Dobrý nedělní podvečer z metropole Hané, kde od 17 hodin začne 16. kolo utkání Tipsport extraligy ledního hokeje mezi HC Olomouc a HC Plzeň 1929.

0:26

Ve stoprocentní šanci se po Knotkově posunutí zjevil Eberle, jeho ránu zblízka ale Svoboda vleže vyrazil.

1:52

Stach se srdnatě probíjel do útočného pásma, dva hráče obešel, přesila čtyř ale už na něj byla příliš.

Vracovský

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Petružálek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 507

2:00

Domácí pokračují v tlaku, Jakubu Galvasovi ale v kritickém okamžiku střely sklouzl puk z čepele.

3:13

A znovu kohouti. Holec si svou rychlostí vybojoval puk v rohu a vyjel i před branku, na poslední chvíli mu ale jeden z indiánů zablokoval hokejku.

4:05

Plzeňský Gulaš se v pásmu krásně uvolnil a hledal spoluhráče před brankou, puk proskákal olomouckým brankovištěm.

6:58

Olomouckou akci přerušuje zatím bezchybný Miroslav Svoboda v brance Plzně.

7:15

Preisinger pálil z kruhu, Konrád měl navíc clonu dvou hráčů, právě ta ale zabránila puku v cestě na branku.

9:51

Další dobré střídání prvního olomouckého útoku, ve kterém čelil Svoboda dvěma nebezpečným střelám.

11:35

Vyloučen hráč Ryan Hollweg (Plzeň), 2 min. za Sekání

12:26

Vyloučen hráč Michal Moravčík (Plzeň), 2 min. za Sekání
Moravčík ve snaze dostat se k puku vysekl hokejku Eberlemu, který navíc ještě trochu teatrálně zvedl prázdné ruce nad hlavu, kdyby snad sudí neviděl. Faul to ovšem byl jasný a domácí budou hrát více než minut proti třem.

12:52

David Škůrek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík a Jan Eberle. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0
Krásná dělovka Škůrka do horní poloviny. Stejně jako v minulém utkání Mory otevírá skóre utkání.

14:12

Housek od modré poslal nabídku před branku, kde ji šikovně tečoval Skladaný. Puk ovšem s brankářem přeletěl i jeho klec.

14:58

Sotva skočil na led Moravčík, mohla Plzeň vyrovnat. Gulaš se dostal až před Konráda a zkoušel ho vymíchat forhendovou kličkou. Olomoucký brankář tam stihl vrazit beton s takovou razancí, že s pukem posunul i branku.

15:07

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Hákování
A střelec první branky se zapisuje i do dalších statistik, je prvním vyloučeným na domácí straně. Plzeň má šanci vyrovnat.

16:24

Kracík našel zpoza branky najetého Indráka a Konrád mu mohl jen poděkovat, že střelou z první mířil těsně mimo.

17:10

V končící přesilovce se v šanci objevil Kubalík, střelu zblízka po ledě ale Konrád dokázal betonem posunout mimo branku.

18:19

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Miroslav Holec. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:0
Střelcem branky se stal Jan Káňa, nová posila Olomouce z Brna.

20:28

Kubalík ve svém prostoru mezi kruhy mířil mimo.

21:33

Cinnnnk! David Stach švihem trefil břevno.

22:21

Holec znovu využil své rychlosti, po pravém křídle se dostal do střelecké pozice a Svoboda jeho švih jen vyrazil před sebe.

23:36

Velký závar Plzně končí přerušením hry od rozhodčího. Eberle se nemohl zvednout z ledu, zřejmě zranění v obličeji, zamířil rovnou do šatny.

25:19

Pokračující tlak Plzně přináší střelu Jonese, kterou Konrád nadvakrát ukryl. Hosté ale ve druhé třetině mají zatím navrch.

27:52

František Skladaný (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Vilém Burian. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:0
Domácí z ojedinělé šance zvyšují svůj náskok. Skladaný nejprve slabě vystřelil po akci jednoho na jednoho, puk se k němu však odrazil a krásně ho zametl na vzdálenější tyč.

