Hezké odpoledne u on-line přenosu z dohrávky 18. kola hokejové extraligy mezi Zlínem a Jihlavou. Utkání se nehrálo v původním termínu, protože na Zimním stadionu Luďka Čajky dostal přednost muzikál Madagascar.

Úvodní vzájemné utkání v sezoně ovládla Jihlava, která smazala dvoubrankové manko a vyhrála 3:2. V 59. minutě rozhodl Lukáš Anděl.

V minulém kole oba soupeře uspěli v nájezdech. Jihlava doma porazila Chomutov, zatímco Zlín vyhrál v Brně.

Po vypršení třízápasového trestu se do zlínské sestavy vrací zlínský kapitán Ondřej Veselý. Do sestavy se naopak překvapivě nevešel Rihards Bukarts.

92 Rys

Rozhodčí: Hodek (CZE), Bejček (CZE) - Špůr (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 3 029

Tribuny jsou těsně před zápasem hodně prořídlé. Zřejmě se bude hrát před nejnižší návštěvou sezony.

0:25

Šťastného rychlé nahození od bočního mantinelu nepřesně tečoval Honejsek.

1:48

Z ostrého úhlu to zkoušel Hlinka, Kašík prostor u tyčky utěsnil.

2:04

Ferenc dlouhou přihrávkou na útočnou modrou vysunul Klhůfka, který ovšem při nájezdu neuspěl s bekhendovou kličkou.

4:10

Ránu od modré tečoval Čachotský těsně vedle branky.

4:51

Popelka se chtěl prosmýknout mezi dva beky, ale puk nechal za sebou.

5:04

Po Váňově střele od modré puk poskakoval ve zlínském brankovišti, k dorážce se ale hosté nedostali. Kašík se k puku dostal jako první.

5:17

Po Honejskově akci nedokázal Šťastný dostat puk do odkryté klece. Netrefil volný puk, navíc hosté posunuli branku.

5:27

Kubalík prolétl po pravém křídle z vlastního pásma do útočného, jeho ránu z kruhu Kašík vyrazil.

6:22

Další jihlavská rána z pravé strany do Kašíka, tentokrát v podání Čachotského.

7:14

Petran měl na modré dost času na střelu, jenže netrefil branku.

8:44

Kašík zasahoval betonem proti ráně Čachotského z mezikruží.

9:09

Druhá lajna Dukly si vytvořila solidní tlak, Zlín se ubránil je za cenu zakázaného uvolnění.

11:21

Utkání je plné nepřesností.

11:43

Zeman se uvolnil přes Freibergse, ale nedokázal přesně zakončit.

13:25

Dukla je zatím živější, na Kašíka pálí ze všech možných pozic.

14:38

Dvakrát byl v akci Čachotský. Nejprve sám zakončoval, pak zadovkou uvolnil Zemana. Ten trefil jen boční síť.

14:58

Tečovaný pokus Žalčíka těsně minul pravou tyčku.

14:58

Vyloučen hráč Antonín Honejsek (Zlín), 2 min. za Sekání

15:52

Zlín se v oslabení dostal do akce dva na jednoho, Kubiš místo nahrávky na Ondráčka nepřesně zakončil bekhendem.

19:47

Jihlavskou útočnou kombinaci přerušila hra vysokou holí.

16:58

Zlín je v pěti.

17:15

Kašík předvedl efektní zákrok po střele Diviše.

17:34

Kašík vyrazil střelu od modré před sebe, ale Zeman se přes Petrana nedostal k dorážce.

18:04

Anděl zůstal zcela volný před Kašíkem, zakončil jen do zlínského gólmana.

19:11

Rána Diviše se odrazila od zadního mantinelu až ke Kašíkovi, který puk raději přikryl rukavicí.

20:00

První třetina měla prachbídnou úroveň. Chybí tempo i atmosféra. Mnohem větší chuť mají hosté, ale ze spousty střely nevytěžili nic.

20:00

Střely na branku v 1. třetině: 5:19.

20:34

Jiránkův pokus z levého kruhu skončil v Kašíkově lapačce.

21:23

Žižka po přejetí modré vypálil přímo do Škarka.

22:58

Vyloučen hráč Jakub Suchánek (Jihlava), 2 min. za Nedovolené bránění

23:34

Honejsek nedokázal dorazit vyraženou střelu Bukartse.

24:09

Rána Freibergse zůstala pod Škarkem, který ovšem nedopustil, aby domácí doráželi.

24:58

Na konci zlínské přesilovky marně zkoušel Fořt protlačit puk do branky u levé tyčky.

26:51

Anděl zůstal před Kašíkem, ale bekhendem neuspěl. Pak se zlobil na rozhodčí, že na něj neodpískali faul.

27:02

Suchánek zkoušel využít toho, že před Kašíkem clonilo spoustu hráčů. Zlínský gólman jeho pokus vyrazil.

28:46

Vyloučen hráč Marcel Petran (Zlín), 2 min. za Sekání

29:25

Čachotský se rozhodl pro střelu, jenže minul a puk pak vylétl z pásma.

30:47

Zlín je kompletní.

34:15

Komerční přestávka představuje vysvobození pro diváky. Mimořádně dlouhá pasáž bez přerušení nenabídla vůbec nic zajímavého. Čas plyne, šance nikde.

