0:01

Dobré odpoledne z Pardubic. Vítáme vás při sledování reportáže ze 7. kola hokejové Tisport extraligy. Soupeřem domácích bude dnes Kometa Brno. Utkání začne během pár okamžiků.

0:02

Kometa dostala v předchozích dvou utkáních celkem 14 gólů. V pátečním kole ji debakl 1:8 uštědřila před vlastními fandy pražská Sparta. Brankáře Faltera přitom střídal za stavu 0:3 již po jedenácti minutách náhradník Čiliak. Ten je v brněnské bráně připraven od první minuty.

0:03

Červenobílí by vzhledem k předešlým výsledkům a dlouhodobým statistikám měli být favority.

Vondráček

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pešina (CZE) - Frodl (CZE), Lučan (CZE)

0:15

Domácí první pětka si hned v úvodních vteřinách vytvořila solidní šanci, ale stav se nemění.

2:14

I třetí pětka dokázala zatlačit Kometu ve vlastním pásmu, ale znovu bez efektu. Čiliak si na nedostatek práce rozhodně nemůže v úvodu stěžovat.

3:38

První ostřejší zákrok si připsal i domácí gólman Robert Kristan. Vhazuje se po jeho pravici.

4:47

Nejdříve šikovně tečoval před Kristanem Němec, ale domácí brankář byl pozorný. Vzápětí schytal nepříjemný zásah pukem brněnský forvard Káňa a na střídačku se dobelhal s velkými obtížemi.

6:44

Máme tu první komereční přestávku. Domácí jsou zatím nebezpečnější, ale stav je stále bezbrankový.

6:59

Až před Kristana se proháčkoval aktivní Němec, ale nájezd zakočil nad bránu až do sítě.

7:35

Káňa už je znovu fit a na ledě. Teď vyhodil na zakázané uvolnění.

8:12

Příležitost dostala i čtvrtá domácí lajna. Slibně se prodíral Voženílek, ale byl dovoleným způsobem odzbrojen.

10:00

Druhý útok Pardubic motal brněnskou obranu, ale Nahodil po dobrém uvolnění od Radila na Čiliaka zblízka nevyzrál.

11:50

Ton byl blízko gólu, ale Kristan betonem vyrazil.

12:36

Souboj stejných hráčů vyzněl opět ve prospěch slovinského gólmana Východočechů.

12:48

Hra se v posleních minutách vyrovnala. Zákroky přibývají i na straně pardubického brankáře.

16:29

Trest týmu (Kometa), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Tlak Brna z posledních minut končí paradoxně šancí Pardubic, kterým se naskytne možnost přesilovky. Hostů bylo na ledě šest.

17:08

Jan Starý (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Kolář a Michael Špaček. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0
Pardubice potvrdily, že jim letos přesilovky jdou. Zblízka se do horní části branky trefil Starý a posílá domácí do vedení.

18:32

Vyloučen hráč Petr Čáslava (Pardubice), 2 min. za Podražení
Početní výhodu mají i hosté. Za podražení pyká na trestné kapitán Čáslava.

19:56

Petr Ton (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Hruška a David Ostřížek. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1
Už se zdálo, že do sirény se domácí ubrání. Pak však napřáhl kanonýr Ton a zamířil přesně nad rameno Kristana. Nutno dodat, že už předtím patrně Kometa vstřelila gól, ale hra přerušena nebyla. Rozhodčí by po konzultaci u videa nejspíše přiznal vyrovnání o pár vteřin dříve.

20:29

Sám před Kristanem se zjevil Tomáš Svoboda, ale Brno do vedení neposlal. Teď slovinský reprezentant své spoluhráče podržel.

22:20

Před Čermákem byla zcela prázdná brána. Kristan stál úplně na druhé straně a nestihl by se přesunout. Zkušený útočník však tutovku trestuhodně spálil, když puk trefil hodně mizerně.

23:43

Pardubice se konečně osvobodily a hra se stěhuje před bránu Komety. Rozhodčí ještě upravují nějaké nerovnosti na ledě.

24:34

Útočnou snahu pardubické první pětky zastavil ofsajd.

24:51

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Pardubice si zahrají druhou přesilovku. Proti pravidlům se provinil Svoboda.

25:45

Zatím bez vážnější šance, ale vhazuje se po levici Čiliaka.

27:18

Brno je už v plném počtu. Druhá lajna Pardubic sice dostala čtveřici Brna pod tlak, ale chyběla odvaha vystřelit. Stav se tak němení.

28:03

Mojžíš byl přistižen v postavení mimo hru, což se domácím fanouškům příliš nezdá. Rozhodčí jejich stížnosti v potaz rozhodně neberou a vhazuje se ve středním pásmu.

29:06

Vyloučen hráč Václav Benák (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Hodně přísné vyloučení obránce Benáka přináší početní výhodu i Kometě.

