Hezký pondělní večer. V ostravské ČEZ Aréně se ve 20.15 poslední týmy skupiny B. Poslední Slovinci vyzvou Dánsko. Příjemné chvíle při sledování online reportáže.

Pro oba hokejové trpaslíky znamená večerní duel poslední vystoupení na šampionátu. Slovinci předchozích šest utkání prohráli a sestoupí do nižší divize.

Aktuálně sedmí Dánové si účast v elitní společnosti zajistili především díky poslednímu zápasu, ve kterém porazili 4:1 Norsko. Kromě toho dokázali o bod připravit i Slováky, kterým podlehli až 3:4 v prodloužení.

Pokud Dánové zvítězí, mohli by v ostravské skupině B předskočit šesté Nory, kteří budou zítra hrát duel s Běloruskem. Slovincům půjde pouze o čest, ani případná výhra je neposune z posledního místa.

Staal

Rozhodčí: Vinnerborg (SWE), Šindler (CZE) - Carnathan (USA)
Počet diváků: 6 768

Souběžně hrané utkání Francie - Švédsko v pražské O2 Aréně můžete taktéž sledovat v podrobné reportáži na sport.idnes.cz.

Souboj Dánsko - Slovinsko bude mít i českou stopu. Jako hlavní arbitr bude duel řídit Vladimír Šindler.

Oba celky jsou již na ledě. Balkánci nastoupí v rozlučkovém duelu v modrých dresech. Seveřané zvolili bílé úbory.

Dle očekávání nebude sledovat večerní souboj sledovat vyprodaná ostravská hala, přesto do ČEZ Arény dorazila obstojná kulisa.

0:23

Opatrný začátek utkání. Slovinci se nyní dopustili zakázaného uvolnění.

0:54

Jesper Jensen zatáhl puk po pravém křídle, jeho výzva před slovinskou branku ale nikoho neoslovila.

1:40

Nejprve pálí Green, poté Bödker. Ale ani jedna střela se dánským hráčům nepovedla a brankář Krošelj nemusel zasahovat.

3:10

I dánský golman Dahm si připsal první úspěšný zákrok, když vyrazil slovinský pokus. Poté mu pomohla obrana.

4:24

Gregorc pěkně nahazoval do chumlu před dánskou brankou. Dahm byl pozorný a vyráží.

4:48

A Slovinci jsou při chuti, dánské obraně ujel Tičar. Centrovo zakončení na zadní tyč vystihl Dahm pravým betonem.

5:27

Rozhodčí postřehli dánský ofsajd.

6:00

Dánové hezky zakombinovali, puk se dostal až ke Staalovi, jehož švih od pravého mantinelu v pohodě ukrývá do výstroje Krošelj.

6:38

Jeglič dvakrát po sobě zpoza branky vtipně vybízí své útočné parťáky. Dánska defenziva si s obtížemi poradila.

8:05

A Slovinec Tičar opět prověřil Dahma. Jeho bekhend byla ale pro brankáře lahůdka, puk schoval do lapačky.

8:35

Storm zblízka trefuje beton slovinského golmana, na preciznější zakončení neměl čas.

9:18

Pavlinovo nahození likviduje jistě Dahm, který zůstal v brankovišti nehybný jako skála.

10:00

Žiga Pance (Slovinsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Sabahudin Kovačevič a Anže Kopitar. Stav zápasu Slovinsko - Dánsko 1:0
Kopitar zavezl puk do třetiny, vrátil do druhé vlny Kovačevičovu. Jeho ránu z první tečoval Pance a Slovinsko se ujímá vedení 1:0.

10:33

Balkánci trochu klopotně kombinují na své polovině.

11:17

Puk končí na dánské střídačce. Chvilka oddechu pro oba týmy. Nutno dodat, že se zatím hraje hodně uvolněná partie bez sebemenčích potyček a soubojů.

12:01

Dánskou rozehrávku vystihl Goličič, ale jeho tým ze soupeřova zaváhání nedokázal vytěžit.

13:04

Střelec první branky Pance se propracovával k dalšímu zakončení. Jeho pokus na poslední chvíli zblokovala bíločervená defenziva.

14:45

Vidmar zatáhl puk do třetiny a přenechal Pavlinovi. Na jeho dělovku dobře viděl Dahm a střelu chytá.

15:06

Na druhé straně po delší době prověřil Krošelje Madsen, slovinský strážce nepříjemný pokus vyráží ramenem.

