Hezký den z Ronda. Domácí Kometa hostí beznadějně poslední pražskou Slavii, potvrdí roli favorita? Příjemné chvíle při sledování online přenosu.

Oba vzájemné zápasy v letošní sezoně vyhráli Brňané. Doma sešívané deklasovali 7:1, v Praze přetlačila Kometa Slavii 6:4.

Kometě se po zranění vrací do sestavy kapitán Leoš Čermák a mladík Jan Káňa. Také se do sestavy po hostování vrací Tomáš Malec. Trenéři Slavie do branky nasazují od úvodní minuty Dominika Furcha.

Brněnské Rondo se pozvolna plní, po ledě krouží už čtveřice arbitrů.

Andres

Rozhodčí: Mikula (CZE), Šír (CZE) - Polonyi (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 7 200

Aréna se potemněla a za pískotu na led skáčou hosté.

Domácí vítá naopak hromový potlesk. Ještě před zápasem se koná drobná ceremonie. Brněnský útočník dnes hraje 900. extraligové utkání.

0:12

Do první šance se řítil domácí Němec, hostující beci ho včas a čistě odblokovali.

0:41

Tvrdá rána Bednáře prověřila domácího Čiliaka. Golman jistě vyráží betony.

1:04

Po Štichově střele od modré je před brněnským brankovištěm závar. Slavisté se ale k velké šanci nevypracovali.

1:45

Do třetiny Komety po pravém křídle zavezl puk Stránský, Čiliak jeho pokus jistí vyrážečkou.

2:20

Hostům se teď povedlo přečíslit Brno. Z druhé volny švihem pálil Kolařík, Čiliak beton vyráží do ochranné sítě.

3:50

Štich zachytil brněnské vyhození, jeho ránu zblokoval domácí bek.

4:19

Čiliak kryje další prudkou ránu. Slavia je zatím překvapivě aktivnější.

5:11

Kometa se dostávala do tlaku, S Vágnerovou přízemní ranou si Furch ale bez potíží poradil.

6:20

Němec využil zmatky ve středním pásmu, jeho ztečovaná rána je ale sousto pro lapačku hostujícího brněnského brankáře.

6:35

Domácí Vondráček hbitě ujel po levém křídle, jeho technické zakončení na zadní tyč si Furch pohlídal. Puk ukrývá do lapačky.

7:52

Puk skončil až v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

8:19

Po rychlé souhře se v pravém kruhu zjevil rozjetý Stránský, Kometu podržel Čiliak. Ramenem puk stěží vyrazil.

9:30

Hosté poměrně aktivně napadají, Kometa s tím má viditelné potíže.

10:11

Honejsek potáhl puk, jeho výzvu před branku ale nikdo nevyslyšel.

11:45

Brněnský kapitán Čermák vyšťoural za brankou puk, poté si ho však dlouho chystal ke střele, až o něj přišel.

12:21

Jakub Sklenář (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák. Stav zápasu Kometa - Slavia 0:1
A Rondo teď ztichlo. Tandem slavistů vybojoval puk. Vlasákovu pobídku pak z brankoviště pohodlně zasunul za přesunujícího Čiliaka Sklenář.

13:05

Obecenstvo skandovalo: "Vyrovnat!" a málem ho vyslyšel Dočekal, který se ocitl sám mezi kruhy. Jeho ránu z prvé ale mezi betony Furch nepropustil.

14:33

Nabruslený Hruška pálí, hostující beci dobře vypomohli svému brankáři a ránu srazili do rohu kluziště.

15:26

Miroslav Holec (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Kolář a Tomáš Divíšek. Stav zápasu Kometa - Slavia 0:2
Kometa teď absolutně nestíhala. Divíšek s Kolářem zaměstnali domácí obranu a Čiliaka. Opuštěný puk si tak dobruslil a zblízka přehodil ležícího Čiliaka. Kometa seznačně prohrává 0:2.

15:48

Vyloučen hráč János Vas (Slavia), 2 min. za Sekání
Probudí Brňany z letargie přesilovka?

16:27

Kempný napálil jen prvního bránícího hráče. Kometa se musí vystěhovat z útočné třetiny.

