Hezký večer z on-line přenosu z posledního sobotního utkání ostravské skupiny B, ve kterém na sebe narazí dva severské týmy.

V tabulce jsou na tom lépe Norové, kterým patří se šesti body šesté místo. Dánové jsou hned za nimi, ale získali pouhý jeden bod.

Oba soupeři hráli včera. Norsko porazilo Slovince 3:1, Dánsko podlehlo USA 0:1.

Ve skupině B se dnes hrály už dva zápasy, vítězové pokaždé udrželi čisté konto. Rusko porazilo Bělorusy vysoko 7:0, Finsko přehrálo Slováky 3:0.

Trettenes

Rozhodčí: Rantala (FIN), Gofman (RUS) - Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 316

0:49

Roselli Olsen kličkoval s pukem v rohu, ale k ničemu to nevedlo.

1:44

Green nahodil od bočního mantinelu puk na Haugena, který ho včas přikryl před Poulsenem.

1:51

Nicklas Jensen (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Anders Poulsen. Stav zápasu Dánsko - Norsko 1:0
Nicklas Jensen vystřelil od modré a trefil se do levého horního rohu. Haugen puk přes clonící hráče neviděl.

2:49

Roselli Olsen vyjel z rohu a hledal spoluhráče před brankou, ale puk skončil u zadního mantinelu.

3:18

Ken Andre Olimb (Norsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Mats Rosseli Olsen a Alexander Bonsaksen. Stav zápasu Dánsko - Norsko 1:1
Norové rychle odpovídají. Ken Andre Olimb zůstal zcela sám mezi kruhy a trefil se přesně k tyčce.

3:36

Dánové zahráli úmyslný ofsajd, takže se bude vhazovat před Dahmem.

4:06

Storm zavezl puk do pásma, ale Norové ho o něj rychle obrali.

5:26

Dánové mohli jít tři na dva, ale přihrávka na najetého Madsena byla nepřesná.

6:19

Oliver Björkstrand se uvolnil přes protihráče a z dobré pozice trefil Haugena.

6:25

Vyloučen hráč Patrick Bjorkstrand (Dánsko), 2 min. za Sekání

6:42

Mathis Olimb trefil z pravého kruhu Dahmovo rameno.

8:25

Dánové jsou kompletní. Norové hrozili jen v závěru přesilovky, aby se pak bránili výpadu soupeře. Boedker ale nezvládl zakončení.

9:44

Madsen udělal za brankou několik kliček a pak přihrál na modrou Nielsenovi, jenž prověřil Haugena.

11:21

Útok bratrů Björkstrandů sevřel Nory v jejich obranném pásmu, ale dlouhou kombinaci ukončila zblokovaná střela, po níž Ask vyhodil puk.

11:48

Storm se z pravé strany natlačil před Haugena, ale nezvládl svou kličku zakončit, protože na něj dotíral obránce.

12:30

Nicklas Jensen vyzkoušel Haugenovu pozornost ze středního pásma. Puk zůstal ve výstroji norského brankáře, takže následuje reklamní přestávka.

13:00

Po rychlém kontru vystřelil po zemi Trygg od modré, Dahm vyrazil betonem.

14:28

Jesper Jensen projel až do útočného pásma, puk skončil po jeho střele v hledišti.

14:47

Dánové to dvakrát zkoušeli z dálky, ale Haugen na rány dobře viděl.

15:25

Nielsen vystřelil okamžitě po vyhraném buly, ale trefil nejbližšího Nora, od nějž se puk odrazil ven z hřiště.

15:53

Roest jel sám od modré na Dahma, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.

16:20

Vyloučen hráč Morten Poulsen (Dánsko), 2 min. za Vysoká hůl

16:29

Mathis Olimb se uvolnil ke střele, Dahm opět vyrazil.

17:19

Hölos se na modré chystal ke střele, ale promáchl, za což si vysloužil posměch dánských fanoušků.

18:20

Dánové přežili i druhé oslabení.

19:08

Vyloučen hráč Patrick Thoresen (Norsko), 2 min. za Nedovolené bránění
První přesilovka pro Dány.

