Rozhodčí: Pešina (CZE), Souček (CZE) - Bláha (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 3 887

2:18

Látal projel do útočného pásma Mladé Boleslavi, jeho přihrávka na střed neprošla.

2:38

Domácí ale pokračovali v tlaku a Maxwell musel zasahovat proti Urbanově střele z velkého úhlu.

3:38

Pardubicím nevyšel přechod do třetiny, hru zastavil ofsajd.

4:06

Bárta využil nepovedené rozehrávky Pastora a ohrozil Lukáše. Ten byl u tyčky včas. Mladá Boleslav posléze vyhodila na zakázané uvolnění.

5:02

Jakub Orsava (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Žejdl a Jiří Kučný. Stav zápasu Ml. Boleslav - Pardubice 1:0
Žejdl našel na pravém křídle rozjetého Jakuba Orsavu, který dva metry za modrou čarou napřáhl a tvrdou ranou propálil Maxwella.

5:31

Vyloučen hráč Tomáš Urban T. (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Urban podrazil pronikajícího Leduca a nabízí Pardubicím přesilovou hru.

5:56

Mladá Boleslav se dobře brání. Hanzlík vyhodil kotouč až na Maxwella, který nevěděl má puk a byl rád ze přerušení hry.

6:40

Od modré pálil po nabídce od Redenbacha Schaus, ale rána mu vůbec nesedla.

7:31

Domácí jsou v plném počtu. Pardubice si v přesilové hře nic nevytvořili.

8:06

Publikum odměnilo domácí hokejisty potleskem za ubráněné oslabení i další skvělý obranný zákrok Hanzlíka. Následuje komerční přestávka.

8:14

Hanzlík pálil od modré, minul.

8:34

Dvakrát se pokusil zakončit Lenc, Maxwell byl pozorný a zámku Lencovy formace odolal.

8:36

Vyloučen hráč Alexandre Mallet (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Malet trefil Lence do obličeje a oslabuje Pardubice.

9:42

Klepiš tvrdě vystřelil na Maxwellovu lapačku, pardubický gólman odkázal puk jen škrtnout a málem si jej srazil do sítě.

10:33

Hyka nabídl puk do vyložené šance Vampolovi, jemuž se ale nepodařilo zvednout kotouč a Maxwell hosty zachránil.

10:36

Hosté jsou kompletní.

11:27

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Martin Látal (Ml. Boleslav) proměnil (2. gól v sezóně) . Stav zápasu Ml. Boleslav - Pardubice 2:0

Ščotka sekl ujíždějícího Látala a ten Látal svou šanci proměnil suverénním blafákem do bekhendu, puk zvedl pod horní tyčku Maxwellovy klece.

12:18

Domácí přehrávají Pardubice, před Maxwellem bylo opět dusno. Pacovskému před prázdnou branku chybělo k puku jen pár centimetrů.

12:50

Zakázané uvolnění Pardubic.

13:21

Hostům tečou nervy. Schaus se pustil po dalším závaru před Maxwellem do Vampoly. Po utlumení vášní následuje komerční přestávka.

13:21

Vyloučen hráč Petr Vampola (Ml. Boleslav), 2 min. za Krosček
Pardubice hrají přesilovou hru za Vampolův krosček. Schaus s Vampolou si odpykávají také vzájemné vyloučení za hrubost.

14:23

To byl zámek! Pardubičtí hrají přesilovou hru skvěle, vypálili několik ran, poté ve vyložené šanci před Lukášem selhal Rolinek. Na poslední chvíli mu domácí zablokovali hůl.

15:32

Domácí jsou kompletní.

16:38

Látal a jeho spoluhráči motají Pardubické v útočném pásmu, Maxwell zastavil dvě rány - Látalovu i Hykovu.

17:32

Šance na druhé straně. Lukáš Bártovo nahození jen vyrazil a musel se rychle otáčet.

17:58

Hra se přelévá ze strany na strnu, takový hokej se musí divákům líbit. Otázkou je, co si o tom myslí ba trenéři.

18:13

Sýkora pálil z pravého křídla, jeho dělovka se ale do branky Mladé Boleslavi nevešla.

18:53

Sýkora s Redenbachem byli na chviličku sami před Lukášem, v obrovské příležitosti místo zakončení zvolili přihrávku navíc a vlastní nepřesností se připravili o jistý gól.

19:30

Vyloučen hráč David Tomášek (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Domácí si zahrají další přesilovku po nechtěné vysoké holi pardubického mladíka.

