Hezký večer z Brna. Do jihomoravské metropole přijel Třinec, aby se pokusil o body oloupit domácí Kometu. Příjemné chvíle při sledování online reportáže přeje Jan Daněk.

Zatímco hosté se pohybují na čele čtrnáctičlenného extraligového pelotonu, Kometa se zmítá v krizi, loňskému finalistovi patří předposlední 13. příčka.

Brňané z posledních pěti duelů získali do tabulky pouze jediný bod. Navíc je trápí mizerný útok a děravá defenziva. Skóre 5:26 z posledních pěti zápasů je vševypovídající. Naopak Slezané jedou na vítězné vlně, posledních pět mačů ovládli a katapultovali se tak do čela extraligy.

Kometa bude dnes bojovat o přízeň svých fanoušků - poslední dva domácí mače skončily pro ni katastrofálně. Se Spartou prohrála 1:8, plzeňským hokejistům podlehla 0:5. Deset minut před úvodním buly se ochozy zaplňují pozvolna.

Kindl

Rozhodčí: Hradil (CZE), Pešina (CZE) - Bláha (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 6 706

Brněnský kouč Kýhos posílá do branky od úvodní minuty Marka Čiliaka. Hostující klec bude hájit Peter Hamerlík.

Rondo se potemnělo, po ledě už krouží čtveřice dnešních arbitrů. Duel začíná za necelých pět minut.

0:31

Dobře se vrátil brněnský Němec a získal ve vlastním pásmu puk. Nepřesně však rozehrál a první lajny střídají.

1:10

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Sekání
Zbytečný faul v útočné třetině a Kometa jde poprvé do čtyřech.

1:45

Trončinského rána od modré k Čiliakovi nedoletěla, naopak na druhé straně využil zaváhání hostů. Jeho tečovaný bekhend skončil v ochranné síti.

2:13

Adamský se zachoval v útoku jako soupeřící bek. Ránu spoluhráče vlastním tělem dostal za modrou čáru. Třinec tak musí založit útok od začátku.

3:09

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Nejdříve dvakrát vystrašil domácí pálící Nosek. Poté nahněval Rondo rozhodčí, Kometa bude hrát 9 sekund ve čtyřech.

3:31

K zakončení se u pravého kruhu dostal Klesla. Přízemní ránu vyráží Čiliak betonem.

4:35

Kometa se podruhé osvobozuje. Krizové chvíle v úvodu mače prozatím zvládá na výbornou.

5:33

Pěknou kombinaci třetího třineckého útoku zakončuje Orsava, jeho přklep prosvištěl kolem levé Čiliakovy tyčky.

6:20

Zákrok si po delším čase připisuje i třinecký gólman, ve výstroji skryl Němcův technický pokus. Následuje komerční pauza.

6:28

Zbyněk Irgl (Třinec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Vladimír Roth a Tomáš Plíhal. Stav zápasu Kometa - Třinec 0:1
Tak teď domácí neskutečně zaspali. Po buly v útočném pásmu vyrazil Třinec do brejku. Za zády brněnských beků se objevil Irgl a sám před Čiliakem si věděl rady. Forhendovou kličkou zasunul puk pod ležícího brankáře.

6:50

Vyloučen hráč Marek Růžička (Třinec), 2 min. za Sekání

7:49

Hamerlíkovi vypadl puk z výstroje a na Čermáka zývala prázdná brána, kapitán domácích však opuštěnou klec přestřelil. Jasnému gólu zřejmě zamezila mrštná Hamerlíkova hokejka.

9:02

Trončinský dostal za brankou a těsně před ní spoustu prostoru, aby si vybruslil do střelecké pozice. Zblízka na Čiliaka však nevyzrál. Slovenský golman si připisuje další zákrok.

11:17

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Sekání
A další brněnské provinění v útočném pásmu.

11:45

Hosté šikovně kombinovali, teď to ale Kreps přehnal a domácí mu vypíchli puk do středního pásma.

12:27

Tvrdý volej Adamského z levé strany skončil na zadním mantinelu, Čiliak se ani nestihl přemístit.

13:00

Trochu zklidnění pro přetíženou domácí defenzivu. Bude se vhazovat po Čiliakově pravici.

13:19

Přesilovku zakončila Polanského dalekonosná rána od modré. Brněnský brankář však měl dobrý výhled a pokus spolehlivě kryl.

14:03

Čtvrtý útok hostů teď trápí domácí, kteří se ne a ne vymanit z klinče ve vlastní třetině.

14:40

Mezi kruhy se objevil třinecký Plíhal, který využil nedorozumění brněnské defenzivy. Kotouč se však odráží od betonu domácího brankáře.

15:40

Tonovi teď rána hodně nesedla, pro spoluhráče alespoň vybojoval útočné pásmo.

16:51

Svoboda v souboji jeden na jednoho nevymýšlel a chtěl zpoza bránícího beka vypálit, ten mu však ránu zbrzdil. Díky bojovnosti ale donutil Hamerlíka skrýt puk pod lapačkou. Bude se vhazovat ve třinecké třetině.