19:36

Daniel Nielsen 5 (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Julian Jakobsen a Morten Madsen . Stav zápasu Dánsko - Norsko 2:1
Nielsen od modré prostřelil Haugena. Dánský bek měl dost času na to, aby zamířil přesně.

20:00

Zápas zatím nepatří mezi vrcholy šampionátu. O něco aktivnější jsou Dánové, kteří vedou díky využité přesilovce.

20:00

Střely na branku v 1. třetině: 7:7.

20:42

Jako první ve druhé třetině vypálil Mathis Olimb.

21:22

Z levé strany vystřelil Martinsen, Dahm puk vyrazil.

21:31

Od modré tentokrát pálil Trygg, Dahm v pohodě pokryl.

22:35

Dahm dvakrát v akci. Poradil si se střelami Thoresena i Hölose.

23:29

Roymark tečoval Tryggovu střelu, jenže puk zamířil vedle branky.

23:57

Haugen přikryl puk, ale jinak nemá ve druhé třetině žádnou práci. Hraje se výhradně před dánskou brankou.

24:02

Vyloučen hráč Jesper Jensen 40 (Dánsko), 2 min. za Držení hole
Útočný faul.

24:45

Dánové se dostali v oslabení do akce dva na dva, ale Jakobsenovi nesedla střela.

26:04

Už při hře pět na pět se k dobré střele dostal Trygg, Dahm opět vyrazil.

27:31

V pokračujícím tlaku Norů vystřelil od modré Norstebo, ale těsně minul.

27:56

Po Forsbergově střele z levé strany, kterou Dahm vyrazil, zůstal dánský gólman ležet v brankovišti. Srazil se s Lauridsenem, kterého na něj natlačil dorážející Forsberg. Dahm tvrdě dopadl na záda.

28:35

Madsen nahazoval puk na branku, Hardtova teč byla ale nepřesná.

29:23

Storm držel puk a čekal, až se mu uvolní nějaký spoluhráč. Nakonec se rozhodl pro střelu, mířil do Haugenovy hrudi.

30:05

Po rychlé výměně puku zakončoval z levé strany Jesper Jensen, jenže trefil nejbližšího obránce.

30:36

Madsen uvolňoval před brankou Jakobsena, puk srazil obránce do rohu.

31:40

Forsberg znovu srazil k ledu Dahma. Norského útočníka nahodil na gólmana Jensen, na trestnou přesto putuje Nor.

31:40

Vyloučen hráč Kristian Forsberg (Norsko), 2 min. za Nedovolené bránění

33:01

Frederik Storm (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Jesper Jensen 40 a Daniel Nielsen 5. Stav zápasu Dánsko - Norsko 3:1
Dánové využili i svou druhou přesilovku. Storm dostal přesnou přihrávku z rohu a z mezikruží zamířil přesně.

35:23

Dánové kombinovali v pásmu, po akci Jespera Jensena dorážel zblízka Oliver Björkstrand.

36:24

Před dánskou brankou byl Roymark, ale nedokázal trefit puk.

37:25

Norstebo vypálil první, Dahm vykopl puk bruslí.

39:04

Vyloučen hráč Alexander Bonsaksen (Norsko), 2 min. za Sekání

39:39

V oslabení zahrozil Roest, jeho vysokou střelu Dahm vyrazil.

40:00

Úvod druhé třetiny patřil Norům, ale z velké převahy nedokázali nic vytěžit. Naopak v oslabení sami inkasovali potřetí. Pokud se Norsko v poslední části výrazně nezlepší, ztratí šanci na čtvrtfinále.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 7:11. Celkem: 14:18.

40:00

Dánové budou pokračovat v přesilovce, která může trvat ještě 64 vteřin.

40:53

Green zblízka vystřelil na Haugena, který jeho pokus vyrazil.

41:04

Norové jsou kompletní a poprvé v zápase ubránili oslabení.

42:31

Ask projel z obranného pásma do útočného, jeho střelu srazila obrana do rohu.

42:45

Hölosova tečovaná střela těsně minula Dahmovu branku.

