Vítejte u pátého kola baráže, ve kterém pražská Slavia hostí loňského mistra Litvínov.

Půjde o souboj aktuálně prvního a druhého týmu baráže. Slavii se daří, v baráži zatím získala osm bodů, Litvínov má jen o bod méně. Na oba celky však doráží Karlovy Vary se šesti body. Jen Jihlava se zatím trápí a v tabulce je se třemi body poslední.

0:15

Hylák si připisuje první zákrok betonem. Poté následuje i první potyčka.

Jurčík

Rozhodčí: Lacina (CZE), Mrkva (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 000

0:29

Na chvíli se zasekla časomíra, už se však rozběhla.

1:29

Pšurný skvěle napadal, z jeho aktivity těžil Reichel i Hořava, jehož střela ale byla sražena.

2:07

Offsajd Slavie. Čermák nepřešel přes Pavelku, vhazuje se ve středním pásmu.

2:23

Od modré pálil Pavlík, jeho střelu zblokoval obránce Slavie.

2:54

Litvínovští jsou zatím aktivnější, pohyblivější. Slavia má problémy.

3:21

Hylák raději skryl nahozený puk. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

3:37

Robinson chyboval za vlastní brankou a předal pul Pšurnému. Ten se následně dostal do šance, ale tomu se střela nepovedla. Hylák puk chytil lapačkou.

4:21

Domácí opět zmatkovali při rozehrávce, Litvínov drží puk.

4:55

Slavia v první slušné šanci. Bahenský po dobré akci Čermáka z úhlu vyzkoušel pozornost Januse. Ten si střelu pohlídal.

5:54

Robinson vystihl rozehrávku Vervy, místo rychlé nahrávky se ale ukličkoval.

6:28

Slavia se dostal do přečíslení 3 na 2, puk se však špatně odrazil a ze šance nic nebylo.

7:13

Hylák má za sebou další zákrok lapačkou. Střílel agilní Lukeš.

52:47

Vyloučen hráč Nathan Robinson (Slavia), 2 min. za Sekání

7:59

Hosté se vyhnali až před vlastního brankáře, nedaří se jim usadit v útočné třetině.

8:45

Offsajd Litvínova, přesilovka mu nejde.

9:13

Domácí se ubránili a Robinson, který naskočil z trestné lavice, se málem dostal do šance.

10:29

Mikulíkovi je odpískán úmyslný ofsajd, hra se vrátí před Hyláka.

11:35

Slavisté nepřešli do útoku, hra je teď trochu kouskuje, je plná nepřesností.

12:45

Pavlin se dostal do problémů ve vlastní třetině, a tak raději poslal kotouč přes všechny čáry.

13:39

Andrlíkovu střelu od modré čáry se ještě snažil tečovat Micka, to se mu ale nepodařilo a Janus srazil puk mimo. Následně jeho obránci vyhodili na zakázané uvolnění.

13:58

Nahození ze středního pásma Hylák chytil do do lapačky, Vhazuje se po levici gólmana Slavie.

14:26

Velká šance! Martynek se ocitl sám před brankářem, Hylák se vyznamenal. Krásný přesun brankáře Slavie.

17:32

Další obrovská příležitost Litvínova! Tentokrát zakončoval Trávníček, který dostal pas zpoza branky. Hylák opět skvěle zasáhl.

19:01

Začíná poslední minuta první třetiny.

19:26

Slavia tlačila, hosty ovšem zachránil Kubát, který vybojoval puk.

19:53

Vyloučen hráč Radek Duda (Litvínov), 2 min. za Podražení

20:14

Vyloučen hráč František Lukeš (Litvínov), 2 min. za Zdržování hry
Slavisté budou hrát 5 na 3! Lukeš nechtěně vyhodil puk do sítě.

21:37

Slavia tlačí, jeden z domácích obránců navíc zlomil hůl.

21:56

Nathan Robinson (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence János Vas a Jaroslav Markovič. Stav zápasu Slavia - Litvínov 1:0
Slavisté přesilovku využili velmi pěkně. Rozebrali obranu soupeře. Puk se dostal k Robinsonovi, který zakončil do prázdné branky.

