Vítejte u reportáže ze třetího zápasu finále hokejové extraligy mezi Litvínovem a Třincem. Utkání na litvínovském ledě startuje v 17:20.

Finálová série má zatím překvapivý vývoj - Litvínov oproti předpokladům dvakrát zvítězil na ledě Třince a domů si veze náskok 2:0. Město v Ústeckém kraji, které dnešní zápas přivítá, žije v hokejové euforii, o čemž svědčí i zájem o vstupenky na dnešní a zítřejší zápas.

Kapacita Hlinkova stadionu, tedy 5811 diváků, byla vyprodána za necelou hodinu, na lístky stáli lidé frontu i přes noc.

Třinec ale přijel na sever Čech domácí prohry odčinit. Bude zajímavé sledovat, jak se s hrozivou útočnou silou Ocelářů vyrovná domácí obrana v čele se zatím vynikajícím Pavlem Francouzem.

Cienciala

Rozhodčí: Šír (CZE), Hradil (CZE) - Blümel (CZE), Bláha (CZE)
Počet diváků: 6 011

V prvním finále přestřílel Třinec svého soupeře 35:26, v neděli dokonce 39:16, ale ani jednou to nestačilo. Hlavní důvod má jméno Pavel Francouz.

V sestavě Třince došlo ke změně v brankovišti, Šimona Hrubce dnes nahradí slovenský gólman Peter Hamerlík. Ve finálové sérii se představí vůbec poprvé.

0:25

Lukeš padá po zákroku Klepiše, Oceláři dávají od začátku najevo, že nedají ani metr kluziště zadarmo.

1:44

Třinec nechtěl riskovat ztrátu puku na útočné čáře a raději vyhodil. Kotouč doklouzal až k Francouzovi, který raději přikryl.

2:04

Obrovská šance Třince! Marek Růžička se ocitl sám před Francouzem, jenže puk mu v poslední chvíli sklouzl z čepele.

2:52

Francouz už dnes potřetí raději podržel kotouč v rukavici, nechce riskovat zbytečnou chybu v rozehrávce.

3:03

Adamský pálí od modré, Francouz kryje.

5:15

Štefan Ružička (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Vladimír Dravecký a Tomáš Linhart. Stav zápasu Litvínov - Třinec 0:1
Dravecký krásně bekendem přihrál před bránu, odkud okamžitě vystřelil Štefan Růžička mezi betony Francouze. Puk se dokutálel až za brankovou čáru. Třinec poprvé v sérii vede.

6:15

Hanzl těsně minul Hamerlíkovu bránu! Verva začíná vystrkovat rohy.

7:33

Pozornost litvínovského gólmana testuje Dravecký. Třinec se tlačí do šancí a stejně jako v předchozích zápasech je mnohem aktivnější ve střelbě.

7:33

Následuje komerční přestávka.

8:45

Irgl pálí rychle z otočky, ale Francouz vyráží. Stejně dopadla další Irglova střela pár vteřin poté.

8:59

Petružálek prověřil Hamerlíka, gólman Třince ale sklapl betony včas.

9:37

Dobrý možnost pro Martinka, který pálil z pravého kruhu bez přípravy, ale Hamerlík cje zatím velmi jistý.

10:40

Lukeš v obrovské šanci! Zamíchal pukem, rychlá dvě tempa, zbavil se obránců a tvrdě vypálil, jenže jeho dělovka těsně minula Hamerlíkovu klec.

11:10

Vyloučen hráč Marek Růžička (Třinec), 2 min. za Podražení
Růžička strčil Hanzalovi hůl mezi nohy a rozhodčí ho za to potrestá dvěma minutami.

12:15

Třinec se zatím brání dobře, klec hostí nedokázal ohrozit ani Pavelka, jenž objel bránu a chtěl zavěsit, jenže beci hostí mu v tom zabránili.

13:05

Oceláři jsou kompletní.

14:19

Litvínov se teď osmělil a vysílá na Hamerlíka jednu střelu za druhou. A to se pochopitelně divákům líbí.