20:00

Mladá Boleslav měla v první třetině více šancí a byla aktivnější. Převahu potvrdili góly Orsava s Látalem. Pardubice ožily ke konce první třetiny, pomohla jim přesilová hra, stoprocentní šanci na snížení pak promarnili Redenbach se Sýkorou.

20:36

Žejdl se opřel do puku na pozici, ze které rád střílí Alex Ovečkin, jeho pokus byl zblokovaný.

21:05

A znovu. Tentokrát Žejdl z levého kruhu minul Maxwellovu branku.

21:16

Hosté jsou kompletní, hraje se pět na pět.

21:59

Vyloučen hráč Nicholas Schaus (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Lenc dostal hokejkou do obličeje od Schause a tlak domácích bude pokračovat.

22:13

Pacovský leží na ledě, patrně kvůli svalovému zranění, které utrpěl v souboji o puk s Rolinkem v útočném pásmu.

23:01

Lenc se pokusil překonat Maxwella odrazem puku o jeho betony či tělo, nepovedlo se.

23:48

Pardubičtí jsou pod tlakem, domácí ale mají problémy zamířit mezi tři tyče, puky lítají mimo.

23:58

Hosté jsou kompletní a rovnou mohli zahrozit z přečíslení. Rána na Lukáše byla sražena do ochranné sítě.

25:17

Hosté převzali iniciativu, jenže se jim nedaří přejít přes dobře zahuštěné střední pásmo.

25:56

Tomášek projel na střed útočného pásma Pardubic a prudkou ranou prověřil Lukáše. Ten zasáhl vyrážečkou.

26:40

Trenér Rohlík při komerční přestávce promlouvá ke klubku pardubických hráčů. Chystá se nápor.

27:09

Látal zavezl puk do útočné třetiny, jenže nepřesnou přihrávkou minul Klepišovu hůl. Pardubice obracejí hru.

27:32

Hosté jeli dva na dva, Lukášovi vypadla z lapačky Hubáčkova střela pod horní tyčku, boleslavský gólman se ale včas zorientoval a puk přikryl.

28:03

Žejdl z mezikruží střílel bekhendem do protipohybu Maxwella, pardubický brankář se zaskvěl pohotovým zákrokem.

28:53

Dál se hraje nahoru dolu, šance střídá šanci. Kdo udeří jako první?

29:22

Vyloučen hráč Vít Jonák (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Jonák krásně trefil tělem Havlíka, jenže rozhodčí jej velmi necitlivě vylučují. Pardubice mají přesilovku.

29:36

Sýkora napřáhl a pálil od modré, puk nasměroval jen do Klepišových bruslích a domácí vyhazují.

30:10

Početní výhoda zatím hostům vůbec nevychází.

30:48

Vyloučen hráč Alexandre Mallet (Pardubice), 2 min. za Hákování
Mallet ukončil přesilovou hru Pardubic, zbytečně zahákoval Pastora.

30:52

Před Maxwellem to opět vře. Pardubický gólman lapil Stříteského ránu od modré a poté se před ním vytvořily dvě dvojičky hrubiánů.

31:38

Domácím začíná více než minutová přesilovka.

32:12

Urban si nabruslil na střed útočného pásma, svižnou ránu zápěstím mu hostující obrana zablokovala.

33:02

Boleslavští početní výhodu nevyužili, byť pěkně ještě stihl vypálit Orsava.

33:38

Maxwell chytá do lapačky ránu od Kůrky z pravé strany. Následuje komerční přestávka.

34:41

Domácí dál tlačí, chtějí přidat třetí branku, jejich útočné snažení v tuto chvíli na čas přerušil šikovným vypíchnutím puku Sýkora.

36:04

Voráček objel s pukem branku Pardubic, jeho následné zakončení bylo nepřesné a minulo Maxwellovu klec.

36:35

Boleslav hraje ve velké pohodě. Látalova formace zase zavřela Pardubice v jejich obranném pásmu.

37:04

Tomáš Kaut střílel z vrcholu pravého kruhu, až k Lukášovi rána neprošla.

37:43

Střílel i Klimenta, domácí jsou ovšem dnes velmi obětaví a opět puk na cestě k Lukášovi zblokovali.

38:22

Látal dostal zpětnou přihrávku k pravé tyčce, zkusil vypálit z první, do branky se netrefil.

38:46

Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Lukášem.

39:18

A stejnou situaci uvidíme ještě jednou, volný puk před svou brankou Lukáš raději přikryl.

39:44

Látal pohotovým zákrokem zastavil rodící se přečíslení Pardubic na modré čáře obranného pásma Mladé Boleslavi.

