Příjemné pozdní odpoledne ze zamračeného Zlína, kam dnes zavítala k moravskému derby Olomouc. Hosté jsou po 10. kolech šestí, Zlín až jedenáctý, ale má k dobru dva zápasy.

Kohouti jsou venku nebezpeční, ze čtyř utkání vyhráli tři. Zlín doma dokázal vyhrát dva ze čtyř zápasů, naposledy porazil vedoucí Třinec v nájezdech.

0:18

Hosté se provinili ofsajdem, jejich fanouškům to nevadí, do Zlína jich dorazilo na tři stovky a jsou od začátku pořádně slyšet.

Skladaný

Rozhodčí: Pavlovič (SVK), Hejduk (CZE) - Kotlík (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 4 457

0:54

Herman si od mantinelu nabruslil před Kašíka, puk prolétl po jeho střele brankovištěm vedle klece domácích.

1:55

Teď se na chvíli usadili před brankářem také domácí, jenže k zakončení se nedostali.

2:00

Vyloučen hráč František Skladaný (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

3:00

Zlín za minutu přesilovky Konráda ještě neohrozil.

3:17

A teď se zastavil sám, rozhodčí pískl ofsajd.

4:09

Juraj Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence František Skladaný a Jan Eberle. Stav zápasu Zlín - Olomouc 0:1
Domácí sehráli přesilovku staticky a hosté hned po ubránění oslabení udeřili. Juraj Mikúš se trefil z pravého kruhu přesně do místa, kde Kašík nechal mezeru.

4:29

Martin Podešva (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Šťastný a Pavel Kubiš. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:1
Blesková odpověď Zlína. Šťastný nahodil puk od mantinelu před bránu, kde ho tečoval za záda gólmana Podešva.

5:30

Kotvan vyvezl puk tak šikovně, že vypracoval velkou šanci Bukartsovi, kterého ale zblízka Konrád vychytal.

6:26

Chvíle uklidnění při komerční pauze, derby se zatím hraje ve slušném tempu.

7:06

Zlín se prodral do pásma hostů, ale jen za cenu ofsajdu.

8:21

Marušák nestihl vystřídat a to bylo pro domácí dobře, protože nejstarší bek extraligy se vrhl k ledu a zastavil tělem ránu Eberleho.

10:00

Holík si najel na osu hřiště, jeho střela ale nemohla houštinou těl projít na Konráda.

11:16

Zlínu se rýsovalo přečíslení tří na jednoho, Kubišovi se ale zamotal puk mezi bruslemi a pak zahráli domácí ofsajd.

12:29

Fořt se probil do zakončení, Kašík střelu svého bývalého spoluhráče zastavil.

13:22

Ostřížek si najel mezi kruhy, Kašík jeho pokus chytil, pak ale ztratil hůl. Hosté indispozice domácího brankáře nevyužili.

15:33

Říčka přebral puk na modré, už se hotovil ke střele, když zazněl hvizd vinícího ho z ofsajdu.

16:42

Jiří Marušák (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Pavel Kubiš. Stav zápasu Zlín - Olomouc 2:1
Když nevíš, co s pukem, vystřel. Tímto heslem se řídil Marušák a Konráda propálil od modré. Olomoucký brankář měl ztížený výhled.

18:05

Třetí řada Zlína je při chuti, Olomoucké přitlačila a ti byli rádi, že puk zašlápli u mantinelu.

18:13

Co je, co je? Ptají se rozhodčích fanoušci hostů. Sudí odvolali faul domácích, což příznivce Olomouce logicky dopálilo.

20:00

Domácí inkasovali jako první, ale skóre otočili, u obou branek byl třetí útok Zlína.

20:09

Hned po 9 vteřinách se hosté provinili zakázaným uvolnění.

20:26

A teď zase Zlín.

21:20

Vlach si obhodil Jaroměřského, bekhendem poslal puk vedle pravé tyče.

22:19

Olomouc zamkla domácí pětku před Kašíkem, jeho spoluhráči se z tlaku vymanili jen díky zakázanému uvolnění.

23:39

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
Nápor hostů vyústil ve faul střelce zatím poslední branky.

25:39

Zlín se ubránil, posledních třicet vteřin přitom hrál Ondráček bez hole, Olomouc však výhody nevyužila.

26:58

Než se Šťastný vzpamatoval, Konrád mezeru u pravé tyče utěsnil a domácí útočník pak ani nevystřelil.

27:33

Chytil nahazoval puk na teč Ondráčkovi, který ho usměrnil těsně vedle pravé tyče, kde stál pozorný Konrád.

27:49

Škůrek napřáhl od modré, ránu olomouckého obra ztlumil Kašík.

28:55

Hra je rozkouskovaná, puk zapadl na střídačku hostů, vhazuje se ve středním pásmu. Boj místo hokeje, toť heslo posledních minut.

30:08

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Podražení

30:38

Střela Strapáče byla zbytečná, před tím se pískal ofsajd.

32:03

Zlín drtil minutu olomoucké obránce, jenže pak chyboval na modré Kotvan a Herman div že neprocedil puk za záda Kašíka. Zlínský brankář ho na poslední chvíli zalehl.

33:21

Jaroměřský ztratil rukavici, pakl odvážně hrál dobrých 30 vteřin s obnaženou pravou rukou, ačkoliv měl možnost střídat.

35:00

Kotvan si najel ze střídačky na nahrávku, z jedné těsně minul.

35:46

Vyloučen hráč Oldrich Kotvan (Zlín), 2 min. za Hákování

36:46

Olomouc za minutu přesilovky zatím nic nevymyslela.

37:50

Domácí jsou v plném počtu.

39:29

Honejsek se nerozpakoval a napálil puk z jedné do betonu Konráda.

40:00

Stav 2:1 se dalších 20 minutách nepohnul, nebylo ale proč. Šance ve druhé třetině nebyly žádné.

40:32

Nahození ze středního pásma ztlumil na hrudi Kašík.

41:51

Hosté jsou aktivnější, střela Vyrůbalíka byla z ranku snadných, Kašík ji skryl v lapačce.

42:22

Na opačné straně švihl do puku Kotvan, také Konrád neměl potíže zakročit.

43:15

David Šťastný (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Roman Vlach. Stav zápasu Zlín - Olomouc 3:1
Vlach viděl rozjetého Šťastného, na jehož kličku byl Konrád krátký. Domácí útočník mu ho zasunul mezi betony.

44:00

Kotvan vybídl ke skórování Bukartse, lotyšský útočník mířil zblízka nad horní tyč.

46:03

Škůrek zalehl puk u trestné lavice domácích, následuje komerční přestávka.

46:21

Po třetí inkasované brance aktivita Olomouce opadla.

46:57

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), OT 10 min. za Nesportovní chování
Houdek se vztekal za zákrok, který rozhodčí vzápětí odvolali. Podivné...

47:17

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

48:20

Domácí si minutu posouvali puk, Konráda neohrozili.

48:58

Juraj Mikůš střílel v oslabení z levé kruhu, Kašík zakročil.

49:20

Hosté jsou v pěti, v oslabení udrželi reálnou šanci na bodový zisk.

50:25

Burian pokoušel štěstí z úhlu, marně, Kašík je v pozoru.

50:54

Marušák zadovkou nabil Bukartsovi, zlínskému kanonýrovi ale není dnes přáno. Konrád kryl.

52:00

Ostřížek zůstal sám mezi kruhy, bekhendem pálil do Kašíka.

53:55

Holík z Bukartsem rozebrali obranou soupeřem, lotyšský úročník ale netrefil poloprázdnou klec.