Hokejisté Litvínova i jejich fanoušci věří, že se jim na domácím ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky podaří ukončit sérii a po 19 letech postoupit do finále extraligy. Nad Kometou mají luxusní náskok 3:1 na zápasy a doma mohou sérii ukončit.

Kometa našla na rozjetého a odpočatého soupeře recept až ve čtvrtém duelu, do té doby jí Litvínov přehrával. A když ne, v jeho brance stál skvělý Pavel Francouz, zatím jednoznačně nejlepší gólman play-off.

Brno se však ve 4. duelu probralo, dokázalo v něm dát čtyři góly, což je víc než ve třech předchozích duelech dohromady. Elitní kanonýr Petr Ton však na semifinálovou trefu stále čeká.

Z Brna nepřijel s týmem zraněný zadák Petr Kuboš, místo něj bude vedle Tomáš Malce nastupovat mladík Libor Hájek. Litvínov by měl být kompletní.

Dočekal

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Homola (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 811

Oba celky jsou na ledě, litvínovská hala je připravená na start pátého semifinále.

1:20

Hned v úvodu se Kempný snažil zdálky překonat Francouze, od té doby se oba celky spíše oťukávají a gólmani jsou téměř bez práce.

2:22

Druhý útok domácích se usadil v pásmu, dlouho tam Kometu držel, ale k nebezpečné střele se nedostal a nahození od modré Čiliak vyrazil.

2:53

První větší šanci si vypracovali hosté. Káňa se dral do zajímavého brejku a za sebou našel volného Tona. Jeho střelu mezi betony však Francouoz pohlídal.

3:24

Antonín Honejsek (Kometa) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Jan Hruška. Stav zápasu Litvínov - Kometa 0:1
Kometa zmrazila Litvínov zprvu nenápadným útokem, který však výrazně pozvedl Hruška. Ten zajel za branku a parádní bekhendovou zadovkou našel u původní tyčky Honejska. Gólman už se přesouval a na Honejskovu střelu bez přípravy nestihl reagovat.

6:25

Zaskočený Litvínov se ne a ne prokousat přes obranný val Komety ve středním pásmu. Kometa dobře bruslí a hrozí protiútoky. I ty však teď většinou končí v rohu nebo na modré. A napopsledy v lapačce Francouze.

6:40

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Podražení

8:21

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Nejnebezpečnější akci domácích vyřešil Vondráček, který zaklekl a odrazil finální přihrávku před branku. Jenže pak Kováčik bránil průniku souepře bez puku a poslal Brno do tří.

8:40

Čiliak dvakrát vyrazil puk a Kometa už je ve čtyřech.

9:20

Čiliak sbalil do lapačky ránu Ručinského a z přesilovky domácích zbýváí už jen minuta.

9:49

Před Čiliaka se dral Lukeš, ale Dočekal ho poslal na boční síťku. Poté se strhla menší strkanice. Vylučovat se nebude.

10:21

Litvínov mačkal Kometu, ale Čiliak byl spolehlivý a po několika zákrocích a vhazováních se nakonec Moravané ubránili.

11:41

Francouz vyrazil Němcovu střelu pod sebe a chvíli byl v brankovišti dezorientovaný. Litvínovští beci však situaci vyřešili.

13:30

Kometa se po sérii oslabení srovnala a nepouští Litvínov do žádných větších akcí. díky aktivní obraně naopak drží hru daleko od Čiliaka a naposledy sama ohrozila Francouze.

14:02

Ptáček špatně vyhazoval středem, kde Jurčík jeho oblouček chytil a dral se před branku. Čiliak si však s jeho střelou poradil a do dorážky ho Kometa nepustila.

15:59

I Litvínov chyboval v rozehrávce a nabídl možnost soupeři, ale Pavelka vypíchl puk a šanci tak zmařil.

17:57

Velký tlak Litvínova přinesl jeho dosud největší šanci. Ručinský doráželm puk zblízka po Pavlíkově nahození, ale Čiliak byl připravený.

18:18

Tlak domácích pokračoval, Pavlík za brankou vymyslel další šanci pro Petružálka s Ručinským, jenže Čiliak se proti jeho střele skvěle přesunul a zachránil Kometu.

18:38

Litvínov v závěru třetiny výrazně přidal, první dvě lajny Kometu přehrály. Lukeš s Hüblem si vyměnili puk, ale ten se poté dostal zpět za modrou.

