Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 38. kole mezi domácí Morou a Mountfield Hradec Králové. Půjde o souboj sousedů v tabulce, o dva body více mají zatím sedmí hosté.

Olomouci se doma daří, z posledních čtyř zápasů ve své hale třikrát vyhrála. Naopak Mountfield z posledních jedenácti venkovních zápasů deset prohrál.

Před začátkem této nelichotivé bilance ale byla výhra Hradce právě v Olomouci, kde uspěl 4:2. Naváže na to i dnes? To budeme moci sledovat už za chvíli. Přejeme příjemný online přenos.

Do začátku utkání zbývá pár minut, olomoucká plecharéna má však k zaplněnosti hodně daleko. To je však obvyklý jev, Hanáci si dávají načas i s příchodem na hokej.

Kopta

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Hejduk (CZE) - Charvát (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 4 943

Malé vzrušení před začátkem, na led společně s hráči vnikl fanoušek, okamžitě ho ale ochranka odvedla pryč. Může se začít.

0:20

Kudrna vystihl špatnou domácí rozehrávku a Vošvrda musel vytáhnout skvělý zákrok. Mertl ještě mohl do odkryté branky dorážet, ale puk mu přeskočil hokejku.

0:52

Vyloučen hráč Rastislav Dej (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

1:44

Domácí při průniku do útočného pásma zbrzdil ofsajd.

1:44

Hosté jsou v plném počtu.

4:18

Další ofsajf domácích, zatím se jim nedaří přechod přes útočnou modrou, Hradec ji výborně brání.

5:15

Rác střílel z velkého úhlu, nebezpečsnost ale zvýšil clonící Cibák před brankou. Kacetl srazil puk do ochranné sítě.

5:30

První lajna domácích si vypracovala další střelu, Majeský střílel od modré Kacetl puk přes clonící hráče nejspíš vůbec neviděl, protože puk ho trefil přímo do masky.

7:01

Dnes se bude hrát do těla, ukázal Škůrek u mantinelu Nedvídkovi.

7:41

Kudrna zkoušel vyškrábnout puk Vošvrdovi z pod lapačky, Škůrek mu vysvětlil, že takto ne. Útočník Hradce toho má dost, opouští led s pomocí lékaře. Vylučovat se nebude.

8:07

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Vražení na hrazení
VYrůbalík to s důrazeum u mantinelu přehnal, přesilovku si zahrají hosté.

9:36

Minutu a půl strávil Hradec v pásmu, domácí dvakrát nedokázali vyhodit puk. Nakonec hosty v tlaku zastavila přihrávka rukou.

12:07

Několik chyb vyrobili domácí, z té poslední vytěžil střelu zpoza levého kruhu Nedvídek a Vošvrda musel vystřelit svou lapačku.

12:53

Dvakrát za sebou hosty brzdí zakázané uvolnění.

14:10

Výbornou příležitost měl Vantuch po rychlé přihrávce Červeného, Vošvrda se ale stihl proti rychlé střele přesunout. Vzápětí Vantuch fauloval.

14:10

Vyloučen hráč Lukáš Vantuch (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

14:10

Hosté jsou v plném počtu, ubránili se bez větších vrásek.

18:50

Minimálně pátá střela domácích končící v ochranné sítí po sražení hostující defenzívy.

20:00

Viděli jsme třetinu plnou úporného boje. Oběma týmům se dařilo spíše bořit hru soupeře, než tu vlastní tvořit. Nebezpečnější šance měli hosté, těch vyložených jsme však viděli velmi málo.

20:00

Začínáme jak jsme skončili, sražený puk zamířil na tribunu.

20:45

Marosz krásně nalil na střelu Romanu Rácovi, domácí útočník v dobré pozici minul.

21:39

Patera mířil z úhlu nahoru, Kacetl nijak jistým zákrokem puk lapil.

23:50

První lajna Hradce zle zatápěla domácím.

24:16

Roman Rác v podobné situaci jako před pár minutami, znovu pálí z první z pravé strany, Kacetl stihl zakročit i díky tomu, že střela nešla do horní poloviny.

