Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár chvil začne utkání 7. kola baráže o extraligu mezi místní Morou a Motorem České Budějovice.

Oba týmy zahájí druhou polovinu baráže a pro domácí půjde o hodně. Zatímco po prvních třech kolech byli v tabulce první, po dalších třech kolech a třech porážkách jsou poslední. Pokud se chtějí zachránit v nejvyšší soutěži, nemohou jinak než dnes vyhrát.

Po nedělní porážce 2:5 s Chomutovem domácí trenéři přeházeli útoky. Do první lajny posunuli kapitána Pavla Pateru, do sestavy se vrací i Matěj Pekr, až ve čtvrté lajně je Rostislav Marosz.

Poprvé do baráže zasáhne i Pavel Skrbek, v základní části nejlepší obránce kohoutů.

Švec

Rozhodčí: Pešina (CZE), Homola (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 2 868

Motor v úvodních třech kolech prohrál a z jejich kabiny zněly hlasy už jen o sbírání zkušeností. Nicméně nastartovala je i domácí výhra 4:3 právě nad Morou a v polovině baráže ztrácí na druhý Chomutov jen dva body.

Do začátku zápasu zbývá pár minut, stadion je téměř prázdný. Jako by Olomouc přestala svým kohoutům věřit. Návštěva je zatím vpravdě prvoligová.

0:35

Patera nehodil do pásma, Bucovi po zpětné přihrávce chyběl kousek, aby se dostal k puku mezi kruhy.

0:56

První střela patří domácím. Z levého kruhu vyzkoušel lapačku Bláhy Vyrůbalík.

1:55

Motor má problémy s rozehrávkou, na to, aby se podíval do útočného pásma zatím nemůže pomýšlet.

2:03

Z ledu se nemůže zvednou Luboš Rob. Tak už se mu to podařilo a v předklonu míří na střídačku.

3:20

Zatím sice hrají s pukem jen domácí, ke střelám to ale k jejich smůle nevede.

4:15

Pekr zazmatkoval ve vlastní třetině a rozehrával přes vlastní brankoviště. Hosté toho ale nedokázali využít.

5:52

Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazuje se před Bláhou.

6:09

Vyloučen hráč Radim Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za Hákování
Kucharczyk dobruslil ujíždějícího Kuchejdu a zblokoval mu střelu, nicméně sudí souboj, po němž hráč Motoru upadl, posoudili jako faul.

6:21

Co dal Nouza do rány od modré na razanci, to mu chybělo na přesnosti.

7:22

Ránu Vráblíka srazil výklekem Řípa, Mora se ubránila.

8:51

Marosz v náznaku šance, z hranice levého kruhu mířil zápěstím ale jen do připraveného Bláhy.

9:02

Vyloučen hráč Daniel Boháč (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry
Boháč vyhodil puk přes plexisklo, půjde si to promyslet na trestnou lavici.

9:48

Herman si dobře vyměnil puk s Řípou a pálil z bezprostřední blízkosti, Bláha ale místo mezi betony rychle ucpal.

10:06

Mora je stále v pásmu, od modré nahazoval na teč Majeský, ani jeden z dvojice domácích útočníků se ale k puku nedostal.

10:10

Knotek těsně před Bláhou tečoval puk, ale nasměroval ho mimo branku. Motor vyhazuje.

11:00

V závěru přesilovky vyzkoušel na opačné straně Vošvrdu Vráblík, do konce trestu zbývají dvě vteřiny.

12:35

Posunutá branka domácích, vhazovat se bude před Vošvrdou.

12:40

Hned po buly pálil z první Straka, puk proletěl těsně nad brankou i překvapeným Vošvrdou.

14:02

Buc využil na levém křídle své rychlosti a neatakovaný si připravil tvrdou střelu, mířila však mimo.

16:24

Matai našel před brankou Pateru, který pálil z první, Bláha se štěstím našel puk pod betony.

18:04

Domácí zkouší střílet z každé pozice, Kucharczykovu ránu srazil Bláha do ochranné sítě.

19:34

Ještě jedna šance pro domácí, bude se vhazovat před Bláhou.

20:00

První třetina je za námi a nabídla nám poměrně nedochucený hokej, kterému chybělo nasazení odpovídající boji o nejvyšší soutěž. Dvě slušné šance měli domácí, hosté zatím nic. Střely na branku 14:4.

20:23

Patera měl na holi gól, zblízka ale nedokázal Bláhu prostřelit.

21:36

Kucharczyk nabil Lašovi, střela ale přeletěla břevno.

22:46

Mora držela Motor dlouho pod zámkem a před Bláhou bylo horko, zatím ale odolává.

24:34

Další střídání strávené v pásmu Motoru, tentokrát ovšem ne tak nebezpečné, puk cestoval jen po prknech.

25:20

Matai objel branku a nabídl střelu Majeskému, olomoucký obr ale v dobré pozici minul.

26:25

Motor má puk, může se nadechnout a vymyslet jak k Vošvrdovi.