19:50

Litvínov stáhl na konci třetiny hru na tři útoky, ale do šance se už nedostal.

20:00

Kometa se rychle dostala do vedení, přežila dvě oslabení včetně pasáže 3 na 5 a aktivní defenzivou nepouštěla domácí do větších šancí. Ty přišly až na konci třetiny, kdy Litvínov výrazně přidal, ale Brno zachránil skvělý Čiliak.

20:44

Robin Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Martin Ručinský a Jakub Petružálek. Stav zápasu Litvínov - Kometa 1:1
Litvínov sehrál parádní kombinaci, při níž dostal puk od zadníého mantinelu přes pravou stranu až mezi kruhy na volného Hanzla, který pohotovou střelou bez přípravy překonal Čiliaka.

22:31

Vyloučen hráč Petr Chaloupka (Litvínov), 2 min. za Krosček

22:58

Zohorna nebezpečně tečoval nahození od modré, ale Francouz puk vyrazil a Litvínov vyhodil.

23:50

Brno dlouho hledalo cestu do pásma, ale poté se prosadil Čermák, který objel Pavelku a jeho pokus musel vyrazit Francouz špičkou hokejky. Poté si poradil i s pokusem Kempného.

23:59

Vyloučen hráč Zbyněk Sklenička (Litvínov), 2+2 min. za Vysoká hůl
I Kometa si zahraje krátkou přesilovku 5 na 3. I kdyby ji nevyužila, bude mít ještě tři a půl minuty klasickou přesilovku.

24:15

Po sérii přihrávek střílel z první Kempný, jeho bombu však Francouz schoval do výstroje.

24:32

Francouz betonem vykopl další pokus Kempného a Litvínov už je ve čtyřech.

26:10

Litvínov byl pod tlakem ale dokázal udržet puk v rohu nebo za brankou. A pak ho vyvezl Majdan.

27:00

Hruška se prosmýákl mezi dvěma hráči, ale skákavý puk namířil vedle.

27:19

Michal Kempný (Kometa) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Jan Hruška a Hynek Zohorna. Stav zápasu Litvínov - Kometa 1:2
Kometa přece jen využila přesilovku. Kempný svou třetí přesilovkovou střelou bez přípravy, která propadla Francouzovi pod ramenem, poslal Brno do vedení.

27:42

Robin Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence Martin Ručinský. Stav zápasu Litvínov - Kometa 2:2
Hanzl podruhé vyrovnává. Ručinský vybojoval puk na levém kruhu a Hanzl pohotovou střelou schovanou za bránícího Hanzlíka překvapil Čiliaka.

29:15

Domácí přitvrdili a důsledně dohrávají souboje. Po vyrovnání navíc dobře bruslí a druhý útok znovu zmáčkl Kometu v pásmu. Čiliak vyřešil Pavelkovu střelu.

30:45

Hraje se svižná hokej s nebezpečnými výpady na obou stranách. ptáčkovo nahození se odrazilo od hradby domácích těl tak, že Francouz tak tak zareagoval a u tyčky puk vytlačil.

31:14

Moravané přidali a mačkají Litvínov v jeho pásmu. Vondráčkovo nahození Francouzovi vypadlo a k puku se dostal Zohorna, z otočky však v dobré pozici zanířil vedle branky.

31:50

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Aktivní Čermák oslabil Brno faulem v útočném pásmu.

32:36

Další setkání Hanzlíka s Hanzlem skončilo bolestivě pro litvínovského útočníka, který dostal vysokou hokejkou v obličeji. Rozhodčí faul neviděli.

33:50

Čiliak vyřešil dvě bomby Pavelky od modré a nakonec i petružálkovu dorážku. Litvínov měl v závěru přesilovky velký tlak, ale Brno ho díky gólmanovi ustálo.

33:56

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Tentokrát už Hanzlík na trestnou lavici putuje, provinil se při dalším střetu s Hanzlem.

34:55

Vyloučen hráč František Ptáček (Kometa), 2 min. za Napadení
Kometa brání v oslabení hodně aktivně a Litvínovu to dělá problémy. Napadající Ptáček se dostal až před branku domácích a najel do Francouze v jeho brankovišti. Litvínov bude hrát minutu pět na tři!

35:05

Pavlíkovu střelu od modré zblokovala brněnská trojice mimo hřiště.

35:11

Brno po buly vyhazuje.

35:40

...a znovu. A pak ještě jednou. Litvínovu se přesilovka pět na tři zatím vůbec nedaří.

