Hezký hokejový večer z Brna. Necelých 22 hodin po konci nedělní bitvy se oba semifinalisté - Sparta Praha a brněnská Kometa - střetávají opět na stejném místě. Pěkný zážitek při sledování online přenosu přeje Jan Daněk.

Nedělní třetí semifinálový zápas vyhrála až v prodloužení Kometa 3:2. V dnešním duelu půjde o to, zda si Brno vybobuje mečbol, nebo Sparta srovná v sérii krok. Stav je zatím 2:1 na zápasy ve prospěchu Brňanů.

Sestavy obou celků doznaly oproti včerejšímu drobných korekcí. Například Kometa v obraně místo Millera nasazuje Dlapu. Hostující trenéři do sestavy zařadili Kubáta namísto Krejčíka.

Zápas začíná za necelou čtvrthodinku, sektory za brankami jsou již plné a tribuny na sezení se pozvonla plní. I dnes lze očekávat, že Kometu požene za třetí výhrou v semifinále play-off zaplněná Kajot Arena.

Simon

Rozhodčí: Pešina (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)

Dle časomíry do začátku utkání zbývá více než pět minut, na ledě se objevují první aktéři dnešní semifinálové bitvy - čtveřice rozhodčích.

Do arény za ohlušujícího pískotu vstupují hosté z pražské Sparty. O několik vteřin pískot přebíjí potlesk. Na ledě je i modrobílá Kometa.

Na ledě zůstávají první pětky, čtvrté semifinále play-off může vypuknout.

0:20

Po Dlapově váhavé rozehrávce se do šance řítila první útočná formace Sparťanů. Čiliak puk u své branky zalehl.

0:47

Aktviněji do duelu vstoupila Sparta, v nebezpečné blízkosti brněnské branky se octil Kumstát. K zakončení se nepropracoval.

1:32

Teď táhl hostující Divíšek puk, přečíslení ale nevyřešil dobře. Jeho přihrávku srazil Kuboš.

2:17

Oba celky už prostřídaly všechny formace. Na vhazování před Čiliakem jsou opět první útoky.

2:49

Čermkák se dokázal v pravého kruhu uvolnit, jeho střela po ledu Pöpperleho nevystrašila. Betony sklapl včas.

3:24

Tomáš Rolinek (Sparta) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Lukáš Pech a Radek Philipp. Stav zápasu Kometa - Sparta 0:1
Domácí teď propadli ve středním pásmu. K puku se dostal Pech, posunul kotouč po levici rozjetému Rolinkovi. Ten se štěstím propálil Čiliaka a Sparta vede 1:0.

4:20

Kometa zase zaspala, hostující bek Polášek se řítil sám na Čiliaka, lk zakončení ho nepustil domácí obránce. S následnou dorážkou si brněnský gólman poradil.

5:19

Vyloučen hráč Adam Polášek (Sparta), 2 min. za Podražení
Kometu může do tempa dostat první přesilovka.

5:45

Domácí Tomáš Svoboda ale nepřesným pasem vyhání domácí z útočné třetiny.

6:15

Tvrdá Kempného rána končí těsně vedle pravé Pöpperleho tyčky.

6:25

Hosté hrají v plném počtu.

8:04

Brněnský Káňa přišel ve středním pásmu o puk a oba týmy střídají.

8:26

Po komerční pauze se bude vhazovat po Čiliakově pravici.

9:13

Tomáš Svoboda se protáhl podél pravého mantinelu. S ne příliš prdudkou ránou si ale hostující gólman poradil.

9:33

První útok Komety teď nepříjemně za hostující brankou dotíral. Kromě zblokovaného pokusu Jakuba Svobody však nic Brno nevytěžilo.

9:44

Jakub Koreis (Kometa) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Tomáš Vondráček a Ondřej Dlapa. Stav zápasu Kometa - Sparta 1:1
Od levého mantinelu poslal před branku Vondráček gólovou pobídku. V závaru před Pöpperlem se nejlépe zorientoval Koreis a srovnává krok. Stav je 1:1.

