Hezký podvečer u on-line přenosu ze třetího čtvrtfinále hokejového mistrovství světa, zápas mezi Slovenskem a domácím Finskem začíná v 17.30 hodin.

Oba týmy už na sebe na šampionátu narazily, Finsko v základní skupině vyhrálo 2:0. Ani loni Slováci proti tomuto soupeři neskórovali, na šampionátu prohráli s Finskem 0:1.

Jestli mají Finové mezi silnými výběry nějakého oblíbeného soupeře, tak jsou to Slováci. Posledních deset vzájemných zápasů mělo vždy stejného vítěze, právě Finy. I když čtyřikrát vyhráli jen o gól a jednou po prodloužení, je jejich dominance obrovská.

Ve slovenské sestavě chybí zkušený útočník Josef Stümpel, kterého kouč Vladimír Vůjtek posadil na tribunu během nevydařených vystoupení v základní skupině.

Haščák

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (UKR) - Blümel (CZE), Morrison (USA)
Počet diváků: 9 250

Na ledě jsou i čeští rozhodčí, hlavní Antonín Jeřábek a čárový Petr Blümel. Díky tomu, že český národní tým vypadl, mají oba velkou šanci, že zasáhnou i do dalších bojů.

0:24

Jako první v utkání vypálil slovenský obránce Sekera.

1:07

Miklík svým pokusem pořádně vyděsil Raantu. Finský gólman zasáhl maskou, puk se mu svezl i někam na klíční kost a zdá se být trochu otřesen.

1:18

První možnost Finů, před branku se dral Savinainen.

1:31

Ossi Väänänen (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství). Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:0
Finové byli vlastně poprvé v utkání v útočném pásmu a hned jdou do vedení. Väänänen nahodil puk od modré a vysokou střelu nakonec nikdo netečoval, takže propadla až do sítě.

2:42

V útočném pásmu kombinují Slováci Kopecký a Surový.

4:17

Do útočného pásma se vřítil Hudáček, ale do koncovky se neprosadil.

4:54

Melart velmi důrazně napadal, ale Slováci jdou přece jen dopředu.

5:12

Vyloučen hráč Marko Daňo (Slovensko), 2 min. za Faul loktem

6:10

Pesonen zblízka pálil mezi betony Stani, ten bleskově zareagoval.

6:32

Salminen měl tisíciprocentní šanci, střílel z půlmetru do úplně prázdné branky, ale trefil jen úzkou část natažené hokejky Vydareného, od níž se odrazil puk nad břevno.

7:10

Slováci vyhodili a jsou v plném počtu.

8:08

Finové nahodili do útočného pásma a jdou střídat.

9:06

Záborský kombinoval s Miklíkem, na modré pak Vydarený neudržel útočné pásmo.

9:49

Petri Kontiola (Finsko) vstřelil branku (7. gól na mistrovství), asistence Janne Pesonen a Juhamatti Aaltonen. Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:0
Kde teď byli Slováci? Finové jeli do přečíslení čtyři na dva, puk dostal křižně Kontiola a nádherným blafákem "vykoupal" brankáře Staňu.

11:04

Pihlström mohl jít sám na brankáře, přihrávka mu o kousek ujela.

11:25

Finové jsou zatím jasně nebezpečnější, teď byl v další šanci Savinainen.

12:01

Vyloučen hráč Mario Bližňák (Slovensko), 2 min. za Hákování

12:53

Přesilovka zatím Finům příliš nevychází.

13:39

Radivojevič mohl vyhodit, ale ještě se s pukem otočil a ušetřil vteřiny.

14:01

Slováci jsou v plném počtu.

15:00

Daňovi nevyšla finta a Slováci musejí začít znovu z vlastního pásma.

15:44

Petri Kontiola (Finsko) vstřelil branku (8. gól na mistrovství), asistence Juhamatti Aaltonen. Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:0
Surový přenechal Finům puk před vlastním gólmanem, to byla asistence dnes... Kontiola to pohotově potrestal, puk se pomalu došoural za Staňu.

17:17

V další ofenzivě Finů Melart.

18:10

Finové jeli tři na jednoho, Pesonen z úhlu netrefil volnou branku.

18:50

Bitka před finskou brankou, velmi důrazně si tam počínal Radivojevič.

18:50

Vyloučen hráč Branko Radivojevič (Slovensko), 2 min. za Hrubost

18:50

Vyloučen hráč Sami Lepistö (Finsko), 2 min. za Hrubost

19:30

Surový úplně sám před Raantou, vypálil dobře, ale trefil jen tyčku finské branky.

20:00

Finové vtrhli do čtvrtfinále s velkým odhodláním a hned v první třetině si vytvořili náskok, který se bude Slovákům jen hodně těžko dotahovat. Finsko je dnes prvním z favoritů, komu se daří svou roli potvrzovat.

20:33

Slovenského brankáře hned provřil Melart.

21:02

Kontikoski najížděll z úhlu, Staňa připraven.

22:00

Finové jsou i na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem.

23:00

Antilla nahodil puk za slovenskou branku a ještě si ho stihl dojet.

23:44

Konečně jdou dopředu i Slováci, jenže Surový o puk brzy přišel.

24:11

Staňa podržel puk před napadajícím Korkikoskim.

24:37

Posunutá finská branka, vhazovat se bude před Raantou.

25:03

Michel Miklík (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Branislav Mezei a Roman Kukumberg. Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:1
Miklíkovo nahození prošlo až do branky, Raantovi dobře clonil Kukumberg.

