Příjemný podvečer z Hradce Králové, kde bude za malou chvíli zahájeno utkání 8. kola, v němž se střetnou domácí Mountfield s Kometou Brno.

Oby týmy jdou do utkání po prohře v nedělním kole. Hradec však v derby v Pardubicích získal alespoň bod, když tam prohrál 2:3 v prodloužení. Kometa doma hostila mistry z Plzně a podlehla mu 1:4.

0:30

První zakázené uvolnění, provinila se Kometa.

Zohorna

Rozhodčí: Wagner (CZE), Lacina (CZE) - Bryška (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 3 594

1:41

Hosté poprvé vystřelili, ale Kuboš od modré branku domácích těsně minul.

2:35

Miroslav Holec (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Hynek Zohorna. Stav zápasu Hr. Králové - Kometa 0:1
Tak to bylo rychlé, Holec nejprve Kantora ohrozil z úhlu, ale neuspěl, pak ale dostal puk zpoza branky a to už nedal hradeckému gólmanovi šanci.

3:15

Hosté opět zahráli zakázané uvlonění.

4:45

Hosté opět v tlaku, ale tentokrát domácí je ke střele nepustili.

5:31

Domácí poprvé ve velké šanci, ale střelu Rouska Čiliak vyrazil.

5:47

A hned šance na druhé straně, Zohorna z pěti metrů Kantora nepřekonal.

5:57

Vyloučen hráč Tomáš Rousek (Hr. Králové), 2 min. za Hákování

6:21

Domácí už podruhé vyhazují a hosté se nemohou prosadit.

7:57

Konec přesilovky Komety.

8:27

Šance Mountfieldu, Harant nahodil od levého mantinelu puk před branku, Mertl ho tečoval, ale Čiliak byl přepravený.

9:17

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Kometa), 2 min. za Sekání

10:01

Domácí jsou venku z útočného pásma, nastupuje první útok.

10:44

Nádherná kombinace Hradce, na jejím konci byl v dobré pozici Mertl, bez přípravy vystřelil, ale Čiliak předvedl lapačkou skvělý zákrok.

11:30

Těsně po přesilovce se domácí dostali do šance, ale Kudrna branku netrefil.

12:31

Vyloučen hráč Karel Plášil (Hr. Králové), 2 min. za Vysoká hůl

13:13

Teď to pěkně udělal domácí Šimánek, který v oslabení nahodil puk na Čiliaka a donutil ho jej přidržet, vhazuje se v obranném pásmu Komety.

14:27

Těsně před koncem přesilovky se mohli hosté prosadit, ale Tomáš Svoboda v dobré pozici promáchl.

14:39

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

16:39

Kometa se ubránila, ve druhé minutě přesilovky se domácí v ůbec neprosadili.

17:38

V akci čtvrtý útok Komety, Mrázek se pěkně proháčkoval, ale už před branku nepřihrál

18:00

Do dobré pozice se z levé strany dostal domácí Šimánek, ale Čiliak se zaskočit nenechal.

19:08

Na ledě leží po souboji před vlastní brankou domácí obránce Fruhauf, s pomocí lékaře a spoluhráčů opustil kluziště a Kempný půjde na trestnou lavici.

19:08

Vyloučen hráč Michal Kempný (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

19:15

Hned velká šance domácích, po střele Haranta a vyražení Čiliaka Langhammer branku netrefil.

19:15

20:29

Po Šimánkově průniku mohl dát gól Mertl, ale Čiliak byl s betonem u tyčky včas.

20:55

Ke střele z dobré pozice se krátce před koncem přesilovky dostal Květoň, ale gól nedal.

22:38

Teď měl Kantor trochu štěstí, Hanzlíkova střela od modré mu vypadla z lapačky, ale puk těsně přeletěl branku.

24:16

Ke střele se dostal na pravé straně hostující Jakub Svoboda, ale byl moc v úhlu a Kantor puk chytil.

25:21

Do zakončení se dostal z bezprostřední blízkosti domácí Suja, ale těsně minul.

27:10

Před Kantora se dobře dostal Burian, ale domácí obrana ho vystřelit ani přihrát nenechala.

28:20

Kometa teď skoro na minutu nepustila domácí z obranného pásma, vše uklidnil dobrým zákrokem Kantor.

28:55

Po chybě domácích ve středním pásmu se do brejku dostala Kometa, Káňa měl obrovskou šanci, ale Kantora nepřekonal.

29:19

Po další šanci Čermáka si domácí raději vzali oddechový čas.

