Příjemné odpoledne u sledování online přenosu čtvrtého zápase českých hokejistů na domácím mistrovství světa. Soupeřem ji bude Francie, Jágr a spol. nastoupí popvré odpoledne, předtím vždy zakončovali program večerním duelem.

Česko je po třech zápasech v pražské skupině A čtvrté, Francie je o bod zpět, takže jde o přímý souboj o poslední postupové místo do čtvrtfinále. Poslední vzájemný zápas na šampionátu v Bělorusku vyhráli Češi se štěstím 5:4 v prodloužení.

Češtín trenéři po pondělní porážce 3:6 od Kanady zatřásli sestavou a změnili složení všech formací. Nejvýraznější změnou je povýšení mladíka Simona do druhé řady k Jágrovi. Do elitní první řady se k Voráčkovi posunul Hertl.

Nečekanou změnu v brankovišti připravili trenéři Francie. Matadora Hueta, který má třetí nejvyšší úspěšnost zákroků na turnaji a ve třech zápasech dostal jen pět gólů, dnes vystřídá Florian Hardy, který chytá německou bundesligu za Mnichov.

81 Rech

Rozhodčí: Nord (SWE), Rantala (FIN) - Philblad (SWE), Suominen (FIN)
Počet diváků: 17 110

Do české klece se postaví podle očekávání Ondřej Pavelec, kterého však turnaj stejně jako Saláka nezastihl v pohodě - oba inkasují laciné góly. Čeští brankáři mají vůbec nejnižší procentuální úspěšnost zákroků 81,94!

Všichni aktéři jsou na ledě, v sestavě Francie schází hvězdný útočník Stéphane Da Costa.

0:01

První buly vyhrála Francie.

0:20

Hejda měl puk na dlouhou hůl a utekl mu do středního pásma.

1:04

Jágrův útok se usadil ve francouzském pásmu, puk ale honil po mantinelech a soupeřův gólman nemusel zasahovat.

1:54

Novotnému scházela šikovnost v zakončení, zblízka nedokázal zvednout puk nad beton brankáře.

3:04

Češi rychle střídají, v obraně nastupuje sedmý obránce Krejčík.

3:24

Kolář měl slušnou pozici, ale stejně jako Novotný neuměl poslat puk vzhůru, kde byl prostor, a trefil Hardyho.

5:20

Smoleňák se marně snažil tečovat nahození od modré.

6:32

Voráčkova formace podržela soupeře před Hardym, jenže ten si připsal pouze jeden lehčí zákrok.

7:06

Jágr se nerozpakoval vypálit, Hardy si po jeho střele nebyl jistý, kde je puk, než ho pod jeho betony uklidil spoluhráč.

7:15

Erat si popojel po buly k modré čáře, jeho žabička přeletěla horní tyč.

7:55

Čáslavovu střelu dorážel Smoleňáka z úhlu do brankáře.

8:33

Hejda zkoušel nahrát o zadní mantinel, Francouzi si odraz pohlídali.

9:19

Roussel s Nakládalem mají potřebu si vyměnit názory, hrozící potyčku utnuli sudí.

9:40

Erat nabízel Novotnému puk na teč, český útočník na puk nedosáhl.

10:23

Po Kolářově ráně od modré zmizel puk všem z dohledu, po chvilce spadl z ochranné sítě.

10:55

Roussel dostal od Němce ukázkový bodyček, takové zákroky se už na kluzštích vidí málo.

11:21

Kovář objel klec, jenže sám před Hardym puslal puk zase jen do brankáře, který nedovolil českým hráčům dorážet.

12:28

Češi motali Francouze dobrou minutu v jejich třetině, nejnebezpečnějčí byly dvě střely Jordána od modré - ani jedna ale svůj cíl nenašla. Česi vedou před druhou komerční přestávkou na střely na bránu 9:1.

13:20

Ojedinělý výpad Francie, Sascha Treille ale Pavelce nepropálil. Následný protiútok Češi pokazili.

14:10

Jordán napřáhl tak mocně, že vyrazil Da Castovi hokejku z rukou, Hardy puk pokryl.

15:25

Voráček obkroužil klec, a když už chtěl zakončit, poddjely mu nohy.

16:22

Tak už i Pavelec je v zápasové teplotě. Dvakrát mu zavařil Fleury, který se vrhl po puku rybičkou, aby za pár okamžiků střílel do českého brankáře z pravého kruhu.

17:32

Vyloučen hráč Jonathan Janil (Francie), 2 min. za Hákování
První přesilovka zápasu, vynutili si ji Češi.