10:29

Za sparťanskou brankou zůstal ležet jeden z Brňanů. Hosté ale pokračovali v akci a Formanovu střelu musel likvidovat levým betonem Čiliak. Až po hvizdu sudího odjíždí za pomoci lékařů Němec na brněnskou střídačku.

11:00

Kometa šikovně vyhazuje, nejedná se o zakázané uvolnění.

12:09

S Kumstátovým bekhendem si Čiliak poradil. V útočném pásmu ale nadále zůstává Sparta.

13:30

Sparta teď zamčela domácí ve vlastním pásmu. Brněnský bek Hanzlík musel na ledě pobýt skoro dvě minuty a ke konci sotva pletl nohama. O vážnějším ohrožení domácí svatyně se pokoušel prodrat Buchtele. Bránu však nedokázal objet včas a cestu mu zatarasili unavení brněnští obránci.

14:07

Adam Polášek (Sparta) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Miroslav Forman a Tomáš Rachůnek . Stav zápasu Kometa - Sparta 1:2
Ukázkový brejk Sparty. Forman po pravém křídle potáhl puk a akci čtyři na dva zakončil do poloodkryté branky Polášek. Sparta podruhé v zápase vede.

14:41

Tonovu dělovku hokejkou zblokoval domácí Hanzlík. Projektil skončil v ochranné síti.

15:00

Dobrou práci teď odvedl opět čtvrtý brněnský útok. Situaci musel hasit před Burianem až Pöpperle.

15:00

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Kometa), 2 min. za Hrubost

15:00

Vyloučen hráč Petr Kumstát (Sparta), 2 min. za Hrubost
Po vzájemné potyčce se oba kohouti zchladí na trestné lavici.

15:10

Po buly těsně vedle bez přípravy pálil domácí Kováčik.

15:32

Čermákovi příliš rychle do pásma najel kolega Hruška. Postavení mimo hru.

16:48

Více než minutu se hrálo bez přerušení. To si vynutil až hostující gólman, který pokryl puk před dotírajícím utočníkem Brna.

17:13

Jeden z brněnských fanoušků má pěkný suvenýr. Kotouč skončil po soubji ve středním pásmu v hledišti.

17:49

Teď se Sparta ve středním pásmu nedohodla. Puku se jal Jakub Svoboda, s technickou střelu si však Pöpperle poradil.

18:10

V ideální pozici mezi kruhy se octil domácí Pivko. Přihrávku zpoza branky však nezužitkoval, rána prosvištěla těsně vedle hostující svatyně.

19:12

Tomáš Rachůnek zprava servíroval pěkný pas na Přibyla. Ten přihrávku nezkrotil a nepovedlo se mu ani zakončit.

19:31

Vyloučen hráč Adam Polášek (Sparta), 2+2 min. za Hrubost

19:31

Vyloučen hráč Jakub Koreis (Kometa), 2 min. za Hrubost
Další kočkovačka na ledě. Sudí ale vyšší trest udělili hostujícímu zadákovi.

19:48

Kempného pokus vyrážkou zlikvidoval Pöpperle. Stav je stále 1:2 v neprospěch Komety.

20:00

Více se v prvním dějství neudálo. Sparta zatím po zásluze vede. Ta lépe začala a byla i nebezpečnější. Kometa se do tempa dostala až v polovině třetiny. Hraje se zatím svižný hokej.

20:01

Za zpěvu brněnských fanoušků začíná druhá třetina. Kometa máu k dobru ještě více než 90 sekund početní výhody.

20:50

Michal Kempný (Kometa) vstřelil branku (8. gól v play-off). Stav zápasu Kometa - Sparta 2:2
A Kometa přesilovku využívá! Chybnou rozehrávku Sičáka trestá zcela volný Kempný. Z pozice mezi kruhy se nemýlil.

