Dobrý nedělní podvečer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 37. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Vítkovicemi.

domácím v tabulce patří aktuálně 6. místo, zápasu přikládají velký význam i proto, že mohou desáté Vítkovice o podstatný kousek odsunout dále od sebe a tím se přiblížit k jistotu umístění v první desítce. Právě to je cíl Hanáků v této sezoně.

V sestavě Hanáků je jedno nové jméno. Na svou premiéru bude čekat Jakub Galvas, teprve šestnáctiletý obránce a syn Lukáše Galvase, obránce Třince.

Vítkovice přijíždějí v solidní formě, ze čtyř posledních zápasů uhrály sedm bodů a to je posunulo na desáté místo. Na Olomouc ztrácejí 12 bodů.

Němec

Rozhodčí: Hradil (CZE), Lacina (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 129

0:06

Sudí pískají, hráči se diví. Na vině je časomíra, která se s úvodním buly nerozběhla.

1:27

Eberle rychle háčkoval po pravé straně a střílel skrz nohy obránce. Ostrá rána letěla nad branku.

2:21

Mikúš pálil a Kantor jeho střelu je vyrazil Dojíždějící Húževka ztratil stabilitu a místo puku skončil v brance sám.

3:43

Vítkovicím se nedaří dostat do útočného pásma, na první pořádnou střelu zatím čekají.

4:39

Domácí ve snaze o rychlou rozehrávku zapsali zakázané uvolnění. Hosté zadarmo získali buly v pásmu.

5:01

Z buly však byl brejk domácích zakončený tečovanou ránou Vodného. Konrád měl i trochu štěstí, protože puk proklouzal kolem pokryté tečky.

5:37

Mikúš vystartoval pro vyhozený puk, vytežil z toho však jen ránu z velkého úhlu, kterou Kantor v pohodě vyrazil ramenem.

6:14

Hra je přerušená, na ledě leží domácí Holec a drží se za obličej. Vypadalo to na zásah pukem.

7:32

Jiří Řípa (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Eberle. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:0
Řípa se dobře zorientoval před brankou a zblízka vymetl šibenici.

8:08

Vítkovice mohly hned vyrovnat. Burger vystihl špatnou domácí rozehrávku a namazal Zdráhalovi. Konrád ale domácí zachránil.

9:04

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2+2 min. za Hrubost

9:04

Vyloučen hráč Rostislav Olesz (Vítkovice), 2 min. za Hrubost
Trochu emocí před domácí brankou. Domácím se nelíbilo osekávání ležícího spoluhráče, který držel ve výstroji puk.

9:13

Lukáš Klok (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Stanislav Balán a Radek Philipp. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:1
Hostům stačilo devět vteřin k využití přesilovky.

11:45

Hosté si zahrají další oslabení. Při signalizované výhodě dlouho drželi puk, ale nebyli schopni se s ním dostat do třetiny.

11:45

Vyloučen hráč Aleš Jergl (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

12:04

Vyloučen hráč Lukáš Klok (Vítkovice), OT 10 min. za Nesportovní chování
Kloka stojí průpovídky deset minut na trestné lavici.

13:46

Domácí jsou v plném počtu.

15:47

Hezká akce Holce s Pekrem, druhý jmenovaný si kličkou připravil bekendovou střelu, pozorný Kantor ji ale vyrážečkou vychytal.

16:23

Laš na konci rychlé kombinace domácích, Kantor se na okamžik podíval za sebe, jestli dří puk mezi betony.

18:37

To je nepřesností... Ani jeden tým se nemůže dostat k pořádné střele a snaží se hlavně dostat puk z obranné třetiny.

20:00

Jako první na led vstoupila čtveřice sudích a z tribun se line kolektivní pískot. Diváci nezapomněli na podivné vyloučení dvojice domácích, po které přišlo vyrovnání.

21:09

Lukáš Kucsera (Vítkovice) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Petr Kolouch. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:2
Druhý gól Vítkovic putuje za domácím brankářem. Branislav Konrád otálel s rozehrávkou za svou brankou a Kucsera snadno poslal puk do prázdné branky.

22:50

Vyloučen hráč Erik Němec (Vítkovice), 2 min. za Hákování

23:02

První útok si dobře předal puk a Buc pálil okamžitě na volné místo. Kantor stihl puk perfektně vyrazit.

24:50

Mikúš dvakrát nebezpečně střílel, přesto přesilovka domácím vyrovnání nepřinesla.

26:39

Kucsera nebezpečně střílel, navíc před Konrádem dobře hosté clonili. Olomoucký gólman však puk dobře viděl.

26:56

Vandas švihem pálil z levého kruhu, Konrád vše řeší lapačkou.

29:55

Domácí teď tlačí Vítkovice, výsledkem poslední akce byly dvě střely Holce.

30:16

Olesz v samostatném nájezdu si dobře pokryl puk před Valentou, olomoucký obránce mu vščak přesto zakončení ztížil a puk skončil v Konrádově výstroji.

