Dobrý večer u zápasu Švédsko - Německo, patřícího do "české" skupiny A. Hraje se v pražské O2 areně.

Druhý tým skupiny Švédsko je jasným favoritem zápasu, Němci zatím zvítězili jen jednou.

Tohle je nebetyčný rozdíl: Švédové ve 4 zápasech nasázeli 24 gólů, Němci ve třech utkáních jen dva!

Jakákoli švédská ztráta by se šikla českému týmu, který má po čtyřech zápasech o bod méně než reprezentace Tre Kronor. Jenže zatím to vypadá jako sci-fi.

Raedeke

Rozhodčí: Hodek (CZE), Sidorenko (BLR) - McIntyre (USA), Šefčík (SVK)
Počet diváků: 16 137

Zápas má i aktivní českou stopu: jako hlavní ho řídí Pavel Hodek.

0:16

Forsberg udělal kličku obránci, střílel na vyrážečku, ale puk se vznesl až příliš.

0:31

První Pielmeierův zásah po pokusu Ekman-Larssona.

1:33

I Němci už mají první střelu, z pravého kruhu ji vyslal Reimer a Enroth vyrazil.

2:48

Střela Loui Erikssona narazila do bruslí bránícího hráče.

3:16

Kronwall to zkusil z ostrého úhlu, ale Pielmeier všechny škvíry u tyčky ucpal.

4:22

Brankářovu rozehrávku zachytil Ekholm, popojel si mezi kruhy, leč minul německou klec.

4:46

Nahození Ekman-Larssona narazilo na Pielmeierův beton.

5:30

Švédská střela z druhé vlny nedošla k brance.

5:58

Zapomenutý Forsberg po chybě Němců získal puk před brankou, zakončoval bekhendem, ale zblízka minul!

6:16

Daschner byl volný na levém kruhu, pukem švihnul na Enrotha a jen o milimetry minul tyčku!

7:59

Jimmi Ericsson u tyčky nedosáhl na přihrávku z kruhu.

8:49

Zakázané uvolnění Němců kvůli špatné rozehrávce.

9:45

Zatím 6:3 na střely pro Švédy.

10:13

Grandberg dostal přihrávku mezi kruhy, jeho bekhend byl sražený vedle.

10:30

Neplánovaná přestávka. Musí se měnit prasklé plexisklo za brankou.

10:30

Výměna nebude tak rychlá, zdá se. Celá tabule se musí odmontovat, nová nainstalovat. Bohužel ta největší.

10:30

Oba celky jdou do šaten, následuje přestávka. Zbytek třetiny se dohraje až před druhou periodou. Takže máme 18 minut čas.

10:30

Zápas se znovu rozjel.

11:19

Oscar Möller (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Joakim Lindström a Mattias Sjögren. Stav zápasu Švédsko - Německo 1:0
Pauza Švédům prospěla! Chvíli po návratu ze šaten Möller prostřelil z dorážky německého brankáře.

12:43

Joakim Lindström (Švédsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Oscar Möller. Stav zápasu Švédsko - Německo 2:0
A další švédský úder! Möller skoro z rohu zadovkou našel v kruhu Linströma, který švih puk do protější šibenice. Pielmeier v brance Němců se červenal.

14:45

Remierova střela sražená nad švédskou branku.

15:00

Vyloučen hráč Mattias Ekholm (Švédsko), 2 min. za Krosček

15:35

Švédsko vyhodilo.

15:47

Markus Kink (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Tobias Rieder a Stephan Daschner. Stav zápasu Švédsko - Německo 2:1
Využitá přesilovka! Rieder se prosmýkl do útočného pásma, z kruhu vypálil, Enroth střelu v lapačce neudržel. Kink dorážku poslal jistě do odkryté branky, Enroth se přemístit nestihl.

17:33

Klingberg střílel z druhé vlny, ale ne moc důrazně. A k dorážce se jeho švédští parťáci nedostali.

18:27

Ani Hjalmarssonův pokus nebyl nebezpečný.

19:40

Kink to zkoušel přes obránce, ale ještě pořád z dálky. Brankář střelu viděl a vyrazil.

19:55

Vyloučen hráč Stephan Daschner (Německo), 5+20 min. za Nedovolené bránění
Daschner na modré čáře doslova zboural Ekholma. Úklidová četa čistí led od krve. Trest odsedí Ehliz.