21:15

Sparta se snaží opět jít do vedení. Kumstátovi akce za brankou nevyšla.

21:50

Pivko byl hodně těsně bráněný. V útočném pásmu se neprosadil.

22:51

Klimek využil drobného zaváhání Brňanů ve středním pásmu. Hanzlík ale jako poslední nezazmatkoval a Klimkovu ráýnu zblokoval.

23:02

Forman pěkně zprava vybruslil do střelecké pozice, brněnský Čiliak ale betonem vyráží.

24:06

Žižkovu ránu od modré i přes špatný výhled kryje spolehlivě Pöpperle. Bude se vhazovat po jeho pravici.

24:47

Kubát se vydal na útočný výpad. Jeho ránu ale betony sráží do bezpečného prostoru Čiliak.

26:06

Sparťané páchají postavení mimo hru. Hokejisté mají čas na oddech, komerční přestávka.

26:20

Čtvrtý útok Sparty teď zamotal Brňanům hlavu. Kometa se ale osvobodila.

27:07

Ač tísněný, tak přesto dokázal Ton nasměrovat hokejku, aby ztečovala puk na Čiliakovu branku. Ten přízemní pokus kryje.

28:11

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 5+20 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Bývalý sparťan Hanzlík trefil před bránou krosčekem do obličeje Pecha, který zůstal dlouho ležet otřesený na ledě. Hanzlík se hodně rozčiloval.

31:28

Vyloučen hráč Tomáš Rolinek (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Síly na ledě se vyrovnávají. Sparťané tak korunují ne příliš vyvedenou pasáž hry. Převahu měla, ale žádnou šanci si nevypracovala.

32:10

Za modrou čárou se napřáhl domácí Němec, ale střela mu nesedla.

32:35

Hruška teď puk přidržel až moc. Nechtěl se zbrkle zbavovat kotouče, ale nakonec vhodný moment pro přihrávku či zakončení promeškal.

33:40

Hra je teď hodně rozháraná. Pohlednou akci zaplněná Kajot Arena už nějaký čas neviděla.

34:20

Kubát teď na hranici faulu nepustil k zakončení domácího Hrušku.

35:04

Rolinek teď zatlačil Tomáše Svobodu až na střídačku, kde potyčka pokračovala. Bizarní situace končí vyloučením pro oba borce.

35:06

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Hrubost

35:06

Vyloučen hráč Tomáš Rolinek (Sparta), 2+2 min. za Nedovolené bránění
Hostující útočník, který podkopnutím Káni konflikt vyvolal, si posedí na lavici o dvě minuty déle.

36:19

Podruhé v zápase zůstává na ledě domácí Němec. V Brně se teď hodně přiostřilo.

36:19

A zatímco arbitři dumají, zda se jednalo o nedovolený zákrok, pro brněnskou oporu musí dojet nosítka.

36:19

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (Sparta), 5+20 min. za Faul loktem
Hříšník Rachůnek dnes dohrál.

37:00

Velké šance Brna! Kubošovu ránu Pöpperle kryje, Hruškovu ránu zblokovali hostující beci. Sparta už je ve čtyřech.

38:16

Rozjetý Pivko pálí bez přípravy za modrou čáru. Pöpperle je pozorný.

38:46

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (20. gól v play-off), asistence Jaroslav Hlinka. Stav zápasu Kometa - Sparta 2:3
Obrovská chyba Kempného! Jeho křižnou rozehrávku vystihl Hlinka, ten nezazmatkoval a posunul puk Buchtelemu. Ten střelou do horní poloviny branky překonává bezmocného Čiliaka. SParta už potřetí dnes vede.

39:30

Kometa měla díky přesilovkám v posledních chvílích navrch. Inkasovaná branka pro ni ale znamená velký šok.

40:20

Jakub Svoboda trefuje jen obětavého Pilaře. Kometa nezahájila přesilovku nejlépe.