18:33

Francie se rychle dostala do středního pásma, kde mají Češi problém založit kloudný útok.

19:32

Francie se ubránila a v oslabení se její hráči ani pořádně nezapotili.

19:55

Smoleňák zůstal na chvíli před Hardym, než se ale zorientoval, brankář puk hokejou odklidil ze své blízkosti.

20:00

Češi mají jasnou převahu, jenže je jalová. Nové složení útoků moc nefunguje, Francii stačí stát ve středním pásmu, a co projde, lapne Hardy.

20:16

Hertl poslal puk od mantinelu na Hardyho, jeho střela ale neměla parametry překonat brankáře.

20:38

Češi špatně střídali, Fleury zpoza brány našel volného Chakiachvilliho, předvést se musel Pavelec.

21:10

Ondřej Němec (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Jiří Novotný. Stav zápasu Česko - Francie 1:0
Konečně se ujala střela od modré. Přes clonícího Hertla brankář nic neviděl a puk z hole Němce ho procedil pod horní tyč.

22:29

Trest týmu (Francie), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

22:50

Jágrovu střelu vyrazil Hardy. Češi pak přišli o pásmo.

24:00

Češi drží Francii pod tlakem, střely ale duní jen o zadní mantinel.

24:30

Francie oslabení ustála.

25:00

Simon v dobré pozici nezpracoval puk, vhazuje se ve středním pásmu.

25:59

Národní tým zvýšil obrátky, Němec se z pozice obránce dostal až za branku, odkud nabil Červenkovi. Hardy byl v pozoru.

26:22

Hardymu zazvonila tyčka po Červenkově ráně. Na začátku akce stálo dobré napadání.

26:58

Vladimír Sobotka (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Jakub Krejčík. Stav zápasu Česko - Francie 2:0
Francouští hráči se shlukli před svým brankářem, který tak neviděl Sobotkův projektil těsně na ledem. Asistenci má po prvním duelu zatracovaný bek Krejčík. Oba české góly padly od modré.

28:41

Kévin Hecquefeuille (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Loic Lamperier a Anthony Guttig. Stav zápasu Česko - Francie 2:1
Hecquefeuille si sjel od modré do pravého kruhu a hráč s nejkrkolomnějším jménem na šampionátu puk bez ostychu zavěsil pod horní tyč. Před Pavelce se natlačilo pět hráčů a český gólman neměl dostatečný výhled.

29:50

Komerční přestávka přijde české lavičce vhod, inkasovaný gól domácí zmrazil.

30:26

Vyloučen hráč Teddy Da Costa (Francie), 2 min. za Vysoká hůl
Útočný faul Da Costy nabízí druhou přesilovku pro český celek. Na tu nemuselo ani dojít, Hertl ale zblízka Hardyho bekhendem v avizované výhodě nepřekonal.

31:15

Česku vázne kombinace, nahrávku u modré čáry vystihl Treille.

32:33

Dvě šance Kováře z levého kruhu, první zastavila tyč, druhou oblouk branky.

33:08

Na ledě leží Němec, který po souboji se Saschou Treillem dopadl hlavou a zády na mantinel. Český obránce je v péči lékařů na střídačce.

34:07

Hardy postřehl puk po střele Hertla až na poslední okamžik, přesto si připisuje zákrok.

35:26

Do rozmíšky před Hardym se vložil dokonce i Jágr, který se zastal benjamínkä Simona, jenž dostal od Francouzů pár tvrdých šťouchanců. Nejaktivnější rváči dostanou dvě minuty.

35:26

Vyloučen hráč Jaromír Jágr (Česko), 2 min. za Hrubost
A jsou to dva bývalí spoluhráči z Dallasu.

35:26

Vyloučen hráč Antoine Roussel (Francie), 2 min. za Hrubost

36:51

Hardy utěsnil průchody do své brány, Zaťovič to měl v zakončení těžké.

37:15

Fleury se proháčkoval až před Pavelce, český brankář vytasil důležitý zákrok.

37:50

Oba celky jsou už kompletní.

37:58

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (Česko), 2 min. za Hákování

38:21

Na ledě se, čert ví jak, objevily dva puky, rozhodčí okamžitě přerušili hru.

39:58

Češi se v oslabení ubránili.

40:00

Českým hokejistům se povedl nástup do prostřední třetiny, z vedení 2:0 se ale těšili jen 103 vteřin, než Pavelce zbavil nuly Hecquefeuille. Růžičkův tým nebude mít v závěrečné třetině klid, dokud opět neodskočí na rozdíl dvou branek.