17:43

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Kometa), 2 min. za Hákování
Teď stojí celý stadion a řve. Před třineckou brankou zůstal ležet kapitán Čermák, píská se však na opačné straně faul útočníka Svobody.

17:58

Domácí Burian vyhazuje a uklidňuje vášně.

18:22

Ve velké šanci se zjevil Adamský, na dlouhou hokejku se snažil srazit puk od mantinelu do brněnské branky. Čiliak ale nechal beton u tyče a zamezil dvoubrankovému náskoku hostů.

19:43

Kometa i další oslabení ubránila. Do konce třetiny se stav už zřejmě nezmění.

19:59

Adamský v posledních momentech bekhendem nahazoval puk z rohu kluziště, Čiliak však nemusel zasahovat.

20:00

Kometa nelze v první třetině upřít snaha a bojovnost. Často se však v první třetině dopouštěla zbytečných faulů, Třinec tak po zásluze po první dvacetiminutovce vede 1:0.

20:24

Už druhé přerušení v úvodu třetiny. Vhazuje se ve středním pásmu.

20:41

Čermák dokázal za třineckou brankou vybojovat puk, před klec ho však nenaservíroval. Hosté výzvu zablokovali.

21:44

Domácí Vondráček se dvakrát probojoval k zakončení. Výsledek? Jedna zblokovaná rána, druhá skončila na Hamerlíkově betonu.

22:37

Hostující Kindl posílal zajímavou pobídku před Čiliaka, Kometa však dotírající útočníci dobře pokryla.

23:17

V solidní pozici se zjevil Kreps, z otočky a bez přípravy pálil těsně vedle. Kometa poté vyhazuje za cenu zakázaného uvolnění.

23:41

Tempo teď diktují Slezané, Brno opět páchá icing.

24:20

Ke dvěma pokusům se postupně propracoval Klesla, Čiliaka však rány neohrozily.

25:03

Ostřižek teď zkazil brněnský brejk zpackanou přihrávkou. Kometa se ani nyní k zakončení nedostala.

26:03

Na druhé straně naopak zahrozil Linhart. Jeho golfáč z modré vyráží vyrážečkou Čiliak do ochranné sítě.

26:54

Brněnský golman před dotírajícím forvardem zakrývá kotouč lapačkou. Vhazuje se v pásmu Komety. Třinec v této fázi zápasu má navrch.

27:38

Brno se teď mohlo usadit v útočné třetině, ale Čermákovi v důležitém momentu podjela brusle. Modrobílá družina tak putuje opět do domácí třetiny.

28:08

U levého manitnelu byl volný Jašek. Neměl však potřebnou rychlost a jeho pokus pocukroval Čiliak do přichystané lapačky.

28:29

Vyloučen hráč Vladimír Dravecký (Třinec), 2 min. za Sekání
První přesilovka ve druhé třetině.

28:35

... nezačíná pro Kometu šťastně, Kempnému ujel puk do středního pásma.

29:17

V dobré pozici se ocitl Ostřižek, Čermákovu nezištnou přihrávku ale nezužitkoval. Stál totiž před Hamerlíkem až moc blízko a těžký puk nedokázal zvednout nahoru.

30:49

Dravecký chytře žabičkou vyzval Douderu. Sám před Čiliakem však zaváhal. Slovenský golman ránu vyrazil.

31:41

Kometa nejen díky přesilovce hru vyrovnala, Hamerlík teď hasí nepříjemný závar.

32:28

Po dvou příležitostech Komety se připomenul i Třinec, puk si šteloval zády k brance Růžička, které mu se i povedlo vypálit. Pokus do středu branky dnes spolehlivě lapající Čiliak kryje.

33:19

Pohotová Noskova pumelice ihned po buly končí na zadním mantinelu.

34:05

Důrazný Burian teď zaměstnal trojici bránících borců z Třince, na led se musel poroučet i brankář Hamerlík, který hru přerušuje.

34:20

Kleslovy rukavice se objevily vysoko v Němcově obličeji, ale píšťalka sudích, byť se domácí fans hlasitě ozývají, zůstává němá.

34:41

Adamského nahození z poloviny hřiště mířící mezi tři tyče Čiliaka nepřekvapilo. Snadný zákrok.

36:35

V nezáživné pasáži hry oba celky už protočily minimálně tři útoky, nic zajímavého se však neděje.

37:45

Kometa se dlouho bránila ve vlastním pásmu. Paradoxně se však právě Brno dostalo k zakončení, po Tonově nahrávce bekhendem mezi betony mířil Hruška. Ty však Hamerlík zaklapl včas.

38:12

Vyloučen hráč Vladimír Roth (Třinec), 2 min. za Zdržování hry

38:20

Martin Adamský (Třinec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jakub Orsava. Stav zápasu Kometa - Třinec 0:2
Adamský se dostal k odraženému puku a vyrazil na zteč. Cestu mu ulehčil Ptáček, který na polovině hřiště upadl. Třinecký forvard našlápl a skrz Čiliakovu výstroj propasíroval puk za jeho záda. Třinec vede už 2:0.

39:20

Místo potlesku se teď Rondem line nepříjemný pískot. Nezměnila to Němcova rána z velkého úhlu.

