Vítejte u sledování on-line reportáže z předehrávky 7. kola hokejové extraligy. Liberec hostí Spartu, vítěz se posune na první místo tabulky.

3:00

Střelu sparťanského obránce Glenna chytil liberecký brankář Lašák do lapačky.

Černoch

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Svoboda (CZE) - Komárek (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 4 166

5:58

Sabolič před brankovištěm nezpracoval přihrávku od mantinelu.

6:30

Liberecký Řepík mohl ujet sparťanské obraně, nakonec jenom ušetřil sekundy zbývající do konce oslabení.

6:56

Polášek z mezikruží vystřelil přímo do Lašákovy rukavice.

7:51

Zakázané uvolnění Sparty. Hostům přesilová hra moc nevyšla.

9:18

Sparťané byli chvíli pod tlakem, ale Liberec z převahy nedokázal vytvořit žádnou velkou šanci.

9:41

Protečovaný kotouč přistál v lapačce sparťanského brankáře Pöpperleho.

12:00

Martin Bakoš (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Ševc. Stav zápasu Liberec - Sparta 1:0
Liberec je lepší a zaslouženě vede. Obránce Ševc krásně přihrál mezi sparťanské beky do úniku Bakošovi, který šanci proměnil střelou mezi Pöpperleho betony.

12:59

Klimek hezky zadovkou přes tři soupeře posunul Réwayovi, kterému však při zakončení ujel puk a na libereckého brankáře vlastně ani nevystřelil.

13:29

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Daniel Přibyl. Stav zápasu Liberec - Sparta 1:1
Sparta rychle vyrovnala. Přibyl přihrál Formanovi puk na levý kruk a brankář Lašák jeho lehkou střelu propustil.

15:53

Po sérii přerušení vystřelil sparťanský obránce Barinka. Lašák tentokrát kotouč bez problému chytil.

18:09

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Liberec), 2 min. za Podražení

18:30

Liberecký obránce Plutnar se jako správný tygr vrhnul po puku a dostal sparťany pryč z útočného pásma.

19:41

Hosté ani v této početní výhody nehrají dobře. Čajkovský se to bombou od modré čáry snažil zachránit, ale netrefil branku. Od Lašákovy masky se kotouč odrazil mimo hřiště.

19:47

Michal Čajkovský (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Kumstát. Stav zápasu Liberec - Sparta 1:2
Sparťanský obránce se však přece jen prosadil. Po buly vystřelil tentokrát po ledě a puk po Kumstátově teči projel až za Lašáka. Pražané dokonali v závěru třetiny obrat ve skóre.

20:40

Liberecká rozehrávka byla nepřesná stejně jako ta sparťanská několik sekund předtím. Diváci čekají na svižnější rozjezd druhé třetiny.

21:43

Liberečtí nedovezli puk dál než k červené čáře, puk se propadl k Formanovi a ten na hraně ofsajdu vyjel až do nadějné střelecké pozice. Nastřelil však jen nohu couvajícího beka.

22:23

Andrej Kudrna (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Cingel. Stav zápasu Liberec - Sparta 1:3
Další špatná liberecká rozehrávka, a tentokrát přišel i trest. Zkušený obránce Ševc si nechal vzít puk - Cingel rychle přistrčil do jízdy Kudrnovi a ten zblízka přehodil Lašáka, který kotouč svou hokejkou pouze nadzvedl.

23:12

Řepík objížděl branku a snažil se puk zasunout k bližší tyčce. Nebyl však dost rychlý a Pöpperle tam stačil položit svůj beton.

24:27

Vyloučen hráč Martin Réway (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Réway zasáhl Vampolu v obličeji a jako první sparťan se posadí na trestnou lavici.

24:40

Michal Bulíř (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Jelínek. Stav zápasu Liberec - Sparta 2:3
Liberec má soupeře znovu nadosah. Po třinácti sekundách přesilovky si Bulíř nabruslil mezi kruhy, a protože obránce před ním cukli vzad, měl dost času a prostoru namířit puk přesně k pravé tyči.

25:06

Vyloučen hráč Ondřej Vitásek (Liberec), 2 min. za Podražení
Přesilovku si zahraje i Sparta.

25:45

Lašák zneškodnil pokus Saboliče, Sparta poté při dalším pokusu o útok zahrála kotouč na zakázané uvolnění.

26:42

Barinkova rána od modré čáry pleskla o zadní hrazení. Byla hodně nepřesná.

27:23

Krátce po návratu Vitáska do hry měli Liberečtí šanci na vyrovnání. Vampola objel bránu a rychle zastrkoval puk za tyčku sparťanské branky. Pöpperle tam doklouzal na poslední chvíli.