43:55

Mathis Olimb se dostal ke střele, ale znovu ji zblokovali obránci.

44:07

Rozjetý Storm se snažil obhodit Norstebeho, ale trefil jen jeho brusle.

45:35

Ask byl v pásmu sám proti čtyřem Dánům, se svou střelou neměl šanci na úspěch.

46:02

Zblízka zakončoval Oliver Björkstrand, Haugen vyrazil.

46:31

K.A. Olimb byl na chvíli volný v mezikruží, jenže netrefil branku.

46:43

Vyloučen hráč Mathis Olimb (Norsko), 2 min. za Nedovolené bránění
Bránící dánský hráč Boedker natlačil Olimba na Dahma, Nor jde přesto na trestnou lavici.

47:50

Dánové vykombinovali střelu pro Olivera Björkstranda, jenž mířil doprostřed branky.

48:34

Z levého kruhu zakončoval Lauridsen, Haugen vyrazil.

48:50

Norové ubránili další oslabení a stále můžou pomýšlet na obrat.

49:58

Oliver Björkstrand se prokličkoval k další střele, ale zamířil vedle branky.

50:56

Po Sörvikově střele od modré už se Norové radovali, ale puk v brance neskončil. Dahm jej srazil na tyčku a dorážku už nedovolil Jesper Jensen.

51:36

Julian Jakobsen (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Nichlas Hardt a Morten Madsen . Stav zápasu Dánsko - Norsko 4:1
Krásnou kombinaci zakončil milimetrovou střelou k tyčce Jakobsen. Podle oficiálního zápisu to byla druhá dánská střela na branku ve 3. třetině.

53:11

Vyloučen hráč Nichlas Hardt (Dánsko), 2 min. za Hákování
Možná poslední šance Norů na zdramatizování zápasu.

53:37

Thoresen šikovně tečoval nahození od modré, Dahm byl ale připravený.

54:37

Zápas sleduje 7 316 diváků.

55:05

Norové dlouho kombinovali, aby si vytvořili tutovku, ale Dánsko získalo puk a vyhodilo ho.

55:12

Dánové jsou v plném počtu.

55:33

Zblízka zakončoval Bastiansen, ale puk k tyčce neprocpal.

55:33

Norové si vzali time-out a zkoušejí hru bez brankáře.

55:43

Mathis Olimb zakončoval do odkryté branky, jeho rána byla na poslední chvíli sražena.

56:05

Zblízka zakončoval Thoresen, ovšem Dahm se stačil včas přesunout.

56:27

Trygg z levého kruhu střílel do Dahmovy lapačky.

57:21

Norové neustále kombinují v útočném pásmu, ale recept na Dahma zatím nenašli.

57:49

Bastiansenova teč minula branku.

58:41

Dánové dostali puk do norského obranného pásma a čas se krátí.

59:40

Dánsko se dopustilo zakázaného uvolnění, ovšem trápit jej to nemusí.

60:00

Norsko už v poslední třetině nedokázalo nic vymyslet, takže Dánové dovedli zápas k zaslouženému vítězství.

60:00

Nejlepší hráči: Morten Madsen - Ken Andre Olimb.

60:00

Střely na branku ve 3. třetině: 5:7. Celkem: 19:25.

60:00

Vinou porážky Norsko přišlo o šanci na čtvrtfinále. Záchranu má ale jistou. Dánsko se k ní výrazně přiblížilo.

60:00

Nedělní program nabídne v Ostravě zápasy Slovinsko - USA (16.15) a Slovensko - Rusko (20.15). Oba můžete znovu sledovat v on-line reportážích na iDNES.cz. Hezký večer.

14. května 2024 16:20Dánsko-Norsko -:-
11. května 2018 16:15Dánsko-Norsko 3:0
7. května 2016 15:15Norsko-Dánsko 0:3
9. května 2015 20:15Dánsko-Norsko 4:1
11. května 2014 15:45Norsko-Dánsko 4:3
5. května 2013 20:15Norsko-Dánsko 3:2
15. května 2012 12:15Norsko-Dánsko 6:2
29. dubna 2009 16:15Dánsko-Norsko 4:5P