28:05

Motor má problém dostat se do útočné třetiny. Naposledy ho zastavil ofsajd.

28:35

Dlouhý pálil zápěstím z mezikruží do horního rohu, Bláha do lapačky v klidu chytá.

29:14

Patera poslal žabkou spoluhráče do brejku dvou na jednoho, sudí poněkud nepochopitelně posoudili sidutaci jako postavení mimo hru.

29:51

Vyrůbalík si dobře sjel před brankáře, těsně ale nedosáhl na puk, jinak by dorážel do zpola okryté branky.

31:04

Kuchraczyk v dobré šanci znovu nechal vyniknout Bláhu, neuspěl ani s dorážkou.

31:49

Zuzin znovu na výletě kolem branky a nabízel puk Maroszovi, jeho rána sražená do ochranné sítě.

33:28

Nouza dobře mířil na Vošvrdovu vyrážečku, konečně pořádná střela od hostujícího týmu.

34:25

Vošvrda znovu musel ukázat výborný zákrok proti střele Vaniše.

35:28

Ondrušek pálil po pasu Zuzina do odryté branky, trefil však jen přesunujícího se Bláhu.

36:01

Mora v posledních chvílích znovu tlačí, Motor se osvobodil jen za cenu icingu.

38:39

Sudí se dlouho zaujatě dívali na zašlápnutý puk a v momentě, kdy ho domácí vyšťourali, nesmyslně zapískali.

39:13

Pavel Skrbek (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Marek Laš a Radim Kucharczyk. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 1:0
Střelu Laše vyrazilk Bláha jen před sebe a Skrbek puk dorazil ze vzduchu za Bláhu. Tak nakonec ještě musí branku potvrdit videorozhodčí.

39:13

Sudí ukázal do středu hřiště, gól platí.

39:20

Hned po buly se Buc řítil sám na Bláhu, klička do forhendu skončila na betonu.

39:42

Pavel Patera (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Matai a Ivan Majeský. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 2:0
To je tedy závěr třetiny! Mora zvyšuje na 2:0 zásluhou Jakuba Mataie.

40:00

Skončila druhá třetina, v níž si domácí vytvořili souvislý tlak, ale dlouho nedokázali Bláhu překonat. Podařilo se jim to až v poslední minutě a to hned dvakrát.

40:00

Ve druhé třetině byl poměr střel 18:3, celkem je to po druhé třetině 32:7.

41:22

Vyloučen hráč David Kuchejda (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

41:39

Vyloučen hráč Daniel Boháč (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání
Mora dostává šanci zahrát si 1:43 proti třem. Zraněný Řípa však odchází do kabiny.

41:44

Hosté okamžitě vyhazují.

42:47

Domácí si dobře dokázali předat puk, Laš však ve střelecké pozici namířil do ochranné sítě.

42:57

Tomáš Houdek (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Pavel Skrbek a Radim Kucharczyk. Stav zápasu Olomouc - Č. Budějovice 3:0
Bláha nechal otevřený pravý vikýř a právě tam trefil od modré puk Tomáš Houdek.

43:30

Marosz na konci kombinace pálil z první mimo, Motor je v plném počtu.

44:04

Další ostrou ránu si připravil od modré Ondrušek, Bláha zasahuje.

44:49

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Hákování
Houdek zbytečně na modré srazil soupeře a zamířil na trestnou lavici. Motor má šanci na snížení.

45:39

Puk je za Bláhou, Motor musí začít cestu do útočného pásma znovu.

47:16

Domácí jsou v plném počtu.

50:27

Motor znovu v problémech s rozehrávkou ve vlastní třetině.

50:27

Podle oficiálních údajů sleduje utkání 2868 diváků.

53:07

Vyrůbalík předvedl krásný bodyček na Pajiče.

54:20

Z tribun zní skandovaný potlesk a domácí si v kombinacích zvyšují pošramocené sebevědomí. V Plecharéně zatím vše směřuje k jasnému konci. Připraví si Motor zápletku?

56:13

Vošvrda si po delší dobře připsal zákrok vyrážečkou po střele Pajiče.

56:13

Mora si vybírá oddechový čas.

58:00

Zbývají dvě minuty do konce třetí třetiny.

58:56

Domácí hrají už jen tak, aby neinkasovali. Přejedou červenou a odevzdají puk.

59:40

Rob mohl v posledních vteřinách připravit Vošvrdu o čisté konto, olomoucký brankář si ho musel zasloužit těžkým zákrokem.

28. ledna 2024 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:2N
20. prosince 2023 17:30Č. Budějovice-Olomouc 4:0
29. října 2023 17:00Olomouc-Č. Budějovice 5:2
17. září 2023 17:00Č. Budějovice-Olomouc 3:1
5. února 2023 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:2
28. prosince 2022 17:30Č. Budějovice-Olomouc 4:2
6. listopadu 2022 17:00Olomouc-Č. Budějovice 3:1
30. září 2022 17:30Č. Budějovice-Olomouc 1:2P