Krásný úterní večer! Poslední duel ostravské základní skupiny B mezi Finskem a Ruskem je na programu od 20:15 hodin. Jeho průběh vám přineseme zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.

Toto utkání je velice důležité pro český tým. Vítěz střetnutí totiž skončí ve skupině B druhý a právě s vítězem svěřenci Vladimíra Růžičky odehrají ve čtvrtek čtvrtfinále.

Oba týmy mají na kontě shodně 14 bodů. Finové nejprve na úvod šampionátu vysoko prohráli s Američany, pak čtyři utkání v řadě neinkasovali a v posledním zápasu porazili Bělorusko až na nájezdy.

To Rusové ztratili body ve dvou utkáních - padli s Američany a Slováky přetlačili až v prodloužení. Zbylá střetnutí vyhráli, kupříkladu Bělorusko vypráskali 7:0.

Širokov

Rozhodčí: Nord (SWE), Björk (SWE) - Lederer (CZE)
Počet diváků: 8 812

Oba celky už nastupují na ledovou plechu, za malou chvíli začínáme!

0:10

Po nahození zakázané uvolnění Rusů

0:36

První střelu duelu si připisuje obránce Bělov, pálil z dálky, finský gólman byl připravený.

0:49

Zakázané uvolnění i na straně Finů

1:46

Úvod utkání je zatím opatrný, Finové měli optickou převahu, ke střele se ale nakonec prodral Tarasenko, jenž pálil jen do připraveného Rinneho.

3:01

Toho by mohli Finové litovat! Dva hráči se řítili v přečíslení, Hartikainen ale situaci prováhal.

3:44

Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu, Rinne byl připravený.

5:29

Dadonov operoval za brankou, nabízel se mu spoluhráč, ale centr prvního ruského útoku poslal kotouč před branku přímo do lapačky Rinneho.

6:01

Teč, dorážka a pozorný Bobrovskij! Čtvrtá finská lajna zatlačila Rusy, puk ale do sítě nedotlačila.

6:51

Rusové v úzkých! Tentokrát zahrozila první finská řada, která předvedla pohlednou kombinaci. Na konci byl dorážející Ruutu, jenž zblízka netrefil prázdnou branku.

7:54

Širokov postupoval s Plotnikovem rychle dopředu a finská obrana nestíhala. Puk vedl Širokov, jenž také vystřelil. Jeho křížná rána ovšem letěla nad.

10:09

Po krátké pasáži bez střel vypálil Mozjakin, puk se od Rinneho masky odrazil zpátky na ledovou plochu.

10:46

Kovalčukova bomba se od mantinelu odrazila přímo k Rinnemu.

12:18

Zakázané uvolnění Finů

12:30

Unavení Finové pustili Plotnikova ke střele, Rinne byl však pohotový.

13:45

Vyloučen hráč Viktor Antipin (Rusko), 2 min. za Podražení

14:00

Tichonov vyhazuje.

14:28

Lindellovo přízemní nahození trefilo jen změť těl a Rusové se znovu osvobozují.

15:09

Kontiolovu střelu Bobrovskij vyráží.

15:32

Finové musí zase zakládat akci od Rinneho.

15:40

Lepistö v ofsajdu.

15:45

Hraje se 5 na 5, Finové první přesilovku nevyužili.

17:19

Nádherná práce Panarina za brankou! Několikrát natolik zmátl Lepistä, finský obránce byl úplně zmatený. Přihrávku Panarina pak ale nikdo ke gólové střele nevyužil.

18:04

Sergej Mozjakin (Rusko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Jevgenij Malkin. Stav zápasu Finsko - Rusko 0:1
Rusové se dostávají do vedení, po perfektní přihrávce Malkina z první Mozjakin nekompromisně propálil Rinneho.

18:37

Na ledě to jiskří. Po faulu Komarova na Medvěděva ho hned přijel pomstít Čudinov.

18:37

Medvěděv odchází společně s doktory do šatny, evidentně má něco s levou rukou.

18:37

Vyloučen hráč Leo Komarov (Finsko), 5+20 min. za Faul kolenem

18:51

První šanci dlouhé ruské přesilovky si překvapivě připisuje Finsko. Finové Rusy efektně vymíchali, střílel Hietanen, ale jen do Rinneho.

19:25

Už je poslední minuta první třetiny, vypálil Tarasenko. Pak bombu z dálky vyslal Čudinov.

