Právě se představují jednotliví hráči, úvodní buly bude následovat za pár okamžiků.

Na lavičce evropského výběru stojí světoběžník Ralph Krueger, Američany vede John Tortorella, vítěz Stanley Cupu s pověstí rasa.

Hraje americká hymna, hráči, fanoušci i trenér Tortorella mají ruku na prsou. Úvodní vhazování se blíží, Evropané hymnu nemají.

Hansen

Rozhodčí: Sutherland (CAN), Dwyer (CAN) - Amell (CAN), Heyer (USA)
Počet diváků: 18 959

0:43

Jako první se do útočného pásma podívali Američané, vše ale řeší rychlým vyhozením z pásma Sekera.

1:20

Po chybě Josiho se dostal k puku Van Riemsdyk, rána amerického útočníka ovšem byla sražena.

1:43

Vhazovalo se před Halákem, Evropané rychle uklidnili situaci.

2:06

Evropané si připisují první střelu, Quick snadno lapil lehké nahození.

4:19

Marian Gáborík (Evropa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Frans Nielsen a Mats Zuccarello Aasen. Stav zápasu USA - Evropa 0:1
Marián Gáborík si sjel na skvělou přihrávku před prázdnou branku od Nielsena a chladnokrevně zakončil. Quick bez šance.

4:43

Quicka po obdržené brance hned zaměstnal Seidenberg. Tvrdou ránu americký gólman lapil.

5:35

Wheeler střílel z dobré pozice přes Cháru, Halák si situaci pohlídal.

6:15

Oshie si sjel mezi kruhy, jeho prudká rána zápěstím až na Haláka neprošla.

7:23

Evropané drží hokejisty USA v pevném sevření v jejich obranném pásmu.

7:56

Další útok Evropy začíná od rozehrávajícího Haláka.

8:35

Tatar dostal nabídku zpoza branky, ale jeho rána byla ztečovaná mimo.

9:32

Halák si poradil s ranou od modré, Američané ale dál tlačí evropský výběr v jeho obranném pásmu.

10:39

Poprvé na sebe výrazněji upozornil Kane, z pravého kruhu ale pálil jen do Halákova klína.

10:59

Čároví rozhodčí necitlivě odpískali zakázané uvolnění, Hossa měl přitom ke kotouči blíže.

11:19

Vyloučen hráč Ryan Kesler (USA), 2 min. za Držení hole
Ryan Kesler fauloval Kopitar a nabízí Evropanům první přesilovou hru.

12:11

Gáborík se blýskl skvělou přihrávkou. Ke gólu ovšem nevedla, Quick se výborně přesunul a střelce vychytal.

13:19

Američané jsou kompletní, Evropany v druhé polovině jejich přesilovky k ničemu nepustili.

14:01

Josi objel Quickovu branku, puk servíroval Nielsenovi, ale ten neměl připravenou hokejku.

14:56

Halák přerušuje po závaru hru. Vhazovat se bude před gólmanem Evropy.

15:07

Evropané dobývají obranné pásmo Američanů.

15:28

Ofsajd USA po skvělém zásahu Vaneka.

15:38

Nielsen dostal výtečnou přihrávku mezi kruhy od Zuccarella, ale na Quicka si střelou těsně nad ledem nepřišel.

16:27

Zakázané uvolnění Evropy.

16:56

Halák přerušuje hru po riskantních přihrávkách svých spoluhráčů (Josiho a Hossy).

18:37

Kane kroužil v útočném pásmu, nabídl puk na střelu McDonaghovi, ten ovšem míjí.

18:58

Před Halákem se v dobré pozici neprosadil Van Riemsdyk.

19:48

Evropský výběr odehrál poslední minutu zkušeně, udržel puk mimo vlastní třetinu.

20:00

Američané působili v první třetině bezradně. Žádný velký tlak si nevytvořili, naopak chybovali v obraně a nabídli Evropanům dvě gólové šance. Tu první Marián Gáborík využil.

20:27

Gáborík těsně přestřelil americkou branku z levého křídla.

21:20

McDonagh od modré pouze trefil Halákovu náruč, který si zajistil dobrý výhled.

21:40

Kopitar ujížděl s Hossou v přečíslení dva na jednoho, nebezpečnou situaci uhasil obětavý Niskanen.

22:13

Helmy zbavený Erik Johnson vyhazuje na zakázané uvolnění.

24:02

Leon Draisaitl (Evropa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Nino Niederreiter a Tobias Rieder. Stav zápasu USA - Evropa 0:2
Evropané jeli dva na nikoho, Leon Draisaitl si vyměnil puk s Niederreiterem a pohodlně zakončil.

24:26

Vyloučen hráč Ryan Kesler (USA), 2 min. za Podražení
Na trestné lavici sedí za podražení Ryan Kesler.

25:51

Američané zahrozili ve vlastním oslabení, Halák evropský výběr podržel.

26:39

Američané jsou kompletní, přesilovku Evropy přečkali bez větších problémů.