20:00

Mužstva jdou do kabin, přestávka bude zhruba 15 minut. Zkracuje se o čas strávený v šatnách při opravě plexiskla.

21:30

Švédové jsou v přesilovce aktivní, ale ne střelecky produktivní.

24:55

Němci pětiminutové oslabení přežili.

26:50

Hjalmarson nahodil puk, Pielmeier raději přikryl.

27:44

Bomba Plachy od modré čáry vystrašila Enrotha.

28:01

Ekholm srazil další německou střelu od modré.

28:16

Reimer dotíral před brankou, Enroth vyrazil.

28:30

A další německá střela, tentokrát Köppchena po buly. Švédský gólman opět vytěsnil.

29:03

Němci dál v náporu, Wolf u tyčky puk neprocpal za čáru.

29:30

Nicolas Krämmer (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství). Stav zápasu Švédsko - Německo 2:2
Tlak Němců odměněn! Klingberg ztratil puk na modré čáře, Krämmer pelášil sám na branku, na zádech dva Švédy. Udělal kličku do bekhendu a zavěsil!

29:56

Hjalmarsson z kruhu vyprášil Pielmeierovy betony.

31:58

Zblokovaný pokus Wolfa, puk šel mimo.

33:07

Oppenheimerova křížná střela šla po ledě, ale byla slabá i nepřesná.

33:45

Vyloučen hráč Thomas Oppenheimer (Německo), 2 min. za Sekání

33:50

Linstromovu střelu v pohodě čapl brankář.

34:51

Němci se dvakrát dostali ze svého obranného pásma.

35:19

Tísněný Forsberg z mezikruží přestřelil německou branku.

35:46

Puk je po švédské střelce od modré v moci Pielmeiera.

36:43

Po přihrávce Kronwalla zpoza branky dotíral Lundqvist, třikrát ho nechali Němci vystřelit, ale Pielmeier se svým betonem neuhnul.

37:38

Německé přečíslení 3 na 2, puk si vyměnili všichni útočící hráči, Reimer zakončoval u tyčky. A roztažený Enroth chytil puk do lapačky. Výtečný zákrok!

38:57

Kontr Němců po rychlém přechodu středního pásma, Krämmer pálil z kruhu, Raedeke se snažil dorážet. Enroth odolal.

39:10

Köppchen to zkusil z dálky, střela byla sražená vedle branky.

39:56

Forsberg puk odražený od zadního mantinelu hokejkou netrefil, jen bruslí. Pielmeier ho na ledě radši přikryl.

40:00

Končilo se mírnější roztržkou u mantinelu. Němci překvapivě deptají favorita a rozhodně nehrají druhé housle.

40:50

Forsberg jen rozduněl zadní mantinel.

42:21

Lindholmova střela v moci Pielmeiera.

42:46

V lapačce německého gólmana končí i rána Ekman-Larssona od modré.

42:55

John Klingberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Staffan S. Kronwall a Oscar Möller. Stav zápasu Švédsko - Německo 3:2
Švédové si berou vedení zpátky! Kronwall krásně nahodil puk od mantinelu mezi kruhy, Klingberg jen vložil hůl a puk tečí exkluzivně zvedl pod horní tyčku.

44:11

Vyloučen hráč Björn Krupp (Německo), 2 min. za Držení protihráče

44:38

Ekman-Larsson od modré čáry švihl puk na německou branku, s pomocí nechtěné teč Köppchena rozezvučel tyčku!

45:19

A od modré to zkoušel i Klingberg, nyní Pielmeier čapl.

45:38

Pokus Danielssona byl viditelný, brankář bez potíží zneškodnil.

46:11

S koncem přesilovky se sám proti brankáři ocitl Loui Eriksson, křížnýou střelou minul.

48:15

Lindstrom popojel z pravého kruhu do levého, střelu z otočky Pielmeier vyrazil.

48:41

Oscar Möller (Švédsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Oliver Ekman-Larsson a Joakim Lindström. Stav zápasu Švédsko - Německo 4:2
Möllerova paráda a lá Jágr! Od mantinelu projel až před branku a prostřelil Pielmeiera. Podobnou akcí před lety v NHL uchvátila i slavná osmašedesátka.