Příjemný podvečer ze Zlína, kde dnes za stavu 1:1 pokračuje čtvrtfinálové série. Sparta vyhrála první duel 4:3, Zlín pak favorita zaskočil vítězstvím 4:0.

O zápas je obrovský zájem, je vyprodáno, lístky zmizely dnes v poledne během hodiny.

Domácí trenér Rostislav Vlach musel udělat vynucenou změnu, zraněného kapitána Veselé nahradil ve druhé lajně uzdravený Kubiš. Céčko dnes dostal obránce Marušák.

Spartě schází Buchtele, na pravé křídlo elitní lajny se ze čtvrté posunul Dragoun. Poprvé do série zasáhne obránce Barinka.

Hlaváč

Rozhodčí: Hribik (CZE), Úlehla (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 000

0:06

Zápas začal zakázaným uvolněním Sparty.

0:11

A první střelu vyslal Marušák, Pöpperle nemusel zasahovat. Puk po prudké ráně doklouzal po odrazu o mantinel až do třetiny Zlína.

1:12

Fanoušci Sparty už jásali, puk po střele Netíka však otřel jen boční síť.

2:10

Kumstát vyprášil betony Kašíka, který se pak vyznamenal proti Formanovi, jeho pokus zblízka vytěsnil nad horní tyč tělem.

3:16

Chvíle uvolnění po ofsajdu Zlína. Sparta nasadila zběsilé tempo.

4:37

Netík se nedomluvil se Saboličem a Sparta se sama připravila o útočné pásmo.

5:01

Marušák našel před bránou hostů zcela volného Šťastného, ten byl ale tak překvapený, že se zmohl jen na bekhendovou střelu do gólmana.

5:01

Vyloučen hráč Michal Čajkovský (Sparta), 2 min. za Hrubost

5:53

Jiří Marušák (Zlín) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Tomáš Čachotský a Roman Vlach. Stav zápasu Zlín - Sparta 1:0
Zlín využívá první přesilovku. Marušák napřáhl od modré a Pöpperle zaregistroval puk až v síti. Dobrou práci odvedl před brankovištěm clonící Okál.

6:07

Vyloučen hráč Oldřich Horák (Zlín), 2 min. za Podražení
Sparta dostává v přesilovce šanci na vyrovnání.

7:11

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (17. gól v play-off), asistence Michal Čajkovský a Adam Polášek. Stav zápasu Zlín - Sparta 1:1
A také Sparta se prosazuje v přesilovce po střele od modré. Čajkovského ránu tečoval šikovně Přibyl.

9:33

Kudrna se dral k zakončení, zlínští obránci na poslední chvíli puk odpálili.

10:44

Vlach nabral puk ještě před červenou, a tak se po icingu Zlína vrací hra před Kašíka.

12:40

Poláškovu střelu tečoval jeden z domácích obránců těsně vedle Kašíkovy levé tyče. Zlínský brankář pak zlikvidoval Čajkovského ránu od modré.

12:55

Říčka to zkusil hned po vyhraném buly, Pöpperle se nenechal překvapit.

13:54

Netík dostal od mantinelu puk před odkrytou klec Zlín, z úhlu ale minul.

15:30

Vyloučen hráč Michal Čajkovský (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Rozhodčí to teď pěkně zmastili. Vysokou hokejku v obličeji Maruny neviděli, Čajkovského pak vyloučili za běžný zákrok.

16:25

Vyloučen hráč Vladimír Eminger (Sparta), 2 min. za Vražení na hrazení
Nic neřešící faul u střídačky Sparty posílá hosty do tří.

16:41

Marušákovu střelu Pöpperle viděl a jistě ji chytá.

16:59

Říčka měl puk před odkrytou klecí, černá guma mu ale sjela z hole.

17:15

Vyloučen hráč Curtis Hamilton (Sparta), 2 min. za Podražení
Další trest pro Spartu.

18:24

Zlín hraje přesilovku pěti proti třem staticky a do jejího konce zbývá už jen vteřina.

19:36

Sparta je v pěti, kritické momenty přežila bez úhony. Zlín si nevypracoval byť jedinou pořádnou šanci.

20:00

Po první třetině je stav nerozhodný 1:1, protože Zlín v závěru třetiny promrhal dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku.

20:34

Bukarts hledal před bránou Sparty volné spoluhráče, hosté puk odklidlili do bezpečí.

21:22

Holík jel s Okálem na jednoho beka hostů, akci ale pokazili a ke střele se vůbec nedostali.

21:56

Vyloučen hráč Robert Sabolič (Sparta), 2 min. za Podražení

21:58

Vyloučen hráč Robert Říčka (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
A síly na ledě se hned po buly vyrovnávají.

22:02

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Série vyloučení pokračuje. Hráči stihli tři fauly za šest vteřin!

