Na ledovou plochu i na diváky se snáší vločky. Hezké chvíle při sledování on-line reportáže z unikátního hokejového mače pod širým nebem Kometa - Plzeň přeje Jan Daněk.

Monstrózní aréna z lešení je solidně zaplněná. Utkání bude sledovat více než 16 tisíc promrzlých fandů. Rozehřeje je výkonem Kometa, které patří v extralize osmá příčka?

Mírné zklamání pro brněnské fandy. Ačkoli včera trénoval s týmem, do utkání nezasáhne kanonýr Petr Ton, kterého trápí zranění ruky.

Po ledě už krouží čtveřice arbitrů, do začátku duelu zbývá pár minut.

Beran

Rozhodčí: Polák (CZE), Hradil (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 18 514

Začátek mače bude slavnostní. Kometa vzdá hold armádě, první třetinu brněnští hokejisté odehrají ve speciálních vojenských dresech.

Zatímco přestaly padat vločky, na led vjíždějí hokejisté Plzně.

Nad hlavami diváků přelétá armádní vrtulník, oba týmy už jsou na ledě. Za malou chvíli začínáme.

0:33

První útok Kometry bojuje za hostující brankou.

0:54

První přerušení hry, vhazuje se ve středním pásmu.

1:40

Poprvé v akci brankář Čiliak, jenž ze vzduchu lapil nahození hostujícího Moravčíka.

2:32

Další lahůdka pro brněnského gólmana, chytá propagační pokus Poletína.

3:49

Plzeňský Lev vystrašil arénu, jeho nenápadný švih z pravé strany se otřel o břevno.

4:00

První vzrušení i v hostujícím pásmu. Raška však svoji možnost nevyužil.

4:50

Další nebezpečí před Čiliakem. Půlpán pálí z levé strany. Střela jen rozechvěla boční síť.

5:53

Vyloučen hráč Michal Moravčík (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

6:18

Kometě se úvod přesilovky nedaří.

6:40

Do úniku se dostal Poletín, slabá střela plzeňského forvarda minula domácí svatyni.

7:18

Z pravého kruhu střílí Káňa. Mezi houštinou těl si ale Machovský našel puk a s přehledem chytá.

9:31

Po delším čase trochu vzrušení. Po trase Kováčik - Ostřížek se dostal kotouč až k Němcovi před branku. Ten ale při zakončení upadl.

10:04

Jakub Lev (Plzeň) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Ondřej Kratěna a Kristián Kudroč. Stav zápasu Kometa - Plzeň 0:1
Plzeň ukázkově vyřešila brejk dva na jednoho. Kratěna vybídl Lva, který neomylně trefuje odkrytou klec. Hosté se ujímají vedení.

11:08

A indiáni dál zlobí Kometu. Ozývá se i hlouček hostujících fandů.

12:16

Kometě se nedaří vymanit z vlastního pásma.

12:52

Nebezečná Kadlecova přízemní střela, Čiliakův beton je připraven.

14:55

Na levé straně našel místo brněnský Burian. Machovský ale máchl lapačkou a pokus kryje.

15:24

Trška si s pukem nabruslil na střed a v ochozech to jen zahučelo. Rána ale míjí plzeňskou klec.

15:45

Plzeňský gólman opět v akci. Chytá Ostřížkovo zakončení z bezprostřední blízkosti.

16:27

Káňa mohl vyrovnat. Jel sám na gólmana, ale napálil jen Machovského beton.

16:43

Jan Káňa (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně). Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:1
Káňa svoje zaváhání záhy napravuje. Od levého mantinelu se napřáhl a přesnou trefou k zadní tyči srovnává stav.

18:17

Brněnský Koreis se zbavuje puku, dopustil se však zakázaného uvolnění.

18:55

Kubalíkova dělovka zaměstnala Čiliaka, jeho beton je na místě.

19:16

Jan Hruška (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Petr Mrázek a Jozef Kováčik. Stav zápasu Kometa - Plzeň 2:1
A Kometa se dostává do vedení. Hruška dobře sondoval před bránou a otáčí stav utkání.