16:28

Tavželj zkoušel nahazovat od modré. Protože však nikdo z jeho parťáků nedokázal jeho pobídku vychýlit, bylo to snadné sousto pro Dahmovu lapačku.

16:50

A další povedený zákrok Dahma, slovinský forvard Rodman ani nadvakrát neprotlačil puk skrz pravý beton dánského golmana.

17:12

Hardt se ocitl mezi kruhy, bleskově se z otočky pokusil zakončit. Ránu do horní poloviny branky vyráží Krošelj.

18:14

Slovinci se sami připravují o pásmo. Mohla za to nepřesná kombinace beků, kteří si přihráli až do středního pásma.

19:33

Obránce Jensen drží puk za vlastní branou a oba celky naposledy v prvním dějství střídají.

19:54

Jensen z úhlu zkouší Krošelje, ten vyráží. Byla to také poslední zajímavější akce první třetiny.

20:00

Hlavně si nezkazit začátek dovolené. V uvolněném duchu se zatím nese souboj Dánů se Slovinci, kteří díky Panceho povedené teči po úvodní dvacetiminutovce vedou 1:0.

20:42

Kovačevičovi se rána od modré moc nepovedla, skákavý pokus si ale před brankovištěm našel Urbas a z bezprostřední blízkosti přestřeuje. Tutovku zhatil rychlá reakce Dahma, jenž zasáhl betonem.

22:05

Panceho popravil Bödker. Přesněji řečeno střelce jediné dnešní branky trefil do břicha z voleje Bödker. Ale obětavý útočník se za potlesku ostravských tribun zvedá a odjíždí na střídačku.

23:30

Pozor, zvláštní jev dnešního duelu - první náznak šarvátky. Pavlina a Lauridsena bleskově rozpojili rozhodčí.

23:55

Útočník Jensen se pěkne uvolnil a pálí od pravého mantinelu, vyrážečka Krošeljce letí vzduchem a slovinský brankář si připisuje další dobrý zákrok.

24:41

Rodman se objevil v dobré pozici, ale trefil pouze stojícího bílého beka před sebou.

25:48

Madsen se pokouší tečovat pobídku svého parťáka, puk proskákal daleko vedle levé slovinské tyče.

26:21

Lauridsen dostal hodně prostoru, mohutně napřáhl, ale střelu umístil přesně do středu branky. Krošeljovi sice vypadl puk z výstroje, ale balkánské defenzivě vypomohl hvězdný Anže Kopitar.

26:33

Po komerční pauze další přerušení. Slovinci vyhazují na zakázané uvolnění.

27:09

Do brejku se dostal Jeglič, proti přesile se ale neprosadil. Platonickou převahu získávají Dánové.

27:56

Oliver Björkstrand přečíslení dva na jednoho zakončil sám. Jeho pokus z pravé strany rozvlnil boční síť.

28:38

Storm se šikovně obtáčel kolem slovinské branky, Krošelj se přemístil na poslední chvíli a zasahuje. Slovinci jsou nyní pod tlakem.

30:10

Díky Kovačevičově průniku vzniklo mírné vzrušení před Dahmem, Jeglič ale pálí do připraveného dánského strážce.

31:20

Druhá útočná formace Dánů teď potrápila soupeře. Vyloženou šanci si ale nevytvořila.

32:40

Štěbih pálí bez přípravy z levé strany. Betony Dahma zaklaply včas.

34:56

Dlouhá pasáž hry bez přerušení, diváci na větší vzrušení už hezkou řádku minut čekají.

35:26

Po slovinské chybě se u pravé tyčky v dobré možnosti zjevil Spelling. Krošelj ale zůstává bezchybný.

36:57

A hra plyne dál. Blíží se konec druhé třetiny a rozhodčí zatím ani jednou nemuseli vylučovat.

37:24

Potlesk si vysloužila tečovaná rána beka Kovačeviče. Ke štěstí Dánů rána změnila směr, ale končí vedle.

38:08

Kuriózní moment po dlouhé době přerušuje hru. Saboličův z levé strany trefil Dahma do masky. Pokus to byl tak silný, že dánskému brankáři spadla ochranná pomůcka z hlavy. Golman je však v pořádku.

39:21

Kopitar se hezky uvolnil, ale z pravého kruhu trefuje jen brusli jednoho z bránících hráčů.

40:00

Druhá třetina nepřinesla gól ani vyloučení. I proto po 40 minutách svítí na tabuli skóre 1:0 ve prospěch Slovinců, kteří si náskok vypracovali povedenou akcí v první třetině.

