Příjemný večer z Hradce Králové, kde za malou chvíli začne utkání místního Mountfieldu s pražskou Slavií.

Jde o souboj druhého týmu s osmým, domácí do něj jdou s šestibodovým náskokem před třetí Plzní a s výhrou 2:1 po samostatných nájezdech z nedělního utkání v Karlových Varech.

Pražská Slavia v této sezoně střídá lepší období se slabšími, nyní za sebou má dvě výhry, ale předtím osmkrát v řadě prohrála.

Domácím trenérům se dnes po nemoci do sestavy vrací útočník Marha a po zranění obránce Fruhauf, stále jim ale chybějí zranění útočníci Kudrna a Podlešák, stejně jako obránce Plášil.

Klhůfek

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Kajínek (CZE), Hejl (CZE)
Počet diváků: 5 034

Hostující kouč Růžíčka má dnes k dispozici jen jedenáct útočníků, chybějí mu mj. Petrovický či Tomáš Doležal.

0:34

Při pokusu o rozehrávku ze strany Slavie skončil puk na její střídačce.

1:25

Do nadějné střelecké pozice se dostal domácí Tvrdík, ale Furch jeho pokus po ledě vyrazil, a hosté pak vyhodili na zakázané uvolnění.

2:41

Z levého křídla nebezpečně vypálil hostující Sklenář, ale Kantor vyrazil.

3:02

Do šance se probil domácí Mertl, ale Furch jeho pokus o kličku do bekhendu vystihl.

5:15

Po pravém křídle se do útočné třetiny Slavie prodral Škoda, ale bekhendovým pokusem branku netrefil.

5:47

Ptáčkova dělovka od modré k Furchovi přes obránce nedoletěla, skončila sražená mimo.

7:03

Hostující Růžička pěkně našel na levém křídle najetého Tomicu, ale jeho ránu po ledě Kantor chytil a následuje komerční přestávka.

7:20

Teď si oba slávisté spolupráci vyměnili, ale Růžička z dobré pozice těsně minul.

8:49

Po Jelínkově akci se v dobré šanci objevil Sklenář, ale Kantor se střelou z pěti metrů překvapit nenechal.

11:32

Domácí první útok se dlouho chystal v útočné třetině na zakončení, nakonec Furch lapil puk po příhře Mertla.

11:42

Pavel Klhůfek (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Stránský a David Štich. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 0:1
Po rychlé akci hostů dva na jednoho přesně přihrál Stránský na Klhůfka a ten dával do odkryté branky.

12:24

V dobré pozici se ocitl hostující Jelínek, ale střela letěla nad domácí branku.

13:04

Po zakázaném uvolnění hostů následuje komerční přestávka.

13:40

Po Mertlově příhře z rohu pálil z dobré pozice Dej, ale branku netrefil.

15:18

Z levého křídla tentokrát vystřelil Langhammer, ale Furch puk bezpečně chytil do lapačky.

17:15

Do útočné třetiny se vřítil hostující Bednář a tvrdě vypálil, střela letěla těsně mimo.

19:12

Juraj Valach (Slavia) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Dávid Skokan a Petr Kadlec. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 0:2
Sklenář vystřelil tvrdě od modré a Valach šikovnou tečí zaskočil domácího brankáře.

20:00

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej, domácí dobře začali, ale hosté byli mnohem produktivnější a zaslouženě o dva góly vedou.

20:08

Domácí začali druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:52

Teď je napodobili i hosté.

21:00

K dorážce před Furchem se dostal Červený, ale hostující brankář zachránil.

22:10

Fruhauf vyhodil zpoza branky puk podél mantinelu na zakázané uvolnění domácích.

23:07

Mezi hostující obránce se natlačil Rousek, ale s jeho střelou neměl Furch problémy.

23:38

Vyloučen hráč Jan Holub (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Uvidíme první přesilovku zápasu.

24:25

Na konci pěkné akce domácích byl dorážející Langhammer, ale Furch zachránil.

25:20

Jiří Šimánek (Hr. Králové) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence René Vydarený a Rastislav Dej. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 1:2
Vydarený po pěkné kombinaci objel hostující branku a přesně před ní našel Šimánka, který bez přípravy nedal Furchovi šanci.

26:04

Po ofsajdu domácích posouzeném jako úmyslný následuje komerční přestávka, vhazovat se bude v třetině domácích.