35:48

Další akce domácích končí ofsajdem.

35:56

Hosté jsou ve čtyřech.

36:30

Jednu Kubátovu střelu Čiliak vyrazil, druhá letěla vedle. A konec přesilovky se blíží.

36:55

Petružálek v dobré pozici prováhal moment na střelbu. A Ptáček je vě hře, Brno se ubránilo.

37:29

Vyloučen hráč Zbyněk Sklenička (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl
Sklenička je podruhé v prostředním dějství vyloučen za vysokou hokejku v obličeji soupeře. A přesilovku si vyzkouší naopak Kometa.

38:30

Ani Moravanům se přesilovka nedaří. Zatím se vůbec neusadili v pásmu.

39:05

Kometa sehrála parádní kombinaci a vyšachovala litvínovskou obranu i s Francouzem. Jenže smolař Ton netrefil v dorážce prázdnou branku! Místo ní poslal puk jen na břevno. A jeho čekání na semifinálový gól trvá dál.

40:00

Na konci třetiny musí ještě rozhodčí držet od sebe rozparáděné útočníky Trávníčka s Koreisem. Ale víc už se nepřihodilo, byť Brno bylo velmi blízko vedoucímu gólu.

40:00

Kometa inkasovala okamžitě poté, co se dostala do vedení, a vyrovnaný zápas nezlomila ani série litvínovských přesilovek včetně minutové pět na tři. Hraje se rychlý a kvalitní hokej, v němž převládají obrany, ale ty občas vyšachuje pohledná kombinace. Oba brankáři chytají výtečně.

40:52

Litvínov začal aktivně, Sklenička od modré ostřeluje Čiliaka, ale ten měl dobrý výhled a puk ztlumil v lapačce.

41:30

Domácí drží od začátku třetiny puk a jednoduše nahazují do pásma, kde dobrým forčekingem dělají Brnu problémy.

41:59

Komoeta se poprvé po přestávce dostala do útoku. Ton získal puk do druhé vlny od Káni, ale jeho střelu zblokoval Pavelka.

44:00

Kometa srovnala krok a i ona zmáčkla soupeře v pásmu. Litvínov poté mířil do nadějného brejku, ale ten zastavil velmi dobře bránící Kempný.

44:46

Další protiútok zmařil Ručinský, který nechal puk těsně za modrou do tandemu, jenže v něm nikoho neměl.

45:00

Hraje se velmi dlouho bez přerušení, ale obrany se srovnaly a gólmani něměli mnoho práce.

45:51

Trávníček vybojoval puk pro Kubáta, ale ten mířil v dobré pozici podél bránícího hráče vedle.

48:30

Po pasáži, v níž mělo mírně navrch Brno, domácí znovu přidali. drží se v pásmu a snaží se hodně střílet, ale Čiliak většinou puky nevyráží a výsledkem jsoun tak častá buly po jeho levici nebo pravici.

49:47

Nadějnou akci táhl Petružálek, který našel Hanzla, jenž schoval puk za beka a střelou mezi jeho nohama mířil za hattrickem. Čiliak však ustál jeho pokus i následný tlak Litvínova, který má teď jasně navrch.

50:31

Po delší době si sáhl na puk Francouz. Honejsek obkroužil pravý kruh a švihem otestoval litvínovského gólmana.

51:30

Druhý útok Litvínova hraje skvělě. Hanzl prošel okolo Malce a jeho akci vyřešil až Čiliak, který si poté poradil i s Petružálkovou dorážkou.

54:05

Trenéři domácích stáhl hru na tři lajny a ve hře je tak častěji skvělá druhá lajn domácích. Ta si vytvořila další nápor, Petružálek pálil od modré, ale clonícímu Ručinskému se odrazil puk na paty a odtud ani zkušený mazák vkleče nedokázal dorážet.

55:46

Defenziva Komety si na chvíli oddechla, přes pobyt v útočném pásmu však hosté nic zajímavého nevymysleli.

55:59

Trávníček skočil po střetu na modré na led, ale sudí jeho herecký pokus nezbaštili.

57:28

Francouz viděl Kempného střelu od modré, takže s ní neměl problém. Na druhé straně najížděl do šance Ručinský, ale tečovaný puk skončil za jeho bruslemi.

58:21

Litvínov ztratil puk a do dobré šance si najel Zohorna, který v situaci dvou na jednoho podržel puk, ale z pozice mezi kruhy ho pak poslal vedle.