Hezký podvečer z Brna. Domácí Kometa, která při dnešním mači slaví 61. výročí od založení klubu, hostí hradecký Mountfield. Pěkné chvíle při sledování přeje Jan Daněk.

Dnešní bitva bude zároveň soubojem přímých sousedů v tabulce. Brňanům patřilo před tímto kolem čtvrté místo, hosté jsou hned za Kometou. V případě vítězství se Hradec posune před rivala.

Zatímco Kometa v pátek pauzírovala a její zápas se Slavií se bude dohrávat v úterý, tým Petera Draisaitla bude chtít napravit páteční domácí zaváhání s Olomoucí, se kterou padla 1:4.

Fanoušci společně s hlasatelem předříkávají brněnskou sestavu, utkání začne za několik minut.

Nedvídek

Rozhodčí: Polák (CZE), Hribik (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 7 200

Za hlasitého pískotu do potemnělé arény vjíždějí černočervení hosté.

Ještě než se vhodí úvodní buly, čeká diváky ceremonie. Na strop haly je vytažen dres jedenáctinásobného mistra s Kometou a bývalý československý reprezentant František Vaněk.

0:22

První šance pro Kometu. Po přihrávce zpoza branky se před brankovištěm zjevil domácí Němec, jeho ztečovaný pokus skončil v ochranné síti.

0:48

Na druhé straně pálí z voleje Kukumberg, jeho pohotová rána těsně míjí pravou Čiliakovu tyčku.

1:15

Dlapa šikovně nahazoval, po závaru se k puku dostal Vondráček, který chtěl ještě přihrávat. Hosté jeho myšlenku vystihli.

2:05

Brankář Komety si připisuje snadný zákrok. Zápas má zatím skvostné tempo.

2:26

Po střele Kovářů se těsně před Čiliakem ocitl Nedvídek, přes betony ale puk do sítě neprotlačil, Brno se i díky práci beků ubránilo.

3:42

Hradec solidně zakombinoval v pásmě Komety. Na konci akce pálil z pravého kruhu Mertl přímo do Čiliaka.

4:40

Teď naopak druhá lajna Komety motala hlavy hostům, aktivní Honejsek s Káňou si ale nedokázali přesně přihrát, aby mohli zakončit. Poté zadáci Hradce vyhazují na zakázané uvolnění.

6:08

Tomu se říkají kleště. Za Kacetlovou brankou vybojoval Koreisův útok puk a už minuty drží hosty ve vlastní třetině. Žádnou střelu si ale domácí nevypracovali.

7:18

Petr Ton (Kometa) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Jan Hruška a Vojtěch Němec. Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 1:0
Kanonýr se výborně zorientoval mezi kruhy. U odraženého puku byl nejdříve a bekhendovou střelou z otočky, která prošla Kacetlovi mezi betony, otevírá skóre zápasu.

8:38

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Kometa), 2 min. za Podražení
První přesilovku zápasu budou mít k dispozici hosté.

9:03

Kudrna v náporu přichází o puk, domácí vyhazují.

9:57

Kukumberg našlápl na pravém křídle a získává pro hosty pásmo.

10:48

Hradec si žádnou šanci v početní výhodě nevypracoval, naopak mohlo udeřit na druhé straně z brejku. Jeden z brněnských forvardů ale upadl a doklouzal až do postavení mimo hru, zatímco puk zůstal za jeho tělem.

11:48

Šimánkův příklep byl zbytečný, Hradec se před tím dopustil taktéž ofsajdu.

12:45

Z těžkého úhlu technicky pálí kapitán Čermák, hostující golman střelu jen kontroluje.

13:35

Další hradecký ofsajd, hra se trochu rozkouskovala a ztratila úchvatné tempo z úvodu mače.

14:08

Čiliaka vystrašil Vantuch, jeho ránu do horní poloviny branky s problémy gólman vyrazil. Poté však odjel v předklonu na střídačku.

14:11

A vypadá to, že slovenský brankář dnes dochytal.

14:11

Zdá se, že Čiliaka Vantuchova rána zasáhla do hlavy, po krátkém ošetření u lavičky se ale vrací do branky a brankář Faltr se zase v klidu usazuje na střídačku.

14:43

Vyloučen hráč Jiří Šimánek (Hr. Králové), 2 min. za Hákování

15:23

Po pěkné kombinaci pálí zleva Ton, Kacetl vyráží betonem.

15:48

Tlak brněnských hráčů ještě chvíli pokračoval, pak hosté odpálili puk.