15:02

Plíhal se s pukem dokázal otočit kolem brány a natlačil se do brankoviště, z následné mely před Francouzem ale nebyla ani branka, ani vyloučení.

16:34

Špatná rozehrávka Skleničky, jenž namazal před bránu Kleslovi, ale střela útočníkovi Třince nesedla.

17:03

Irgl teď s pukem prošel celým hřištěm a nepříjemně vypálil na Francouze, jenž pouze vyrazil před sebe. Před dojíždějícími třineckými hráči byl ale puk uklizen do bezpečí.

17:25

Hrňa najížděl na Francouze a vyslal na něho jedovatou střelu. Hrňova dorážka odraženého puku končí na horní tyči litvínovské branky!

19:00

Poslední minuta první třetiny je ve znamení nepřesných rozehrávek na obou stranách.

20:00

Po úspěšné akci Štefana Růžičky a Vladimíra Draveckého vede Třinec 1:0 a zatím plní to, co slíbil: hraje aktivně, dobře bruslí a opět se snaží o sevření Litvínova. Většímu gólovému rozdílu zabránil Francouz a také konstrukce jeho branky.

21:03

Linhart se za vlastní bránou díval, komu nahrát, ale všude jen žluto-černo. Tak raději vyhodil puk na střídačku.

21:12

Před brankou volný Hanzl posunul puk na Petružálka, jenž najížděl zpoza hostující branky. Druhý jmenovaný ho však minul.

21:44

Hrňa pálil zblízka na Francouze, ale litvínovský gólman měl výstroj seštelovanou dobře.

23:24

Vyloučen hráč Karel Kubát (Litvínov), 2 min. za Podražení
Kubát zatáhl za záchrannou brzdu při protiútoku Třince a za podražení si odsedí dvě minuty.

23:43

Verva se dobře brání, Třinec se nedokázal usadit v útočném pásmu.

25:25

Tahle přesilovka se Třince vůbec nepovedla.

26:01

Ručinský otočkou a zadovkou připravil skvělou příležitost pro Pavelku, ten ale zblízka trefil pouze tyč Hamerlíkovy brány!

26:48

Ubráněné oslabení a šance Pavelka teď Litvínov viditelně povzbudily.

27:41

Jenže udeřit mohl Třinec, po srážce dvou hráčů Litvínova se řítil na Francouze Hrňa, jenže se svou střelou mezi betony neuspěl. Odražený puk gólman odpálil vysunutou hokejkou.

29:46

Od modré pálil Marek Růžička, ale jeho dělovka bránu Francouze neohrozila.

30:03

Trenér Třince Jiří Kalous využívá přestávky a provádí rychlý nákres svých taktických záměrů.

31:49

Po Petružálkově střele z úhlu skončil puk mimo plochu. Ale v polovině utkání za nepříznivého stavu je potřeba, aby Litvínovští stříleli, odkud se dá.

31:59

Hrňa natlačil Pavelku na Francouze a je z toho pěkná mela před litvínovskou bránou.

33:03

Další strkanice před Francouzem, Třinečtí dohrávají osobní souboje a domácí hokejisté si to pochopitelně nenechají pokaždé líbit.

34:32

Třinci se teď příliš nedaří vyjet s pukem z obranné třetiny, Litvínov si ale výraznou šanci nepřichystal.

35:32

Horké chvilky před Hamerlíkem! Nejprve Hanzl našel pouze gólmanův beton a následně Jakub Petružálek z bezprostřední blízkosti trefil dokonce roh betonu slovenského gólmana.

37:01

Trávníček má teď před vlastní brankou problémy s dotírajícím Ciencalou, ale zvládl to.

38:00

Poslední dvě minuty druhé části. Francouz teď perfektně vychytal Klepiše a další šarvátka.

38:11

Rozhodčí dnes pouštějí hraniční zákroky, ale přihrávka rukou se jim už nelíbila.

