Příjemný páteční večer, vítejte u sledování on-line reportáže ze šlágru dnešního programu na mistrovství světa mezi Ruskem a Finskem.

Ruští hokejisté budou chtít napravit dojem po včerejším trapasu, kdy podlehli Francii 1:2. Byla to pro ně potupná porážka, navíc tím skončila jejich série 13 výher na mistrovství světa.

Ani Finové však nejsou neomylní. Podlehli Spojeným státům americkým 1:4 a při startu turnaje ztratili také bod s Němci, které porazili 4:3 až v prodloužení.

Hráči nastoupili na modrou čáru, teď zazní hymny.

Hytönen

Rozhodčí: Croft (USA), Vinnerborg (SWE) - Morrison (USA), Wilmot (CAN)
Počet diváků: 12 383

Nejprve ruská.

A nyní také finská.

0:40

První ruský útok skončil bez zakončení, za vlastní brankou rozehrává Hietanen.

1:04

Tjutin, jediný ruský hráč bez kanadského bodu na šampionátu, se hned pokusil změnit svou statistiku. Střílel z levé strany do gólmana.

1:40

Mozjakin po levé straně najel do útočného pásma, za brankou udržel kotouč v souboji s obráncem a po spolupráci s Petrovem mohl střílet. Puk neprošel.

2:50

Pozorný musel být i ruský gólman Varlamov. Zaměstnala ho čtvrtá finská pětka.

3:22

Petri Kontiola (Finsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Juhamatti Aaltonen a Sami Lepistö. Stav zápasu Rusko - Finsko 0:1
To byla šlupka! Ke Kontiolovi se odrazil puk před brankoviště a finský útočník ho nekompromisně napálil do pravého horního rohu.

5:00

Finové potvrdili, že začátky zápasů jim jdou. Znovu dali první gól.

6:20

Pesonen číhal s pukem za ruskou brankou, nakonec mohl zakončovat Aalotonen.

10:40

Bělov napřáhl na pravém kruhu, ale netrefil branku.

11:11

Od modré pálil také Medvěděv. Dobrý zásah Raanty.

11:52

Finsko je kompletní, muselo přežít ještě jednu střelu od modré.

12:01

Dosud největší šanci si Rusové vytvořili až po přesilovce! Kokarev nabral mimořádnou rychlost, z levé strany se protáhl před branku a trefil tyč.

13:01

Raanta zastavil puk za vlastní brankou ve snaze pomoci svým obráncům, ale Rusové zůstali v útočném pásmu a Medvěděv střílel od modré.

14:10

Korpikoski si poklepáním hokejky o led vyžádal přihrávku, dostal ji a z hranice levého kruhu střílel přes obránce. Puk na branku neprošel.

15:25

Finská výhoda.

15:58

Vyloučen hráč Denis Děnisov (Rusko), 2 min. za Držení protihráče
Finové dlouho drželi útočné pásmo před i po faulu Děnisova. Teď si za odměnu zahrají přesiovku.

16:14

Pesonen před brankou tečoval střelu od modré. Mimo.

16:50

Rusko vyhazuje.

17:15

Salminen hezky pronikl pravou stranou, posílal puk před branku, ale přihrávku zblokoval Birjukov.

17:30

Mantyla nestihl puk v útočném pásmu. Ofsajd Finska.

18:01

Savinainen střílel z pravé strany, když už byl vyloučený Děnisov na ledě. Pokus na branku neprošel.

20:00

Šlágr dnešního programu nabídl zajímavou první třetinu, v níž otevřel skóre bombou zblízka Kontiola. Jak zareagují Rusové po přestávce?

20:00

Už by se mělo hrát, ale začátek druhé třetiny brzdí příliš vody na ledě.

20:00

Čtveřice rozhodčích se i proto radí ve středovém kruhu.

20:00

Už se bude hrát.

