Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Dobrý nedělní podvečer z olomoucké Plecharény, kde za pár okamžiků začne utkání 3. kola baráže mezi místní Morou a Slavií Praha.

Oba soupeři se utkají v této sezoně už posedmé. Oba týmy přitom vyhrály třikrát, ve čtyřech případech skončil zápas výsledkem 3:2.

Slavia rozehrála baráž nejlépe ze všech čtyř týmů, po domácí výhře nad Chomutovem uspěla v nájezdech i v Českých Budějovicích, s pěti body tak vede tabulku. Olomouc v prvním kole porazila Motor a v pátek na nájezdy padla v Chomutově, má tedy body čtyři.

Deset minut před začátkem jsou tribuny téměř prázdné, výjimkou je zpola zaplněný kotel domácích. Uvidíme jak to bude při zahajovacím buly.

Veselý

Rozhodčí: Pešina (CZE), Úlehla (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 3 869

Ze sestavy domácích vypadl po pátečním utkání útočník Matěj Pekr, kterého nahradil Peter Zuzin. Místo obránce Jaroměřského nastoupí Robin Staněk.

Pro příznivce statistik, výsledky letošních soubojů Olomouce a Slavie jsou 2:3n, 3:2n, 4:2, 1:5, 2:3, 3:2. A aby toho nebylo málo, po dnešním utkání se oba soupeři znovu potkají v úterý v Praze.

0:27

První střelu domácího Laše srazila obrana slavie vysoko nad.

1:39

Vypadalo to, že u Zuzin byl podražený u mantinelu hokejkou, sudí však situaci viděli jinak.

1:46

Furcha donutil k zákroku Patera, puk mu však těsně před brankářem utekl.

2:37

Mora je zatím aktivnější, Buc pálil před obránce, Furch jeho střelu do středu v klidu ukryl.

3:36

Jakub Matai už střílel do odkryté branky, Furch skvělým zákrokem zabránil jistému gólu.

5:50

Tvrdá bomba Škůrka se odrazila od Furchova hrudníku.

6:34

Slávista Knot nahazoval od modré a puk se otřel o tyčku.

7:58

Stránský poslal na Trvaje propagační střelu z dálky, nakonec pro svůj tým vytěžil vhazování v útočném pásmu.

8:43

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Hákování

10:13

První lajna zamkla Slávii v pásmu, ostrou střelu od modré vyrazil Furch maskou.

10:50

Slavia je v plném počtu, vzápětí se provinila zakázaným uvolněním.

11:20

Domácí ztratili puk ve vlastním pásmu, Knot ale nedokázal hradbu před Trvajem prostřelit.

12:50

Slavia zvedá hlavu, dvakrát získala puk v útočném pásmu a vytvořila před Trvajem slušný zmatek. Na gól ale zatím čekáme.

14:28

Už Herman byl v obrovské šanci sám před Furchem, hledal ale ještě před prázdnou Mataie, tomu však dorážku překazil rybičkou jeden ze slávistů.

14:40

Jergl si najel za beky a dostal přihrávku, aby jel na Furcha úplně sám, chyběla mu přece jen rychlost.

16:27

Štich hrál vysokou holí, vhazuje se před Furchem.

20:00

Skončila první třetina, v níž byla aktivnější Olomouc, neví si však rady s aktivním forčekingem Slavie v útočném pásmu. Na Hané zatím sledujeme co do nasazení velmi slušný zápas, který oceňuje i zhruba 3 a půl tisíce diváků.

20:00

Střely v první třetině: 12:5 Blokované střely: 5:6 Hity: 7:5 Vhazování: 10:10

20:25

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Vyrůbalík chyboval na útočné modré, Knotek si musel při zastavování akce Slavie pomoct faulem.

21:35

Vas vypálil od modré, puk se odrazil od spodního oblouku branky.

22:34

Domácí jsou v plném počtu.

23:58

Vyloučen hráč Juraj Valach (Slavia), 2 min. za Faul loktem
Valach to u mantinelu s důrazem přehnal.

24:53

První polovinu přesilovky sice Mora strávila v pásmu, ale bez pořádné střely.

25:26

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - Slavia 1:0
Šťastný gól pro domácí, kteří se k němu dostali po nečekaném odrazu za brankou na Vyrůbalíka, který sice puk netrefil dobře, ale s pomocí Knotka se dostal do branky.

26:39

Jiří Řípa (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Peter Zuzín a Rostislav Marosz. Stav zápasu Olomouc - Slavia 2:0
A je tu druhý gól v síti Furcha. Na konci parádní kombinace byl volný Řípa, který střelou do horní poloviny rozsvítil červené světlo za brankou.

26:58

Vyloučen hráč Peter Zuzín (Olomouc), 2 min. za Podražení
Zuzin hasil hákem rozjetého Pletku, Slavia má šanci snížit.

28:39

Sklenář dorážel úplně sám jen proti Trvajovu betonu, nedokázal však v kritické chvíli puk zvednout z ledu.