22:20

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovku si teď zahraje Litvínov a má šanci srovnat.

23:09

Hanzl se málem dostal do střely, puk mu ale z hokejky odpálil jeden ze soupeřů.

24:20

Slavia se ubránila, Litvínov si větší šanci nevytvořil.

25:28

Tomáš Jiránek (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Ondráček a Milan Hruška M.. Stav zápasu Slavia - Litvínov 2:0
Slavia odskakuje na rozdíl dvou branek! Na gólu má velký podíl Ondráček, který dostihl puk v obranném pásmu Vervy a nahrál ho před branku na Jiránka, který nadvakrát zakončil. Litvínovská obrana nebyla dost důrazná.

26:39

Hráči Litvínova teď nestíhají, což vede k mnoha zmatkům.

27:09

V Edenu panuje výtečná nálada, diváci jsou ve varu. Slavisté mají v utkání navrch, Litvínov bude muset zabrat.

27:48

Ondráček teď výborně zapracoval u mantinelu a dlouho svými manévry trápil obranu Litvínova.

28:07

Bek Pavelka odvážně šel do přesily soupeřů a málem dal gól! Jeho střelu totiž Hylák vyrazil na vlastního obránce Hraška, který si puk téměř srazil do branky. Brankář však skvěle zasáhl a puk lapil.

29:06

Litvínov vrhl všechny síly do útoku a velmi vystrašil beky Slavie, kteří se teď dostali pod tlak.

29:56

Krásná a tvrdá střela Guly od modré čáry. Hylák vyrazil.

31:02

Hosté doplatili na přílišnou aktivitu v útoku a nechali soupeře ujet do brejku. Střelu Čermáka však nadvakrát zneškodnil Janus. Před brankářem vznikl velký závar.

32:28

Zakázané uvolnění domácích.

32:58

Slavia drží puk, a pokud ho ztratí, hned se vrhne do účinného napadání.

33:45

Další nejistý zákrok Januse. Vzápětí se musel snažit i brankář domácích Hylák. Hraje se rychlý hokej.

34:48

David Hruška (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Milan Mikulík a David Šafránek. Stav zápasu Slavia - Litvínov 3:0
Obrovský zmatek před brankou Januse vyústil v gól Slavie! Janus vyrazil puk jen před sebe, útočníci domácích se jej snažili dorazit. Hosté obětavě padli na led ve snaze puk zalehnout, to se jim však nepovedlo. Puk se nakonec k Hruškovi, který jej zasunul za klečícího Januse.

35:09

Slavisté jsou na koni, tříbrankové manko bude Verva jen těžko mazat. Eden bouří.

36:38

Pořádně tvrdá střela Slováka Hraška! Jeho krajan Janus si s ní poradil.

37:12

Icing hostí. Druhá třetina se chýlí ke konci. Hra Vervy zatím nenabízí důvod k optimismu.

37:59

Trávníček se pohotově uvolnil ke střele, kterou Hylák vykopl betonem. Útočné trio Trávníček, Gerhát, Martynek je zatím asi nejnebezpečnější zbraň Vervy.

39:14

Velký tlak Litvínova! Bude se vylučovat, Janus už odjel na střídačku.

39:37

Vyloučen hráč Tomáš Andrlík (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Slavia zakončí druhou třetinu ve čtyřech. Tedy pokud Litvínov přesilovku nevyužije.

40:00

Litvínov prožil katastrofální třetinu. Tři góly jej nalomily a nebude pro něj lehké vrátit se do zápasu. Pokud hosté na začátku třetí třetiny nedají kontaktní gól, Slavia bude mít výhru téměř v kapse.

40:08

Pokračuje přesilovka Litvínova.

40:42

Karel Kubát (Litvínov) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence František Lukeš a Filip Pavlík. Stav zápasu Slavia - Litvínov 3:1
Verva využívá přesilovku! Kubát odvážně pronikl až před brankáře Slavie a pak ho překonal přesnou střelu nad vyrážečku. Skvělou práci odvedl i Lukeš a Pavlík.

