Hezký den z Brna. Třetí adventní neděle servíruje bohaté sváteční hokejové menu. Jedním ze zápasů je i duel v jihomoravské metropole, kde domácí Kometa hostí ambiciózní Bílé tygry z Liberce.

Ač je v tabulce brněnská Kometa čtvrtá, do zápasu půjdou v lepší pohodě liberečtí hosté. Ti si v posledním kole poradili s lídrem sotěže - pražskou Spartou. Naopak Kometa bude chtít napravit domácí selhání z poslední třetiny proti Vítkovicím.

Utkání začíná za pár okamžiků, na ledě už jsou čtyři rozhodčí a vzápětí je následují Bílí tygři, kteří dnes budou hrát v tmavých dresech.

60 Kica

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šír (CZE) - Bryška (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 6 920

0:14

První přerušení hry. Noskova střela se odrazila od zadního mantunele, odražený puk před brankovištěm chytá liberecký brankář.

0:39

A znovu Nosek. Jeho ránu do levého mantinelu po pěkné zadovce Hrušky však nachází připravenou výstroj hostujícího Melicharčíka.

0:49

Vyloučen hráč Jan Výtisk (Liberec), 2 min. za Vražení na hrazení
Aktivita Komety přináší v úvodu i první přesilovou hru.

1:02

Žižkovu v útočné třetině ujel puk, do brejku se řítil hostující Vampola, místo zakončení se však rozhodl střádat vteřiny v pásmu Komety.

2:06

Kováčikovu ránu holení zblokoval bránící Víšek. Vhazuje se po Melicharčíkově pravici.

2:40

Na pravé straně v závěru přesilovky se uvolnil Dočekal, střelu do horní poloviny branky ale vytěsnil brankář hostí mimo gólový prostor.

3:37

I teď se Kometa usadila v útočné třetině, na ledě je čtvrtý útok domácích.

3:42

A i ten si připsal střelu do statistik. Rána od modré nachází jen připravenou Melicharčíkovu lapačku.

4:07

Jenyš nahodil puk a vydal se směrem k liberecké bráně. Cestu mu zamezil liberecký forvard Dušek, domácí fanoušci se dožadovali vyloučení marně.

4:23

Chvíle oddechu. Za libereckou svatyní upravují sudí poškozený led.

5:03

První útok Brna teď měl dobrou možnost zakončit akci ránou. Forvardi domácích však ideální moment na střelu prováhali.

5:58

Tak takhle to vypadá u Čiliaka. Poprvé v zápase pobyli v útočné třetině i Liberečtí. Ke střele se však Nedvědova formace nepropracovala.

6:28

Zohornova přízemní rána zpoza obránce z levé strany liberecého Melicharčíka nevystrašila. Ten ji včas vykryl levým betonem a následuje komerční pauza.

6:43

Po přihrávce zpoza branky se sám před libereckou bránou ocitl Káňa, bekhendovou střelu však do branky neumístil a puk minul pravou tyč hostující branky.

8:05

Hraje se teď ve středním pásmu. Liberečtí Tygři stále čekají na první střelu. Čiliak by si mohl zatím vzít dovolenou.

8:53

Potlesk publika si vysloužil třetí útok domácích. Ten zamotal hlavu hostujícím bekům, vyřešit závar musel až brankář Melicharčík, který puk ukryl pod svým tělem.

9:19

Ani teď Bartek z Liberce nemohl vyzkoušet pozornost brněnského brankáře. Brzdí ho ofsajd.

9:47

Zakázané uvolnění Komety.

10:18

Dušek se dokázal na malou chvíli odprostit v pravém kruhu od svého strážce, zblokovaná rána však k Čiliakovi nedoputovala.

11:32

Burianova špatná zpětná přihrávka nabídla hostům přečíslení dva na jednoho. Ale kontr se tygrům vůbec nepovedl. Čárový jim odpískal ofsajd.

12:02

Vyloučen hráč Pavel Jenyš (Kometa), 2 min. za Podražení
Hra se možná poprvé na delší úsek přestěhuje před brněnskou klec. A hosté třeba i poprvé vystřelí...

12:09

Dílčí cíl - vystřelit, hosté splnili, ale Kometa se dokázala bleskově osvobodit.