19:43

Rinne si počkal na příležitost Mozjakina z dálky a ačkoliv neměl ideální výhled, lapačkou zasáhl.

19:48

Finové vyhazují.

20:14

Medvěděv je zpátky na ledě, teď nezachytil puk na modré a Finové se osvobodili.

20:46

A znovu Medvěděv - pálil, Rinne jeho pokus vyrazil.

21:09

Rusové musí zakládat útok od gólmana.

21:36

Rusové budou ještě dvě minuty hrát 5 na 4.

21:52

Malkin mocně napřáhl, ale Kontiola zastavil jeho pokus kolenem.

22:48

Další ránu si připsal Medvěděv, Kemppainen ale puk vyhodil.

23:36

Rusové promarnili pětiminutovou přesilovku, Finové odolali a znovu se hraje 5 na 5.

24:20

Hartikainen držel puk a nakonec i vystřelil. Bobrovskij zůstal na svém místě a odolal.

24:45

Vyloučen hráč Arťom Anisimov (Rusko), 2 min. za Nedovolené bránění

24:50

Ostravskou halu trápí výpadky časomíry a multimediální kostky na ledem.

24:54

Aleksander Barkov (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Janne Pesonen a Jussi Jokinen. Stav zápasu Finsko - Rusko 1:1
Finové využívají přesilovku a srovnávají! Základem bylo vyhrané buly, Jokinen si pěkně posunul kotouč na ose a poslal ho před branku. Tam ho nejprve tečoval Pesonen a poté se nejrychleji zorientoval na dorážku Barkov.

26:49

Icing finského celku

28:44

Rinne zasahuje proti nepříliš povedené střele z větší vzdálenosti, navíc neměl zakrytý výhled.

29:35

Jakovlev si vybruslil po levé straně a z rohu napálil tyč Rinneho bránky!

29:56

Pohotovu ránu vyslal Antipin, Rinne kotouč přikryl.

32:24

Finové vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění.

33:16

Tarasenko se vystavil do ofsajdu.

33:41

Po delší době trochu vážnější akce - Rusové se rychle dostali dopředu, finská obrana nestíhala a vypálil Širokov. Bohužel pro Rusy pouze přímo do Rinneho.

35:16

Rusové Finy na delší dobu zamkli, neustále si nahrávali Malkin s Medvěděv, až druhý jmenovaný vystřelil. Rinne si ovšem puk našel.

37:02

Finové nyní zlepšili pohyb, Rusové mají potíže dostat se do útočného pásma.

37:24

Pesonen už už najížděl s pukem dopředu, zadovkou chtěl vybídnout svého spoluhráče, ale Rusové se stihli vrátit a zamezili nebezpečí.

39:18

Obránce Hietanen se proháčkoval ke střele, Bobrovskij dal včas betony k sobě.

40:57

Vyloučen hráč Jevgenij Malkin (Rusko), 2 min. za Podražení

41:05

Bobrovskij měl problémy, Barkov dobře trefil poskakující kotouč, ale ruského brankáře nepřekonal.

42:33

Finové drží útočné pásmo, ale ne a ne vystřelit.

42:57

Rusové jsou kompletní, Malkin opustil trestnou lavici.

44:32

Panarin se nedostal přes Lindella, na dorážku se chystal Širokov, leč zbytečně.

45:40

Finsko sice u mantinelu vybojovalo puk, ale obě pětky už šly raději vystřídat. Na ledě byly až příliš dlouho.

47:13

Zápas nyní ztratil tempo, hraje se ve středním pásmu, případně v rozích. Ale před brankou? Kdepak.

47:56

Po delší době konečně šance! Pesonen chtěl vybídnout Jokinena, který si najížděl do ideální pozice, ale puk se k němu nakonec nedostal. Finští fandové jen vydechli zkalmáním...

50:02

Antipin prolétl do útočného pásma, ale zase se bojuje v rohu.

51:04

Jakovlev pálil z dálky a... Rinne zasahuje.

51:22

Jaakola to zkusil bombou od modré, před Bobrovským sice byla mela, ale kotouč v síti neskončil.

53:36

Utkání sleduje 8 812 diváků, ostravská ČEZ arena hlásí vyprodáno.

53:54

Opět se ukázala dvojice Pesonen a Jokinen. Nabídli divákům trochu vzrušení před Bobrovským, ale gólová střela Jokinena nakonec letěla vedle.

