Příjemný večer u sledování on-line přenosu závěrečného zápasu dnešního programu v ostravské ČEZ Aréně, kde se střetnou Slovensko se Slovinskem.

Naši východní sousedé sice na šampionátu ještě neprohráli, se čtyřmi body jsou ale momentálně ve skupině B pátí, což by jim na čtvrtfinále nestačilo. Tým českého kouče Vladimíra Vůjtka přestřílel Dánsko i Bělorusko, jenže na vítězství potřeboval nájezdy a prodloužení.

Slovinci jsou bez bodu, Bělorusku i Rusku podlehli o dvě branky. Na poslední vzájemný duel se Slováky na velké akci však mají radostné vzpomínky, na loňské olympiádě v Soči je nečekaně zdolali 3:1.

Zajímavostí zápasu je, že se utkávají dvě nejméně vylučovaná mužstva turnaje. Slovinci dostali pouze čtyři menší tresty, Slováci osm.

Goličič

Rozhodčí: Olenin (RUS), Gofman (RUS) - Semjonov (EST), Carnathan (USA)
Počet diváků: 8 812

Na ledě dnes bude celkem osm hráčů z české extraligy, které doplňuje obránce Štebih z prvoligové Dukly Jihlava. Spoluhráči ze Sparty Praha jsou slovenský bek Ďaloga a slovinský útočník Sabolič.

0:07

Slováci se vrhli do útoku hned po buly, Daňo zkusil překvapit Kristana z nulového úhlu, brankář Pardubic se nenechal nachytat.

1:51

Třetí útok Slovenska zahrozil, Tatar přenechal puk Ďalogovi, který si sjel z modré před Kristana, jenže puk zblízka namířil do brankáře.

2:46

Vyloučen hráč Marcel Rodman (Slovinsko), 2 min. za Hákování
Lušňák obral o puk obránce, za hrdinu je ale Kristan, který ho vychytal. Slovenský čtvrtý útok si vzápětí vynutil první přesilovku.

3:46

Minuta přesilovky je pryč a Slovinci se vymanili z tlaku.

3:55

Ani druhá část početní výhody se Slovensku nepovedla, až v jejím závěru ohrozil Kristana Jurčo.

5:22

Vyloučen hráč Dominik Graňák (Slovensko), 2 min. za Hákování
Graňák zahákoval rozjetého Muršaka.

5:51

Tičař napřáhl od modré, puk se zastavil o zadní mantinel.

6:08

Slovinci ostřelují Laca od modré, slovenský brankář si ránu Kranjce pohlídal.

6:20

Jan Urbas (Slovinsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Aleš Kranjc a Sabahudin Kovačevič. Stav zápasu Slovensko - Slovinsko 0:1
Teď to Slovinců vyšlo. Urbas zaparkoval před Laca a nejenže mu zaclonil výhled, ale také tečoval puk za jeho záda po střele Kranjce od modré. Parádní premiéra pro Urbase na šampionátu, Slováci inkasovali první branku i ve třetím duelu.

7:00

Graňák nahazoval puk na Kristana, přes houšť hokejek se ale k němu nedostal.

8:11

Páník od pravé strany natlačil před Kristana, slovinského brankáře ale nepřekonal.

8:56

Ďaloga objel celé útočné pásmo Slovinců, jenže Jánošík jeho přihrávku mezi kruhy napálil do nejbližšího protihráče.

10:03

Mezsároš ukryl svůj pokus za obránce, Kristan vyrazil.

10:41

Slovenští fanoušci si přejí hlasitě gól, proti střele Daňa po ledě byl proti opět Kristan.

11:31

Urbas s Muršakem mohli navýšit náskok Slovinska. Urbas nasměroval teč do brankáře, Muršak pak cílil z jízdy mimo.

12:25

Pance zbavil puku Mezsároše, na poslední chvíli ale zasáhl Laco.

13:33

Hudáček se po rychlé kličce zjevil před Kristanem, kterého po zakončení zalehl a slovinský brankář se jen neochotně zvedá. Ale bude v pořádku.

14:30

Po komerční pauze drží puk Slovinci, Tičar ujel po levé straně a z úhlu prověřil Laca.

15:20

K Jurčovi se odrazil kotouč, slovenský útočník ale momentu překvapení nevyužil a přestřelil.

16:52

Daňo operoval za brankou soupeře, obránci ho ale snadno zbavili puku.

17:34

Slovinci se provinili postavením v území brankáře a vhazuje se ve středním pásmu.