12:55

Liberci se nedaří usadit se v útočné třetině.

13:46

Vyloučen hráč Petr Vampola (Liberec), 2 min. za Hrubost

13:46

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Hrubost
Po vzájemné strkanici, která vyvolala velké vášně v Kajot Areně, si oba kohouti posedí na trestné lavici.

14:35

Urbanův švih z těžkého úhlu Čiliak vyráží do rohu kluziště.

15:29

Svobodova rána z uctivé dálky prosvištěla kolem liberecké klece. Atmosféra po drobné šarvátce je v Brně o něco hustější.

16:19

Hunkes v závaru dojel opuštěný kotouč, do branky ho ale nenasměroval. Zblokoval ho brněnský bek a tečovanou ránu jistil i brankář Čiliak.

17:07

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Petr Kolmann a Tomáš Urban T.. Stav zápasu Kometa - Liberec 0:1
Tak to je studená sprcha. Nedvěd zničehonic ujel po pravém křídle. Dostal se sám před Čiliaka a forhendovou kličkou nedal slovenskému gólmanovi šanci. Liberec vede 1:0.

17:16

Vyloučen hráč Jakub Valský (Liberec), 2 min. za Podražení
Brňané však mají vzápětí ideální možnost dorovnat skóre.

18:32

Přes minutu mačkali liberecké hráče v obranné třetině. Beci bruslili už jen z povinnosti. Brňané si však špatnými přihrávkami nedokázali vyhovět a k pořádné střele se nedostali.

19:22

Ani po Kováčikově dělovce se skóre nemění. Melicharčík ji dokázal levačkou vyrazit.

20:00

Liberec udělil Kometě lekci z produktivity. Ačkoli domácí byli po celou třetinu jasně lepší, gólově se prosadil liberecký veterán Nedvěd a zajistil tak hostům vedení 1:0 po prvním dějství.

20:35

Štěpán Novotný (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Leoš Čermák a Jan Hruška. Stav zápasu Kometa - Liberec 1:1
Novotný si dělal před libereckou brankou prostor, obtočil se kolem bránícího beka a zasunul sedícímu Melicharčíkovu puk mezi betony. Stav je 1:1 a v Brně se začíná od znova.

20:57

Vyloučen hráč Vojtěch Němec (Kometa), 2 min. za Hákování

21:01

Hned po buly odpalují Brňané puk do uctivé vzdálenosti od Čiliaka.

21:33

Výtisk nechtěl, ale přece musel. Šoural se k němu puk, který puk rukou přihrál jeho kolega. Raději místo hrozícího brejku se puku ujmul a vytlačuje svůj tým do středního pásma.

22:36

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Sekání
21 vteřin čeká domácí hra ve třech.

23:02

Proti třem Liberec nic nevymyslel. Ve čtyřech pro změnu podržel domácí pravým betonem Čiliak.

23:45

Čermák ukradnul hostům puk a řítil se společně s Hruškou na jednoho libeeckého beka. Čermákovu nabídku však Hruškla v těžké pozici nedokázal zužitkovat a domácí se ještě několik vteřin budou bránit v oslabení.

24:49

... a to se jim bez větších problémů povedlo. Liberec je v ofenzivně dnes skutečně impotentí. Alespoň zatím...

25:40

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Po šanci Liberce se poroučí na trestnou lavici Hanzlík.

26:22

Michal Kempný (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vilém Burian a Marek Čiliak. Stav zápasu Kometa - Liberec 2:1
Kolik že bylo Brňanů na ledě? Burian místo zakončení objel libereckou bránu. Do ideální pozice mu najel bek Kempný, dostal od Buriana skvělý pas přes celou šířku kluziště a v rychlosti přesně zakončil. Kometa se v oslabení dostává do vedení 2:1.

27:10

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Petr Vampola a Michal Bulíř. Stav zápasu Kometa - Liberec 2:2
Nedvěd opět zmrazuje publikum. U levého mantinelu bojoval hlouček hráčů o puk, ten získal Vampola a nachází volného Nedvěda. Ten sám před Čiliakem opět dorovnává stav na 2:2.

