Dobrý podvečer z Českých Budějovic. Vítám Vás před 8. zápasem letošní baráže. Domácí Motor hostí Karlovy Vary.

V prvním střetnutí zvítězili na jihu Čech Karlovarští poměrem 3:4, naopak Motor vyhrál ve Varech minulou neděli 2:1. Dokáží ale domácí hokejisté dnes prolomit prokletí domácího stadionu, kde v baráži ještě ani jednou nevyhráli?

Budějovický Motor se může zase spolehnout na vynikajícího brankáře Petra Kváču, který se pyšní úspěšností 93,55%. Je to nejlepší brankář celé baráže!

Harkabus

Rozhodčí: Šír (CZE), Lacina (CZE) - Bláha (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 6 421

0:18

Chovan hned pár vteřin po úvodu zkouší Honzíka, a hned po něm Pajič. Jen to halou zahučelo.

0:29

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (K. Vary), 2 min. za Podražení

0:58

Pajič s Čermákem se hned hnali k bráně, ale puk prvně jmenovanému přelétl hůl.

2:14

Čermák měl na holi jasný gól, ale tečí jen těsně minul bránu!

2:51

Motor ještě nepustil Vary k puku, natož do svého obranného pásma.

4:17

Hlavní rozhodčí zastavil útočnou akci hostů, když do něj naboural s hlavou dole Gorčík. A vzápětí jede Motor zase k Honzíkovi.

5:03

Karlovy Vary si s dobrou obranou Motoru neví moc rady, pořád se nemůžou dostat před Kváču.

5:50

Flek jel sám na Kváču, ale jeho beton byl proti gólu!

7:31

Teď se Vary na delší dobu usadily ve své útočné třetině. Kváča musel zasahovat vícekrát. Hra se ale hned obrací na druhou stranu.

9:58

První "šťouchaná" je tady, u Kváči se do sebe pustil jeden žlutý a jeden zelený. Rozmíšku ale přerušuje komerční pauza.

10:15

Harant si nahazuje puk do třetiny a Vary přepínají na druhý rychlostní stupeň. Kváča už má daleko více práce, než v prvních 10 minutách hry.

11:17

Tomáš Vak zkusil Honzíkovu pozornost z pravé strany. Ale nebyla to žádná těžká střela, se kterou by měl brankář hostí potíže.

11:51

Vyloučen hráč Filip Vlček (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolené bránění

13:06

Motor podruhé vyhazuje puk přes všechny čáry.

13:55

Budějovice jsou v pěti a hosté si rozhodně tuto přesilovku za rámeček nedají. Sehráli ji hodně mizerně.

16:36

A Motor se zase tlačí dopředu, teď zmáčkla hosty před Honzíkem čtvrtá formace Budějovic.

17:46

Vlček špatně nahrál a k puku se dostal Baránek, ale toho k zemi "složil" jeden z domácích.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které byli lepší domácí. Ale zase doplácejí na svoji velkou bolest, a to je využití gólových příležitostí. Šancí měl Motor dost, ale branku to nepřineslo. Karlovy Vary nejvíce ohrozily Kváču v samostatném úniku, kdy Flek ujížděl sám na brankáře Budějovic.

20:44

Vhazuje se před Honzíkem po "upísknutí" sudího, který přiřkl icing Motoru.

20:47

Vyloučen hráč Václav Skuhravý (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

22:15

Pavlin pálil na Honzíka, puk končí v rohu kluziště.

23:15

Mladík Pýcha dostal kotouč na modrou čáru, položil si oba karlovarské obránce, najel si krásně na střed, jenže Honzík jeho střelbu zneškodnil.

24:05

Přesilovka domácích končí. Kromě Pýchovy šance, která však byla 100%, si Jihočeši větší tlak nevytvořili.

25:08

V obranném pásmu hostů létá jedna krosová přihrávka za druhou. Jenže beci Motoru trefují obětavé obránce Energie.