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl, i kvůli úbytku vyložených šancí a také vinou nepřesnosti střelců. Skvěle chytají oba gólmani, Lukáš zůstává perfektní, Maxwell nedovolil, aby Pardubice dostaly třetí gól.

40:32

Musil střílel z levé střely, puk pleskl o zadní mantinel.

40:56

Nepřesná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění a buly před Lukášem.

41:23

Látal prolétl do útočného pásma a rychlou kličkou na střed se dostal do parádní střelecké pozice. Maxwella trefil do hrudi.

41:40

Hosty sráží nepřesnosti, Rolinek se protáhl do útočného pásma, ale jeho přihrávka před branku minula adresáta.

41:51

Vyloučen hráč Jérome Leduc (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Leduc fauloval za pardubickou klecí a domácí mají další přesilovku.

43:13

Přesilovka Mladé Boleslavi je spíše úsporou sil pro domácí než divokou snahou o zvýšení na 3:0.

43:41

Stříteský nahazoval od modré, Maxwell musel reagovat na teč.

43:58

Pardubice jsou kompletní a hned rychlým přechodem do útoku zahrozily. Rolinek neměl daleko ke snížení skóre.

44:53

Vyloučen hráč Ctirad Ovčačík (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Ovčačik podržel Klepiše a nabízí Mladé Boleslavi další početní výhodu.

45:24

Stříteský nahazoval od modré, Maxwell si našel mezi clonícími těly výhled a puk bez problémů zastavil.

45:58

Ščotka vyhazuje puk přes celé kluziště, domácím se přesilovka nedaří.

46:16

Klepiš tečoval střílenou přihrávku těsně před Maxwellem. Hostujícího gólmana nezaskočil.

47:01

Po lehkém zákroku Lukáše následuje komerční přestávka. Domácí gólman působí velmi jistě.

47:25

Domácím dělá ve třetí třetině problémy rozehrávka, je tu další zakázané uvolnění.

47:39

Urban s Látalem se nepochopili a vjeli do ofsajdu.

47:50

Vyloučen hráč Alexandre Mallet (Pardubice), 2 min. za Sekání
Mallet zbytečně sekl Pastora a je vyloučen na dvě minuty.

47:50

Vyloučen hráč Tomáš Pastor (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání
Trest dostává i domácí bek. Bude se hrát ve čtyřech.

48:38

Látal mohl po šikovném prostrčení puku střílet z mezikruží, ale ještě hledal Klepiše. Neuspěl.

49:00

Vyloučen hráč Jakub Klepiš (Ml. Boleslav), 2 min. za Krosček
Klepiš oplácel v souboji se Schausem a posílá Mladou Boleslav do tří.

49:19

Lukáš se zaskvěl při přesilovce Pardubic čtyři proti třem, nejprve zlikvidoval tvrdou ránu Redenbacha, poté vsedě kryl i dorážku Rolinka.

50:12

Pardubičtí již hrají v pěti proti čtyřem.

50:44

Leduc trefil od modré jen brusle Žejdla.

51:01

51:01

Mallet srazil Stříteského, který již nebyl v držení puku, a Pardubice se budou bránit proti početní převaze.

51:44

Vyloučen hráč Jan Ščotka (Pardubice), 2 min. za Krosček
Ščotka krosčekoval Pabišku a domácí si zahrají v pěti proti třem.

52:00

Klepiš dvakrát střílel zápěstím z vrcholu levého kruhu a Maxwell pokaždé výborně zasáhl ramenem.

52:44

Orsava si zpracoval žabičku od Vampoly za vzduchu rukavicí, čehož využil Maxwell a proti následné střele po rychlém přesunu již stál připravený.

53:52

Oba pardubičtí hokejisté opustili trestnou lavici a hraje se pět na pět.

54:43

Žejdl sevřel puk v rukavici a přerušuje se. Následuje komerční přestávka.

55:16

Orsava projel do útočného pásma Pardubic, mezi dvěma beky ale neproskočil.

56:06

Látalova řada měla další velký tlak v obranném pásmu hostí, žádnou větší příležitost si ovšem nevytvořila. Na branku pálil jen Urban.

56:47

Pardubice hrají bez gólmana, zato se šesti bruslaři.

57:47

Tyler Redenbach (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Ml. Boleslav - Pardubice 2:1
Lukáš v kleče zbrkle rozehrával a poslal puk k Tyleru Redenbachovi. Ten bez problémů poslal puk do odkryté klece.