Hezké odpoledne u on-line přenosu z utkání 20. kola hokejové extraligy mezi hráči Zlína a Olomouce.

Jedná se o duel týmů z vyrovnaného středu tabulky. Zlín je s 28 body šestý, osmá Olomouc ztrácí jediný bodů.

První vzájemné utkání zvládl lépe Zlín, který v Olomouci vyhrál 4:3 v prodloužení. V 61. minutě rozhodl Honejsek.

Oba sokové jdou do zápasu po vydařeném pátku. Zlín vyhrál 3:1 v Litvínově, zatímco Olomouc doma přehrála Hradec Králové 1:0.

Vlach

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Kika (CZE) - Hlavatý (CZE), Hanzlík (CZE)
Počet diváků: 3 530

K vidění bude bitva dvou nejčastěji nasazovaných brankářů v extralize. Na prvním místě je v této statistice olomoucký Branislav Konrád, který strávil na ledě 1114 minut, druhý Libor Kašík má na kontě 1086 minut.

Na Zimním stadionu Luďka Čajky se dnes očekává nízká návštěva, protože spousta sportovních fanoušků míří na ligový fotbal. Od 16 hodin Zlín přivítá na nedalekém stadionu Letná pražskou Spartu.

Trenér zlínských brankářů Richard Hrazdíra oslavil tento týden padesátku, proto dostal od domácího generálního manažera Martina Hostáka dres s číslem 50.

0:28

Bukarts si najel na přihrávku na obranu, ale trefil jen Konráda.

2:21

Vlach obral za brankou Petrana, ale k solidní přihrávce to nedokázal využít.

3:20

Po individuální akci zakončoval Bukarts, vyraženou střelu pak dorážel Freibergs, ale trefil jen protihráče.

3:56

Návštěva na zlínském stadionu nakonec není tak špatná, jak se čekalo. Bude podobná jako na předchozích domácích zápasech.

4:42

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Podražení

5:12

Lukáš Galvas měl dost času na střelu, s jeho nahozením ovšem neměl Kašík žádnou větší práci.

5:25

Vyrůbalík tentokrát pálil od modré tvrději, Kašík vyrazil do ochranné sítě.

6:13

Knotek tečoval nepřesně, Laš dorážel do Kašíka.

6:42

Zlín je kompletní.

7:12

Fořt se protlačil u mantinelu přes protihráče, ale místo nahrávky volnému Kubišovi napálil Konráda.

8:39

Při náporu Honejskovy lajny střídali pálili od modré Ferenc s Petranem, jenže nepřesně.

10:10

Ondráček nabídl nesmyslnou rozehrávkou puk Skladanému, který zkoušel rychlým pohybem za brankou zasunout puk k tyči. Kašík si ale volný prostor pohlídal.

11:07

Hezká akce první zlínské lajny vyvrcholila Bukartsovou střelou do tyče.

11:51

Obránce Žižka si nečekaně najel na přihrávku za obranu, jeho střela skončila v Konrádově lapačce.

12:32

Zlín zvyšuje tempo. Opět pálil Žižka, tentokrát do výstroje.

13:03

Burian srazil u mantinelu Popelku, jako mstitel na něj vystartoval Řezníček. Rozhodčí ale netrestají nikoho.

15:16

Kubiš vystihl rozehrávku hostů, ale zblízka puk do branky neprotlačil.

15:52

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně). Stav zápasu Zlín - Olomouc 0:1
Puk se od zadního mantinelu odrazil ke Knotkovi, který sice stál zády k brance, ale plácl do něj a od Kašíka se odrazil do branky.

16:46

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Podražení

18:33

Ferenc před brankou minul nabídku Honejska.

18:49

Hosté jsou kompletní.

20:00

V první třetině jsme sledovali atraktivní podívanou ve více než slušném tempu. Díky šťastné trefě Knotka jsou o krok vepředu hosté.

20:00

Střely na branku v 1. třetině: 11:8.

21:03

Bukarts našlápl do pásma, jeho tečovaná střela minula horní růžek.

21:47

Okál si najel před branku a trefil Konráda do masky. Z následné tlačenice Zlín nic nevytěžil.

23:00

Vlach se dral do zakončení, ale puk nechal za sebou.

23:54

Honejskovu střelu Konrád vyrazil, k dorážce se domácí nedostali. Byli příliš daleko od puku.

25:05

Sedláček si vyměnil puk s Okálem, ale nezvládl rychlou otočku před Konrádem.

26:35

Bukarts to zkoušel individuálně, přešel přes dva protihráče, ale třetí už ho zastavil.

