Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár chvil začne utkání 13. kola Tipsport extraligy mezi domácí Morou a Třincem.

Půjde o souboj dvou týmů ze středu tabulky. Domácím jsou s 21 body na šestém místě, Třinec jich má sedmnáct, což momentálně znamená osmou příčku.

Také půjde o souboj dvou rozdílných světů. Zatímco Mora má v celé extralize jeden z nejnižších rozpočtů, Třinec je naopak aktuálně zřejmě nejbohatší český klub, což je vidět na jeho našlapané soupisce.

Dobrý příklad jsou včerejší posily obou celků. Zatímco Olomouc oznámila příchod Vlastimila Dostálka z prvoligového Přerova na střídavé starty. Třinec podepsal smlouvu s dvojnásobným vítězem NHL Tomášem Kopeckým.

Meidl

Rozhodčí: Hradil (CZE), Horák (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 351

Stadion je zhruba zpola zaplněný, Hanáci spěchají z práce. Při minulých zápasech tu bylo vždy kolem pěti tisíc diváků. Bude to dnes jinak?

Oba celky nastupují na led.

0:13

Stihlo uběhnout jen třináct vteřin a už se píská posunutá domácí branka. Došlo k tomu mimo puk.

0:20

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry

1:58

Třinec rychle a dobře posunuje puk, domácí ale zatím nenechávají jejich střely dolétnout až na Konráda.

3:16

Hrňa v první velké šanci, u tyče ale nedokázal zvednout puk přes Konrádův beton.

4:11

Třinec chyboval v rozehrávce, Kucharczyk ale místo střely zbytečně zvolil přihrávku.

5:03

Čtvrtá lajna domácích dokončila své střídání nebezpečnou střelou Hermana z pravého kruhu. Hrubec řeší lapačkou.

6:44

Vyloučen hráč Jiří Řípa (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Řípa už získal na Linhartovi puk a odjížděl do brejku, ale při obrátce nešťastně vzal hokejkou soupeře přes hlavu. Třinec má druhou přesilovku.

7:13

Irgl výborně vypálil, Konrád se štěstím bombu vyhryl ramenem.

7:58

A znovu Irgl, tentokrát zblízka okamžitě střílel, nepříliš prudkou střelu vyrazil Konrád betonem.

8:49

Domácí jsou v plném počtu.

9:21

Domácí byli v rozehrávce příliš lehkovážní a byla z toho velká šance proti Rákose. Konrád Moru podržel i tentokrát.

10:28

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Knotek a Dávid Buc. Stav zápasu Olomouc - Třinec 1:0
Laš si vyplnil a poslal přihlášku do Zlaté helmy. Po vhazování v obranné třetině bleskově vyrazil a z pravé strany trefil přesně do šibenice.

11:44

Jiří Řípa (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Vodný. Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:0
A Plecharéna drnčí nadšením. Řípa si znovu najel z pravé strany a domácí bleskově ve dvou o dva.

13:07

Domácí během úvodních dvanácti minut vystříleli svoji obvyklou dávku gólů na celý zápas. Překročí dnes bariéru dvou zásahů?

14:49

Třinec působí rozhozeně. Ze svého tlaku dvakrát inkasoval, Mora toho zkouší využít a tlačí se před branku.

17:25

Vyloučen hráč Vladimír Dravecký (Třinec), 2 min. za Sekání
Za tohle Dravecký nedostane od trenéra pochvalu. Při napadání seknul Mikúše, přesilovku si vyzkouší i Mora.

17:37

Eberle zkoušel po ledě najít skulinu u tyče. Hrubec špičkou betonu vyškrábl.

19:05

Knotek pálil do prázdné branky, ale dal do toho moc síly a v jasné pozici těsně minul.

20:00

První třetina řeší čísel Střely na branku: 8:11 Zblokované: 4:2 Vhazování: 8:13 Trestné minuty: 4:2 Hity: 4:4

21:50

Eberle schoval střelu zápěstím za obránce, Hrubeš ji bez potíží chytá.

