Příjemné odpoledne ze Zlína, kde se dnes domácí střetnou s Chomutovem v přímém duelu o sedmé místo. Potřebují však Piráty zdolat po třech třetinách.

Ani jeden tým není v pohodě. Zlín po podařené třetí čtvrtině prohrál poslední tři zápasy. Chomutov ztratil vyhraný domácí duel s Vítkovicemi a venku je nejhorším celkem extraligy. Mimo svoje mantinely naposledy vyhrál 29. listopadu.

V sestavě hostů schází dlouhodobí marodi Vondrka s Ruttou, šanci dostává obránce z Kladna David Růžička. Chytat bude Jakub Čech, který ve Zlíně působil v sezoně 2007/08.

Domácím se zranila brankářská dvojka Štůrala, čerstvému reprezentantovi Kašíkovi bude krýt záda Zavadil.

R. Veselý

Rozhodčí: Hradil (CZE), Svoboda (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 192

1:12

Ondráček dorážel marně Matějíčkovu střelu od modré, Čech chytil i následný pokus Maruny.

2:55

Duškův výpad zpoza brány zpacifikoval obránce Kotvan, Kašík nemusel zasahovat.

3:04

Vyloučen hráč Radek Veselý (Chomutov), 2 min. za Vysoká hůl

4:04

Minuta neplodné přesilovky Zlína je fuč. Elitní Holíkova lajna není v pohodě.

5:07

Už po návratu Veselého z trestné lavice se dostal k opakované střele Marušák, jeho bekhend ale neměl nárok na úspěch.

5:49

Urbanec vystihl na vlastní modré rozehrávku Pirátů, popojel na útočnou modrou a jeho švih těsně minul konstrukci brány.

6:55

Chomutov se o tlak připravil sám, nahrávka vypadla z útočného pásma. Zlín pak hrál dvacet vteřin ve čtyřech, než naskočil Vlach.

9:25

Před první komerční přestávkou se hrálo skoro čtyři minuty bez přerušení. Zlín se na chvíli usadil před Čechem, solidní palebnou pozici promarnil Vlach.

10:41

Ojedinělý střelecký pokus hostů v podání Ölveckého zablokoval Řezníček.

11:16

Hosté se dostali před Kašíka díky nahození od vlastní brány. Vhazování ale prohráli.

12:34

David Šťastný (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Čachotský a Filip Čech. Stav zápasu Zlín - Chomutov 1:0
Čtvrtá lajna se dostala do šance z vlastní půlky. Akci rozjel Čech, Čachotský potáhl puk až za bránu Pirátů, odkud ho předložil Šťastnému - ten se z jedné trefil bekhendem.

15:00

Piráti po chybě Ondráčka zamkli Zlín před Kašíkem, jenže se k ohrožení jeho brány nepropracovali.

16:32

Obránce Jánošík se náhle zjevil sám před Kašíkem, domácí brankář chytil obě jeho střely.

17:08

Roman Vlach (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Oldrich Kotvan a Jiří Marušák. Stav zápasu Zlín - Chomutov 2:0
A nedáš, dostaneš. Druhý gól do sítě Pirátů zavěsil z úhlu Vlach k protilehlé tyči.

17:46

Ve Zlíně se hraje s minimem přerušení a teprve teď se dostalo na druhé komerční zdržení hry.

17:55

Tomica zkusil z levého kruhu celistvost Kašíkových betonů, drží.

19:21

Pěknou střelu Duška z jízdy Kašíik vyrazil ramenem.

20:00

Ve Zlíně skončila první třetina po necelé půl hodině zaslouženým vedením Zlína o dva branky. Piráti zatím ukazují, proč jsou venku nejhorší.

24:09

Šťastný chtěl vrátit Čachotskému asistenti na úvodní gól zápas, ten ale jeho prudkou nahrávku do odkryté klece neusměrnil.

24:51

Hru v prostřední části kouskují častá zakázaná uvolnění, nyní se provinili domácí.

25:15

Kotvan namazal Růžičkovi, Vladimír střílel do Kašíka.

26:15

A další icing, teď chomutovský. Hra ztratila spád.

27:50

Šťastný tečoval Čechovu dloubnutí, hostující gólman Čech se za pukem jen podíval, jak míjí jeho pravou tyč.

27:50

Červenka oroduje o sudích, nelíbí se mu, že dva hraniční zákroky domácích se obešli bez trestu.