30:38

Peter König (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence František Ptáček. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2
Brno se ujímá vedení. Zámek v obranném pásmu Pardubic ukončil trefou obránce Konig, jenž překonal Kristana s pomocí tyče.

31:15

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Hákování
Šance na vyrovnání přichází po vyloučení Hanzlíka.

31:45

Vyrovnání měl na holi mladík Špaček, ale ideální čas na zakončení prováhal.

33:02

Pardubicím už moc času z přesilovky nezbývá. Navíc se vhazuje ve středním pásmu.

35:00

Dobře to od modré zkusil domácí bek Kočí, ale hradba těl před Čiliakem byla pevná.

35:36

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Pardubice), 2 min. za Podražení

36:36

Kristanovi vypadla v souboji hůl a téměř minutuse musel obejít bez ní. Těžkou situaci ale přežili domácí bez úhony stejně jako následnou tutovku Ostřížka.

37:36

Pokračuje se v plném počtu na obou stranách. Domácí kotel si skandováním přeje vyrovnání.

38:39

Vyloučen hráč Ondřej Dlapa (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Domácí Špaček si vynutil dobrým pohybem faul. Za katr míří Dlapa.

39:45

Mojžíš inkasoval tvrdý úder do oblasti hlavy, ale píšťalka rozhodčích se nerozezněla. Kapitán Čáslava ještě situaci probírá s arbitry, ale žádný trest udělen nebude.

39:59

Kometa bude začínat třetí dějství v oslabení. Zatím Jihomoravané drží hubený náskok, který si vytvořili díky dvěma přesilovkovým zásahům.

40:27

Radoslav Tybor (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a Lukáš Radil. Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:2
Slovenský expres Radoslav Tybor srovává vývoj. Sám před Čiliakem si mazácky počkal a poté s přehledem přesně zakončil.

45:16

Domácí jsou při chuti a fanoušci je ženou stále vpřed. Obří šanci teď spálil Sýkora.

46:03

Na ledě zůstává v rohu ležet patrně Káňa. Za pomoci spoluhráčů a potlesku diváků odjel z ledu a zamířil ronou do kabin.

48:11

Vedle Zohorny a Sýkory se v první útočné formaci nyní objevil Cetkovský.

48:35

Vyloučen hráč Vojtěch Němec (Kometa), 2 min. za Podražení
Právě průnik Zohorny zastavil nedovoleně Němec a už sedí na trestné.

48:35

V hale je teď hodně kouře, který se objevil kvůli fanouškům Komety, kterým se do arény zjevně podařila pronést pyrotechnika.

50:35

Ale gól jsme v přesilovce neviděli. Brno je kompletní.

53:10

Brno mohlo v ČEZ Aréně jít do vedení, ale Kristan se vyznamenal proti Hruškovi.

53:53

Vyloučen hráč Michael Špaček (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Pardubice oslabuje vysoká hůl Špačka.

54:50

Kristan drží Pardubice i nadále. Nyní se famózně přesunul a vyrazil střelu Tona.

55:45

Přesilovka Komety se chýlí ke konci. Vypadá to, že už se v ní Brňané neprosadí.

55:53

Pardubice jsou znovu v pěti.

62:40

V prodloužení se zatím žádná větší šance neurodila.

64:10

Více ze hry mají přeci jen hosté. Za domácí to zkoušel Špaček, ale neuspěl.

64:31

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Podražení
Pardubická lavička si vzala oddechový čas. Trenéři udílejí poslední taktické pokyny.

64:59

Sýkorovova bomba trefila jen bránícího hráče a tak uvidíme nájezdy.

1:0

Radoslav Tybor (Pardubice) nájezd proměnil (3. gól v sezóně) .

Tybor si opět zkušeně položil Čiliaka a poté mířil přesně.

1:0

Vojtěch Němec (Kometa) nájezd neproměnil.

1:0

Lukáš Nahodil (Pardubice) nájezd neproměnil.

1:0

Petr Ton (Kometa) nájezd neproměnil.

1:0

Lukáš Radil (Pardubice) nájezd neproměnil.

1:0

Tomáš Svoboda T. (Kometa) nájezd neproměnil.

Poslední exekutor Tomáš Svoboda trefil jen tyč, a tak si dva body do tabulky připisují Pardubice. Vítězný nájezd má na svědomí Radoslav Tybor.

10. ledna 2024 18:00Kometa-Pardubice 6:7P
7. ledna 2024 17:00Pardubice-Kometa 3:4P
24. listopadu 2023 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
6. října 2023 18:00Pardubice-Kometa 5:3
24. února 2023 18:00Pardubice-Kometa 1:3
8. ledna 2023 17:00Kometa-Pardubice 1:4
27. listopadu 2022 17:00Pardubice-Kometa 4:3N
13. října 2022 18:00Kometa-Pardubice 4:3P