16:16

Vyloučen hráč Martin Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry
Hradec bude hrát 27 sekund ve třech.

16:41

Tonovi ujel puk a z dvojnásobné přesilovky Kometa nic nevytěží.

17:28

Po dlouhé kombinaci a křižné přihrávce pálil z voleje Kempný, Kacetl se včas a rychle přesunul a chytá.

18:09

Brankář Mountfieldu se opět předvádí při dalekonosné ráně Kuboše. Puk jistě ukrývá do výstroje.

19:07

Ptáček lehce zaváhal na útočné polovině, brejk druhé hradecké lajny dva na jednoho ale zablokoval dobře stojící Kempný.

19:32

Vydarený pálí téměř z poloviny hřiště. Čiliak si připisuje neméně vydařený zákrok lapačkou.

19:54

Odchod fanouškům za klobásou a pivem znepříjemnil domácí Němec. Ten zůstává ležet v útočné třetině a spěchají k němu již lékaři. Po chvíli se však za jejich doprovdu po vlastních vydává na střídačku.

20:00

Máme za sebou svižnou první třetinu. V jejím úvodu vícekrát ohrozili brněnskou branku hosté, poté však Kometa převzala iniciativu a po zásluze po dvaceti minutách vede.

20:30

Hradec se hned vrhnul do útoku a Čiliak stěží vyrážel Kantorovu střelu, zřejmě mě mu pomohla i dobře postavená tyč.

22:01

Kukumberg na polovině plácl do kotouče, před dotírajícím Dejem zakrývá puk brněnský golman pod lapačku.

22:12

Zakázané uvolnění Komety vrací hru zpět před Čiliaka.

22:23

Lukáš Vantuch (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Peter Frühauf a Petr Beránek. Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 1:1
Domácí teď zaspali před brankovištěm. Vantuch dobře dojel odražený puk, posunul si ho mimo Čiliaka a zkušeně zavěsil do odkryté klece. V Brně se začíná na novo.

22:52

Hosté stejně jako minulou třetinu dobře vstoupili do úvodu, Kometa je nyní horším celkem.

23:20

Nic na tom nemění ani Ptáčkova střela, Kacetl vyráží pravým betonem.

23:39

Čiliak teď neudržel Mertlovu technickou střelu, pomohl mu ale odjíždějící bek, který odvrátil kotouč z nepříjemné zóny.

24:38

Burianova dělovka po přiklepnutí brněnského kapitána Čermáka prosvištěla těsně mimo.

25:36

Jakub Koreis (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Hanzlík a Antonín Honejsek. Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 2:1
Kometa teď ukázkově zatlačila Hradec. Unavení hosté nestíhali a Koreis krásně pronikl z levého křídla až před brankoviště, odkud uklidil bekhendem po ledě puk za Kacetlova záda. V Rondu je opět veseleji, Kometa vede.

26:21

Frühauf teď chybuje v rozehrávce, hostující tým ale jeho minelu rychle napravil.

26:50

Obrovská šance hostů! Mertl se v závaru uvolnil a pálil na opuštěnou klec. Famózní zákrok předvedl Čiliak, který na poslední chvíli vložil do střely hokejku a vytlačil jistý gól na tyč.

28:00

Vyloučen hráč Rastislav Dej (Hr. Králové), 2 min. za Hákování

28:10

Hned v zárodku brzdí domácí Kempného nepřesnost.

29:05

Vyloučen hráč Peter Frühauf (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Kometa hraje přesilovku kreativně a vykoledovala si další faul. Hradec se bude bránit 57 sekund jen se třemi bruslaři.

29:20

Hostující Slovák vystihl rozehrávku a získal pár sekund k dobru.

30:03

Kometa ždímala trojici bránících hráčů, nakonec ale Tonovi uskočil puk a Dej, který se vracel z trestné lavice se díky tomu řítil sám na Čiliaka. Brněnský střelec ale pochybení dokázal napravit, těsně před střelou dokázal hostujícího hráče rozhodit.

30:22

Vyloučen hráč Rastislav Dej (Hr. Králové), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
A Hradec sráží další taktická chyba.

31:08

Kuboš už vyslal tři nebezpečné střely, ale Hradec odolává díky výbornému Kacetlovi. Přesilovkový tlak Komety pokračuje.

32:09

Němec dobře dojel Kempného střelu, ale ležícího Kacetla nedokázal přehodit. Pokus se zastavil na brankářově levém betonu.