54:54

Arťom Panarin (Rusko) vstřelil branku (5. gól na mistrovství), asistence Jevgenij Dadonov a Maxim Čudinov. Stav zápasu Finsko - Rusko 1:2
Třetí třetina nabírá grády a Rusové vedou! Základem byla střela Čudinova z dálky a mela před Rinnem. V ní se po přiťuknutí od Dadonova nejlépe zorientoval Panarin, jenž prokázal důraz a puk dorazil do sítě.

55:57

Finové vyrazili do přečíslení 3 na 2, vystřelil Immonen, jeho ránu vyrazil Bobrovskij maskou.

57:41

Joonas Donskoi (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Aleksander Barkov a Jussi Jokinen. Stav zápasu Finsko - Rusko 2:2
Je srovnáno po nádherné trefě! Donskoi si forhendem sklepl nahození Barkova a bekhendem zavěsil pod břevno.

58:33

Neskutečný finiš třetí periody! Rinne odolal, zblízka dorážel Mozjakin i Malkin.

59:52

Finové málem zvítězili trefou v samém závěru! Salmela nebezpečně tečoval před Bobrovským a ten měl pořádnou porci štěstí, finský bek totiž nemířil přesně.

60:24

Finové jsou v úvodu nastavení aktivnější, Bobrovskij nahození na Lepistöho zvládl.

61:46

Mironov to zkusil z dálky, ale byla to jen propagační střela. Rinne neměl zakrytý výhled, měl ideální postavení, a tak s tímto pokusem neměl sebemenší problém.

62:05

Nedůrazná a slabá střela Mäntyläho končí u Bobrovského.

62:48

Finský vpád přes střední pásmo zastavila přihrávka rukou.

63:01

Jsou před námi poslední dvě minuty prodloužení, nastavená pětiminutovka nabízí spíš taktické vyčkávání.

63:30

Finové pěkně kombinovali, ale akci možná trochu až překombinovali. Barkov měl ideální palebnou pozici, Bobrovskij se stihl bryskně přesunout a famózně zasáhl!

64:53

Jokinen z dálky nahodil puk na Barkova, ten se po něm natahoval, ale Bobrovskij na poslední chvili sebral kotouč do lapačky.

0:0

Arťom Panarin (Rusko) nájezd neproměnil.

Lapačka Rinneho byla na místě.

0:0

Jarkko Immonen (Finsko) nájezd neproměnil.

0:0

Sergej Mozjakin (Rusko) nájezd neproměnil.

Mozjakin trefil jen ruku Rinneho.

0:0

Joonas Donskoi (Finsko) nájezd neproměnil.

Donskoi nepředvedl nic, utekl mu puk.

0:0

Vladimir Tarasenko (Rusko) nájezd neproměnil.

Zkoušel kličku, Rinne se stihl přemístit.

0:0

Jussi Jokinen (Finsko) nájezd neproměnil.

Skvělý zákrok Bobrovského, puk vykopl na poslední chvíli betonem.

0:0

Aleksander Barkov (Finsko) nájezd neproměnil.

0:0

Ilja Kovalčuk (Rusko) nájezd neproměnil.

Úžasný Rinne, nájezdy pokračují.

1:0

Joonas Donskoi (Finsko) nájezd proměnil (3. gól na mistrovství) .

Přesná střela mezi nohy, první úspěšný nájezd

1:0

Je rozhodnuto! Finové poráží Rusko na nájezdy a tak je to jasné - ve čtvrtfinále se český tým utkání právě s Finskem!

Z on-line reportáže je to vše, těšte se na čtvrteční čtvrtfinálové bitvy. Všechny vám server iDNES.cz samozřejmě nabídne v podrobných on-line přenosech. Díky za pozornost, hezký zbytek úterního večera přejeme!

20. února 2022 5:10Finsko-Rusko 2:1
11. listopadu 2021 17:30Rusko-Finsko -:-
20. prosince 2020 13:30Rusko-Finsko -:-
5. listopadu 2020 17:30Rusko-Finsko -:-
6. února 2020 17:30Finsko-Rusko -:-
15. prosince 2019 14:00Rusko-Finsko -:-
7. listopadu 2019 17:30Finsko-Rusko -:-
25. května 2019 15:15Rusko-Finsko 0:1