhým pasem Surového, ten sprintoval po boku německých beků a vypálil do náruče Zeppa.

10:00

Po polovině úvodní třetiny vedou zaslouženě Němci, kteří zaskočili Slovensko velice ofenzivním nástupem. Slovensko vyrovnalo hru až v posledních dvou minutách.

10:44

Od modré tvrdě vypálil obránce Sersen, brankář Zepp se slušně rozchytává.

11:16

Tripp nahodil puk do útočného pásma, sám si ho dobruslil a Němci jsou v tlaku.

11:45

Záborský se dokázal uvolnit zpětnou kličkou a rychle vypálil švihem, Zepp našel puk v lapačce.

12:42

Němci znovu jednoduše nahodili puk a získali pásmo. Oba týmy střídají, vhazovat se bude před Staňou.

13:39

Stümpel udělal kličku před modrou čarou, což vedlo k tomu, že mu Šatan přejel do ofsajdu.

14:13

Zakázané uvolnění Němců.

14:38

No a hned pro změnu zakázané uvolnění Slováků. Tohle tedy vážně není žádný pohledný hokej.

15:10

Slováci ani nadvakrát nedokázali přejít přes střední pásmo a když se dostali k puku němci, skončilo to ofsajdem.

16:01

Marcel Goc si najížděl před branku na nabídku Müllera, rychlý puk však nedokázal zasáhnout.

17:08

Slováci napadali jen jedním hráčem, takže Němci v pohodě vyvezli kotouč a odešli střídat.

18:13

Němci šli rychle dopředu a Slováci měli štěstí, že finální přihrávku zastavil nataženou holí Sersen.

18:49

Zatím největší slovenská možnost, postarala se o ní čtvrtá formace. Ölvecký vybruslil zpoza branky a byl úplně sám před Zeppem, ale překonat ho nedokázal.

19:40

Němci dohrávají třetinu na útočné polovině.

20:00

První třetinu hodnotil slovenský obránce Michal Sersen: "Nevydařil se nám vstup do zápasu, ale nic to neznamená. Musíme se zlepšit, dnes chceme za každou cenu zvítězit."

20:22

To je změna. Slováci se hned po úvodním buly vrhli kupředu a vzápětí napadali Němce ve třech.

21:13

Šatan převzal dlouhou přihrávku, uvolnil se před branku, jenže už byl příliš blízko před Zeppem, takže trefil jen jeho beton.

21:46

Sersen nabruslil do útočného pásma po pravé straně a švihem vyzkoušel pozornost Zeppa.

22:30

Hager se snažil převzít dlouhou přihrávku, ale Sekera ho šikovně natlačil do ofsajdu.

23:33

Ölvecký dostal skvělý pas od Surového a byl sám před brankářem Zeppem, ani svojí druhou šanci v utkání však neproměnil. V rychlosti minul růžek branky.

24:39

Mezei lehce nahodil puk do útočného pásma a Slováci střídají.

25:05

Tripp šel důrazně od mantinelu před branku a vznikla z toho drobná potyčka.

26:02

Záborský vypálil na Zeppa od modré čáry, Miklík ještě šťoural Zeppovi do lapačky, ale Němci dál drží čisté konto.

26:35

Surového rána z dálky těsně minula německou branku.

27:12

Po nahození Kinka má puk v lapačce Staňa a vhazovat se bude před ním.

26:59

Surový nastřelil tyčku německé branky.

28:08

Šatan předvedl brilantní sólojízdu, projel prakticky přes celé hřiště, byl však vytlačen ze střeleckého prostoru a musel objet branku. I tak se dostal ke koncovce a byla to další možnost Slováků.

29:19

Rankel vypáli z otočky a byla to velmi nebezpečná rána, Staňa následně chytil i pokus Marcela Goce.

30:00

V polovině zápasu diváci stále čekají na větší gólový příděl. Slováci se oproti první třetině výrazně zlepšili, ani jednu ze šancí však neproměnili. V utkání ještě nebyl vyloučený ani jeden hráč.

31:27

Obránce Sersen rychle nabruslil do pozice Šatanovi, jenže jeho rána byla zblokována.

31:58

Miklí nahazoval puk behkendem před branku, jenže Kukumberg byl dobře pokrytý.

32:23

Sekera si při nahození puku nepohlídal červenou čáru, takže je z toho zakázané uvolnění Slováků.