28:21

Po Šimkově střele od modré čáry schoval Pöpperle puk do náruče a zastavil tím liberecký nápor.

29:40

Stránského pas prošel do sparťanského brankoviště, kde se pral i jeho spoluhráč Krenželok. K zakončení se ovšem přes soupeřovu přesilu nedobral.

31:01

Domácím nevyšla souhra po dvou úspěšných přechodech útočného pásma. Puk se v posledním případě odrazil příliš daleko od Bulířovy hole.

32:32

Přihrávka na Pecha byla příliš dlouhá a puk utekl na zakázané uvolnění. Hra je znovu přerušená. V posledních minutách i kvůli komerční pauze ztratila tempo z úvodu třetiny.

34:03

Vyloučen hráč Michal Řepík (Liberec), 2 min. za Podražení
Řepík zastavil rozjetého beka Čajkovského, který se dral do dobré pozice před Lašákem. Další sparťanská přesilovka.

35:05

Velkou šanci spálil Lukáš Klimek, jenž se objevil sám před brankou. Převzal křižný pas metr od brankoviště, jenže Lašáka ranou nad beton nepřekonal.

36:12

A teď stejná situace na opačné straně! Řepík skočil z trestné lavice rovnou do nájezdu na sparťanskou branku. Zvolil kličku na forhend, roztáhl Pöpperleho na brankové čáře, jenže puk už přes něj nezvedl.

37:21

Sparta má v kádru beky s chutí útočit. Polášek vyjel až za opačnou branku a šikovně našel hůl volného Saboliče. Ten zvedl puk pod horní tyč, ale Lašák tam stihl vložit vyrážečku.

38:45

Pöpperle podržel puk po střele Ulrycha. Neměl těžkou pozici, nikdo před ním nestál, takže si mohl povyjet a zadržet puk v klíně.

39:09

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

39:23

Bakoš dostal skákavý puk k levé tyči a z voleje ho rychle poslal na branku. Pöpperle dobře zasáhl.

39:42

Vyloučen hráč Michal Barinka (Sparta), TS min. za Hákování
Barinka zahákoval rychlého útočníka Bulíře, který mu pronikl za záda. Ten teď pojede trestné střílení!

0:0
39:42

Michal Bulíř (Liberec) nájezd neproměnil.

Nebyl to příliš vzrušující okamžik. Bulíř po pár rychlých krocích vystřelil zápěstím a poslal puk do Pöpperleho lapačky. Sparťanský gólman se ani nepohnul.

40:00

Souboj o čelo tabulky dosud nabídl útočný a napínavý hokej. Sparta se na začátku třetiny utrhla po Ševcově chybě do dvoubrankového vedení, ale Liberec zásluhou Bulíře opět snížil na jedinou branku. Ten samý hráč však v závěru neproměnil trestné střílení, hosté tak zůstávají o krok napřed.

40:28

Martin Réway (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Klimek. Stav zápasu Liberec - Sparta 2:4
Liberečtí hodně zle vstoupili do třetí třetiny. Propadli v útoku a sparťané odjeli do přečíslení tří na jednoho. Klimek posunul kotouč Réwayovi, který poslal puk mezi Lašákovy betony.

44:11

Vyloučen hráč Ondřej Vitásek (Liberec), 2 min. za Hákování
Liberečtí nedovoleně zastavili pronikajícího šikulu Saboliče. Sparta bude hrát početní výhodu.

45:23

Pech se Saboličem měli dobré šance, ale Lašák v obou případech výborně zakročil. Ještě tak udržel Liberec ve hře o body.

46:11

Přesilovka skončila. Liberečtí jsou v plném počtu a pokusí se opět snížit své manko.

47:23

Sparta aktivně napadá libereckou rozehrávku a činí soupeři potíže. Polášek vypálil a Lašák si připsal další zákrok.

48:01

Sparťané neodehráli včas kotouč, pouze ho zastavili před Radivojevičem. Ten ho rychle vystřelil směrem k brance, jenže těšně minul.

48:16

Vyloučen hráč Ryan Glenn (Sparta), 2 min. za Zdržování hry
Možnost pro Liberec. Glenn nešikovně vyhodil puk přes tvrzené sklo a ještě trefil jednoho z diváku do hlavy.

49:23

Radivojevič trefil z voleje Kudrnu. Sparta vyhodila puk.

49:40

Martin Bakoš (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Branko Radivojevič. Stav zápasu Liberec - Sparta 3:4
Liberečtí znovu využívají přesilovku a dotahují se na jedinou branku. Po rychlém přechodu středního pásma vystřelil Bakoš mezi bruslemi Piskáčka a trefil se pod horní tyč.