25:53

Ostrá rána Deje končí v lapačce Vošvrdy.

26:24

Lukáš Nedvídek (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Karel Pilař a Ondřej Kopta. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 0:1
Vošvrda vyrazil nahozený puk jen do Nedvídka, od jehož hrudi se puk odrazil do branky.

28:13

Vyloučen hráč Lukáš Vantuch (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče
Vantuch to při napadání Buce přehnal s důrazem, domácí mají šanci vyrovnat v přesilovce.

29:12

Vyloučen hráč Martin Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry

29:49

Přesilovky se zatím domácím nedaří a platí to i pro tu dvojnásobnou. Střela Rachůnka z úhlu nemohla Kacetla překvapit.

29:56

Jakub Herman (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Marek Laš a Ivan Majeský. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:1
Laš přihrál pod padajícím Vašíčkem úplně volnému Hermanovi, který si puk ještě stihl u tyčky zpracovat a pak zamířit pod víko.

33:12

Už to vypadalo, že bude Pilař zakončovat jen přes beton ležícího Vošvrdy, v poslední chvíli mu ale do střely strčil hokejku jeden z domácích.

34:07

Sledujeme opravdu úpornou bitvu plnou soubojů u mantinelu. Hosté dokazují, že v téhle fyzické hře se vyžívají. Domácím dělá problémy.

34:30

Hostující Knotek se octil sám před Vošvrdou, skákající puk ale nedokázal zasunout k tyčce.

35:48

Vyloučen hráč Jakub Herman (Olomouc), 2 min. za Podražení
Domácí tribuny zuří, na trestnou míří domácí Herman, nevoli způsobil hodně podobný zákrok na domácího Staňka, který akci předcházel.

36:41

Tomáš Pospíšil (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Peter Mikuš a Karel Pilař. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:2
Výborně sehraná přesilovka hostů, na jejímž konci byl v levém kruhu úplně volný Pospíšil, který příklepem trefil šibenici.

37:24

Do další šance se řítil hradecký Josef Červený, branku však minul.

39:36

Tomáš Mertl (Hr. Králové) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Jaroslav Kudrna. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:3
Hosté před odchodem do šatny ještě vylepšují svou situaci. Domácí propadli v útočné třetině, Hradečtí se dostali do úniku ve dvou a do prázdné branky zakončil Mertl.

40:00

Na fyzickou hru Hradce domácí nemůžou nic vymyslet. Mora si nemůže vytvořit vytvořit žádný tlak a šance se rodí velice těžko.

40:57

Patera se zjevil úplně sám před Kacetlem, odražený puk hned poslal bekendem na branku. Gólman Hradce nevěděl, kde kotouč má, ale nakonec ho našel pod betony.

41:25

Rastislav Dej (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Roman Kukumberg a Tomáš Pospíšil. Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:4
Mountfield dává domácím další direkt. Zblízka překonal Vošvrdu Rastislav Dej.

42:51

Nedvídek v nájezdu sám na Vošvrdu, olomoucký brankář měl tentokrát navrch.

43:27

Skrbek hodil puk do chumlu před brankou, Marosz se k němu ale dostal později než Kacetl.

45:01

Hradec strávil příjemnou minutu v pásmu domácích, kterým se jejich hra vůbec nedaří.

46:27

Střela domácích končí sražená na brankou. Za ní se jen těžko zvedá hostující Tomáš Pospíšil.

47:29

Vyloučen hráč Petr Beránek (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče

48:30

Herman nebezpečně tečoval nahození před branku, Kacetl se štěstím vyráží.

49:47

Hosté jsou v plném počtu, po uplynutí trestu střílel z otočky Matai, Kacetl připravený.

50:30

Škůrek výborně pálil od modré, ještě hezčí zákrok betonem předvedl Kacetl.

53:10

Domácí zkouší střílet z každé pozice, ale v jejich případě to většinou znamená z velké dálky.

54:10

Buc našel zpoza branky volného Knotka, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale skončil znovu na Kacetlovi.

55:40

Ondrušek zachránil na útočné modré puk v pásmu a rychlosti využil k cestě před hostující branku. Tvrdá rána mířila do středu branky.