41:08

Hosté dál hrozí. Tentokrát se do dobré šance málem probojoval bek Pavelka.

41:58

Pšurný obkroužil branku soupeře a zadovkou se snažil najít spoluhráče. Jeho přihrávku však soupeři vystihli a hned se hnali do protiútoku. Pas na Robinsona byl naštěstí pro Vervu moc rychlý.

42:58

Hosty kontaktní gól očividně nakopl - dávají teď Slavii zabrat!

43:38

Zakázané uvolnění Litvínova.

43:52

Obrovská šance Litvínova! Až před brankáře se proháčkoval Martynek, Hylák ho vychytal.

44:21

Roman Pšurný (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Pavelka a Michal Trávníček. Stav zápasu Slavia - Litvínov 3:2
Litvínov je v této třetině jako vyměněný! Pavelka odvedl výbornou práci za brankou Slavie a přesně našel volného Pšurného, který behkendem překonal Hyláka.

45:30

Obrana Slavie teď lehce kolabuje, Verva si jde pro vyrovnání.

46:10

Duda velmi důrazně dorážel puk před Hylákem, což se vůbec nelíbilo bekům Slavie. Následovala menší šarvátka.

47:05

Icing Slavie. Litvínov je velmi aktivní. Pokud takhle bude pokračovat, vyrovnání je reálné.

47:39

Pavelka napravil drobné zaváhání ve středním pásmu a obral soupeře o puk.

47:59

Ondráčkova dělovka letěla mimo.

48:27

Pavlík zkoušel nachytat Hyláka z úhlu. Brankář byl soustředěný a jeho pokus si pohlídal lapačkou.

48:44

Smolný offsajd Slavie.

49:23

Hylák znovu v zápřahu. Střelu útočníka Vervy zastavil hrudníkem.

49:40

Jiří Gula (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Robin Hanzl a František Lukeš. Stav zápasu Slavia - Litvínov 3:3
Je vyrovnáno! Gula si sjel do prostoru mezi kruhy, počkal si na přihrávku a nekompromisně propálil padajícího Hyláka.

50:14

Martynek skvěle napadal a velmi potrápil obránce Slavie. Litvínov je na koni.

50:59

Slavia se dostala do přečíslení 2 na 1, situaci však perfektně zvládl Pavlík.

51:52

Vyloučen hráč Tomáš Frolo (Litvínov), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Elán by Litvínovu mohlo vzít zbytečné oslabení.

52:36

Verva se osvobozuje. Pak skvěle forčekoval Duda.

53:02

Vyloučen hráč Radek Duda (Litvínov), 2+2 min. za Vysoká hůl
Duda to však s napadáním přehnal. Soupeře trefil vysokou holí. Objevila se i krev, proto Duda dostal 4 minuty.

53:52

Litvínov vyhodil přes všechny čáry a už hraje ve čtyřech. Frolo je zpět na ledě.

54:46

Lukeš teď málem šel sám na brankáře, na poslední chvíli mu nadzdvihl hokejku Pavlin!

55:40

Vyloučen hráč Nathan Robinson (Slavia), 5+20 min. za Bodnutí koncem hole
Robinson předvedl klukovinu a píchl Trávníčka hokejkou. Dostal trest na 5 minut plus do konce utkání.

56:42

Duda se za chvíli začne do hry a pak začne přesilovka Litvínova.

57:02

Duda na ledě, Slavii teď čekají krušné chvíle.

57:15

Vhazuje se před Janusem.

57:33

Litvínov se usadil v obranném pásmu Slavie.

58:09

Kubát nahodil puk na branku, Hylák však včas srazil betony k sobě.

58:36

Kubát znovu pálil, ale trefil jen Jiránka.

58:40

Duda údajně stál v brankovišti, hra je přerušena. Rozhodčí teď byli na Dudu trochu přísní.

59:22

Hylák vytěsnil střelu Guly do ochranné sítě.