30:16

Vyloučen hráč Peter Mikuš (Hr. Králové), 2 min. za Sekání
Mikuš zastavoval unikajícího Jana Hruška, divákům se tento verdikt vůbec nelíbil.

32:00

Hosté sice drželi pásmo, ale nevystřelili a domácí se osvobodili.

33:00

Nyní se zase blýskl Čiliak - Kudrna jel úplně sám na něj, ale brankář jeho střelu chytil do lapačky.

33:38

Vladimír Škoda (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Hr. Králové - Kometa 1:1
Domácí konečně na Čiliaka vyzráli, Šimánek po závaru před brankou do ní puk doslova dostrkal.

33:48

Vyloučen hráč Peter Frühauf (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče

35:34

Domácí dobře brání, dokonce Mertl ohrožoval branku Komety a dlouho udržel hosty v jejich obranném pásmu.

36:22

Vyloučen hráč Vilém Burian (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

37:34

Ofsajd domácích posouzený jako úmyslný, vhazuje se v jejich obranném pásmu.

38:15

Dvě velké šance, obě zlikvidoval Čiliak, nejprve Kudrnovu utajenou střelu, poté Ptáčkovu z bezprostřední blízkosti.

40:00

Druhá třetina nejprve přinesla tlak Komety, ale pak se začali prosazovat i domácí a zaslouženě vyrovnali.

41:55

Po více než půlminutovém tlaku čtvrtého domácího útoku, při němž domácí gól nedali, se Kometa konečně osvobodila.

43:18

Pohotovou střelu Tomáše Svobody Kantor lapačkou vyrazil.

45:00

Dvě obrovské šance, nejprve Škodovu a pak Fruhaufovu skvělý Čiliak zlikvidoval, pak došlo k posunutí hostující branky. Tlak domácích narůstá.

45:32

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry

47:20

Domácí hráli minutu prakticky ve třech, protože Knotek neměl hokejku, přesto se ubránili a Knotek k tomu přispěl zásahem bruslí.

48:44

Vyloučen hráč Vojtěch Němec (Kometa), 2 min. za Faul loktem

50:30

Další výborný Čiliakův semafor po střele Šimánka téměř od modré.

51:45

Bomba Škody z pravé strany, ale byla z větší vzdálenosti a Čiliak neměl problémy.

53:29

Čiliak si poradil s bekhendovým pokusem Rouska, ale levým betonem posunul branku a diváci bouří.

54:01

Teď Čiliak předvedl něco pro diváky, vysoké nahození na branku vyrazil hlavou.

55:09

Rozhodnout mohl Langhammer, po zpětné příhře se dostal před Čiliaka, ale při kličce do bekhendu mu puk utekl.

57:15

Opět v akci Langhammer, ale poté, co se ocitl v dobré pozici na puk šlápl a než z něj brusli sundal, bylo po ní.

57:15

Utkání sleduje 3594 diváků.

59:41

Obrovská šance Šimánka, ale jeho dorážka branku Komety těsně minula poté, co domácí měli výhodu po faulu Zohorny.

59:41

Vyloučen hráč Hynek Zohorna (Kometa), 2 min. za Podražení

60:00

Hradec v poslední třetině navázal na výkon z druhé poloviny prostřední třetiny a byl k vítězství blíž. Ale stejně jako v pátek s Litvínovem se bude prodlužovat. Domácí budou mít miunutu a čtyřicet vteřiny přesilovku.

60:50

Hosté odolávají, střelu od modré Čiliak vyrazil do ochranné sítě.

62:33

Květoň trefil tyčku.

63:26

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Kometa), 2 min. za Hákování

63:38

Tomáš Mertl (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jiří Šimánek a Peter Mikuš. Stav zápasu Hr. Králové - Kometa 2:1
Domácí přesilovku vyzžili za 12 vteřin, když Mertl z pravé strany přesně trefil přihrávku přes šířku kluziště, rozhodčí ale nejprve použili videorozhodčího. Na rozhodnutí se čekalo tři minuty.

26. ledna 2024 18:00Kometa-Hr. Králové 3:2P
10. prosince 2023 16:00Hr. Králové-Kometa 5:2
27. října 2023 18:00Hr. Králové-Kometa 1:5
15. září 2023 18:00Kometa-Hr. Králové 0:4
5. února 2023 16:00Hr. Králové-Kometa 1:0
28. prosince 2022 18:00Kometa-Hr. Králové 2:3P
6. listopadu 2022 16:00Hr. Králové-Kometa 5:1
30. září 2022 18:00Kometa-Hr. Králové 4:0