18:04

Tičar střílí často, ale nepřesně. Puk skončil vysoko nad.

19:07

Mušič nabízel puk na teč, tísněný Vidmar na něho nedosáhl.

20:00

Slovensko vyhrálo první třetinu na střely 8:5, jenže jediný gól dal Slovinec Urbas v početní výhodě. Uvidíme, jestli se Slovákům podaří zápas otočit stejně jako s Dánskem a Běloruskem.

20:43

Robar si dal puk na opačnou stranu hole, Laco zasahuje.

21:26

Slovensko je pod tlakem, Laco se musel ohánět proti Tičarovi, kterého nechali slovenští beci dorážet.

22:28

Slováci jsou v nesnázích, Tatar se sám zbavil útočného pásma.

22:52

Vyloučen hráč Ivan Baranka (Slovensko), 2 min. za Nedovolené bránění

23:44

Slovinci si několikrát předali puk na pravé straně modré čáry, pak ho Kopitar poslal na druhou stranu Pretnarovi, který po ledě vyprášil betony Laca.

24:55

Slováci jsou z nejhoršího venku, Slovinci je sevřeli na dlouhé chvilky před Lacem, ale tentokrát bez gólového efektu.

25:36

Hru drobí dva ofsajdy na modré v krátkém časovém rozmezí. První byli nepřesní Slovinci, pak borci v modrém.

26:09

Valná hromada několika hráčů před Kristanem. Daňo obkroužil slovenskou klec, puk se zastavil na brankové čáře, už předtím ale přerušili hru rozhodčí.

27:01

Tatar potáhl puk, nad ničím nedumal a vypálil směrem na Kristana, který neměl potíže.

27:22

Laco máchl lapačkou proti Mušičově švihu.

28:35

Zakázané uvolnění Slovinců, kteří soupeře do velkých šancí nepouští.

29:16

Sabolič byl rozjetý na modré, jenže tečovaný puk ho vystavil do ofsajdu, takže slovinský útočník se musel vrátit.

30:19

Vyloučen hráč Jan Urbas (Slovinsko), 2 min. za Hákování

30:38

Slovinci ujeli ve dvou, Kopitar si místo nahrávky počkal na střelu, kterou Laco kryl, byť si svým zákrokem nebyl jistý a puk hledal za sebou.

32:14

Před Jurčou byla na chvíli odkrytá klec, jenže puk nezpracoval a poslal ho vedle levé tyče.

32:25

Slovinci drží těsný náskok i po druhém oslabení, ve kterém málem sami skórovali.

32:45

Dravecký nahazoval puk na Kristana, slovinský brankář se hodil na led, obránci mu ale pomohli a kotouč odpálili.

33:23

Série zablokovaný střel Slováků, po nich následuje útočný faul.

33:23

Vyloučen hráč Tomáš Tatar (Slovensko), 2 min. za Nedovolené bránění

33:55

Skákavý puk od modré Laco zkrotil, Slovinci jsou v přesilovce znovu nebezpeční.

34:30

Bližnák vyvezl puk, aby jeho unavení spoluhráči mohli vystřídat.

34:49

Vyloučen hráč Robert Sabolič (Slovinsko), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovka Slovinců končí poté, co Sabolič atakoval v brankovišti Laca.

35:23

Slováci jsou v pěti, čeká je zkrácená přesilovka.

35:52

Graňák v ideální palebné pozici trefil zakleknutého Jegliče, Slovinci umně blokují.

36:26

Jučinův pokus si ke Kristanovi našel cestu, slovinský brankář puk viděl a lapil.

36:50

Sabolič opustil trestnou lavici v době, kdy rozhodčí přerušili hru. Vhazuje se před Kristanem.

38:10

Slovenští fanoušci nespokojeně pískají. Jejich tým po náporu Kopitarova komanda jen vyhodil na zakázané uvolnění.

38:56

Dravecký se dral do zakončení, slovinský obránce mu ale klepl do hokejky a puk sebral.

40:00

Stav 1:0 pro outsidera se po druhé třetině nepohnul, a pokud Slováci nevloží do zápasu větší úsilí, obětavě hrající Slovince těžko přemůžou.

40:20

Surový pobídl ke střele Gáboríka, puk svírá v lapačce Kristan.

40:36

Tičar pálil opět nad horní tyč, Laco máchl lapačkou naprázdno.

42:14

Chyba Kristana za vlastní bránou umožnila Slovákům sevřít Slovince na minutu v jejich pásmu, Tatar a spol. ale nic nevymysleli.