20:00

Za velkého jásotu končí první třetina. Plzeň měla více šancí, ale Kometa díky povedenému konci třetiny otočila skóre.

20:00

Prokřehlí diváci se pomalu vrací na místa, na ledě se už zahřívají i hokejisté. Druhé dějství za chvíli začíná.

20:32

Kracík nádherně našel Indrák, který sám před Čiliakem nedal. Při snaze o zakončení mu jeden z brněnských borců zablokoval hokejku. Sudí však nevylučovali.

20:55

Káňa z úhlu mohl zakončovat, místo toho volil nepřesnou přihrávku.

21:02

Vyloučen hráč Lukáš Pulpán (Plzeň), 2 min. za Vražení na hrazení

21:23

Domácím se stejně jako předchozí začátek přesilovky nedaří. Kometa se dopustila ofsajdu.

21:58

Koreisovo nebezpečné nahození se pokusil usměrnit Čermák. Promrzlí diváci jen zahučeli, puk prosvištěl těsně vedle plzeňské branky.

22:45

Kováčikovi rána od modré nesedla, Kometa zůstává v útočném pásmu.

23:37

Vyloučen hráč Adam Raška (Kometa), 2 min. za Podražení

24:22

Brňané zkusili štěstí i v oslabení. Burianův švih z levé strany ukrývá Machovský do výstroje.

24:53

Indiánům se zatím přesilovka nedaří. Do Raškova návratu zbývá 44 vteřin, hosty nyní zbrzdil ofsajd.

25:13

Kracík udělal před modrou čárou kličku, čímž vystavil své parťáky do ofsajdu. Plzeň se musí vrátit opět do středního pásma.

27:00

Hosté nyní delší čas drželi puk, nic zaznamenáníhodného však nevymysleli.

27:30

Rozhodčím se u mantinelu ztratil puk z dohledu, proto přerušují hru. Po hvizdu se kočkoval domácí Čermák s mladíkem Beranem.

27:30

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Hrubost
Za vzájemnou strkanici si oba kohouti prohlédnou, jak vypadá za Lužánkami trestná lavice.

27:30

Vyloučen hráč Matěj Beran (Plzeň), 2 min. za Hrubost

28:04

Bližňák z mezikruží pálí poté, co si bleskově zpracoval kotouč. Čiliak je ve střehu.

29:52

Jeřábek od pravého mantinelu nahodil puk a způsobil závar. Čiliak sice dezorientovaně ležel v brankovišti, ale pomohli mu obránci.

30:04

Vyloučen hráč Erik Hrňa (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Sudí v chumlu viděli Hrňovo nedovolené počínání. Kometu čeká další přesilovka.

30:57

Dlouho se bojovalo v rohu kluziště v plzeňské třetině, nakonec se hostům povedlo vyvézt puk z nebezpečné zóny.

32:10

Tentokrát se hosté bez větších problémů ubránili. Následuje komerční pauza na úpravu ledu.

32:32

Jan Hruška (Kometa) vstřelil branku (15. gól v sezóně). Stav zápasu Kometa - Plzeň 3:1
Plzeňskou chybu v rozehrávce trestá produktivní Hruška. Brněnský útočník mezi kruhy našel opuštěný puk, našteloval si ho na forehend a jeho střela proletěla Machovcovi pod lapačkou. Kometa už má dvoubrankové vedení.

33:17

Trocha zklidnění modrobílé euforie. Kometa se dopouští ofsajdu, zatímco brněnští fandové vyvolávají jméno dvougólového střelce dnešního duelu.

33:34

A Kometa je v ráži, nyní ujel Káňa a trefuje tyčku, s dalšího jeho následnou střelou už si Machovec poradil.

35:04

Zakázané uvolnění hostů.

35:22

Lvova dělovka z levého kruhu, Čiliak vyráží do ochranné sítě.

35:56

Brněnský gólman zasahuje i proto střele Poletína bez přípravy.

36:53

Miroslav Indrák (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Petr Kadlec a Dominik Kubalík. Stav zápasu Kometa - Plzeň 3:2
A Plzeň snižuje. Kadlec pálil z dálky, Čiliak betonem vyrazil k Indrákovi, který pohotově uklízí puk do odkryté branky. Při dorážce měl štěstí, jeho doklepnutí projelo klečícímu Malcovi mezi nohama.