22:20

Petr Holík (Zlín) vstřelil branku (16. gól v play-off), asistence Tomáš Žižka. Stav zápasu Zlín - Sparta 2:1
Holík v roli falešného obránce popojel od modré a střelou těsně nad ledem se trefil přesně k levé tyči.

23:20

Sparta se při hře čtyř proti čtyřem držela minutu v pásmu Zlína, leč bez střeleckého pokusu.

24:01

Vlach se proháčkoval přes dva obránce, blafák zakončil do horní tyče. Diváci se radovali z gólu, sudí si byl ale jistý a video si nebere na pomoc.

24:30

Konečně se hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.

25:13

Hamilton vypálil od modré, Kašík vystavil puku stopku semaforem.

26:04

Sparta přidala, její nápor ale utnul útočící hráč v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:59

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Sparta), 2 min. za Nesportovní chování
Pech to přehnal s atakováním brankáře a jde za katr.

27:52

Zlín honí puk v přesilovce po mantinelech, Matějíčkova střela z úhlu nemohla Pöpperleho ohrozit.

29:00

Sparta je v pěti. Na konci přesilovky měl šanci třetí útok Zlína, jenže Čachotský puk na brusle nezpracoval.

30:06

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Zlín), 2 min. za Faul kolenem
První přesilovku hosté využili, co druhou?

31:06

Sparta svírala domácí minutu před Kašíkem, Říčka pak puk došťouchal do středního pásma.

32:00

Spaťané dopravili puk do sítě, rozhodčí jim ale radost kazí pro postavení hráče v brankovišti. Sudí situaci ještě zkontrolují na videu.

32:00

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Petr Kumstát a Juraj Mikuš. Stav zápasu Zlín - Sparta 2:2
Gól platí. Rozhodčí se znovu sešli spolu a jeden z nich ukázal po delší poradě na střed plochy. Střelcem je Forman.

32:44

Hosty vyrovnání povzbudilo, před komerční přestávkou dvakrát prověřili Kašíka.

34:00

Sparta má teď hru ve své moci, Zlín se k puku moc nedostane.

34:31

A nyní se připomněli domácí. Bukartsova střela ale postrádala razanci, Pöpperle hru raději přerušil.

35:16

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Jaroslav Hlinka a Michal Čajkovský. Stav zápasu Zlín - Sparta 2:3
Tenhle gól jde za obráncem Horákem. U mantinelu chyboval a hosté kontr dvou proti jednomu využili. Skóre otáčí Přibyl.

35:49

Okál mohl hned srovnat, jenže proti jeho prudké raně zasáhl špičkou betonu Pöpperle.

37:29

Vyloučen hráč Martin Matějíček (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění

38:00

Sparta se vyhnala z pásma sama, ale bleskově se tam vrátila.

39:30

Až třetí přesilovku Sparta nevyužila.

40:00

Sparta v prostřední třetině inkasovala jako první, výsledek ale obrátila a zaslouženě. Hosté lépe bruslí a častěji kontrolují puk.

40:00

Rozhodčí při druhém gólu Sparty fatálně chybovali. Přezkoumání brankovým videorozhodčím postavení v brankovišti podle pravidel nepodléhá.

41:00

Zlín by rád začal aktivně, ale Sparta se drží před Kašíkem.

41:34

Vyloučen hráč Michal Barinka (Sparta), 2 min. za Podražení

42:34

Minuta zlínské přesilovky uplynula bez šance, Sparta rychle přsitupuje k hráčům Zlína.

43:35

...a je po zlínské přesilovce.

45:00

Zlín se snaží vyrovnat, ale nenemá z čeho.

46:00

Zlín dnes často chybuje v obranném pásmu a dává tak šanci soupeři,aby si vytvářel tlak.

47:45

Pöpperle propagační střelu od modré chytá a následuje komerční prodleva.

48:12

Kotvan zamířil do šatny na úpravu výstroje a ve zlínské obraně hrají vedle sebe veteráni Marušák se Žižkou.

49:45

Netík dostal puk před Kašíka, který se proti jeho střele bryskně vrhl a předvedl zákrok večera.

50:56

Vyloučen hráč Michal Čajkovský (Sparta), 2 min. za Zdržování hry
Čajkovský je potřetí za katrem, tentokrát za sevření puku.

52:00

Jenže Zlín hraje přesilovku bídně a za minutu nic nevymyslel.

53:00

Zlínské pžesilovky ve třetí části - to je jeden velký zmar. Pöpperle se dostal k puku jen, když ho potřeboval rozehrát.

55:00

Čas plyne a Sparta si pohodlně hlídá těsný náskok.

55:53

Po icingu Zlína se bude vhazovat u Kašíka. Domácí mají zjevně méně sil než hosté.

57:38

Dvě minuty do konce a Zlín se nemůže dostat k tlaku.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části.

58:57

Místo, aby Zlín tlačil, musel Kašík čelit střele Čajkovského od modré. Po ní se vhazuje před domácím gólmanem.