Příjemný hokejový podvečer z Olomouce u online přenosu utkání místní Mory s Kladnem z baráže o extraligu.

Čeká nás možná klíčové kolo v celé baráži. Olomouc může v případě výhry výrazně vykročit do extraligy. Zatím je druhá s pětibodovým náskokem, pokud by se jí podařilo Kladno porazit a zároveň by padl i třetí Chomutov s Mladou Boleslaví, měla by tři kola před koncem náskok osmi bodů.

Pokud by vyhrálo Kladno, snížilo by svou ztrátu na postupové místo na pouhé tři body, což by Rytíře nepochybně naplno vrátilo do hry o udržení v nejvyšší soutěži.

Utkání začne za pár minut, olomoucký zimní stadion přezdívaný Plecharéna je téměř zaplněný. Oficiální kapacita je 5500 diváků, odhadem zbývá zhruba 200 až 300 volných míst.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Pešina (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 500

Mora v posledním kole prohrála v Mladé Boleslavi 1:4, Kladno si poradilo 6:2. Vzájemné zápasy Mory a Kladno dosud v baráži jsou 4:2 a 4:5 v prodloužení.

0:55

Jiří Kuchler (Kladno) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Marek Zagrapan. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:1
Kuchler vyjel z rohu a strčil puk Vošvrdovi mezi nohy.

1:35

Patrik Machač (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Růžička a Jan Eberle. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:2
Tomáš Vošvrda vydržel v brance jen minutu a půl, střídá ho Halász.

1:55

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Kladno), 2 min. za Podražení

3:44

Vyloučen hráč Radim Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za Sekání

4:28

Miloslav Hořava M. (Kladno) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Petr Tenkrát a Pavel Patera. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:3
Tak to je pořádná sprcha pro domácí. V přesilovce skóroval potřetí z dorážky hostující Miloslav Hořava.

4:28

Domácím odskakují puky, dělají jim problémy i jednoduché přihrávky, jsou očividně otřesení. Kladno je v klidu, aby nebylo...

9:26

Matěj Pekr (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jakub Herman a Roman Rác. Stav zápasu Olomouc - Kladno 1:3
Domácí nic nebalí. Nejdřív se ve výborné pozici neprosadil Marosz, za pár vteřin ale snižuje Matěj Pekr, když ho přihrávkou napříč brankovištěm vybídl Herman.

11:00

Domácí ožívají a Kladnu se úplně nedaří je zastavovat ve středním pásmu. Střely ale zatím končí na Cigánkovi. Ten teď radši přikryl kotouč.

12:08

Pekr znovu sám před Cikánkem, který skvěle přečetl jeho kličku. Domácí si zahrají přesilovku.

12:08

Vyloučen hráč Libor Procházka (Kladno), 2 min. za Podražení

14:10

Hosté v plném počtu.

16:25

Cikánek zatím dobrou oporou Kladna. Puky chytá jistě, když už vyráží, tak do rohu.

18:34

Jergl dostal skvělý pas od vlastní branky do nájezdu, zkoušel kličku po zemi, Cikánkův beton ani nadvakrát nepustil puk do sítě.

18:46

Pavel Selingr (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Kladno 2:3
Na druhé brance Mory má asistenci "Jiří Mantinel". Nepochopitelný odraz od mantinelu za brankou hostí přímo na hokejku najíždějícího Selingra, který švihem rozvlnil síť.

20:00

Co vše je možné stihnout na jednu třetinu? kromě pěti gólů i zvrat ve hře obou týmů. Kladno se z počátečního laufu ponořilo do hlubokého útlumu a pár vteřin před koncem třetiny mohlo dostat třetí gól. Mora se po kolapsu v úvodu probrala a snížila na 2:3.

20:26

Kaberle si nachystal puk na modré, jeho ostrá rána skončila v lapačce Halásze.

20:26

Tlak Kladna pokračuje, z úhlu zkoušel překvapit gólmana Dragoun.

25:36

Sledujeme o poznání opatrnější hokej, víc v něm zatím mají Kladenští.

29:30

Ze všeho nejvíc připomíná situace na ledě šachovou partii. Nikdo nechce inkasovat. Šance se rodí jen obtížně.

33:00

Domácí Diviš zakončil akci dvou na dva slušnou střelou zápěstím, gólman na místě.

34:46

Po ofenzivních manévrech v úvodní třetině si útočníci zdá se vzali volno.

35:03

Jakub Herman (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Roman Rác. Stav zápasu Olomouc - Kladno 3:3
Tak přece jen gól. Roman Rác objel branku a puk doklepl Jakub Herman. A začínáme znovu.

37:00

Mora tlačí dál, zámek ukončila střela Ostřížka, Cikánek na místě.

37:00

Utkání sleduje 5500 diváků, vyprodáno. Stadion se teď náramně baví mexickými vlnami.

39:10

Do výborné pozice si najel Kaberle, na dělovku si ale Halász dobře vyjel.

40:00

V posledních vteřinách měli ještě domácí slušný zámek, do druhé přestávky se však jde za vyrovnaného stavu.

41:10

Kuchler nejdřív výborně tečoval puk a vzápětí dorážel, Halász se štěstím zachránil.

43:58

Dalecký byl rychlejší než Houdek, ostrá střela skončila na vyrážečce Halásze.

43:58

Knotek teď dohrál tělem Libora Procházku tak, že veterán skončil překvapený na zemi. Pěkná ukázka fyzického hokeje.

44:46

Roman Rác (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Matěj Pekr. Stav zápasu Olomouc - Kladno 4:3

44:46

Mora dokončila obrat utkání, Kladno v tuto chvíli vypadává z extraligy. Má šestnáct minut na to, aby s utkáním něco udělalo.

47:39

Závar Kladna zastavil až hvizd rozhodčího, v brankovišti domácích dva hráči.

47:39

Zápas nabírá strhující tempo. Kladno začíná tlačit, Mora využívá každou příležitost na brejk.

51:48

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Jaroměřský. Stav zápasu Olomouc - Kladno 5:3
Knotek dostal puk do jízdy, švihem poslal puk k tyčce. To jsou věci, Plecharéna drnčí v základech...

54:20

Kladno zatím marně hledá cestu do olomockého pásma, Rytíři nemají tlak ani šance.