30:16

Domácí stáhly hru na tři lajny, do hry už nezasahuje trojice Pekr, Jergl, Kucharczyk.

32:01

Vyloučen hráč Patrik Zdráhal (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl
Zdráhal chtěl zabránit Hermanovi v zakončení, holí ho však trefil do obličeje.

33:14

Až po minutě přišlo ohrožení vítkovické branky, rána Eberleho však byla spíše k získání pásma. To se povedlo.

35:07

Kucsera pálil ostře od modré, Konrád vyrazil puk do sítě helmou.

36:04

Vyloučen hráč Stanislav Balán (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Balán podrazil Staňka celkem zbytečně a okatě ve středním pásmu.

37:50

Holec dorážel těsně před brankou, Kantor vyrazil puk snad betonem.

38:16

Laš v dobré pozici pálil sice ostře, ale těsně mimo. Tlak domácích v závěru druhé třetiny sílí.

41:28

Vyloučen hráč Michal Vodný (Olomouc), 2 min. za Hákování

42:30

Vítkovice se zatím nedokážou dostat do pásma.

43:10

Kolouchovu střelu Konrád vyrazil, ale puk mu nepozorovaně vypadl vedle betonu. Nejrychleji u něj nakonec byl jeden z jeho spoluhráčů.

44:53

Solidní zmatek měli kohouti ve svém pásmu, puk nakonec skončil v síti. Vhazuje se před Konrádem.

45:05

Dávid Buc (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Marek Laš a Jakub Herman. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:2
Buc, a je tam. Dávid Buc zakončil rychlý brejk švihem přímo do šibenice. Kantorovi navíc těsně před střelou přejel hráč, takže střelu viděl až v síti.

48:02

Domácí vyrovnání nastartovalo, Vítkovice teď mačkají.

49:32

Vyloučen hráč David Štich (Vítkovice), 2 min. za Podražení

50:03

Laš nahodil do jízdy za beky Bucovi, tomu ale puk těsně před Kantorem přeskočil hokejku.

51:42

Ostrava je v plném počtu.

52:47

Eberle vystihl vyhození a předložil puk Řípovi. Ten byl sice Kantorovi nejblíž, ale neměl rychlost, zvolil tak střelu, která nebylo pro vítkovického gólmana problém.

53:22

Vyloučen hráč Petr Kolouch (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl
Kolouch fauloval Staňka, který měl problém se zvednout z ledu a odjet na střídačku.

54:41

Po střele Buce dorážel do odryté branky Herman. Jen bůhví proč puk proletěl těsně mimo.

55:32

Vyloučen hráč Jan Štencel (Vítkovice), 2 min. za Podražení
A znovu jdou Vítkovice do čtyř. Štencel v souboji u mantinelu podrazil domácího hráče přímo před sudím.

55:32

Utkání sleduje 5129 diváků.

57:25

V závěru přesilovky si vyjel před branku Húževka a nadvakrát se mu nepodařilo dostat puk přes ležícího Kantora.

58:56

Mikúš mohl rozhodnout, ale jeho tvrdá střela proletěla těsně mimo.

59:37

Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se před Konrádem.

60:59

První minuta se odehrála ve středním pásmu. Hlavně neinkasovat, tím se řídí oba týmy.

61:33

Balán vystihl slabý pas Ondruška, nakonec ale domácí dostali puk do rohu a zalehli.

62:48

Laš pálil nebezpečně mezi nohama obránce, Kantor puk jen vyrazil před sebe.

64:19

Žádnou větší šanci jsme neviděli, co ukáže zbývajících 40 vteřin?

0:0

Lukáš Kucsera (Vítkovice) nájezd neproměnil.

1:0

Dávid Buc (Olomouc) nájezd proměnil (8. gól v sezóně) .

Precizní klička do bekendu, když si předtím rameny poslal Kantora na druhou stranu.

1:0

Petr Kolouch (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Konrád se vrhl Kolouchovi pod nohy, puk tedy netrefil, ale ten minul i tyč.

1:0

Tomáš Houdek (Olomouc) nájezd neproměnil.

1:1

Rostislav Olesz (Vítkovice) nájezd proměnil (14. gól v sezóně) .

Klička do bekendu a puk do víka. Je srovnáno.

1:1

Tomáš Mikúš (Olomouc) nájezd neproměnil.

Mikúš zkoušel trefit místo u pravé tyčky. Kantor si to pohlídal. Pokračujeme.

1:1

Dávid Buc (Olomouc) nájezd neproměnil.

Buc tentokrát mířil na forhend, ale netrefil.

1:1

Stanislav Balán (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Balán jen vyprášil Konrádovi lapačku.

2:1

Marek Laš (Olomouc) nájezd proměnil (14. gól v sezóně) .

Střela, ani ne moc prudká, mezi betony, prošla až do sítě. Domácí jsou znovu blíže.

2:1

Kucsera netrefil, možná i s přispěním Konráda a domácí získávají druhý bod. Mora poráží Vítkovice poprvé v sezoně.