39:15

Preisingr se hezky u pravého mantinelu uvolnil, jeho pokus byl ale zblokovaný. Nyní se o kotouč bojuje za brněnskou brankou.

39:52

Kracík se objevil sám před Čiliakem, plzeňský forvard se snažil mířit nahoru, ale slovenský gólman ve službách Komety jeho záměr vystihl. Z opakovaných záběrů je vidět, že Kracík spíše brněnskou branku přestřelil.

40:00

Na ledě nyní doskotačily krasobruslařky, za chvíli začne poslední třetina, v níž budou Brňané hájit jednobrankové vedení.

40:21

Hostující Kubalík si nevšiml, že jeden z jeho spoluhráčů je už v útočné třetině. Čárový píská ofsajd.

40:51

Káňa zkrotil Lva. Aneb brněnský útočník v bitce předčil plzeňského soka.

40:51

Vyloučen hráč Jakub Lev (Plzeň), 2+2 min. za Krosček

40:51

Vyloučen hráč Jan Káňa (Kometa), 2 min. za Hrubost
Kometu čeká další přesilovka.

41:38

Snajpr Kováčík pálí od pravého mantinelu. Machovský se stihl přesunout.

42:51

Brněnskou početní výhodu zakončuje nepovedený Ostřížkův pokus o teč. Kometa se nyní musí bránit.

43:55

Několik nepřesností na obou stranách. Kometa spáchala ofsajd.

44:40

Němec pěkně potáhl puk po levém křídle. V rozhodující moment mu ale uskočil puk.

45:22

Čiliak teď nešikovně vyrazil střelu před dojíždějícího Kratěnu, tomu se ale puk k jeho smůle zamotal mezi brusle.

45:58

Utkání sleduje rekordní návštěva. Zápas pod širým nebem za Lužánkami sleduje 18 514 diváků!

46:44

Poletín si našel v brněnském rohu puk a nečekaně zakončuje. Rána prosvištěla kolem Čiliakovy branky.

47:50

Vojtěch Němec (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Jan Káňa a Richard Stehlík. Stav zápasu Kometa - Plzeň 4:2
Němec prokázal šikovné ruce. Káňa mu poslal krásný pas do sóla. Němcovi při nájezdu trochu ujel puk, ale stihl ještě vymyslet kličku, vykoupal Machovského a zakončil do odkryté klece. Kometa získává uklidňující náskok.

48:11

Komerční pauzu si fandové zpříjemnili vyvoláváním autora čtvrté brněnské trefy.

49:06

Čiliak chytá Kubalíkovu střelu, který se protáhl po pravé straně.

50:36

Vhazování ve středním pásmu.

51:17

V plzeňské třetině se objevil volný Burian. Jeho zakončení k zadní tyči Machovský vystihl.

52:02

Místo tlaku se musí indiáni bránit, tentokrát nebezpečně pálí domácí mladík Mrázek.

53:04

Poslední komerční pauza dnešního zápasu.

53:40

Dobrá práce brněnských zadáků, kteří odpalují puk do bezpečné vzdálenosti.

54:05

Potvrzeno i hlasatelem. Za Lužánkami se tísní 18 514 diváků a tribuny bouří.

54:40

Hrňa zkouší pálit z těžké pozice, ale přestřeluje.

55:22

Kometa se už nerozpakuje a jednoduše posouvá puky z vlastní třetiny, indiáni musí dobývat.

56:27

Plzeň se teď sama vyhnala z útočného pásma. Musí rozehrávat od Machovského.

57:55

Hostující trenéři si berou oddechový čas. Mají dvě minuty na to, aby se pokusili s výsledkem něco udělat.

58:00

No a plzeňský gólman Machovský zůstává na střídačce, hosté hrají v šesti.

58:31

Jozef Kováčik (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Marek Čiliak. Stav zápasu Kometa - Plzeň 5:2
Jenže Kometa své vítězství rychle potvrzuje pátou trefou do prázdné branky. Z vlastního pásma se trefuje obránce Kováčik