Hezké odpoledne z Pardubic, kde dnes uvidíme bitvu mezi domácím Dynamem a chomutovskými Piráty.

Oba týmy už se poctivě rozcvičují na ledové ploše. Půjde o druhé střetnutí obou soků v této sezoně. V tom prvním bylo lepší Dynamo, které na severu Čech ovládlo divokou přestřelku v poměru 6:5 v prodloužení.

Pro Pardubice byly tehdejší dva body vůbec prvními v sezoně. Uvidíme, zda Piráti porážku dnes odčiní.

Dynamo vstoupí do utkání s povzbuzením v podobě páteční výhry 5:4 v prodloužení ve Zlíně, kde předvedlo málo vídané zmrtvýchstání. Ještě půl minuty před koncem prohrávalo 2:4, ale nakonec stihlo vyrovnat a nedlouho po začátku prodloužení obrat dokonalo.

Krejčiřík

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Svoboda (CZE) - Kotlík (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 7 012

Dařilo se útočníkovi Lukáši Nahodilovi, který dal podruhé v řadě dva góly. Kvalitní výkony posledních kol podtrhl vítězným úderem v prodloužení forvard David Tomášek.

A body začal v posledních kolech produkovat také útočník Tomáš Klimenta. Všichni tři jsou připravení pomoci Dynamu i dnes.

Do brány Dynama se postaví Brandon Maxwell, který ve Zlíně překvapivě nechytal. Trenéři totiž dali příležitost mladíkovi Kloučkovi, který sice nezklamal, ale přesto dnes bude jen na střídačce.

Pokud hostující trenéři neblafují, tak na straně Chomutova by měl tři tyče střežit Tomáš Král, který byl u pátečního triumfu nad Spartou, kterou Piráti porazili 6:5 v prodloužení.

Je tedy vidět, že oba soupeři si naposledy pěkně zastříleli. Když přičteme první vzájemný zápas, tak bychom mohli být svědky početné přestřelky.

0:15

Ščotka ve snaze o ohrožení brány Pirátů zlomil hokejku. Puk přesto ke Královi dolétl.

1:34

Čáslava hledal dlouhým pasem některého ze spoluhráčů. To se mu nezdařilo a je z toho icing.

2:31

Maxwell byl při rozehrání pod tlakem a puk nasměroval do ochranné sítě. Bylo to ovšem s přispěním plexiskla, takže vyloučení z toho nebude.

5:42

Nicholas Schaus (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Sýkora. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:0
Dynamo jde do vedení. Autorem gólu je produktivní bek Schaus, který střelou od mantinelu trefil přesně horní část branky. Před Králem těsně předtím přejel Rolinek, takže měl gólman hostů ztížený výhled.

5:42

Několik minut se hrát nebude, jelikož led zasypaly stovky plyšáků jejich úklid nějakou chvíli zabere.

5:52

Led je čistý, můžeme pokračovat.

7:00

Račuk mel mezi kruhy dostatek času pro zakončení, ovšem bránu netrefil.

8:38

Vyloučen hráč Ondřej Dlapa (Chomutov), 2 min. za Podražení
Hosté jdou do oslabení. Vyloučeným hráčem je Dlapa, který podrazil Hubáčka.

10:06

David Tomášek (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Klimenta a Jérome Leduc. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 2:0
A Dynamo vede už od dva góly. Přesilovku využívá Tomášek, kterého našel pěknou přihrávkou zpoza brány Klimenta.

10:30

A mohlo to být pro domácí ještě veselejší. Ránu Čáslavy od modré zastavila spojnice!

11:58

Dynamo je i nadále aktivní, což fanoušci oceňují skandovaným aplausem. Teď se na Krále řítil Klimenta, ale brankář Pirátů mezeru v postoji nenechal a puk kryje.

12:34

Po delší době si na puk sáhl i Maxwell, ovšem nebylo to nic vážného. Kotouč k němu spíše pomalu dojel.

12:48

David Kämpf (Chomutov) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Petr Koblasa. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 2:1
Chomutov ovšem trochu nečekaně snižuje. Střeleckou formu potvrzuje Kämpf.

15:05

Piráty gól viditelně nabudil. Nyní to jsou oni, kteří se ujali útočné taktovky.