26:16

Slováků je najednou plno a tlačí se do útočného pásma.

27:26

Kopecký přejel do pásma, ofsajd Slováků.

28:27

Ze skvělého napadání těžil Pihlström a vyzkoušel Staňu bekhendem.

29:03

Haščák dostal puk před branku, kde se snažil zakončit Bližňák.

29:16

Jurčina si to rozdává v pěstním souboji s Anttilou.

29:16

Vyloučen hráč Marko Anttila (Finsko), 2 min. za Hrubost

29:16

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Slovensko), 2 min. za Hrubost

30:25

Hra čtyři na čtyři znamená více prostoru, ale také opatrnost obou týmů.

32:11

Obrovská šance Slováků, obléhali tam branku, zblízka neuspěl Ölvecký.

32:18

Andrej Sekera (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Branislav Mezei a Libor Hudáček. Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:2
Sekera využil velkého náporu Slováků a nakonec prostřelil puk až do sítě.

33:16

Záborský neudržel útočnou třetinu, puk je ve středním pásmu.

34:37

Raanta vyrazil Haščákovu střelu mezi betony.

34:57

Koskiranta nahodil puk do útočného pásma, kotouč nakonec skončil mimo mantinely.

35:52

Jak se zápas může otočit. Zatímco v první třetině Finové pouze útočili, teď jsou pod obrovským tlakem.

36:22

Slováci trefil tyčku! Byl to obránce Vydarený od modré čáry.

37:17

Zakázané uvolnění Finů.

37:24

Raanta zachránil Finy při dorážce Miklíka, obrovská šance.

37:34

Vyloučen hráč Juuso Hietanen (Finsko), 2 min. za Vysoká hůl

37:34

Jeden z finských hráčů ztratil hůl, to je pro domácí složitá situace.

40:00

To je tedy obrat. Nikoliv zatím výsledkový, ale herní určitě. Slováci nedali ve druhé třetině Finům dýchat, hrají výtečně a závěrečné dějství bude ještě hodně zajímavé.

40:30

Tomáš Surový (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Branko Radivojevič a Branislav Mezei. Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:3
Radivojevič svou dravostí vybojoval šanci pro Surového, který zblízka dostal puk do branky.

41:37

Savinainen nahodil na slovenskou branku, Staňa připraven.

42:24

Na finskou branku nebezpečně vypálil Bližňák.

43:43

Finové rozjíždějí akci za svou brankou.

43:48

Finské zakázané uvolnění.

44:10

Finskou strnulost se snaží rozhýbat Pihlström, ale je příliš osamocený, kolegové ho v útočném pásmu nedoplnili.

45:00

Slováci se ubránili a útok zakládá Mihálik.

45:48

Vyloučen hráč Petri Kontiola (Finsko), 2 min. za Podražení

47:08

Raantova lapačka vychytala střelu Miklíka.

47:50

Finové jsou v plném počtu.

48:13

Juhamatti Aaltonen (Finsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Petri Kontiola a Janne Pesonen. Stav zápasu Finsko - Slovensko 4:3
Kontiola předložil Aaltonenovi geniální přihrávku před branku, stačilo vystřelit z první a trefit horní polovinu branky, protože Staňa byl na ledě.

49:13

Na Raantu pálil Záborský, branku netrefil.

49:40

Vyloučen hráč Tomáš Kopecký (Slovensko), 2 min. za Hákování

50:36

Do brejku se vrhnul Šatan, situaci řešil technicky, oklamal obránce a částečně i gólmana Raantu, po obkroužení branky se mu však nepodařilo zasunout puk do brnky.

51:40

Kopecký je zpět ve hře, Slovensko v plném počtu.

52:15

Sekera skvěle nahazoval puk na Surového, který zblízka jemnou tečí těsně minul volnou tyčku.

53:34

Obránce Sekera dvakrát až na hrotu slovenské ofenzivy.

53:48

Aaltonen šel do rychlého výpadu, nakonec si to však rozmyslel, akci otočil a vrátil puk zpátky.

55:00

Posledních pět minut, slovenský útok rozjíždí Bližňák.

55:17

Dva pokusy Hagmana, oba vyřešil brankář Staňa.

56:00

Proti finské přesile se vrhali Miklík se Záborským, Slováci jsou usazení v útočném pásmu.

56:55

Finové lehce nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat.

57:21

Bližňák zkusil vypálit z otočky, rána k Raantovi neprošla.

57:21

Slováci si vzali timeout.

58:00

Slovenská branka je prázdná, Slováci to zkoušejí bez gólmana.

58:33

Finové se dostali do středního pásma.

59:00

Slováci nahazují do pásma, do rohu jde Surový.

59:23

Finové těsně minuli prázdnou branku a je z toho zakázané uvolnění.

59:30

Puk je ve středním pásmu.

60:00

Finové se štěstím postupují do semifinále, kde na ně bude čekat lepší z duelu Švédsko - Kanada. Slováci se dnes nemají za co stydět, sice prospali první třetinu, ale pak byli lepším týmem. Za stavu 3:3 měli několik obrovských šancí, jenže vítěznou trefu si připsal soupeř.

60:00

Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Kopecký a Petri Kontiola.

60:00

Ceny pro tři nejlepší slovenské hráče na šampionátu: Rastislav Staňa, Andrej Sekera a Branko Radivojevič.