25:11

Mikulík okamžitě po buly pálil, naštěstí pro domácí nad branku Motoru.

26:03

Budějovice si nyní zavařily ve vlastní třetině. Obránci nedokázali rozehrávat a dobré napadání hostů vyústilo v střelu Duška. Kváča připraven.

26:34

Fillman dostal znovu křižnou přihrávku na modrou, okamžitě pálil, Honzík se stihl přesunout a střelu vytěsnit do rohu kluziště.

28:53

Rob nabíjel na druhou stranu Jakubu Babkovi, ale ten v nápřahu kotouč minul.

30:13

Dostále obkličkoval tři hráče soupeře a zkusil Honzíka. Ten je ale pozorný, však je také v zápřahu.

30:53

Gríger dostal krásnou náhru na brankoviště do jízdy, puk ale letěl mimo bránu. Tohle by Kváča neměl!

31:55

Puk se už povaloval za ležícím Honzíkem na brankovišti, ale nikdo z hráčů Motoru nebyl poblíž. Tohle byla slibná šance domácích!

33:32

Vyloučen hráč Filip Novák (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolené bránění

34:40

Hosté se až teď usazují v pásmu, jinak Budějovice úspěšně puky vyhazují ven ze třetiny.

36:02

Tomáš Vak nahrál Harantovi a ten hned posílá puk dopředu. Hra se teď hodně přelévá od brankáře ke druhému.

36:49

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (K. Vary), 2 min. za Držení protihráče

38:20

Motor dlouho nepustil Vary ze třetiny, ale přesilovce chyběly střely na bránu. Dokonce Miloslav Čermák promáchl před prázdnou bránou.

40:00

Zdá se, že první gól rozhodne o vítězi. Opticky hrají Budějovice lépe a aktivněji, než Karlovy Vary. Zápasu chybí gól, zatím obě mužstva drží muži v maskách.

40:27

Rohan vypálil na Kváču tvrdou střelu těsně nad ledem, ale domácí golman má lapačku v pohotovosti.

41:39

Vyloučen hráč Ján Mucha (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolené bránění

42:28

Chovan v samostatném úniku nastřelil jen horní tyč!

42:37

Jakub Flek (K. Vary) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Marek Baránek a Václav Skuhravý. Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 0:1
Ihned po akci Motoru hosté skórují a využívají z naprosto nenápadné akce přesilovou hru.

42:53

Tomáš Vak (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Štěpán Hřebejk a Ján Mucha. Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 1:1
Tomáš Vak se v protiútoku natlačil před beka Západočechů a prostřelil Honzíkovi betony.

44:13

Diváci se teď hodně zlobí na sudí, dvakrát teď nepřečetli akce Varských dobře.

45:41

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

46:40

Martin Heřman dostal parádně nahráno, ale zblízka trefil Honzíkovi jen rameno.

48:44

Dujsíkovo ránu zablokoval v pádu Roman Vráblík. Na pilu ale teď tlačí víc Karlovy Vary.

49:43

Posedmé diváci vyprodali Budvar arénu, hokej sleduje tedy 6421 fanoušků.

50:50

S první formací Motoru mají hosté velké problémy, zase je uzamkla před Honzíkem. Ale střelu jsme neviděli. Vzápětí na druhé straně pálil z mezikruží na Kváču jeden z Karlovarských.

52:36

Napřed střílel zprava, ránu Denise Kindla zblokoval Vlček, ale Kindl si puk opět dojel a obtočil se okolo Kváčovo brány. Ten ale puk v pohodě chytil.

53:43

Na třetí gól se zatím čeká marně, oba týmy se v útočných fázích střídají.

55:25

Dlouho se bojovalo o puk u mantinelu, pak od modré pálil Sičák, ale i jeho pokus Kváča likviduje.

56:02

Vlček se těžce sbírá z ledu po jednom zákroku za Honzíkem.