40:00

Kometa zejména ve druhé poloviny druhé třetiny Třinec dokázala přehrát, vytvořila si i několik šancí. Gólový políček jí však uštědřil při vlastní přesilovce rychlonohý Adamský. Brno tak po 40 prohrává 0:2 a vypadá to, že černá série prohraných zápasů může pokračovat.

40:07

Vyloučen hráč Tomáš Linhart (Třinec), 2 min. za Podražení

40:50

13 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3 Kometa nevyužila, nyní se šikuje za Čiliakovou brankou a vyráží na zteč v klasické početní výhodě.

42:07

... Kometa však v přesilovce nedokázala pořádně vystřelit na branku.

43:02

Žejdl se teď natahoval po puku, mohl jít sám na Čiliaka, ale skákavý puk nedokázal zkrotit.

43:45

Vyloučen hráč Vladimír Roth (Třinec), 2 min. za Hrubost

44:06

Třinec trochu ubral na plynu, ale Brno ani v přesilovce nedokáže extraligového lídra ničím překvapit.

44:21

Domácí Kuboš vtipně nahazoval od modré, Hamerlík se však dokázal včas přesunout ke vzdálenější tyči.

44:55

Petr Ton (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vojtěch Němec a Jan Hruška. Stav zápasu Kometa - Třinec 1:2
Kometa vykřesala naději. Přesilovku využívá Ton, který vypálil z pravého kruhu. Přes padajícího Hamerlíka proskákal puk za brankovou čáru a Brno tak využívá početní výhodu.

46:30

Snížení evidentně vlilo domácím energii do žil. Fanoušci je opět povzbuzují, ale na dostřel třinecké brány se Kometa ne a ne protlačit.

48:15

Teď Kometu brzdí ofsajd, po němž si oddechou oba týmy o něco více. Hlasatel oznámil komerční přestávku.

48:45

Hamerlík prokázal, že jeho beton je pevný. Střela z dálky i následná dorážka ztroskotala právě na něm.

50:12

Svoboda si rukou stáhl vysoký puk a mezi kruhy bleskově vypálil bekhendem, třinecký golman si připsal důležitý zákrok.

50:37

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Hákování

50:45

Za Kleslovým švihem se Čiliak jenom otočil, k jeho štěstí projektil minul těsně jeho levou tyč.

52:10

Hezky se uvolňoval hostující Polanský, ale vzal si moc velké sousto.

52:30

Výsledková mizérie Komety se projevuje i na návštěvě - není vyprodáno. Utkání sleduje 6706 diváků.

53:44

Kolem levého mantinelu se mihnul Burian, ale jeho zakončení bylo velmi nepřesné.

54:52

Vyloučen hráč David Ostřížek (Kometa), 2 min. za Sekání
Kometu v honbě za vyrovnáním zbrzdí další oslabení.

55:06

Kleslovi utíká puk z útočného pásma. Chvíle klidu pro domácí.

56:00

Rozhodčí signalizují vyloučení. Než však pošlu hříšníka pryč, musím zklidnit emoce a šarvátku v brněnském rohu hřiště.

56:00

Vyloučen hráč Jiří Polanský (Třinec), 2 min. za Hrubost

56:00

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2+2 min. za Hrubost
K hrubosti si lídr Komety odsedí ještě menší trest za nedovolené bránění.

56:30

Třinec dvojnásobnou přesilovku zatím hraje hodně profesorsky, ke střele se odhodlal až Adamský. Při likvidaci jeho technické střely Čiliak posunul svoji klec.

56:58

Sám u zadní tyče se ocitl Plíhal, prudkou přihrávku ale nedokázal správně nasměrovat do branky. Dobře přemisťující se Čiliak mu radost překazil.

58:00

Kometa je konečně v plném počtu, na srovnání skóre jí ale zbývají jen dvě minuty.

58:23

Trenér domácích Vladimír Kýhos si bere oddechový čas.

58:31

Brno je na ledě v šesti hráčích. Třinec se pokusil prázdnou klec domácích využít, místo toho se však dopouští zakázaného uvolnění.

59:20

Souboj za brněnskou brankou skončil posunutím branky, sudí opět přerušují hru.

59:33

Němcovu propagační střelu za cenu přerušení likviduje Hamerlík. Hra se hodně kouskuje.

60:00

Se závěrečným hvizdem skóruje do prázdné klece jeden z třineckých hráčů. Gól však není uznán, protože byl dosažen po konci zápasu.

60:00

Tři body si z Moravy si odváží Třinec. Kometa si tak zapisuje sedmou porážku v řadě, byť ve druhé polovině zápasu byla aktivnějším týmem.

3. března 2024 16:30Kometa-Třinec 3:2P
23. ledna 2024 17:00Třinec-Kometa 5:1
8. prosince 2023 17:00Třinec-Kometa 2:1
22. října 2023 17:00Kometa-Třinec 2:3N
3. února 2023 18:00Kometa-Třinec 5:1
13. ledna 2023 18:30Třinec-Kometa 6:1
26. prosince 2022 17:00Třinec-Kometa 7:2
27. září 2022 17:00Kometa-Třinec 2:4