33:00

Atraktivní hokej pokračuje, mezitím je Mountfield už v plném počtu a střelou o sobě dal vědět Mikuš. Čiliak si připisuje další zákrok.

33:38

Vyloučen hráč Petr Kuboš (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

33:56

Brněnskou euforii trochu ředí přesilovka hostů, Kudrna se ale k zakončení nepropracoval.

34:58

Hradec teď páchá ofsajd.

35:25

Kukumberg tvrdě pálí z pravé strany, Čiliak je připraven.

35:25

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Hr. Králové), 2 min. za Vysoká hůl
Tomu se říká učebnicově zpackaná přesilovka, kromě jedné střely navíc se navíc hosté o výhodu připravili.

35:42

Ale i ve čtyřech byl Hradec nebezpečný. Pláňkovi se ale rána z dobré pozice na pravém kruhu vůbec nepovedla a brankář ani nemusel zasahovat.

37:25

Brněnskou přesilovku řídil Čermák, ale společně s parťáky se k zakončení nedostal. Hradecká teď čtveřice velmi pozorně bránila.

37:58

Nenápadná Tvrdíkova střela proskákal za Čiliaka, ke smůle hradeckým ale v brance neskončila.

1:39

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

38:32

Slovák z krkolomné pozice pálí vedle pravé tyče, poté domácí beci odpalují kotouč až ke Kacetlovi.

39:15

Hradec v početních výhodách srážejí nepřesnosti, teď červenočerná pětice vyrobila zakázané uvolnění.

39:39

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče
Aktivní Káňa si vykoledoval další faul, Kudrna mu nedovoleně nedovolil z pravého křídla zakončit.

40:00

Hodně akce, hodně šancí, hodně zábavy, ale gól jen jeden. Díky Koreisově sólu vede po čtyřiceti minutách domácí Kometa, ale poslední dějství slibuje napínavý a vyrovnaný závěr.

40:01

Oba celky načínají poslední třetinu ve čtyřech hráčích.

41:19

Opět se připomíná Ton, který z voleje pálí z levého kruhu, přízemní rána trefuje Kacetlův beton.

41:43

Hradec zkrácené oslabení ubránil, pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

43:30

Na větší příležitost plné Rondo zatím ve třetí třetině čeká.

45:01

K zakončení se dostal Ptáček, ale jeho umístěná rána arénu nerozjásala. Kacetlův beton byl u pravé tyčky včas.

45:36

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Hr. Králové), 2 min. za Sekání

46:25

Zatímco předchozí přesilovky se Kometě herně dařily, teď se trápí.

46:59

Vyloučen hráč Vojtěch Němec (Kometa), 2 min. za Podražení
A síly na ledě se vyrovnají.

48:03

Hosté opět v ofsajdu. Mohou alespoň prostřídat a přichystat se na zkrácenou přesilovku.

48:19

V oslabení ujel hostům Koreis. Bekhendovým blafákem si ale na Kacetla nepřišel, který tak důležitým zákrokem udržel Hradec ve hře.

49:20

Čermák se výborně uvolnil, místo střely ale nepřesně přihrál.

50:08

Chvíle klidu pro oba týmy při komerční pauze.

51:01

Mertlovu bekhendovou výzvu před branku nepustil Hanzlík.

52:09

Puk zůstal po karambolu kuriózně na hradecké brance, rozhodčí přerušují hru.

52:51

Ton dnes poněkolikáté pálí, tentokrát se octil nestřežený u levé tyčky, ale opět zasáhl dobře přesunující se Kacetl.

54:04

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Kometa), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Svěřenci trenéra Kýhose hráli šesti, rozhodnutí arbitrů se fanouškům nelíbí.

55:34

Hradec v přesilovce přitlačil Kometu, nicméně vyloženou šanci si nevypracoval.

56:15

Vondráček po návratu na led zatáhl puk, v akci po něm pokračoval kapitán Čermák. Po kličce zakončoval mezi betony, ale Kacetl je zavřel včas.

56:57

Kometa teď místo zakončení drží puk, hosté jí marně nahánějí.

57:23

Brněnskou lehkovážnost mohl ztrestat Mertl, ale bekhendová střela Čiliaka nepřekvapila.

58:12

Hradec zakládá ve vlastní třetině jednu z posledních akcí.

58:37

Do odvrácení gólové hrozby se zapojil i brněnský brankář, který hokejkou vyhazuje puk tak šikovně, že to není zakázané uvolnění.