19:35

Dynamo je nadále pod tlakem Chomutova. Dorážku Poletína z těsné blízkosti Maxwell kryje.

20:00

První třetina je za námi. Vyhrály ji Pardubice, které nejdříve poslal do vedení povedenou střelou Schaus. Náskok navýšil v přesilovce ještě Tomášek. Chomutov ovšem snížil zásluhou Kämpfa. Poté to byli hosté, kteří se hnali za dalším gólem, ale stav už se nezměnil.

20:00

Dynamo musí být rádo, že třetina skončila. V jejím závěru byla pod velkým náporem Pirátů.

20:15

Chomutov ze své snahy viditelně nechce polevit a ihned se hrne do útoku.

21:23

Tečovaný puk dolétl až do domácího kotle na známou Jižní tribunu.

21:42

Klimenta se hnal za tečovaným kotoučem. Král ho raději podržel pod lapačkou.

21:55

Maxwell se štěstím udržel puk mezi betony. Piráti lační po vyrovnání.

22:52

Nahodil chtěl dojet nahozený puk, ovšem rozhodčí mu to neumožnili a pískají icing.

23:00

To se opakuje krátce po vhazování znovu.

24:09

Nyní se k útoku osmělilo i Dynamo a hned z toho byla poměrně zajímavá situace, která ovšem gólem nekončí.

26:45

Útok Sýkora - Rolinek - Redenbach zamkl Piráty v jejich pásmu. Do nebezpečného zakončení se prokličkoval Rolinek, ovšem bekhendový pokus Král dokázal vyrazit.

27:59

A Král má na kontě další zákrok. Sice si nebyl moc jistý, ovšem puk z hole Hubáčka má ve své moci.

28:51

Koblasa vyslal svižnou ránu, ovšem ta letěla po zemi a Maxwell si zákrok vychutnal.

29:46

Diváci tleskají ráně Schause, kterou Král vyrazil do ochranné sítě.

31:21

Maxwell má plné ruce práce. Opakovaně ho prověřil Valach od modré a pak zblízka i Sklenář. Piráti jsou opět v laufu.

32:56

Vyloučen hráč Jérome Leduc (Pardubice), 2 min. za Krosček
A tlak Chomutova se nejspíše ještě znásobí. Leduc před bránou krosčekoval Hřebejka a poprvé v dnešním duelu jdou domácí do čtyř.

33:21

Pardubice zatím brání úspěšně. Puk je v pásmu Chomutova.

34:06

Vyloučen hráč Ivan Huml (Chomutov), 2 min. za Nedovolená výstroj
Dva Piráti se nedohodli, kdo dojede vyhozený puk. Tak se k němu rozjel Bárta, což oba hosty nastartovalo k úprku zpět. Huml pak Bártu zastavil nedovoleným způsobem.

35:06

Petr Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Nicholas Schaus a David Tomášek. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 3:1
Šály nad hlavami fandů se točí potřetí. Na svědomí to má trefa Sýkory, kterému přihrál Schaus. Střela od modré proletěla až za Krále. Bylo to v době, kdy už byl na ledě Leduc, takže Dynamo využilo zkrácenou přesilovku.

35:58

Další svižnou dělovku vyslal na Krále z levého křídla Rolinek.

36:29

Po sérii odrazů to z otočky zkoušel Tomášek, ovšem Králova vyrážečka byla na místě.

39:10

Dlouho se hrálo bez přerušení i šance. Nakonec hru přerušuje ofsajd Pirátů.

39:51

Bárta možná trochu zbytečně natlačil Sklenáře na Krále, což se vůbec nelíbilo Dlapovi, který si to chtěl s Bártou vyříkat. Na pěsti sice nedošlo, ale moc k nim nechybělo.

40:00

V prostřední periodě sice Piráti tlačili na útočnou pilu, ovšem gól přidal jejich soupeř. Ve zkrácené přesilovce totiž vyslal gólovou střelu švihem Sýkora. Dynamo tak bude ve třetí třetině hájit dvoubrankové vedení.

40:42

Král drží puk v lapačce, kam se dostal po dalekonosném nahození.