50:21

Petr Vampola (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Stránský. Stav zápasu Liberec - Sparta 4:4
Domácí za 41 sekund vyrovnali stav. Nejprve se trefili při vyloučení obránce Glenna, tentokrát využili jeho nešikovnosti. Poté, co špatně rozehrál, zatlačili Spartu do obrany a Vampola poté na brankovišti přes stejného beka důrazně protlačil puk do sítě.

51:42

Ve sparťanské třetině to teď duní pod návalem liberecké ofenzivy. Pöpperle se musí otáčet proti jedné ráně za druhou. Výtečně nyní vychytal Bulíře.

52:31

Birner dojel odražený puk a nastřelil tyč sparťanské branky!

53:10

Bulíř se zblízka neprosadil při snaze dorazit Radivojevičovu střelu. Sparta ale teď čelí velkému tlaku.

54:32

Řepík si šikovně obhodil protihráče, jenže poté pokazil přihrávku a odevzdal puk.

56:16

Vyloučen hráč Michal Barinka (Sparta), 2 min. za Hákování
Bulíř se rychle rozjel ze středního pásma a obránci ho museli zastavit jedině faulem.

56:45

Pöpperle pokryl Řepíkovu střelu. Liberec má ovšem ještě dost minut v početní výhodě.

57:23

Liberečtí se těžko prokousávají přes modrou čáru. Vteřiny z přesilovky ubíhají.

58:16

Přesilovka skončila a zápas pomalu míří k prodloužení.

58:34

Vampola vybídl Krenželoka ke střele, proti němu zasáhl Pöpperle.

59:09

Puk se po teči Dernera vydal neočekávaným směrem. Naštěstí pro Lašáka to bylo mimo branku. Liberec si poté vyžádal oddechový čas.

60:43

Pech se prodral před Lašáka a kromě střely i dorážel. Bez úspěchu.

60:50

Tentokrát si sparťané vzali oddechový čas. Trenér Jandač šetří síly hráčů, kteří musejí zůstat na ledě po zakázaném uvolnění.

61:32

Réway málem ukončil zápas! Unikl po pravém křídle a pod Lašákem provezl kotouč až k brankové čáře, kde ho v poslední moment o gól připravil obránce Šimek.

62:30

Sparta má v prodloužení víc ze hry. Lašák dvakrát zasáhl proti Netíkovi a poté i proti střele Čajkovského.

64:12

Liberec má puk na hokejkách a bude se snažit rozhodnout ještě v prodloužení.

64:35

Kumstát unikl po pravém křídle až před Lašáka, jenže v tísni nezakončil přesně a trefil jen brankáře.

0:0

Martin Réway (Sparta) nájezd neproměnil.

Réwayovi se nájezd vůbec nepovedl. Zkoušel fešáckou kličku na bekhend, ale neměl šanci.

1:0

Martin Bakoš (Liberec) nájezd proměnil (1. gól v sezóně) .

Bakoš si vedl o mnoho lépe. Trefil se pod ruku Pöpperleho.

1:1

Tomáš Netík (Sparta) nájezd proměnil (3. gól v sezóně) .

Netík se svižně trefil pod Lašákovu ruku.

1:1

Michal Řepík (Liberec) nájezd neproměnil.

Řepík se rychle rozjel, provedl bekhendový blafák a trefil tyčku.

1:1

Andrej Kudrna (Sparta) nájezd neproměnil.

Lašák vychytal Kudrnovu kličku do forhendu.

2:1

Branko Radivojevič (Liberec) nájezd proměnil (4. gól v sezóně) .

Radivojevič naznačil střelu příklepem a pak zápěstím poslal puk mezi Pöpperleho betony.

60:00

Radivojevič zvedá ruce ke stropu haly a spoluhráči ho houfně objímají. Slovenský útočník završil liberecký obrat ze stavu 4:2 a posílá svůj celek na čelo extraligové tabulky před Spartu a Mladou Boleslav.

20. března 2024 17:00Liberec-Sparta 2:5
19. března 2024 18:00Liberec-Sparta 3:5
16. března 2024 18:00Sparta-Liberec 3:2P
15. března 2024 19:00Sparta-Liberec 3:2N
31. ledna 2024 18:30Sparta-Liberec 4:1
12. ledna 2024 18:00Liberec-Sparta 3:4
26. listopadu 2023 16:00Liberec-Sparta 4:5
8. října 2023 16:00Sparta-Liberec 1:4