23:01

Vyloučen hráč Martin Adamský (Třinec), 2 min. za Vysoká hůl

23:26

Knotek ve své druhé ložence. Dostal puk zpoza branky na hůl, z první pálil k tyči, ale tentokrát to byla zásluha Hrubce, že olomoucký útočník neskóroval.

24:38

Laš zblízka nedokázal dostat puk do zpola odkryté branky.

25:04

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík a Alex Rašner. Stav zápasu Olomouc - Třinec 3:0
Vyrůbalík nahodil puk a Laš tečoval puk přímo mezi betony Hrubeše.

25:04

Stadionem obíhá mexická vlna. Není divu, takový stav nejspíš čekali jen největší optimisté.

26:41

Vyloučen hráč Dávid Buc (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Buc oplácel v souboji a zbytečně oslabuje rozjeté domácí.

28:42

V závěru přesilovky využil špatného střídání domácích Hrňa a jel nekrytý sám na Konráda. Ten jeho střelu vyrazil.

29:24

Mora přežila i třetí oslabení, i když v závěru Třinec pevně zamknul třetinu.

30:19

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Faul loktem
Další trest pro domácí, i když tentokrát se diví (a nejen diví) celý stadion.

31:44

Oceláři se nedokážou dostat do útočné třetiny, z výhody už zbývá jen půlminuta.

33:55

Třinec zvyšuje tlak. Kohouti potřetí během dvou minut vyhazují přes všechny čáry.

35:04

Vyloučen hráč Jan Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

35:46

Puk v rukavici Konráda a Knotek se kočkuje s Polanským. Došlo ale jen na mytí obličejů rukavicí.

37:57

Zemana v nájezdu zastavil hvizd, ofsajd připravil olomouckého útočníka o šanci.

38:47

Tomáš Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:0
Mikúš při brejku dvou na jednoho vystřelil a trefil přesně k tyči. Gólu předcházel nezakončený nájezd tří Ocelářů na jednoho.

39:15

Vyloučen hráč Josef Hrabal (Třinec), 2 min. za Vysoká hůl

39:28

Alex Rašner (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Dávid Buc a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - Třinec 5:0
Rašner vypálil od modré a puk prošel Hrubcovi mezi betony. Mladý olomoucký bek si odnesl puk na památku.

40:00

Mora ve druhé třetině odčarovala svou střeleckou kletbu a za čtyřicet minut nastřílela už pět branek. Vyrovnala tak své letošní maximum proti Chomutovu.

40:00

Třinec v letošní sezoně dostal pět gólů od Hradce Králové (3:5) a ještě o dva více od Sparty.

40:18

Linhart okmažitě zkouší Konráda od modré. Puk ukryl ve výstroji.

41:38

Třinec začíná třetí třetinu tlakem.

41:49

V brance Třince je od začátku záverečné části Juraj Šimboch místo Šimona Hrubce.

41:54

Nervy ocelových hochů rozhodně z ocele nejsou. Na Staňkovo odtlačení od Konráda reagoval Růžička hodně podrážděně a chvíli to vypadalo i na rvačku.

45:16

Domácí jsou v pohodě. V útoku si dovolí a z obranného pásma se snaží puky okamžitě dostávat ven.

48:11

Buc poslal zpoza branky nabídku před Šimbocha, třinecký gólman dokázal puk přikrýt dřív než se k němu někdo z domácích dostal.

48:28

Stadionem obíhá mexická vlna i za účasti části třineckých fanoušků.

48:53

Jiří Ondrušeek dostal nabito na modré, vypálil tvrdě, Šimboch dokázal nadvakrát puk zkrotit.

50:36

Herman v obrovské šanci páýlil z první, ale těsně mimo.

50:50

Růžička v nájezdu faulovaný, uvidíme trestné střílení.

0:0
50:50

Marek Růžička (Třinec) nájezd neproměnil.

Třinecký útočník zkusil střelu, Konrád se sice díval za sebe, puk ale skončil před ním.

52:53

Jan Eberle (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Michal Vodný. Stav zápasu Olomouc - Třinec 6:0
Domácí proměnili brejk tří na jednoho. A jak! Eberle neřešil přihrávku, nachystal si střelu a poslal puk přesně do levé šibenice. Takzvaný "Lašův styl".