17:17

Kubošovu dělovku Furch kryje, po následném vyhození se rozléhá Rondem pískot.

18:17

Po konci přesilovky ještě prověřil brankáře sešívaných Káňa. Puk však trefil jen připravený beton.

18:49

Pražský Krejčí měl teď v útočném pásmu dostatek času napřáhnout a vypálit. Kotouč však do výstroje skryl připravený Čiliak.

19:16

Ton si parádně proklestil cestičku z levého rohu až do střelecké pozice, jeho švih ale lapil Furch.

20:00

První dějství mělo nečekaný průběh. Outsider se vůbec nezalekl favorita, Slavia byla rychlejší a důslednějším. A díky tomu, že využila dvě brněnské minely, po zásluze vede.

20:27

A Kometa načala druhou třetinu aktivně. Ton od pravého kruhu vypálil. Furch sice nemusel ani k ledu, ale s pokusem měl drobné trable.

21:06

Krásná kombinace brněnského dua Vondráček-Burian. Druhý jmenovaný technicky pálil z levé strany, Furch vyráží.

21:16

Domácí Honejsek lamentuje u rozhodčího zbytečně, podle arbitra útočník faulovaný nebyl. Vhazuje se ve středním pásmu.

21:47

Dočekal natáhl na sebe dva beky a krásně uvolnil Honejska. Jeho úmysl střílet mezi betony ale hostující golman vystihl. Slavia nadále vede dvoubrankovým rozdílem.

22:30

A Furch zase v permanenci, tentokrát si poradil s nepříjemným závarem.

23:51

Kempného dělovka jen rozezvučela mantinel na slavistickou brankou.

24:40

A další zákrok pro Furcha, tentokrát vychytal Vondráčka.

25:07

Rondo teď píská. Čiliak po ataku jednoho ze slavistů, který ho trefil při dorážení hokejkou, se svíjel chvíli u ledu, nakonec však vstal a hra pokračuje dál.

25:31

Vyloučen hráč Martin Dočekal (Kometa), 2 min. za Nesportovní chování

26:32

Slavia nahodila tak nemotorně, že se při přesilovce dopustila zakázaného uvolnění.

26:58

Nebezpečně pálil z úhlu hostující Poletín, Čiliak měl co dělat, aby se stihl přesunout a ránu tělem vyrazit.

27:56

Dočekal podle čárového zavezl puk do třetiny dřív, než se jeho parťáci z ní vyklidili.

28:35

Vyloučen hráč František Ptáček (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

28:58

Vlasák se finesou krásně uvolnil, po následném závaru musel puk zády před brankovou čárou zakrýt ležící Čiliak.

29:48

Hosté se nedokázali zabydlet ve třetině. Kometě se povedlo vyhodit.

30:42

V závěru přesilovky domácím zatrnulo. Ležící brněnský brankář, jak si v chumlu našel puk Holec a jeho šourák proskotačil kolem levé brněnské tyčky.

32:00

Vojtěch Němec (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a Petr Ton. Stav zápasu Kometa - Slavia 1:2
A máme tu zápletku. Němec ujel strnulé obraně Slavie. Vykoupal Furcha a forehendovou kličkou dává Kometě naději.

33:29

Tlak Komety brzdí posunutá branka. Kapitán Čermák se tlačil do brankoviště příliš vehementně.

34:15

Slavia se teď trochu zklidnila a dostala do hry.

34:40

Chybující hosté teď nabídli Koreisovi možnost. Do jeho střely mu vpadl obětavě jeden z červenobílých.

35:16

Forehendová klička Zohorny v síti neskončila, Furch byl na ledě včas.

35:52

Brno se dopouští zakázaného uvolnění.

36:04

Kempný prudce pálí téměř od modré, Furch v klidu kryje.

37:30

Hruškův úmysl vystihl dobře slávista Štich. Kometa ale nadále zůstává u kotouče.

38:29

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Slavia), 2 min. za Hákování

39:09

Jan Hruška (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence František Ptáček a Michal Kempný. Stav zápasu Kometa - Slavia 2:2
A v Rondu je srovnáno. Od pravého mantinelu vyslala skvostný pas po ledě Ptáček, do opuštěné klece puk doklepl Hruška, jehož zásah musel ještě posvětit videorozhodčí.