41:45

Jeden z Pirátů si dal málem vlastní gól, když se snažil překazit přihrávku Dynama. Krále to muselo notně vystrašit.

43:20

Dynamo hraje sympaticky, jelikož se nikterak nezatáhlo a naopak Král je muž s maskou, který má více práce.

44:21

Důkazem níže zmíněného budiž další pokus, který vyslal Bárta. Král má puk v lapačce.

45:12

Králova lapačka zaúřadovala dvakrát během krátké chvíle znovu. V zápřahu ji udržela dvě nahození.

45:15

Kaut se dostal k opakovaným dorážkám, ale na Krále si nepřišel.

46:09

Následuje reklamní pauza.

46:16

Už se opět hraje, ovšem je přerušeno kvůli ofsajdu Pirátů.

47:56

Michal Bárta (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jérome Leduc a Tomáš Rolinek. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 4:1
Je rozhodnuto? Možná že ano. Leduc nahodil puk od modré. Do střely vložil ještě hůl Bárta a pokus prošel vcelku lacině mezi betony Krále.

48:27

Fanoušci volají po bůru, které mohlo nyní dopadnout. Sýkora našel krásně najetého Hubáčka, jehož teč skončila pukem ve výstroji Krále.

48:36

Dynamo nadále předvádí dobrý výkon, což jeho příznivci kvitují a skandují: To je naše Tesla.

51:03

Pochvalu si nyní zaslouží Ščotka, který nejdříve schytal tvrdou ránu nejspíše do kotníku. Ale s viditelnou bolestí vstal a musel vybojovat řadu soubojů, než odjel na střídačku.

51:56

Rutta vyslal střelu od modré, kterou si bezpečně schoval v lapačce Maxwell.

52:30

Domácí kotel se snaží rozjet mexickou vlnu. Nálada je tu dobrá, což v této sezoně nebývá zvykem.

52:48

Vyloučen hráč Štěpán Hřebejk (Chomutov), 2 min. za Podražení
Hřebejk putuje na trestnou, když viditelně podrazil rozjetého Klimentu.

53:35

Pardubice byly sice v pásmu, ale z něho se dostaly kvůli moc prudké přihrávce, po níž puk třetinu opustil.

54:09

Dynamo se ale do útočné třetiny dostane "zadarmo", jelikož Piráti se dopustili úmyslného ofsajdu.

55:02

Hřebejk je z trestné lavice zpět na ledě. Přesilovka zůstala nepotrestaná.

56:00

To byla rána. Bokroš chtěl narazit "prdelákem" soupeře k mantinelu. Ten byl ovšem rychlejší, a tak domácí bek dojel do prázdna. Mantinel ale zaduněl takovým způsobem, že zůstali udivení i diváci.

56:43

Těch se mimochodem sešlo na dnešní odpolední zápas 7012. A nyní viděli, že Král přišel o lapačku, hra se tudíž přerušila.

57:03

Pardubice bezpečně kontrolují průběh. Na nějaké drama to už nevypadá, což domácím fandům zajisté vůbec nevadí.

57:27

Icing Dynama stěhuje hru před Maxwella.

59:27

Aréna tleská jako jeden muž. Tři body zůstanou v Pardubicích.

59:44

Ještě jedno zakázané uvolnění Dynama, které si poprvé v sezoně připíše dvě výhry za sebou. Ta dnešní je rozhodně zasloužená.

60:00

Na led dopadají perníky. Dynamo vítězí 4:1, když výhru potvrdil v závěrečné třetině ještě Bárta. Od nás je to dnes vše. Děkujeme za pozornost a těšíme se zase příště, což bude příští pátek proti Mladé Boleslavi.

19. dubna 2019 17:00Pardubice-Chomutov 0:3
16. dubna 2019 17:30Chomutov-Pardubice 5:7
5. dubna 2019 18:00Pardubice-Chomutov 7:0
2. dubna 2019 17:30Chomutov-Pardubice 1:5
19. března 2019 17:30Chomutov-Pardubice 1:4
17. března 2019 17:00Pardubice-Chomutov 4:7
22. února 2019 17:30Chomutov-Pardubice 3:0
11. ledna 2019 18:00Pardubice-Chomutov 2:3N