Dobrý podvečer z Olomouzce, kde za pár minut začne utkání 36. kola mezi domácí Morou a Mladou Boleslaví. Půjde o souboj dvou nováčků nejvyšší soutěže.

Lépe si ztím vede domácí tým, kterému patří se 47 body 9. příčka, dvanáctá boleslav je ale jen o čtyři body zpět. Tím je řečené, oč v dnešním zápase půjde. Body v honbě za předkolem play-off budou mít pro oba týmy obrovskou cenu.

Olomouc po výborném říjnu a listopadu ztratila na přelomu roku dech. Nedaří se jí především střelecky, výhry z posledních týdnů přinesl precizní výkon Jiřího Trvaje, který v brance domácích nechybí ani dnes.

Boleslav se do Olomouce vracela ráda, letos tu už vyhrála, v říjnu si odvezla všechny body za výhru 4:1, když se dvakrát trefil David Výborný. V sestavě nechybí ani dnes.

19 Volf

Rozhodčí: Lacina (CZE), Souček (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 4 621

Pikantní příchuť mohla utkání dodat konfrontace Radka Dlouhého s Michalem Brošem. Při jejich posledním střetnutí na ledě v Boleslavi zamířil Broš do nemocnice a Dlouhý do sprch a následně dostal trest na pět zápasů za nebezpečný faul loktem. Dlouhý však v sestavě Mory chybí.

Před začátkem utkání minuta ticha za zemřelého bývalého gólmana a později funkcionáře Olomouce Jaromíra Přecechtěla. Povídá se, že to byl právě on, kdo kdysi do staršího dorostu přivedl Jiřího Dopitu.

V brance Boleslavi nastoupí Růžička, to je jisté. Pokud vás však zajímá, který ze dvou gólmanů Středočechů tohoto příjmení začíná, pak vězte, že je to Martin Růžička.

0:21

Nadějné přečíslení dvou domácích na jednoho beka zastavil ofsajd.

1:17

Paterovi předložil před branku perfektně puk Matai, veterán domácích těsně minul levou tyč.

2:10

Domácí začali velkým tlakem, přečíslení Hermana se Zuzinem na jednoho zachytil na poslední chvíli obránce hostů.

3:14

Milan Mikulík si kličkou udělal místo ke střele a Trvaj vyrážel nadějný pokus ramenem.

4:28

Boleslav dobře brání obrannou modrou čáru, domácí potřetí v krátkém sledu zastavení ofsajdem.

6:35

Cink! Mikulík nečekaně z první napálil kotouč a ten zazvonil na břevno domácí branky.

7:55

Boleslav je v těchto chvílích nebezpečnější, akci tří na dva zakončoval z dobré pozice Klimenta, Trvaj zasahuje.

8:53

Další akci hostů zakončil bekendovou žabkou Kotala. Trvaj si puk našel.

8:53

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Zvláštní trest pro domácí, hostující útočník v souboji před domácí brankou držel hůl Majeského tak pevně, že s ní spadl i na led. Faul navíc odpískal sudí stojící na červené čáře, ten, který stál přímo u souboje klidně přihlížel.

8:53

Domácí jsou v plném počtu.

11:55

Z úhlu pálil ostře domácí Jakub Matai, akce skončila posunutou hostující brankou, takže rozhodčí přerušil hru.

12:43

Dobré střídání třetí domácí lajny. Tlak v pásmu zakončil ránou od modré Ondrušek, Růžička sebejistě chytil puk a nedal šanci k dorážce.

14:09

Cink! Tyč tentokrát na druhé straně po ráně Cibáka.

15:10

Nebezpečná střela Rachůnka skončila na betonu brankáře Růžičky, povedený zákrok hostujícího gólmana.

16:18

Vyloučen hráč David Výborný (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování
Přesilovku si vyzkouší domácí, kapitán Výborný si v souboji se Škůrkem pomohl háčkem.

17:57

Vyloučen hráč Jakub Matai (Olomouc), 2 min. za Nesportovní chování
Přesilovka se domácím nedaří, navíc ji ukončil Matai nesportovním chováním. Zřejmě taksudí ocenili jeho řeči na svou andresu.