28:15

Hra se nyní po dvou gólech rychle jdoucích po sobě zklidnila.

29:30

Hruškova skrytá střela vystrašila Melicharčíka, ten ji s obtížemi vyrazil za branku.

30:13

Čermák a Hunkes se pošťuchují v obranném pásmu Liberce a arenou zní ohlušující pískot.

30:13

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Hrubost

30:13

Vyloučen hráč Jiří Hunkes (Liberec), 2 min. za Hrubost
Oba aktéři poslední akce se na sebe dvě minuty dívat zpoza plexiskla a stolu časoměřičů.

31:25

Vampola teď v pádu zachytil rozehrávku domácích. Na zteč vyslal svého spoluhráče, ten se ale daleko nedostal a puk mají v moci opět Brněnští.

32:13

Oba týmy hrají v plném počtu. Hned po návratu obou borců se dostal k zakončení Hruška. Bekhendovou střelou z otočky ale na Melicharčíka nevyzrál. Jeho beton byl na místě.

33:13

Komerční pauza trochu uklidňuje emoce na obou stranách.

33:46

Střela rozjetého Káni z levé strany k liberecké brance nedolétla. Po teči končí nad ní v ochranné síti.

34:40

Hruškův prudký švih Melicharčík vyrazil před sebe. Tam sondoval Novotný, ale liberečtí beci ho dobře od nabídnuté příležitosti odstavili.

35:28

Výtiskovo vysoké nahození sbírají jen domácí beci a zakládají postupný útok.

36:40

Na ledě je k vidění hodně osobních soubojů a spousta špatných přihrávek. Diváci už několik minut čekají na nějaké pozdvižení.

38:00

Vyloučen hráč Martin Bartek (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl
Snad trochu zábavy na závěr třetiny přinese brněnská přesilovka.

38:08

Propagační nahození Melicharčík kryje do své výstroje.

38:34

Vyloučen hráč Jan Výtisk (Liberec), 2 min. za Krosček
A 96 sekund budou mít domácí dokonce dvounásnobou výhodu.

39:05

Kuboš, Žižka, Svoboda, Kuboš, Žižka, Svoboda a pořád dokola. Nekonečná kombinace trojice Braňanů však přináší jen dvě zblokované Žižkovy rány. Oba celky mění své formace.

39:59

Tak tohle Kometa nezvádla, závěr třetiny měla dvojnásobnou výhodu, ale díky chybám a naivním přihrávkám se prakticky sama připravila o velkou výhodu.

40:00

První polovina druhé třetiny nabídla divákům tři branky. Díky tomu, že víc jich nasázela Kometa, se skóre srovnalo na průběžných 2:2. Druhá polovina třetiny však v Brně nenabídla nic zajímavého, maximálně tak zpackovanou dlouhou přesilovku domácích 5 na 3.

40:27

Kometa začala závěrečné dějství aktivněji i díky přesilovce. K zakončení se však modrobílí neprodrali.

41:00

Hra se nyní kouskuje. Vhazuje se ve středovém kruhu.

41:35

Vyloučen hráč Jakub Valský (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl

41:38

David Nosek D. (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Leoš Čermák a Jan Hruška. Stav zápasu Kometa - Liberec 3:2
Tak to byla bleskově využitá přesilovka. Čermák vyhrál buly, od modré se napřáhl Nosek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ranou pod břevno dostává Kometu do vedení 3:2

41:45

Vyloučen hráč Hynek Zohorna (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl

42:39

Kvůli krkolomným kombinacím se nedokáží hosté v útočné třetině příliš prosadit. Pouze jednou se pokusil vypálit Výtisk, jeho ránu však houštinou těl před Čiliakem neprolétla.

43:41

I teď Hunkes pálí velmi nepřesně a Zohorna se už chystá na návrat na led.

44:17

Žižkův oblouček nedokázal před libereckou bránou nikdo tečovat. Snadná kořist pro tygra Melicharčíka.

45:08

Na libereckých hostech je viditelné, že se chtějí víc tlačit kupředu, ale jejich snaha zatím ztroskotává na vlastní nepřesnosti.

45:31

Šikovnou kličkou u pravého kruhu se uvolnil Bulík. Brněnský Čiliak mu však včasným vyjetím zmenšil úhel a liberecký forvard jen švihem trefuje připraveného gólmana.