28:19

Říčka zůstal nehlídaný mezi kruhy, puk ale poslal nad horní tyč.

28:55

Ondráček střílel z otočky do odkryté klece, Čech se stihl k pravé tyči přesunout.

29:56

Zlín plýtvá šancemi, Sýkora sám před Čechem cílil do jeho betonů.

30:24

Vyloučen hráč David Růžička (Chomutov), 2 min. za Vysoká hůl

30:42

Robert Říčka (Zlín) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Martin Matějíček a Petr Holík. Stav zápasu Zlín - Chomutov 3:0
Dvojnásobná smůla pro hosty. Matějíček sestřelil od modré Duška, odražený puk zametl k tyči Říčka. Dušek se těžce zvedal a není jisté, zda dnes dohrál.

32:08

Veselý se probil až před Čecha, na zakončení už ale neměl prostor.

32:28

Po icingu Zlína se hra vrací před Kašíka.

32:44

Kašík sebou dvakrát mrskl v brankovišti a Chomutov ze dvou nadějných pozic nic nevytěžil.

34:12

Kašík čaruje, během vtěřiny vychytal zblízka Tomicu i Červenku.

34:22

Vyloučen hráč Martin Cibák (Zlín), 2 min. za Držení protihráče
První přesilovku si zahrají hosté.

35:00

Zlín dvakrát krátce po sobě vyhodil.

35:28

Tomica zůstal v brankovišti a sudí vykazují hosty do středního pásma.

36:22

Domácí jsou kompletní, Piráti v přesilovce moc neškodili.

38:00

Sotva se Zlín vymanil z tlaku hostů, pláchl po levé straně Sýkora, střelu ale namířil vedle brány.

39:09

V síti domácích skončil útočník Chomutova, domácí můžou být rádi, že je rozhodčí neposlal do čtyř. Na opačné straně inkasoval holí do obličeje Bukarts. A také hosté vyvázli bez trestu.

40:00

Zlín navýšil vedení na tři branky, Piráti se ale ve druhé třetině zlepšili.

41:02

Vladimír Růžička je dnes aktivní, obě jeho střely Kašík zpacifikoval.

41:44

Chomutovský Dušek se vrátil do hry, i když to s ním po nastřelení pukem do nohy v prostřední třetině nevypadalo dobře.

43:11

Říska skryl střelu za obránce, branku ovšem minul.

43:37

Teď Čech chytil těžkou střelu Bukartse hned po buly, puk se mu otřel o lapačku a přeletěl horní tyč.

45:00

Zlínské přečíslení pokazil nemotorný Sýkora a domácí za to málem zaplatili. Jánošíkovu bombu od modré Kašík se štěstím odklonil.

46:17

Vladimír Růžička (Chomutov) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Juraj Valach a Peter Ölvecký. Stav zápasu Zlín - Chomutov 3:1
Hosty vrací do zápasu syn trenéra. Růžička si našel puk u levé tyče a poslal ho do odkryté klece. Zlín si o gól koledoval.

48:10

Předposlední komerční pauza.

50:04

Červenkova řada zatlačila, domácí se osvobodili až po minutě.

52:08

Zlín rezignoval na ofenzívu, Chomutov se dere za kontaktní brankou. Ke střelám se ale dostává s velkými obtížemi.

52:30

Holíkovo komando využilo zaváhání obránců, jenže Bukarts a pak ani Říčka sami před Čechem neuspěli.

53:40

Vyloučen hráč Patrik Urbanec (Zlín), 2 min. za Hákování
Tohle se Urbancovi nepovedlo. Nejdříve nevyvezl lehký puk, pak zahákoval.

54:40

V půlce přesilovky spáchali hosté úmyslné postavení mimo hru.

55:40

Zlín je v pěti, ubránil se snadno.

55:43

5191 diváků sleduje dnešní duel.

56:34

Ač tísněný, poslal Červenka puk před branku, kde ho tečoval nad horní tyč David Květoň. Kašík měl štěstí.

57:03

Zakázané uvolnění domácích, hosté nepolevují ve snaze snížit.

57:12

Roman Vlach (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Dalibor Řezníček. Stav zápasu Zlín - Chomutov 4:1
Piráti to zkusili bez brankáře, hned ale inkasovali - podruhé v zápase se prosadil Roman Vlach.