27:18

Po střele od bočního mantinelu si Kašík byl moc jistý svým zákrokem.

28:07

Okál si najel do střelecké pozice, ale trefil jen Konráda. Vzápětí se dostal k dorážce, ale opět nechal vyniknout hostujícího gólmana.

29:59

Fořt si mezi kruhy najel do střelecké pozice, ale pálil doprostřed branky.

31:38

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Podražení

32:07

Tomáš Fořt (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Zdeněk Okál a Ondřej Veselý. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:1
Fořt zůstal zcela volný před Konrádem a bekhendovým zakončením mu nedal šanci.

32:30

Domácí si i ve čtyřech dokázali vytvořit tlak. Jeden hráč jim chyběl, protože u Kašíka zůstal ležet Žižka. Z ledu se zvedal hodně ztěžka.

32:58

Hosté si mohli vzít vedení zpátky, ale Jakub Galvas nezvládl klička před Kašíkem.

33:27

Na druhé straně byl před Konrádem Honejsek, ale skulinu pro přesné zakončení nenašel.

35:57

Ondráček si hledal prostor na zakončení, nakonec mu puk ujel a vůbec nevystřelil. Hosté se pak málem dostali do brejku, ale Knotek už měl málo sil.

37:25

Nahození od modré skončilo v Kašíkově lapačce.

38:54

Domácí se řítili tři ve dvou, ale Ferenc a následně Ondráček nezpracovali ideálně přihrávku.

39:06

Fořt tečoval Žižkovu ránu a Konrád měl co dělat, ale včas zareagoval.

39:40

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Podražení

39:41

Honejsek zkoušel hned z buly zaskočit Konráda, který byl ale připravený.

40:00

Dramatická bitva pokračuje. Díky využité přesilovce Zlín srovnal stav, výsledek tak zůstává otevřený.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 12:8. Celkem: 23:16

40:00

Zlín začne poslední část v početní výhodě, která může trvat minutu a 41 vteřin.

41:00

Dvakrát pálil Bukarts. Poprvé nepřesně, podruhé do protihráče, od nějž se puk odrazil do středního pásma.

41:42

Olomouc je kompletní.

42:31

Kašík vyrazil střelu z pravého kruhu, číhající Mráz na dorážku nedosáhl.

44:02

Čtvrtá lajna Zlína zamkla soupeře v pásmu, její tlak vyvrcholil šancí Popelky, proti níž zasáhl Konrád.

44:42

Do šance se prokličkoval Burian, jeho střelu vykopl bruslí Kašík.

44:51

Vyloučen hráč Marcel Petran (Zlín), 2 min. za Podražení

45:40

Vyrůbalík měl na modré čas i prostor, jenže vůbec netrefil branku.

46:22

V oslabení zahrozil Šťastný, Konrád předvedl efektní zákrok lapačkou.

46:51

46:59

Ostřížek si najel z levé strany před Kašíka, který jeho pokus pod horní tyčku vyrazil.

48:09

V tutovce neuspěl Mráz, ale bylo to s faulem Matějíčka, takže hosté budou hrát další přesilovku.

48:53

Vyloučen hráč Martin Matějíček (Zlín), 2 min. za Držení protihráče

50:53

Zlín zvládl i toto oslabení.

52:05

Akce se přelívají z jedné strany na druhou, oba týmy touží po vítězství. Střelu Hermana chytil Kašík lapačkou a následuje poslední komerční přestávka v zápase.

52:43

Vilém Burian (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jakub Herman. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:2
Fatální chybu Ference potrestali hosté parádní kombinační akcí. Herman nahrál Burianovi, který vrátil Olomouci vedení.

53:21

Hosté jsou při chuti, zblízka dorážel na Kašíka Ostřížek.

54:19

Před Kašíkem zůstal volný Knotek, ale při zpracování se dostal ze střeleckého, takže domácí gólman jeho bekhendový pokus vyrazil.

54:46

Vyloučen hráč Jakub Herman (Olomouc), 2 min. za Sekání

55:49

Domácí, hlavně Bukarts, ostřelují Konráda, který odolává.

56:08

Vyloučen hráč Jakub Galvas (Olomouc), TS min. za Hákování
Okál jel sám na Konráda, ale byl faulovaný.

0:0
56:08

Zdeněk Okál (Zlín) nájezd neproměnil.

Bekhendový blafák šel mimo.

56:52

Olomouc kritické chvíle zvládla a je kompletní.

57:28

Jakub Herman (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek a Tomáš Houdek. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:3
Je rozhodnuto. Ondroušek napálil puk na zadní mantinel pro Hermana, který z první poslal puk pod horní tyčku.