43:40

Kristan přitahuje puky jako magnet, teď se k němu přilepil bekhend Surového.

44:12

Vyloučen hráč Robert Sabolič (Slovinsko), 2 min. za Vysoká hůl
Čtvrtá přesilovka Slováků.

44:33

Obrovský závar před Kristanem, neposedný puk dostrkali do středního pásma Slovinci.

46:13

Jurčova střela mířila mezi nohy Kristana, který stihl secvaknout betony.

46:53

Vyloučen hráč Aleš Mušič (Slovinsko), 2 min. za Zdržování hry
Mušič posunul bránu a po necelé minutě dostávají Slováci další přesilovkovou šanci vyrovnat.

47:57

Andrej Meszároš (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Tomáš Surový. Stav zápasu Slovensko - Slovinsko 1:1
Ostřelování Kristana ukončila přesná bomba Meszároše od modré, který je znovu spasitelem Slovenska. Na turnaji dává svůj třetí gól.

48:55

Vyrovnání postavilo na nohy diváky i slovenské hráče, Slovinci nestíhají a faulují. Slováci jsou v šesti.

49:36

Vyloučen hráč Rok Tičar (Slovinsko), 2 min. za Podražení
Dost přísné vyloučení.

50:10

Hokej nabral v nerovnovážném stavu raketové tempo, nejdříve uháněli Slovinci ve třech na jednoho, vzápětí stejná situace na druhé straně, ale Gáborík zaváhal a soupeř mu vzal puk.

51:15

Hudáček proseděl druhou třetinu na střídačce, v poslední je ale součástí přesilovkové formace Slováků, kteří vyrobili před Kristanem několik závarů.

51:44

Tičar je zpátky na ledě.

52:40

Kovačevičův pokus prolétl metr od pravé tyče slovenské klece.

53:03

Kopitar dojel zdánlivě ztracený puk, Hudáček jeho střelu chytil a z následující akce Muršaka musel opět podržet Slovensko.

54:16

Marian Gáborík (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Libor Hudáček a Tomáš Surový. Stav zápasu Slovensko - Slovinsko 2:1
Hvězda Los Angeles se probrala. Hudáček předal puk Gáboríkovi, který se zbavil kličkou Robara a nekompromisně zavěsil. Nejlepší střelec loňského play-off NHL se na mistrovství prosadil poprvé.

54:54

Páník a Bližnák v rychlém sledu zaměstnali Kristana, kterého Slováci v závěrečné třetině zbavili kouzla neprůstřelnosti.

55:33

I třetí zápas Slováků sleduje vyprodaná hala v Ostravě.

56:59

Jurčina zastavil Jegličovo nahození hrudí, vhazuje se před Lacem.

57:24

Mušič nabil mezi kruhy Vidmarovi, jeho prudkou ránu ztlumil Laco.

58:00

Do konce poslední třetiny zbývají dvě minuty.

58:21

Slovinci poslali puk na ochranou síť, pak si vzal jejich kouč čas na poradu.

58:27

Kristan už jel na střídačku, po zakázaném uvolnění se ale vrací do své klece.

58:53

Slovinci jsou bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:30

Slovinci se nemůžou usadit před Lacem, nyní jejich snahu hatí ofsajd.

59:59

Marian Gáborík (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství). Stav zápasu Slovensko - Slovinsko 3:1
Ještě za modrou dloubl do puku Gáborík a zasadil ho přesně k levé tyči.

60:00

Slováci dokázali otočit i třetí zápas na mistrovství. Tentokrát to zásluhou dvou gólů Gáboríka stihli ještě ve třetí třetině. V tabulce skupiny B mají sedm bodů jako druhé Bělorusko a zítra se střetnou ve stejný čas jako dnes s Norskem.

60:00

Slovincům došly v závěru síly, Slováci je v závěrečném dějství přestříleli 17:4, a jsou stále bez bodu. Nulu budou těžko umazávat i ve čtvrtečním duelu s Finskem.

60:00

S konstatováním, že nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni brankáři, se pro dnešek s vámi loučíme. Děkujeme za pozornost.

21. května 2023 15:20Slovinsko-Slovensko 0:1
17. února 2018 13:10Slovensko-Slovinsko 2:3P
5. května 2015 20:15Slovensko-Slovinsko 3:1
15. února 2014 9:00Slovensko-Slovinsko 1:3
29. dubna 2011 20:15Slovensko-Slovinsko 3:1
11. května 2008 0:00Slovensko-Slovinsko 4:3P
9. května 2008 0:00Slovinsko-Slovensko 1:5