Příjemný podvečer ze Zlína, kde dnes pokračuje série předkola druhým zápasem za stavu 1:0 pro domácí, kteří úvodní duel vyhráli 2:1.

Zatímco Zlín sestavu nezměnil, Třinec nechal pohromadě jen první útok. Poprvé do série zasáhnou hosté z prvoligového Havířova Pechanec a Kanko, mimo sestavu se ocitl Kreps. V obraně Slovák nahradil Milana Douderu.

Úvodní duel měl dohru u disciplinárky, podněty obou klubů na zákroky zlínského Kotvana a třineckého Adamského však její šéf Karel Holý smetl.

Je znát, že soupeři hrají v play-off proti sobě posedmé, první duel byl vyhrocený i proto, že rozhodčí pustili tvrdou hru. Lotyšský útočník Bukarts ji v podání Třince nazval anglickými výrazy ugly a dirty - ošklivý a špinavý.

Jašek

Rozhodčí: Hodek (CZE), Polák (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 475

Před zápasem proběhne slavnostní okamžik, obránce Tomáš Žižka dostane dres s číslem 900 v upomínku na jeho jubilejní extraligový start.

0:15

První zásah si připsal Kašík po střele Kopeckého z vrcholu pravého kruhu doprostřed brány.

1:00

První minutu odehrál Třinec v útočném pásmu, Kašík musel zasahovat dvakrát.

2:35

Proti Ruferově střele zpoza beka vytáhl Kašík lapačku.

3:26

Vyloučen hráč Vladimír Svačina (Třinec), 2 min. za Hrubost
Nic neřešící faul Svačiny v útočném pásmu posílá Třinec do čtyř.

4:30

Bukarts zůstal chvíli sám v levém kruhu, z dobré pozice vypálil do Hamerlíkova betonu.

5:41

Roman Vlach (Zlín) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Oldrich Kotvan a Ondřej Veselý. Stav zápasu Zlín - Třinec 1:0
Už po návratu Svačiny z trestné lavice skóruje Vlach. Odražený puk mu poslal před poloodkrytou klec Kotvan a syn domácího kouče procedil po ledě do sítě.

6:39

Zlín vedení povzbudilo, Žižkovo ránu od levého hrazení vyrazil Hamerlík do ochranné sítě.

7:13

Nosek vypálil ještě za modrou, takové střely Kašík nepouští.

8:31

Asistent rozhodčího zacláněl u mantinelu Bukartsovi, Lotyš ale dokázal nahrát Holíkovi, který po ledě Hamerlíka nezaskočil.

9:41

Adamský nahodil puk na zadní mantinel, po odrazu skončil na zadní síti Kašíkovy brány a vhazuje se tak ve středním pásmu.

10:00

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Zlín), 2 min. za Vražení na hrazení

10:00

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Třinec), 2 min. za Hrubost
Rákos mstil Žižkův krosček a Třinec přišel vlastní nedisciplinovaností o přesilovku. Trenér Třinec Jiří Dopita si to nechává ještě vyložit od rozhodčích.

11:05

Obránce Horák se ocitl za obranou, ale sám před Hamerlíkem mířil vedle.

11:42

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Zlín), 2 min. za Faul kolenem

12:00

Po návratu Žižky a Rákose následuje klasická přesilovka hostů. Trvat bude minutu a třičtvrtě.

12:46

Od modré střílel do připraveného Kašíka obránce Hrabal.

12:58

Vladimír Dravecký (Třinec) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Tomáš Kopecký a Lukáš Galvas. Stav zápasu Zlín - Třinec 1:1
Ránu od modré Kašík ještě zpacifikoval, u pravé tyče volný Dravecký pak pohodlně zavěsil. Třinec využl přesilovku.

13:21

Kanko švihl z jízdy do puku, Kašík ho třímá v lapačce.

13:50

Čachotskému se kličky v obranném pásmu málem nevyplatily, Polanský mu sebral puk, střela vypustil těsně vedle.

15:37

Po icingu Třinec se hra přesunula před Hamerlíka.

15:51

A je tady zakázané uvolnění i na druhé straně.

16:11

Za bránou Třince leží Stehlík a nechce se mu zvedat. Třinec bek upadl při bránění Šťastného a zřejmě si při pádu poranil pravé koleno. Obrovitý bek odkulhla do šatny a uvidíme, zda dnes dohrál.