17:57

Hosté jsou v plném počtu a teď si zahrají přesilovku oni.

19:30

Dávid Buc (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Peter Zuzín. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:0
Zuzin v oslabení vybojoval puk u mantinelu, předložil do jízdy Bucovi a ten mezi betony Růžičky poslal puk do branky.

19:58

Hosté si ještě ve zbytku třetiny vytvořili tlak, všechny střely ale skončily na Trvajovi.

20:00

Domácí vstoupili do zápasu velký tlakem, hosté ho však dokázali přestát a pak měli nebezpečnější šance. Viděli jsme tyč na obou stranách, jediný gól padl při nestejném počtu hráčů na ledě. Při přesilovce hostů ho vstřelil domácí Dávid Buc.

20:00

Statistiky první třetiny: Střely na branku 9:11. Vhazování 8:13. Histy: 5:2. Radegast index 13:3.

20:23

Roman Rác (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Martin Cibák a Rostislav Marosz. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 2:0
Rác pálil z úhlu, dokázal ale najít mezeru v postoji Růžičky.

20:56

Vyloučen hráč Michal Broš (Ml. Boleslav), 2 min. za Hákování

21:28

Jakub Herman (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Peter Zuzín a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 3:0
Herman využívá přesilovku, dostal se k održenému puku, který poslal do prázdné branky.

21:28

Růžička střídá Růžičku aneb místo Martina jde do branky hostů Jan.Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Martin Růžička, nahradil ho Jan Růžička

21:28

Domácí nastříleli tři branky během 1:58, ačkoliv je rozdělila přestávka.

21:52

Vyloučen hráč Martin Látal (Ml. Boleslav), 2 min. za Držení protihráče
A domácí mají další přesilovku.

22:19

Rostislav Marosz (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík a Ivan Majeský. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 4:0
Marosz z úhlu pověsil puk přímo do vikýře, tedy tak to alespoň vypadalo z našeho stanoviště. Sudí ověřují gól u videa.

22:19

A je to tak, sudí ukázal ke středovému puntíku a potvrdil krásný Maroszův zásah.

22:24

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

23:18

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Krosček
Domácí se budou bránit ve třech 1:06. Tedy v případě, že neinkasují.

23:30

Jako první mohl snížit Michal Bárta, rána z mezikruží ale skončila na Trvajovi.

24:16

Matěj Stříteský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (8. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 4:1
Zbývalo osm vteřin do konce trestu Rachůnka, když Stříteský prostřelil Trvaje k tyči.

24:59

Mitja Robar (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Ctirad Ovčačík a Michal Broš. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 4:2
Hosté využili i druhou přesilovku, ránu Robara od modré nejspíš Trvaje přes chumel těl neviděl. A byla parádně umístěná přesně k tyči.

24:59

Domácí trenéři si berou oddechový čas.

24:59

Během pěti minut druhé třetiny jsme viděli pět branek.

27:10

Odehrály se dvě minuty bez vstřelené branky. Pod dojmem předešlé kanonády je to poněkud zvláštní.

27:55

Vyloučen hráč Michal Bárta (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

29:06

Vyloučen hráč Milan Mikulík (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Domácí si zahrají 49 vteřin v pěti proti třem.

29:06

Hosté jsou ve čtyřech, domácí svou výhodu promrhali přílišnými kudrlinkami a prakticky nevstřelili.

31:07

Vyloučen hráč Marek Trončinský (Ml. Boleslav), 2 min. za Držení protihráče
Sotva se Boleslavští ocitli v pěti, jsou znovu ve čtyřech.

31:16

Jiří Ondrušek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Škůrek a Peter Zuzín. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 5:2
Ondruškova rána od modré mířila do horní poloviny branky, Růžička neměl šanci.

32:09

Vyloučen hráč Martin Cibák (Olomouc), 2 min. za Sekání
Nikoliv první zvláštní posouzení faulu od dvojice rozhodčích. Ačkoliv měl Cibák puk, je vyloučen za sekání. Může za to hůl, která vypadla dotírajícímu Mikulíkovi z ruky.

34:21

Domácí jsou v plném počtu, založení útoku ale končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Trvajem.