29:01

Kubalík znovu ve své kanceláři před brankou, skákající puk ale posla nad branku.

29:20

Pukblikum jásá, Jan Káňa hitem trefil Ryana Hollwega. Rychle si nová posila získává srdce fanoušků...

31:36

Vyloučen hráč Marek Laš (Olomouc), 2+2 min. za Vysoká hůl
Nedá se říct, že by stav 0:3 Plzní nějak otřásl, naopak je téměř neustále v útočném pásmu. Faul Laše je toho trochu důsledkem.

32:32

V přesilovce první minutu indiáni neškodní, naopak Mora se pokouší i ohrožovat Svobodu.

33:22

Mertl zblízka nebezpečně pálil, Konrád puk efektně vykopl betonem.

35:01

Kohouti propadli ve středním pásmu a Plzň jela ve třech na dva. Proti střele Straky musel Konrád předvést vynikající zákrok.

35:43

A je po čtyřminutové přesilovce, domácí ale nemají čas vydechnout, stále se hraje u nich v pásmu.

36:20

Sundher rozjel brejk a našel lépe postaveného Skladaného, který mířil na bližší šibenici. Tam ale udělal Svoboda lapačkou "sim sala bim" a bylo.

37:48

Už už to vypadalo, že Mráz se v Olomouci konečně trefí, jeho dorážku zblízka ale dokázal Svoboda bůhvíjak vyrazit.

39:12

Vyloučen hráč Marek Laš (Olomouc), 2 min. za Krosček
Laš znovu míří na trestnou lavici, krosčekem poslal na mantinel Mertla, který ovšem svému pádu krapet pomohl.

40:00

V Olomouci jsou za námi dvě třetiny a zatím sledujeme velmi zábavný a svižný hokej. Oba týmy jsou aktivní a Plzeň ani po třetím inkasovaném gólu nerezignovala. Díky tomu nás čeká velmi zajímavá třetí třetina.

40:16

Moc nechybělo, aby Knotek s Váňou přidali v oslabení čtvrtý gól domácích. Snad jen víc přesnosti při nahrávce.

41:24

Olomouc je v plném počtu.

42:33

Burian hned po buly vyzkoušel pozornost Svobody.

43:11

Laš zkusil další střelu z kategorie propagačních. Vytěžil alespoň vhazování.

43:56

Houdek vyhazuje přes všechny čáry, hra se tedy vrací před Konráda.

44:50

Holec dostal skvostnou přihrávku a řítil se sám na Svobodu, zakočení žabičkou mu ale nevyšlo.

44:50

Stadion se otřásá oslavnými chorály, do plecharény se po dvou domácích výhrách vrátila radost, zvlášť když se rýsuje i třetí nad dosavadním lídrem tabulky.

47:20

A znovu Kubalík, který dnes je nejaktivnějším střelcem hostů. Jeho pohotovou střelu z první Konrád vyrazil se štěstím.

47:20

Trochu Mexika na Hané - stadionem během přerušení obíhá mexická vlna.

48:48

Knotek se dostal ke střele z levého kruhu, Svobodův beton jen zaduněl.

49:47

Vyloučen hráč David Sklenička (Plzeň), 2 min. za Podražení

51:20

Velký závar před Svobodou, který musel čelit několika dorážkám a po jedné ze střel se mu puk odrazil i od masky. Ale odolal.

52:29

Ostřížkova střela končí sražená v ochranné síti v okamžiku, kdy do konce třetí třetiny chybí sedm a půl minuty.

52:29

Utkání sleduje 4507 diváků, v tom odhadem tři desítky mlčících fandů Plzně.

55:15

David Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Strapáč. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 4:0
Mňam! Strapáč přihrál na najíždějícího Ostřížka, který se podíval a zápěstím dokonale vymetl šibenici. Celé akci předcházela špatná rozehrávka brankáře Svobody.

57:15

Konrád přerušuje hru, když puk doskotačil až k jeho tyči.

57:42

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl

58:26

David Škůrek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Knotek a Marek Laš. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 5:0