16:56

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Třinec), 2 min. za Krosček

18:02

Vyloučen hráč Josef Hrabal (Třinec), 2 min. za Hrubost
Zlín má k dispozici 54 vteřin přesilovky pěti proti třem.

18:56

Třinec je ve čtyřech. Dvojnásobnou výhodu nezvládl ani se čtyřmi útočníky.

20:00

Zápas má stejný průběh jako včera, jenom v obráceném gardu. Vedení Zlína srovnal Třinec ze své jediné přesilovky. Zlín s nimi zatím nakládá špatně.

20:02

Třinec je po delší době kompletní.

21:47

Třinecký nápor v úvodu třetiny ukončil faul Kanka.

21:47

Vyloučen hráč Petr Kanko (Třinec), 2 min. za Podražení

22:47

Zlínu ale přesilovky dnes vůbec nejdou, za minutu brankáře Hamerlíka neprověřil.

23:05

Veselému najížděl před bránu Štumpf, zlínský kapitán ale volil střelu - do brankáře.

23:29

Hamerlík secvakl betony a Kotvanu ránu od modré kryje.

23:50

Hosté další z řady oslabení ustáli.

25:18

Jank naroloval zezadu na mantinel Ondráčka, rozhodčí jsou v klidu i diváci.

26:17

Petr Holík (Zlín) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Roberts Bukarts a Robert Říčka. Stav zápasu Zlín - Třinec 2:1
Zlín posílá do vedení 2:1 stejná dvojice jako včera. Tentikrát nahrával Bukarts svému centrovi mezi kruhy a Holík se trefil pod víko.

27:04

Třinec se okamžitě nadechl k náporu, Slovák ale přes clonu hráčů puk do okryté brány nedostal.

28:00

Komerční pauza přichází vhod domácím hráčům, kteří byli pod tlakem.

29:19

Čtvrtá řada Zlína si vynutila vířivým pohybem velký tlak, Hamerlík odolal, nejvíce práce měl se střelou Šťastného.

30:16

Matějíček sebral puk na modré, vydal se na zteč a střelou z úhlu prověřil pozornost Hamerlíka.

31:56

Vyloučen hráč Jan Maruna (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
Třinec první přesilovku využil. Jak naloží z druhou?

32:03

Holík ujel v oslabení po pravé straně, z úhlu ale neměl velkou šanci prostřelit Hamerlíka.

32:39

Po ráně Svačiny se před Kaším strhla mela, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

34:25

Těsně před návratem Maruny domácí opět faulovali a po komerční pauze bude následovat další přesilovka Třince. Nedovolený zákrok vyplynul z drtivého tlaku Ocelářů.

34:25

Vyloučen hráč Filip Čech (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění

34:34

Holík vyhodil a ulevuje přetížené defenzivě Zlína.

35:33

Antonín Pechanec (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Vladimír Svačina a Petr Kanko. Stav zápasu Zlín - Třinec 2:2
Tenhle gól visel ve vzduchu hodně dlouho a postarala se o něho Pechanec střelou z pravého kruhu. Kašík se nestihl přesunout k levé tyči.

36:25

Ondráčka zastavil v rozmachu ofsajd.

36:59

Rufer vyprovokoval bitku před Hamerlíkem a junior Lukáš Doudera dostal od Šťastného za vyučenou. Iniciátor rvačky vyvázl nepochopitelně bez trestu.

39:15

Nosek napřáhl od modré, Kašík betonem puk vytěsnil.

39:39

Nadějně vyhlížející akci Třince zrušil ofsajd.

40:00

Zlín je lepší v pěti proti pěti, v nerovnovážném stavu zase Třinec, a tak je stav zaslouženě nerozhodný.

40:01

Třinec dohrává početní výhodu. Ještě 13 vteřin.

40:15

Zlín je v plné síle.

41:32

Hamerík ležel na ledě, ale betonem ještě stihl vyrazit Vlachovu střelu bekhendem z otočky.

42:55

Zlín se dostal pod tlak po chyby střídačky, půl minuty hrál nechtěně ve čtyřech.

43:39

Petr Kanko (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Antonín Pechanec. Stav zápasu Zlín - Třinec 2:3
Domácí nevyhodili a Kanko je za to ztrestal. Zkušeně si počkal na pohyb Kašíka a puk mu šoupl mezi betony. Havířovská dvojka tahá Třinec z bryndy.

44:51

Vyloučen hráč Tomáš Plíhal (Třinec), 2 min. za Hákování

46:30

Kotvan ostřeloval Hamerlíka od modré, bezúspěšně. Třinec vyhodil a další přesilovka Zlína vyznívá do ztracena.