29:00

29:35

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Držení hole

29:35

Vyloučen hráč Václav Pletka (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Houdek měl s Pletkou nějaké pletky před Trvajem, z téhle zápletky ale jsou jen dvě minuty pro oba dva.

31:18

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), 2 min. za Podražení
Stránský sebou u mantinelu řízl na zem, podle rozhodčích za to mohlo podražení Majeského.

32:04

Domácí se osvobodili, navíc se síly na ledě vyrovnají.

32:04

Vyloučen hráč Jaroslav Bednář (Slavia), 2 min. za Hákování

32:55

Mora špatně vystřídala a Slavia byla ve čtyřech proti dvěma bekům. Trvaj ostrou střelu Valacha sice chytil, chvíli však nevěděl, kde má puk. Nakonec byl pod betonem.

33:20

Domácí jsou v plném počtu, zahrají si 44 vteřin přesilovky.

34:20

Pletka to zkusil sympaticky bekendem z úhlu, Trvaj mu ale nenechal žádnou škvíru.

36:10

Marosz vybídl Kucharczyka, který sice už neměl dobrý střelecký úhel, stejně ale zkusil tvrdým příklepem pozornost Furcha.

36:47

Domácí Řípa už už našlapoval do nájezdu, sudí však odpískali přihrávku rukou.

37:10

Štich si počkal na Ondruška a připnul ho na mantinel, jen to zadunělo.

38:42

Buc okamžitě napálil odražený puk směrem na branku, Furch se k tyčce stihnul přesunout včas.

39:58

Vyloučen hráč Jakub Šulc (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Za faul dvě vteřiny před koncem třetiny nejspíš Šulce o přestávce nepochválí.

40:00

Ve druhé třetině jsme v Olomouci viděli dvě branky, k potěše tribun obě do sítě slávisty Furcha. Dá se říct, že domácí gólově vyjádřili svou převahu a mají nad soupeřem mírně navrch. Uvidíme, co nabídne třetí část.

41:02

Domácím se přesilovka nedaří, nejsou schopni se dostat do pásma.

41:27

Tak nakonec se jim to přece jen povedlo a Kucharczyk dvakrát zkoušel pálit, napodruhé zasáhl Furch těsně před připraveným Maroszem.

42:03

Hosté jsou v plném počtu a hned se nastěhovali do útočného pásma. Domácí jen vyhazují.

44:58

Slavia teď zažila Olomoucký tóčo. Druhá lajna je na víc než minutu sevřela v pásmu, Marosz při dvou střelách ale Furcha nepřekonal.

46:07

Stadionem obíhá mexická vlnka.

46:23

Slávisté vyhodili s takovou vervou, až je z toho zakázané uvolnění.

47:30

Pletka tvrdě pálil přibližně od modré čáry, Trvaj ale střelu dobře viděl a bez potíží ji nasměroval do své lapačky.

48:08

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Hákování

49:09

Slavia domácím zle zatápěla, Knot nahodil puk a Pletka několikrát zblízka dorážel. Trvaj ale dál drží nulu.

49:34

Furch při rozehrávce našel domácího Mataie, který okamžitě střílel na branku, gólman Slavie ale svoje zaváhání napravil.

51:22

Laš-Buc-Laš. Olomoucká dvojice jela na jediného obránce, přihrávek ale bylo příliš, Dávid Buc už měl raději pálit.

52:25

Mora po tlaku Slavie jen vyhazuje a střídá.

52:25

Utkání sleduje 3869 diváků, v tom přibližně dvacítka v dresech Slavie.

56:09

Cink! Marosz nabil Řípovi a jeho střlu vyrazil Furch na tyč.

56:23

Vyloučen hráč David Štich (Slavia), 2 min. za Hrubost
Šance Slavie snižuje faulující Štich, sešívaní se budou dvě minuty bránit.

56:45

Knotek se řítil sám na Furcha, ten si ale prostor mezi betony dobře pohlídal.

58:30

Slavia je v plném počtu.

58:50

Trochu emocí na ledě i tribunách, Marosz přihrál pád u mantinelu a pak se trochu kočkoval se Šulcem. Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

59:30

Domácí drží puk.

60:00

Domácí si připisují hodně cenné tři body a nutno říct, že je získali po velmi dobré výkonu. Slavie bude mít šanci na odvetu už v úterý, kdy se oba celky potkají v Praze. Sudí Beránek si ještě něco na ledě vysvětluje se sudími.

14. dubna 2015 18:00Slavia-Olomouc 3:2N
12. dubna 2015 17:00Olomouc-Slavia 2:1
31. března 2015 18:00Slavia-Olomouc 2:1
29. března 2015 17:00Olomouc-Slavia 2:0
15. března 2015 17:00Olomouc-Slavia 3:2
13. března 2015 17:30Slavia-Olomouc 3:2
23. ledna 2015 18:15Slavia-Olomouc 5:1
5. prosince 2014 18:00Olomouc-Slavia 4:2