20:37

Lepistö skvěle vybruslil při napadání Rusů, pronikl až do útočného pásma, kde přenechal puk Aaltonenovi a jeho střela se otřela o tyč.

21:50

Medvěděv ztratil puk v rohu obranného pásma, z čehož těžil střílející Savinainen. Trefi gólmana.

22:17

Vyloučen hráč Antti Pihlström (Finsko), 2 min. za Podražení

22:30

Sražené nahození Medvěděva od modré skončilo v ochranné síti.

22:42

Vzápětí Medvěděv předal puk na modré Tjutinovi, který minul.

23:37

Alexandr Radulov (Rusko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Ilja Kovalčuk. Stav zápasu Rusko - Finsko 1:1
Třetí využitá přesilovka Rusů na turnaji přináší vyrovnávací gól proti Finsku. Kovalčuk stříel z levého kruhu, puk se odrazil k Radulovovi a ten ho snadno zametl do branky.

25:10

Finové snad minutu kombinují v útočném pásmu, ale zatím bez vážnějšího zakončení.

25:38

Z vlastního pásma vykopnul puk až Radulov, kterému chyběla hokejka.

26:45

Finové jsou jednoznačně aktivnější a už mohli znovu vést. Po Hagmanově střele zůstal puk těsně před brankovou čárou.

27:21

Petri Kontiola (Finsko) vstřelil branku (5. gól na mistrovství), asistence Sami Lepistö. Stav zápasu Rusko - Finsko 1:2
Finské peklo v útočné třetině končí gólem. Kontiola krásně usměrnil do branky nahození Lepistöho. Rusové v obranném pásmu vůbec nestíhali.

28:24

Teď vymýšlejí zase Rusové, ale při přechodu do útočného pásma je zastavil ofsajd.

28:50

Pihlström si vybruslil z rohu na levý kruh a jeho střela šla do náruče Varlamova.

29:05

Kokarev si dojel do útočného pásma pro vlastní nahození, pak ještě poslal puk na branku. Raanta nemusel zasahovat.

29:54

Vyloučen hráč Juhamatti Aaltonen (Finsko), 2 min. za Hákování
Faul Aaltonena v útočném pásmu byl zbytečný.

30:07

Kovalčukovu střelu z podobného prostoru jako při gólové situaci Raanta znovu vyrazil, tentokrát do šťastnějšího prostoru.

30:30

Finové vyhazují.

31:54

Rusové si v závěru přesilovky vytvořili tlak, ale série střel nebyla moc nebezpečná.

32:50

Střela Pěrežogina z levého křídla šla na zadní tyč, ale minula ji.

33:40

Trochu přísněji odpískané zakázané uvolnění Finů, kteří si mohou odpočinout při komerční přestávce.

33:57

Zblokovaná střela Rjasenského, který dnes místo obvyklé pozice v obraně nastupuje v útoku, šla do ochranné sítě.

34:27

Vyloučen hráč Jevgenij Birjukov (Rusko), 2 min. za Hákování

34:57

Finové po vhazování obsadili útočné pásmo, kombinaci zakončoval střelou od modré Hietanen.

35:33

Pesonen se dostal k zajímavé střele, ale z mezikruží minul.

36:00

Juhamatti Aaltonen (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Janne Pesonen. Stav zápasu Rusko - Finsko 1:3
Teď už byl však Pesonen mimořádně přesný. Milimetrově přihrál z pravého kruhu na levý k Aaltonenovi, který zakončil za přesouvajícího se Valramova.

36:30

Další finská šance! Měl ji Salminen, ale zblízka netrefil odkrytou část branky.

37:34

Vyloučen hráč Juha-Pekka Hytönen (Finsko), 2 min. za Podražení

37:49

Neuvěřitelný zákrok Raanty. Zakopnul, a proto u pravé tyče chytil střelu Radulova.

38:40

Korpikoski nejprve našetřil pár vteřin v útočném pásmu, ale pak Radulov vrátil puk před finskou branku.