35:13

Valenta před brankou tečoval Okálovu střelu, Škarek dobře zareagoval a vykopl puk betonem.

35:58

Bukartsovu střelu tečoval Šťastný vedle pravé tyčky. Zlín poprvé v zápase Duklu trošku zatlačil.

36:11

Zlín měl teď štěstí, že Hlinkova střela se odrazil od Kašíka do rohu. Domácí gólman nic neviděl.

37:11

Vyloučen hráč Tomáš Jiránek (Jihlava), 2 min. za Podražení
Jiránek zbytečně atakoval rozehrávajícího Kašíka za brankou.

37:19

Po puku vyhozeném na zlínskou střídačku se mělo se vhazovat před Škarkem, ale Ferenc přiznal teč, tak se vhazuje ve středním pásmu.

38:03

Ferenc marně dorážel Freibergsův pokus.

38:59

Při rychlém přečíslení nepřesně zakončoval Fořt.

39:13

Jihlava je kompletní.

40:00

Druhá třetina nabídla snad ještě zoufalejší podívanou než ta první. Tomuto zápasu označení extraligový rozhodně nepřísluší.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 9:7. Celkem: 14:26.

41:15

Anděl to zkoušel z levého křídla, Kašík vyrazil.

41:44

Obránce Žižka si najel až za branku, ale jeho nahrávka před ni jen prolétla prostorem.

43:03

Ferenc se nechal školácky obrat o puk, ale první lajna Dukly toho nedokázal využít. Vytvořila si ale slušný tlak.

43:10

Vyloučen hráč Roberts Bukarts (Zlín), 2 min. za Podražení

43:57

Střela Čachotského vypadla Kašíkovy z lapačky, ovšem Zeman dokázal puk dorazil za záda zlínského gólmlana.

44:25

Po Jiránkově ráně puk poskakoval v brankovišti, domácí ho dokázali odpálit ven z pásma.

45:05

Jihlava zahrála při vlastní přesilovce icing.

45:16

45:41

Bukarts si najel do mezikruží a trefil tyčku.

48:03

Tomáš Čachotský (Jihlava) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Ulrych. Stav zápasu Zlín - Jihlava 0:1
Čachotský předvedl hezkou individuální akci přebruslil Ference a puk poslal mezi Kašíkovy betony.

48:23

Vyloučen hráč Nicolai Bryhnisveen (Jihlava), 2 min. za Sekání

49:04

David Šťastný (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Roberts Bukarts a Antonín Honejsek. Stav zápasu Zlín - Jihlava 1:1
Škarek neudržel ránu Bukartse od modré a Štastný zblízka poslal puk do branky.

49:33

Škarek měl problém s ránou Okála z levého kruhu. Naštěstí pro něj nebyl poblíž nikdo z domácích hráčů, který by dorážel.

50:09

Sedláček byl zcela sám před Škarkem, ale trefil jen jihlavského brankáře.

51:04

Bukarts z první neprostřelil val hráčů před sebou.

53:06

Bukartsovo nahození z půli hřiště vyrazil Škarek jen před sebe. U puku byl první Honejsek, jeho ránu jihlavský gólman neudržel. Okamžitě ale zareagoval a puk přikryl.

53:15

V avizovaném ofsajdu napálil Freibergs puk na Škarka, takže se bude vhazovat před Kašíkem.

54:17

Trma vrma před Škarkem, který poskakující puk dokázal zkrotit.

56:23

Jeden z beků srazil Kubišovu střelu z pravého kruhu.

56:23

Zápas sleduje 3 029 diváků.

56:54

Bukarts pálil z první, ale přestřelil.

57:09

Po střele Ondráčka se Škarek ohlížel, kde má puk. Nebyl si svým zákrokem jistý.

57:50

Druhá lajna Dukly kombinovala v pásmu, ale k ničemu se nedostala.

58:59

Bukarts si najel do střelecké pozice, Škarek se štěstím vyrazil.

59:20

Vyloučen hráč David Šťastný (Zlín), 2 min. za Podražení

59:20

Jihlava si bere time-out.

60:00

V poslední třetině jsme se konečně dočkali gólů, ale na vítěze si ještě musíme počkat.

60:00

Střely na branku ve 3. třetině: 13:10. Celkem: 27:36.

60:00

Zlín počtvrté v řadě hrál po 60 minutách nerozhodně. V předchozích třech zápasech získal dva bonusové body.

60:00

Pro Jihlavu je to druhé prodloužení za sebou. Minule získal bod navíc proti Chomutovu.

60:00

Hosté budou pokračovat v přesilovce čtyři na tři, která může trvat minutu a 21 vteřin.

60:36

Zemanova teč těsně minula branku.

61:21

Zlín oslabení zvládl.

62:28

Rozhodčí přerušili hru, bude se pokračovat tři na tři.

63:42

Seman se natlačil před Kašíka, ale puk za něj neprocpal.

64:47

Zeman se rozjel a s přispěním zlínského hráče padl k zemi těsně před Kašíkem. Hosté se dožadovali trestného střílení, ale marně. Rozhodčí ho ale klidně mohli nařídit.