27:14

Halák bez obtíží kryl bekhendovou střelu Sutera.

27:48

Zuccarello zamotal Niskanena v útočném pásmu Evropy, ten jej posléze poněkud zápasnicky zahodil.

28:33

Seidenberg si připisuje další ránu. Quickovy betony jen zaduněly.

29:17

Kane našel u pravé tyčky Keslera, Halák skvělým přesunem situaci řeší, byť neví, kde je puk.

30:20

Hra se přelévá ze strany na stranu, vše řeší až zakázaným uvolněním Chára.

31:48

Chára se připomněl u mantinelu, předvedl perfektní hit ve vlastním obranném pásmu.

32:11

Trest týmu (Evropa), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Evropané dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

32:47

Pavelski střílel z ostrého úhlu, Halák si poradil.

33:59

Američané se nedočkali snížení, Van Riemsdyk se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a puk po teči Stepana doplachtil za Haláka, nicméně rozhodčí vyhodnotili jeho počínání jako úmyslné nasměrování puku tělem na branku.

34:57

Halák opět obstál v další nepřehledné situaci před svou brankou.

35:34

Suter výborným obranným zákrokem zastavil další rodící se šanci Evropy.

36:19

Vyloučen hráč Christian Ehrhoff (Evropa), 2 min. za Podražení
Po závaru před Halákovou kleci dostává dvě minuty Ehrhoff a Američané si podruhé zahrají přesilovou hru.

36:48

Pavelski dostal nabito na levý kruh, Halák se nestihl přesunout, jenže americký kapitán minul.

37:25

Oshie střílel z mezikruží, Halákovu branku netrefil.

38:18

Evropané jsou v plném počtu.

38:35

Pierre Edouard Bellemare (Evropa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jannik Hansen a Christian Ehrhoff. Stav zápasu USA - Evropa 0:3
Z třetího gólu Evropy se raduje Pierre-Edouard Bellemare po krásné teči v předbrankovém prostoru.

39:24

Američané vyhazují po nepovedené rozehrávce na zakázané uvolnění.

40:00

Američané jsou o krok pozadu v bojovnosti, přechodu přes střední pásmo i v defenzívě. A tak po dvou třetinách prohrávají 0:3. Přísnější měřítko snese snad jen obránce Suter.

40:44

Američané vstupují do třetí třetiny v přeskupených formacích.

41:01

Evropané jeli tři na dva, Zuccarello pálil z pravého křídla a Quick měl plné ruce práce.

41:54

Hráči USA se tlačí přes Haláka, evropského gólmana ovšem zaměstnávají jen neškodnými pokusy.

42:22

Vyloučen hráč Brandon Dubinsky (USA), 2+2 min. za Vysoká hůl
Dubinsky trefil Cháru do obličeje a Evropané mají čtyřminutovou přesilovou hru.

43:44

Nielsen jen těsně míjí klec Američanů. Lízl puk tyč? Nebo snad zasáhl Quick?

45:04

Josi dvakrát vystřelil od modré, ke Quickovi se žádný projektil nedostal.

45:30

Tatara v obrovské šanci před americkou brankou vychytal Quick. Skvělým přesunem udržel skóre na 0:3.

46:27

Američané hrají v plném počtu.

47:40

Halák si poradil ve skrumáži, výborně lapil dorážku Abdelkadera.

48:39

Přemíra snahy v rozehrávce vedla k zakázanému uvolnění Američanů.

48:51

Gáborík zbytečně ztratil puk a hráči USA dlouho točili Evropany v jejich obranném pásmu.

49:55

Vanek tvrdě vypálil, Quick vyráží puk jen před sebe.

50:19

Evropané dvakrát za sebou vyhodili na zakázané uvolnění.

50:46

Halák zvládl další nepřehlednou situaci, obránci Evropy posléze vyčinili Van Riemsdykovi za zbytečnou dorážku po odpískání.

51:10

Kopitar střílel z vrcholu pravého kruhu, vysoko přestřelil.

51:48

Halák připisuje další zákrok. Jistě kryje ránu Wheelera od modré.

52:48

Tatar se prokličkoval před Quicka, nakonec neudržel rovnováhu a upadl.

53:02

Vyloučen hráč Christian Ehrhoff (Evropa), 2 min. za Nedovolené bránění
Američané si zahrají přesilovou hru.

53:29

Rušno před Halákem. Evropský gólman se ohnal po dotírajícím Kaneovi holí.

54:02

Do brankoviště se tlačil Pavelski, Halák zalehl puk a nenechal se dotírajícími Američany rozhodit.

54:53

Další dva jisté zákroky Haláka.

55:20

Evropané hrají v plném počtu.

55:29

Vyloučen hráč Marian Gáborík (Evropa), 2 min. za Hákování
Američané mají k dispozici další početní výhodu.

56:27

Halák si připisuje přesný zákrok po další ráně od modré. Z přesilovky USA zbývá minuta.