26:25

Hostující Bednář se šikovně uvolnil a vystřelil, ale Kantor i přes clonu těl zachránil.

27:05

Bednář projel s pukem do útočné třetiny, objel branku, přihrál na modrou na Valacha, ale jeho sražená střela skončila v ochranné síti.

28:31

Zakázané uvolnění domácích.

29:30

Mezi obránce si najel Jelínek, udělal to výborně, ale Kantor ještě lépe zasáhl.

30:20

Brejk domácích zakončil střelou z pravé strany Pláněk, ale Furch kryl.

32:00

Puk skončil mimo kluziště a následuje komerční přestávka.

33:00

Mikušův pokus z velkého úhlu vyrazil Furch do ochranné sítě.

34:32

Bednář se dostal před branku a přihrál Krendželokovi, ale ten nezakončil.

35:18

Trest týmu (Hr. Králové), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
První přesiloovka hostů, domácí svoji zatím jedinou využili.

36:06

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Hr. Králové), 2 min. za Vysoká hůl
Tak to je velká šance hostů, budou hrát munutu a 12 vteřin proti třem domácím.

36:30

Vladimír Růžička (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Petr Kadlec a Jaroslav Bednář. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 1:3
Hostům na využití stačila necelá půlminuta, Kadlec vystřelil téměř od modré, Kantor vyrazil jen k Rů-žičkovi, který ho z úhlu poslal pod horní tyčku.

38:06

Hru ve čtyřech domácí zvládli.

40:00

Vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách pokračuje, ke gólu oběma týmům pomohly přesilovky, hostům dvojnásobná.

40:51

Mertlovu střelu srazil Růžička do ochranné sítě za brankou.

41:14

Od modré střílel Mikuš, ale Furch jeho ránu dobře viděl a chytil ji do lapačky.

41:58

Teď Červeného sražený pokus dokonce ochrannou síť přeletěl

42:45

Dávid Skokan (Slavia) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Vladimír Růžička a Pavel Kolařík. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 1:4
Růžička k sobě k mantinelu natáhl dva bránící hráče a pak přihrál zcela volnému Skokanovi, který s přehledem zavěsil.

42:45

Do domácí branky nastupuje Kacetl.

43:20

44:10

Velká šance Marhy, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti Furch vyrazil.

45:20

Hosté se ubránili.

47:02

Tečovaná příhrávka skončila za mantinelem, následuje komerční přestávka.

47:35

Květoňova tvrdá, tečovaná rána skončila těsně mimo branku.

48:44

Vyloučen hráč Michal Tvrdík (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění

49:11

Jaroslav Bednář (Slavia) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Juraj Valach a Lukáš Žejdl. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 1:5
Slavia zahrála přesilovku skvěle, po přihrávce Valacha zakončoval Bednář téměř do prázdné branky.

51:01

Zakázané uvolnění hostů.

52:25

Komerční přestávka.

53:28

Kacetla prověřil z pravého křídla Bednář, ale gól nedal.

53:40

Přestože domácí o čtyři góly prohrávají, v hale je výborná atmosféra a hbledištěm obchází mexická vlna.

54:56

Červeného ránu z levého křídla Furch vyrazil levým betonem.

54:56

Zápasu přihlíží 5034 diváků.

56:30

Vyloučen hráč René Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče

57:09

Vladimír Růžička (Slavia) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Lukáš Žejdl a Jaroslav Bednář. Stav zápasu Hr. Králové - Slavia 1:6
Blesková akce hostů, na jejím konci bylo nastavení hole Růžičkou, který puk z bezprostřední blízkosti dorazil do branky.

59:15

Diváci potleskem hráčům děkují a to domácí prohrávají o pět branek, na české poměry neuvěřitelné.

22. února 2015 17:30Hr. Králové-Slavia 3:2
20. ledna 2015 18:15Slavia-Hr. Králové 1:2
23. listopadu 2014 17:30Hr. Králové-Slavia 6:0
10. října 2014 18:15Slavia-Hr. Králové 1:5
28. ledna 2014 18:00Hr. Králové-Slavia 3:1
13. prosince 2013 18:00Hr. Králové-Slavia 1:6
1. listopadu 2013 18:15Slavia-Hr. Králové 1:2
22. září 2013 17:00Slavia-Hr. Králové 2:1P