46:46

Valná hromada v brněnském brankoviěti. Nejdříve rozštěpem uklidil puk pod své tělo Čiliak, následně se snažili hosté nějakým způsobem puk vydolovat. Kromě pádu na led několika hokejistů se však nic zajímavého nestalo.

47:39

Odražený puk po Melicharčíkově pravici dojel brněnský Němec, trefil však jen brusli před ním stojícího obránce.

48:13

Bartek z pravé strany vyzkoušel Čiliakovu pozornost. Brněnský brankář sebejistě ukrývá puk do své výstroje.

49:47

Obraz hry je ve třetím dějství stále stejný. Liberec se snaží útočit, což se mu příliš nedaří. Prostor tak dostávají rychlé brněnské protiútoky.

50:37

Vilém Burian (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Hynek Zohorna a Jakub Koreis. Stav zápasu Kometa - Liberec 4:2
A jeden z brejků dokonale využil Zohorna. Ve středním pásmu vybojoval puk. Řítil se s Burianem na jednoho libereckého obránce. Toho si Zohorna dokázal položit a po krásné kličce předložil volnému Burianovi. Na něho zývala prázdná a nedělal mu problém skórovat. Brno vede o dvě branky.

50:47

Vyloučen hráč Jaroslav Vlach (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění

51:30

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Vražení na hrazení
Síly na ledě se vyrovnají. Oba celky budou hrát ve čtyřech.

51:43

Na ledě se přiostřuje, rozhodčí však další hráče na trestnou lavici neposílají.

52:50

Hosté jsou v plném počtu a začíná jim krátká přesilovka.

53:25

Vhazování ve středním pásmu.

54:13

Bulíř vtipně chtěl tečovat před Čiliakem. To se mu povedlo, Čiliakův zákrok však byl neméně povedený a skóre se nemění.

54:23

Hala je zaplněná, ne však vyprodaná. Duel sleduje 6920 diváků.

55:10

Kometa si konec zápasu kontroluje. Nikam se nežene a na soupeře vyčkává před obrannou modrou čárou.

56:15

V dobré pozici se zjevil brněnský Burian. Dostal se k dorážce, ale poloopuštěnou svatyni netrefil. Místo toho nechal vyniknout Melicharčíka.

57:01

Hunkesovo nahození nadvakrát zlikvidoval Čiliak.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty a na zvrat to nevypadá. Kometa se usadila v útočné třetině.

58:28

Burian si ani teď druhý gól nepřipíše. Prudce pálí k levé tyči, zasahuje však Melicharčíkova lapačka.

58:56

Místo honby za snížením se Liberec musí bránit ve vlastním pásmu. Akci končí Hruškova rána a zákrok libereckého gólmana.

59:26

Petr Vampola (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Bulík. Stav zápasu Kometa - Liberec 4:3
Pozor, tak nakonec možná bude v Brně drama! Vampola z prostoru těsně před brankou koriguje na rozdíl jediné branky.

59:58

Jedna z posledních šancí na zázrak. Nedvěd bez přípravy pálil od modré. Betonem jeho pokus vyráží Čiliak a Brněnští odpalují puk na zakázané uvolnění.

59:59

Po prohlídce záznamu se čas posunul o jednu vteřinu. Teď do konce zápasu chybí jedna desetina.

59:59

Vyloučen hráč Petr Vampola (Liberec), OT 10 min. za Nesportovní chování

60:00

Brno nakonec těsnou výhru uhájilo a zaslouženě si do tabulky připisuje tři body. Z Brna se loučí Jan Daněk a přeje pěkný večer.

1. března 2024 17:30Liberec-Kometa 4:6
21. ledna 2024 17:00Kometa-Liberec 4:1
3. prosince 2023 15:00Liberec-Kometa 1:6
20. října 2023 18:00Kometa-Liberec 5:2
29. ledna 2023 17:00Kometa-Liberec 3:0
22. prosince 2022 18:00Liberec-Kometa 2:1
22. listopadu 2022 18:00Kometa-Liberec 0:5
25. září 2022 16:00Liberec-Kometa 2:3N