46:51

...a je po přesilovce.

47:10

Rákos byl v nájezdu tísněný Ondráčkem a na přesné zakončení neměl prostor.

48:33

Šťastný obral o puk obránce, sám před Hamerlíkem ale selhal, puk poslal pod betony vedle pravé tyče.

49:45

Matějíčkovu ránu od modré vytečovali hosté až pod strop haly.

50:13

Hru nyní kouskují častá přerušení.

50:16

Tomáš Čachotský (Zlín) vstřelil branku (5. gól v play-off). Stav zápasu Zlín - Třinec 3:3
Čachotský vybojoval napadáním puk a pak ho příklepem procedil mezi betony brankáře.

50:27

Adamský mohl vrátit Třinci vedení, Kašík ale zblízka neobelstil.

51:22

Hektické okamžiky pokračují. Na druhé straně dostal puk do ideální pozice Holík, Hamerlíka ale podruhé nepřekonal. Střílel nad.

52:47

Adamský se snažil zasáhnout puk ze vzduchu, dopravil ho na střídačku Zlína.

53:13

Akce zlínských obránců. Matějíček našel v ulici Žižku, dnešní jubilant pálil do brankáře.

53:57

Polanský vystavil Adamského do ofsajdu.

55:00

Do konce třetí třetiny chybí pět minut, Zlín se nastěhoval před Hamerlíka.

56:00

Teď zase zlačí Třinec, ani jeden tým nemá zájem o únavné prodloužení.

56:35

Bukartsova rána zpoza beka zaduněla o zadní mantinel.

57:13

První lajna Třince zakázaně vyhodila a od náporu Zlína si neodpočine.

57:23

A další icing hostů.

57:34

S Adamského propagační střelou měl Kašík nečekané potíže, puk nakonec ukryl pod lapačku.

57:49

Při Hamerlíkovi stáli všichni svatí, po Holíkově pumelici zvonila tyčka. 5475 diváků sleduje druhé utkání.

58:59

Zlín mrhá šancemi. Kubiš předložil puk Šťastnému, hrdinou zápasu se ale nestal, Hamerlíka nepropálil.

60:00

Ve Zlíně se bude hrát prodloužení, podle nových pravidel bude trvat dvacet minut a pokud se nerozhodne, budou následovat nájezdy.

Začalo prodloužení.

60:07

Třinec začal nastavení icingem.

61:45

Nosek měl na holi rozhodnutí, zblízka trefil Kašíka. Nápor Třince vznikl poté, co Marušák přišel o puk a úvodní střídání si protáhl domácí veterán na dvě minuty.

62:57

Vyloučen hráč Robert Říčka (Zlín), 2 min. za Podražení
Říčka se snažil vypíchnout puk Jankovi a přitom ho podrazil.

63:05

Vyloučen hráč Tomáš Plíhal (Třinec), 2 min. za Podražení
A Plíhal přesilovku Třince rychle ruší.

63:18

Vyloučen hráč Martin Matějíček (Zlín), 2 min. za Hrubost
Adamský najel zbytečně do Kašíka a ven jde za atak třineckého provokatéra Matějíček.

64:00

Třinec se zatím ke střele nedostal.

65:00

Kašík ukazuje reprezentační formu, teď chytil Třinci velkou šancí a pokryl také dorážku Kanka.

65:18

Hraje se pět na pět.

65:45

Dravecký se po tlaku Třince ocitl před Kašíkem, překonaného brankáře Zlína spasila horní tyč.

67:18

Třinec je v prodloužení lepší, Zlín nestíhá a vyhazuje.

69:01

Zlín hraje od poloviny poslední třetiny na tři pětky a zdá se, že mu rychleji ubývají síly.

70:05

Teď zabral i Zlín, Hamerlík se zapotil při střelách Bukartse i Řezníčka.

72:24

Čachotský si počkal na Horáka najíždějícího ze střídačky, zlínský bek poslal puk z levého kruhu do Hamerlíka.

73:06

Svačina si přivezl obránce na zádech až před Kašíka a na zakončení neměl už sílu.

74:13

Hra má vysoké tempo, ani jeden tým zjevně nespoléhá na nájezdy.

74:58

Kašík má puk ve své moci, rozmíška byla zbytečná a obešla se bez vyloučení.

75:17

Marušák měl po nahrávce Bukartse před sebou jen brankáře, kterého ze čtyř metrů trefil do hrudi.