35:00

Roman Rác (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Rostislav Marosz a Martin Cibák. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 6:2
Krásný gól domácích po kombinaci prvního útoku. Pálit už mohl Marosz, ale nezištně ještě našel Ráce a ten do okryté branky skóroval.

35:15

Hostující Musil v samostatném nájezdu, zkoušel na Trvaje kličku, ale utekl mu puk.

36:19

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (Ml. Boleslav), 2 min. za Hrubost

38:03

Přerušená hra. Majeský si při obranném zákroku na modré zřejmě něco udělal s kolenem. Nakoenc s pomocí spoluhráčů odjel na střídačku.

38:20

Menší emoce za brankou hostí. Nejdřív to vypadalo, že bude chtít Luka Widmar něco říct Ondruškovi, když ale domácí bek odstrčil sudí a byl rvačce svolný, ztratil boleslavský hráč zájem.

40:00

Skončila druhá třetina, veleúspěšná na branky. Červené světlo jsme viděli celkem sedmkrát, pětkrát za brankou hostí, dvakrát za domácí. Mora vede po 40 minutách 6:2.

40:00

Ivan Majeský chybí na střídačce domácích, místo něj hraje Alex Rašner.

41:48

Martin Látal při napadání narazil do zdi jménem Marek Laš. Domácí útočník náraz čekal...

42:45

Zatím se hraje výlučně před domácí brankou. Moru zřejmě vysoké vedení příliš uspokojilo.

43:50

Obrovská smůla pro Pavla Pateru. Matai mu nalil puk před prázdnou branku, veteránovi ale gólová dorážka vinou hokejky soupeře těsně minula branku. Patera tak stále v plecharéně na gól čeká, za Moru se trefil jen venku.

45:03

Vyloučen hráč Marek Laš (Olomouc), 2 min. za Krosček
Látal upadl po kontaktu s Lašovou hokejkou.

45:38

Trest týmu (Olomouc), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Domácí špatně vystřídali a dávají hostům šanci na 1:25 dlouhou hru proti třem. Ve druhé třetině takové výhody Boleslav využila ke dvěma brankám.

46:18

Michal Bárta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Matěj Stříteský a Marek Trončinský. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 6:3
Dva domácí šli za pukem až na modrou, pak ale chyběli před brankou. Bárta toho využil ke snížení ranou z úhlu.

47:37

Vteřinu před koncem přesilovky si chystal pozici mezi kruhy Trončinský, Kucharczyk mu v poslední chvíli strčil hůl do střely.

48:00

Látal dvakrát z blízka mohl překonat Trvaje, poprvé brankář vyrazil, podruhé byl u puku dříve obránce domácích.

50:36

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

50:40

Pabišku domácí beci nechali za sebou úplně zapomenutého a boleslavský útočník dvakrát zkoušel dostat puk za Trvaje.

52:02

Tomáš Klimenta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Mitja Robar a Michal Broš. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 6:4
V plecharéně se chystá drama, hosté využili další přesilovku a prohrávají už jen o dva. Rána Klimenty přišla z úhlu, výbornou práci odvedl clonící Pacovský.

52:02

Utkání sleduje 4621 diváků. Mezi nimi i pětice boleslavských fanoušků.

53:10

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Hrubost

53:10

Vyloučen hráč Lukáš Pabiška (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání
Pabiška sekl domácího gólmana, což se nelíbilo Houdkovi, oba tak mají šanci vychladnout.

55:00

Další ostrý příklep, tentokrát Hrušky, končí v lapačce Trvayje, který má ve třetí třetině mnohem více práce. Domácí by nejradši, aby zápas už skončil. Boleslav ale bude ještě hodně kousat.

56:05

Pavel Patera (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Rachůnek a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 7:4
Tak přece jen Patera dává gól před svými diváky. V 36. kole legenda českého hokeje uklidňuje domácí, půl gólu patří Rachůnkovi, který Paterovi namazal před odkrytou branku.

57:14

Vyloučen hráč Rostislav Marosz (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Marosz vysokou holí trefil Ryse, hosté si ještě 2:46 před koncem zahrají přesilovku.