39:36

Vyloučen hráč Ilari Melart (Finsko), 2 min. za Zdržování hry
Ruská přesilovka bude pokračovat díky vyhození Melarta.

39:54

Hra přerušena kvůli strkanici v rohu obranného pásma Finů. Aktivní byli hlavně Anisimov a Väänänen.

39:54

Vyloučen hráč Ossi Väänänen (Finsko), 2 min. za Hrubost

39:54

Vyloučen hráč Arťom Anisimov (Rusko), 2 min. za Hrubost

40:00

Rusové mají zaděláno na druhou porážku v řadě. Finové je v prostřední třetině přehrávali a především druhý gól Kontioly byl vrcholem kombinačních možností domácího týmu.

40:01

Pokračuje ruská přesilovka.

40:25

41:00

Raanta po tvrdé střele od modré vyrazil puk jen před sebe, kde Radulov trestuhodně promáchl.

41:36

Domácí jsou kompletní.

41:55

Další práce pro Raantu po střele Bělova od modré. K dorážce už se Rusové nedostali.

43:14

Kokarev je ve čtvrté formaci ruského týmu hodně aktivní, Raanta zneškodnil jeho střelu z levého kruhu.

43:31

Další práce pro Raantu. Tentokrát po střele Nikulina z otočky.

44:12

Nikulin dvakrát pálil od modré. Poprvé Raanta vyrazil puk do rohu, podruhé už ho chytil a nepustil.

44:50

Rusové zřejmě těží z přesilovky v úvodu třetí třetiny. Nadále mají více ze hry.

45:34

Kokarev nabral velkou rychlost ve středním pásmu a vyslal jedenáctou ruskou střelu ve třetí třetině. Byla opět neúspěšná.

46:55

Radulov se ve středním pásmu vyhnul dvěma protihráčům a nahodil puk před Raantu.

47:06

Vyloučen hráč Juuso Hietanen (Finsko), 2 min. za Hákování

47:30

Hartwall Arena poprvé ve třetí třetině mohla jásat. To když domácí vyhodili.

48:50

Raanta září! Rusové si hodně dávali záležet s kombinací, zakončoval až Těreščenko zblízka a finský gólman se skvěle roztáhl na čáře.

49:06

Finové jsou kompletní.

50:01

Parádní představení pro parádní návštěvu. Přišlo 12 383 diváků.

51:10

Finové úspěšně zastavují ruské útoky ještě před modrou čárou.

51:52

Kovalčukova střela z pravého kruhu šla mimo.

52:20

Kokarev na pravé straně motal hlavu svému strážci, dokázal poslat puk před branku, ale tam ho nikdo netečoval.

53:00

Obraz hry ve třetí třetině jasně vystihuje poměr střel. 17:3 pro Rusko.

54:12

Zatímco Hartwall Arenou obíhá mexická vlna, domácí hokejisté se brání ve vlastním pásmu. Nutno podotknout, že v defenzivě jsou zatím brilantní.

55:15

Finové poněkolikáté vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:20

Domácí dojeli nahození v útočném pásmu, ale volný Hytönen před brankou nezpracoval přihrávku.

56:48

Vyloučen hráč Niklas Hagman (Finsko), 2 min. za Nedovolené bránění

56:48

Vyloučen hráč Jevgenij Medvěděv (Rusko), 2 min. za Krosček

57:30

Varlamov odjel z branky, Rusové to zkoušejí bez gólmana.

58:12

Ilja Kovalčuk (Rusko) vstřelil branku (6. gól na mistrovství), asistence Alexej Těreščenko a Ilja Nikulin. Stav zápasu Rusko - Finsko 2:3
Ještě to bude drama. Rusové rozjeli v útočném pásmu kombinaci, střelu od modré Raanta jen vyrazil a Kovalčuk zakončoval do poloprázdné branky.