40:24

Jeglič na pravé straně ještě zkoušel přistrčit puk Urbasobi, jeho záměr ale vystihli dánští zadáci.

41:14

První útok Slovinců je dnes večer jednoznačně nejnebezpečnější formací. Na druhé straně trápí Balkánce lajna bratří Björkstrandů, kteří jsou momentálně na ledě.

42:13

Vyloučen hráč Klemen Pretnar (Slovinsko), 2 min. za Podražení
První vyloučení utkání přichází až ve třetí dvacetiminutovce.

42:31

Slovinci v oslabení přečíslili Dány, ale netroufli si zakončit slibně rozjetou akci.

43:22

A Slovinci jsou při chuti. Dělovku Jegliče krotí Dahm betonem.

43:50

Dánům se přesilovka hrubě nedaří...

44:20

Dvě dobré možnosti Slovinců. To je prachbídné vysvědčení pro dánské hráče, kteří promarnili dosud jedinou přesilovku v zápase.

45:16

Madsen v pravém kruhu hodně dlouho vyčkával, zda střílet nebo přihrávat. Nakonec zvolil první variantu, ale pouze napálil Krošeljce, který dobře ucpal prostor u přední tyče.

45:53

Souboje se rozhodně nedohrávají, ale Slovinci mají smůlu. Už podruhé je trefil letící puk. Tentokrát si krvavý šrám odnesl z ledu útočník Vidmar.

46:27

Gregorc nebezpečně pálí od modré. Dahm si musel střelu hledat mezi houštinou těl, ale nakonec byl úspěšný hledač a ránu vyráží.

48:15

Rodící se možnost Dánů hatí ofsajd.

48:57

Tavženj ukončuje slovinský pobyt v útočném pásmu nepřesnou ranou, která zaduněla o zadní mantinel.

50:08

Oba celky ostravskému publiku předvádí, proč jsou týmy s nejmenším počtem vstřelených branek ve skupině B. Za 50 minut si diváci zakřičeli pouze jednou gól.

50:51

... a proto se fanoušci baví tradičním pokřikem - kdo neskáče, není Čech.

52:33

Pretnar se neukvapil, nezakončil zbrkle a místo toho objel branku. Vhodný okamžik na střelu či nahrávku ale promeškal.

53:22

Patrick Björkstrand našlápl na levém křídle, projel bez povšimnutí polovinou hřiště, ale zakončil pouze do hrudi připraveného Krošelje.

53:57

Sabolič z otočky bekhendem chtěl připravit šanci pro své druhy, zůstal nepochopen.

54:29

Vyloučen hráč Kim Staal (Dánsko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
A tak si zahrejte taky tu přesilovku... Slovinci si poprvé v duelu vyzkouší hru v početní výhodě.

54:48

Smolný moment pro modré. Jejich bek při střele zlomil hokejku. I kvůli tomu přichází Slovinci o pásmo.

55:54

Přesilovku diriguje Kopitar, nakonec ale kazí rozehrávku špatným pasem.

56:21

Saboličův švih proletěl kolem levé tyčky Dánů.

56:55

Nevýrazný Hansen během krátké chvíle dvakrát vystrašil Krošeljce, ten si připisuje další dva zákroky do statistiky.

57:53

Krošelj drží nadále slovinské naděje na premiérovou výhru na šampionátu. Skrytou ránu Patricka Björkstranda efektně chňapl do lapačky.

57:53

Dánové zkusí hru v šesti hráčích v poli.

58:02

Tísněný Jeglič minul prázdnou klec.

59:05

Dánům se nepodařilo trvale usadit v útočné třetině. Slovinci mohli několikrát zakončit do prázdné branky, z obtížných pozic si ale netrofuli vypálit.

59:51

Před Spellingem se uvolnila volná cesta k brance, jeho dělovka ale v síti neskončila. obětaví Slovinci nakonec puk vyhodili a o výhru je už nic nepřipraví.

60:00

A je konec. Slovinci na sestup do divize B dostali slabou náplast v podobě jediné výhry v Ostravě. Dánové po prohře skončí skupinu B na předposlední sedmém místě.

60:00

Hezký zbytek pondělního večera a dlouhý a příjemný spánek. Zítra se na fanoušky valí hokejový nášup. Na programu je hned šest duelů včetně mače Čechů se Švýcary, idnes.cz jako tradičně chystá z každého utkání podrobnou on-line reportáž. Dobrou noc.

11. května 2015 20:15Slovinsko-Dánsko 1:0
7. května 2013 16:15Slovinsko-Dánsko 2:3P