40:30

Pavelec puk po nahození od modré raději podržel v lapačce. Francie začala aktivně.

40:58

Besch netrefil puk před Pavelcem po vtipné nahrávce Da Costy, na druhé straně se prodral před brankáře Jágr, Hardyho procedil, jenže kotouč doklouzal mimo bránu.

42:20

Velká šance Raouxe, který vztekle práskl hokejkou o led. Před sebou viděl mezeru mezi Pavelcem a jeho klecí, jenže ji netrefil. Růžička si bere oddechový čas, aby přetížené pětici ulevil po zakázaném uvolnění.

42:55

Janil klekl do střely Smoleňáka.

43:07

Pavelec je pod palbou, do zakončení se dral Da Costa, český brankář odolal.

44:25

Jaromír Jágr (Česko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Jan Kovář a Dominik Simon. Stav zápasu Česko - Francie 3:1
Úleva pro český tým, opět si bere náskok dvou branek. Jágr si počkal na odražený puk po střele Kováře a s Janilem přilepeným na svém těle doklepl puk do odkryté klece. Tohle je pro Francii studený sprcha, doteď byla ve třetí části lepší.

46:04

Hertl z otočky minul. Po komerční přestávce se bude ale vhazovat před Pavelcem.

46:48

Jágr zadovkou Kováře nenašel, Čáslavovu střelu pak Fleury srazil vysoko nad.

47:12

Puk se znovu zamotal do ohranné sítě. Buly ve středním pásmu.

47:50

Sobotka svižně vypálil od levého mantinelu, Hardy se nemusel přesouvat, protože puk cíl minul.

48:28

Ondřej Němec (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Tomáš Hertl a Jakub Voráček. Stav zápasu Česko - Francie 4:1
Němec je střelcem zápasu. Hertl potvrdil, že se mu v zakončení letos nedaří, zahozené sólo ale proměnil v gólovou nahrávku pro Němce, který se prosadil ránou ze tří metrů. Druhou asistenci dostal Voráček, který uvolnil Hertla.

50:16

Hardy se při rozehrávce za svou klecí zamotal s pukem, Erat mu ho ale nevzal.

50:33

Hned po vyhraném buly ve vlastním pásmu vyrazil na zteč Koukal, Hardy jeho pokus s námahou vyrazil.

51:54

Sobotka dvakrát prověřil Hardyho, pak napálil na francouzského brankáře puk Hertl.

53:22

Vyloučen hráč Kévin Hecquefeuille (Francie), 2 min. za Podražení
Češi už mají zápas ve své moci, sebevědomí si můžou zvednout v přesilovce. Dnes žádnou ještě nevyužili.

54:11

Po 50 vteřinách se Francie vymanila ze sevření ve vlastním pásmu.

54:49

Roman Červenka (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Ondřej Němec a Jakub Krejčík. Stav zápasu Česko - Francie 5:1
Červenka měl při dorážce spoustu času, aby zvedl puk pod víko. Zblízka sledoval jeho zakončení taktéž nikým nehhlídaný Sobotka. Obránci se na oba útočníky vykašlali.

55:45

Mela před Pavelcem, puku se zmocnili Češi a vyvezli ho do bezpečné vzdálenosti od své brány.

56:24

Voráček hledal napříč pásmem Hertla, který byl rychlejší než puk a nestihl ho u pravé tyče zpracovat.

58:04

Černou gumu skryl pod lapačku Pavelec, pak se chvíli pošťuchovali Čáslava s Bertrandem.

58:44

I když už Francie nemá šanci na otočení výsledku, nic nebalí a snaží se přidat svůj druhý čestný úspěch. Proti je ovšem Pavelec.

59:34

Kovář se proštrykoval přes dva obránce, Hardyho ale neprocedil.

60:00

Češi si připisují povinné tři body. Dvě třetiny ale o výsledek trnuli, odbojnou Francii zlomil až gól Jágra na 3:1.

60:00

Nejlepšími hráči jsou obránci - francouzský Auvitu a podle očekávání Ondřej Němec, který ke dvěma brankám přidal asistenci.

60:00

Děkujeme za pozornost. Program šampionátu však dnes ještě nekončí. Od 20:15 hodin jsou na programu další dva zápasy, Češi se zítra odpoledne utkají s Rakouskem. Francie se o den později potká se suveréní Kanadou.

13. května 2018 16:15Francie-Česko 0:6
14. května 2017 16:15Francie-Česko 2:5
7. května 2015 16:15Česko-Francie 5:1
20. května 2014 19:45Česko-Francie 5:4P
9. května 2010 16:15Česko-Francie 6:2