38:32

Litvínov chce ještě se stavem před sirénou něco udělat a pálí ze všech pozic. Lukeš ale neuspěl a navíc zlomil hůl.

39:41

Po vzdušném zpracování puku pálí na Francouze Adamský, ale mezi betony mezírka nebyla.

40:00

Po zaznění sirény se ještě u mantinelu strhla mela, a třetí třetina tak začne ve čtyřech.

40:00

Vyloučen hráč Jiří Gula (Litvínov), 2 min. za Hrubost

40:00

Vyloučen hráč Erik Hrňa (Třinec), 2 min. za Hrubost
Oba kohouti ze závěrečné potyčky zahájí třetí třetinu na trestné lavici.

40:35

Začíná se ve čtyřech, aktivnější je Litvínov, který již stihl dvakrát vystřelit.

41:07

Francouz musel vyrazit jedovku Doudery.

43:02

Trocha nejasností, rozhodčí poté, co se vyhozený puk dotkl ochranné sítě, pískl přerušení hry, jenže hráči nereagovali.

44:25

Trončinský ujížděl s Irglem v přečíslení, jenž prvně jmenovaný nedokázal vystřelit ani nahrát, pouze obkroužil bránu a poté padá.

44:56

Piroš vyslal z dálky na Hamerlíka prudkou střelu. Hamerlík však puk zachytil a vyrazil před sebe. Následná dorážka Jurčíka ale končí mimo tyče.

45:12

Poslední čtvrthodina třetí části před námi a fanoušci na zaplněném stadionu burcují Litvínovské k větší aktivitě.

46:22

Doudera vyslal hned po vhazování od modré bombu na Francouzovu bránu, ale naštěstí pro domácí šla lehce nad.

47:39

Litvínov teď jakoby zařadil vyšší rychlost a Třinec se soustředí hlavně na obrany.

48:52

Hra je teď hodně rozkouskovaná, což Třinci vyhovuje. Hanzl se řítil na branku Hamerlíka, ale ocitl se v ofsajdu.

50:20

Obrovská šance Orsavy, jenž se ocitl sám před bránou a na zádech ležící Francouz musel vytáhnout haškovský zákrok!

51:24

Martynek nečekaně najel před bránu a ihned střílel, jenže trefil Hamerlíka.

52:41

Marek Růžička se před litvínovskou brankou nečekaně dostal ke kotouči a byl z toho sám tak překvapený, že ztratil rovnováhu a upadl.

54:13

Teď skončil v bráně místo puku Klesla, kam po pádu natlačil i třineckého gólmana.

55:37

Filip Pavlík teď udělal v rohu velkou chybu a vše mohl trestat Irgl, jenže puk se mu tváří v tvář Francouzovi svezl po čepeli.

56:21

Tohle Ocelářům stačí - nahazovat puky na Francouze a udržovat tak puk v útočném pásmu a daleko od Hamerlíka.

58:05

Dvě minuty do třetí sirény, Litvínov si bere oddechový čas. A výsledek? Francouz zůstává na střídačce a je tu power play!

58:12

Puk ale uzmuli Třinečtí a málem podruhé skórovali, jenže Lukeš skvěle zasáhl v obraně.

59:33

Nahození Gerharta ale Hamerlík vůbec neviděl, naštěstí pro Třinec šel puk lehce mimo.

60:00

Třinec těsné vedení v pohodě udržel, Litvínov se v power play k ničemu nedostal. Třinec vítězí 1:0 a je jasné, že finálová série se ještě nejméně jednou podívá do jeho Werk arény.

18. února 2024 15:00Třinec-Litvínov 5:2
5. ledna 2024 17:30Litvínov-Třinec 5:2
19. listopadu 2023 15:00Třinec-Litvínov 2:3P
1. října 2023 17:30Litvínov-Třinec 6:4
11. března 2023 17:45Litvínov-Třinec 2:4
9. března 2023 17:00Třinec-Litvínov 5:4P
8. března 2023 17:00Třinec-Litvínov 3:1
19. února 2023 15:30Litvínov-Třinec 4:3P