41:26

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (13. gól v play-off), asistence Lukáš Klimek. Stav zápasu Kometa - Sparta 2:4
Přibyl se vrátil z trestné lavice a hned skóroval. Na pravé straně si na led položil Kempného a technickou ranou překonal klečícího Čiliaka. Sparta vede dvoubrankovým rozdílem.

42:40

Kometa se snaží výsledek zkorigovat. Do zakončení ale domácí nemůžou propracovat.

43:10

... a když už, tak Hruškovu ránu Pöpperle vyráží.

44:38

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl
Nápor Komety otupí Vondráčkovo vyloučení.

44:50

Poláškovu pumelici za pomoci svých obránců Čiliak zlikvidoval.

45:40

Sparta kombinuje v třetině Brňanů. Jeden z hostů ale zlomil hůl a Kometa vyhazuje.

46:26

Vyloučen hráč Michal Kempný (Kometa), 2 min. za Sekání
Sparta bude hrát 12 sekund dvojnásobnou přesilovku.

46:45

Hlinka obkroužil domácí branku a vybídl Pilaře. Ten měl čas ale jeho rána zápěstím Čiliaka nepřekvapila, výstrojí kotouč zpacifikoval.

47:25

Kováčik teď hodně vystrašil domácí stadion. Jeho zaváhání Ton ale nevyužil, byl už příliš blízko Čiliakovi a ten byl ve střehu.

48:30

Jakub Svoboda najel mezi statickou dvojici Sparťanů, k zakončení se ale nepropracoval.

48:48

Vyloučen hráč Jakub Svoboda (Kometa), 2 min. za Hrubost
A další vyloučení Komety...

49:24

Nepřesná rozehrávka hostů. Vhazovat se bude před Pöpperlem.

50:35

Ton přestřeluje v dobré pozici. Mířil do pravého Čiliakova růžku, ale jeho střele chyběly decimetry.

51:49

Jakub Svoboda zavezl puk do útočné třetiny, odražený puk se dostal k brněnskému Žižkovi, ten jen nastřeluje Pöpperleho beton.

52:48

Ton na pravé straně dostal hodně místa. Jeho dělovku ale Čiliak reflexivně vyráží.

54:20

Zohorna s hostujícím Formanem si něco důrazně vysvětlovali. Na pěstní výměnu však nedošlo.

55:30

Sparta teď zkušeně kombinuje a drží Brno od své branky.

56:25

Hynek Zohorna (Kometa) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Tomáš Svoboda T. a Tomáš Žižka. Stav zápasu Kometa - Sparta 3:4
V Brně to bude ještě zajímavé. Zohorna dostal chvíli prostoru před Pöpperlem. Po Svobodově přihrávce se štěstím snižuje. Jeho střelu po trase výstroj - tyčka končí v hostující síti.

58:06

A Kometa tlačí. Sparta necelé dvě minuty před koncem vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:06

A trenér Kýhos si bere time out.

58:15

Lukáš Pech (Sparta) vstřelil branku (18. gól v play-off). Stav zápasu Kometa - Sparta 3:5
A je rozhodnuto. Rozvážného Kempného o puk připravil hostující Pech. Všem ujel a do prázdné brány zvyšuje na 5:3

59:01

Další pohromu už Čiliak po Divíškově střele nepřipouští.

59:01

Kometu v poslední třetině nepustila do tlaku častá oslabení. Když se jí povedlo snížit, brněnský nedůraz potrestal do prázdné Pech. Hezký zbytek večera.

18. února 2024 14:00Sparta-Kometa 4:5N
5. ledna 2024 18:00Kometa-Sparta 2:3
19. listopadu 2023 17:00Kometa-Sparta 2:1P
1. října 2023 16:00Sparta-Kometa 0:2
5. března 2023 16:30Kometa-Sparta 5:2
20. ledna 2023 18:30Sparta-Kometa 5:3
4. prosince 2022 17:00Kometa-Sparta 2:6
21. října 2022 18:30Sparta-Kometa 2:3