32:54

Seidenberg vyzkoušel pozornost Stani bekhendem, neměl nárok uspět.

33:30

Mario Bližňák (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Michal Sersen. Stav zápasu Německo - Slovensko 1:1
Brankář Zepp vyrazil puk po nahození Sersena jen před sebe, před brankovištěm číhal Bližňák a pohotově doklepl kotouč do sítě.

34:40

Vyloučen hráč Jozef Stümpel (Slovensko), 2 min. za Nedovolené bránění
První trest v utkání.

34:58

Staňa si poradil s pokusem Ullmanna.

35:36

Ullmann našel od mantinelu volného Wolfa, ten střílel zblízka z první jen do Stani.

36:40

Oba týmy jsou v plném počtu.

37:15

Kukumberg zkusil vystřlit švihem, Miklík se dral k dorážce, jenže se k puku nedostal.

37:30

Tečovaná střela beka Sekery končí pod chrániči brankáře Zeppa.

37:49

Při závaru před německou brankou si z chumlu hráčů vytáhl puk Surový, mířil do odkryté horní poloviny brány, ale vypálil příliš vysoko.

39:06

Vyloučen hráč Frank Hördler (Německo), 2 min. za Nedovolené bránění

39:20

Sersenova střela proltěla vedle tyčky.

39:40

Zepp vykopl betonem další slovenskou ránu.

40:00

Slovákům se ve druhé třetině podařilo vyrovnat skóre a předčít Němce herně. Na začátku třetí třetiny bude pokračovat jejich přesilovka.

40:00

Střelec slovenské branky Mario Bližňák: "Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a výsledkem bylo zlepšení našeho bruslení. Jen se potřebujeme zlepšit v koncovce a proměnit naše šance."

40:00

V souběžně hrané utkání hraje Česká republika se Švýcarskem po patnácti minutách bez branek.

40:30

Němci vyhazují.

41:06

Slovákům zbytek přesilovky vůbec nevyšel, nedostali se ani k jedné střele.

41:34

Sersen tvrdě vypálil od modré, Slováci se tlačili k dorážce, ale Zepp puk pevně držel.

42:51

Kukumberg pouštěl přihrávku Miklíkovi, ten to nečekal.

43:01

Markus Kink (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence John Tripp a Benedikt Kohl. Stav zápasu Německo - Slovensko 2:1
Kink si přehodil puk do bekhendu a přes obránce nečekaně vystřelil. S tečí překvapeného brankáře Stani proklouzl puk do branky.

44:27

Vydareného střela minula cíl.

45:00

Po akci Ullmanna získali Němci útočné pásmo.

45:21

Obránce Mihálik ostře vystřelil od modré, Kukumberg se dostal k bekhendové dorážce, ale byl to slabý pokus.

45:41

Tomáš Záborský (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Vladimír Mihálik a Roman Kukumberg. Stav zápasu Německo - Slovensko 2:2
Obránce Mihálik najel s pukem až za branku a chytrou zpětnou přihrávkou našel Záborského. Ten vypálil z první na zadní tyč a nedal Zeppovi šanci.

46:53

Nádherná akce Slováků, na jejímž konci byl obránce Sekera. Prudkou střelou těsně minul německou bránu.

48:35

Záborský zkusil nastřelit puk do německého brankáře zpoza brány, Zepp byl pozorný.

49:38

Na poslední chvíli němci zamezili Sekerovi, aby si najel před branku na zpětnou přihrávku.

50:00

Posledních deset minut zápasu a Slováci už jsou jasně lepším týmem. Jejich nápor je nyní obrovský.

50:48

Obránce Ďaloga od modré přestřelil branku.

51:52

Tripp prudce pálil z křídla, minul však slovenskou bránu.

52:46

Tomáš Záborský (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Michel Miklík a Roman Kukumberg. Stav zápasu Německo - Slovensko 2:3
Závar před německou brankou chtěl vyřešit brankář Zepp skokem po puku, jenže kotouč mu proklouzl pod lapačkou a Záborský trefil odkrytou klec.

54:15

Ďaloga namazal přímo na hůl němce Wolfa, ten minul branku.

55:00

Češi už prohrávají se Švýcarskem 0:2.

55:17

Šatan se snažil prostrčit puk na volného Kukumberga, ale Ehrhoff mu v tom zabránil.

56:26

Slováci šli do brejku, ale nedokázali přečíslení využít.