39:53

Vyloučen hráč Petr Šenkeřík (Slavia), 2 min. za Sekání
Kometa mohla jít do vedení. Ale na poslední chvíli požár uhasil hostující bek.

39:58

40:00

Po 40 minutách svítí na kostce skóre 2:2. Kometa byla ve druhé třetině jako vyměněná a díky zásahům Němce i Hrušky po zásluze srovnala.

41:32

O první vzrušení ve třetí třetině se postaral Vondráček, který střelou orazítkoval zadní mantinel.

42:20

... a teď musel už Furch zasahovat, Dočekal po dalekonosné ráně dobře hlídkoval před hostujícím golmanem.

42:56

Vyloučen hráč Radim Zohorna (Kometa), 2 min. za Faul loktem

43:37

Slavii se nedaří usadit v útočném pásmu. Kometa s přehledem vyhazuje a střídá obranné šiky.

44:31

Dočekal vypíchl Šenkeříkovi křižnou přihrávku. Kotouč skončil mezi diváky.

45:28

Petr Ton (Kometa) vstřelil branku (17. gól v sezóně), asistence Jan Hruška a František Ptáček. Stav zápasu Kometa - Slavia 3:2
Hruška potáhl puk a poté přesně našel Tona, který se umně uvolnil. Jeho dělovka zastavila až síť. Kometa poprvé dnes vede.

47:38

V Rondu je oproti první třetině rozhodně veseleji. Diváci se baví a Kometa nadále útočí.

48:30

Střela z poloviny hřiště trochu Čiliaka vystrašila, puk raději dále nerozehrával a vyčkal na hvizd rozhodčího. Vhazuje se po jeho levici.

50:17

Honejsek vtipně hledal bekhendem volného spoluhráče před brankou, puk se zasekl u brusle jednoho ze slávistů.

50:52

Hynek Zohorna (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a František Ptáček. Stav zápasu Kometa - Slavia 4:2
Potulující puk mezi kruhy našel Hynek Zohorna a jeho švih z otočky přesně zapadl do horního rohu. Kometa zvyšuje náskok.

51:08

Tentokrát je Furch pozorný, technický pokus kryje.

52:37

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Kometa), 2 min. za Krosček
Jedna z posledních příležitostí Slavie na srovnání skóre.

53:30

Hosté jsou neškodní, přesilovky se jim dnes vůbec nevedou.

53:59

Za cenu sebeobětování se vrhl do střely brněnský Malec, rána ho trefila do hlavy a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

54:41

Duel sleduje vyprodaná aréna. Hlasatel potvrdil, že je v Rondu 7200 diváků.

55:41

Po Dujsíkově průniku pálí ze druhé vlny Němec, Furch vyráží.

56:20

Vyloučen hráč Antonín Honejsek (Kometa), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

56:28

Kometa ale hned po buly odpaluje kotouč do bezpečné vzdálenosti.

57:54

Hostující Valach chytal letící puk až modrou čárou. Slavia tak spáchala ofsajd.

58:17

Diváky pobaví ještě lehká šarvátka, jinak ale pomalu mohou Brňané slavit tři body.

59:00

Antonín Honejsek (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Káňa. Stav zápasu Kometa - Slavia 5:2
Po prázdné klece pojišťuje tři body Honejsek.

59:30

Duel se jen dohrává, Čiliak si připsal ještě jeden snadný zákrok.

60:00

Po hrůzostrašném úvod Kometa poslední Slavii udolala a zaslouženě vyhrála 5:2. Hezký zbytek z Brna a zase někdy na viděnou.

27. února 2015 18:20Slavia-Kometa 5:2
16. ledna 2015 18:00Kometa-Slavia 5:2
2. prosince 2014 18:15Slavia-Kometa 4:6
14. října 2014 18:00Kometa-Slavia 7:1
24. ledna 2014 18:20Kometa-Slavia 4:3N
5. prosince 2013 18:20Slavia-Kometa 3:0
25. října 2013 18:20Slavia-Kometa 4:1
15. září 2013 17:00Kometa-Slavia 0:1